Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizz mage e gıcık mı diye bir izlenim

Wispy

Öne çıkan mesajlar

inimidating shout target'i stun eder, etraftakileri de fearlar, target'a vurdugunda stun bozulur.
yani 1 v 1 de targetinin uzerinde deep wound, rend vs yokken inim shout atip kendini bandajlayabilirsin.[signature][hline]Saeros, 14 Temmuz 2005 15:21 tarihinde demiş ki:
harbi, almanlar danimarkalılar filan bi başlıyolar, ih möhte şiş köfte diye, "english please" demekten dil kalmıyo.

[Bu mesaj thanatos tarafından 21 Ağustos 2005 01:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

butun postları okumadım ama neden roguelar 20 agide 1 crit alırken mageler 100 intte 1 crit alıyor gibi saçma mesajlar gordum arada :) mage oynayıp da ezildigini dusunenler varsa reroll derim. şu an ufak birkaç bug dışında dengesizlik goremiyorum ben classlar arasında.[signature][hline]if you don't fall all the way, you cant be saved..it's only after you've lost everything that you are free to do anything...

[Bu mesaj Phlox tarafından 21 Ağustos 2005 01:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 21 Ağustos 2005 01:27 tarihinde demiş ki:
intimidating shout?

KOmiksin dimi sen =) intim sadece secili olmıyan duşmanları fear eder 1vs1 da bi halta yaramaz dolayısıyla duel'da etrafta secebileceğin mob bile olmıyacağından hiç bi halta yaramaz.

Neyin nasıl çalıştığını bilmeden başkasına "KOmiksin dimi sen =)" dersen, asıl komik duruma düşen sen olursun Cuce. Yukarda thanatos'un yazdığı gibi seçili olan düşmanı 8 saniye boyunca stun eder. Vurduğun zaman bozulur. Attıktan sonra saldırıyı kesmek zor geliyorsa ufacık bir makro işi halleder.

/cast Intimidating Shout
/target "Karakterinizin Adi"[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Gloria | Level 49 | Orc Warrior | Burning Legion | Grimsoul Legion
Sosyal ağlarda paylaş

Kıvırtmayalım şimdi. Yazdıklarından ne kastettiğin belli. Sap de aynı şekilde damage verene kadar stun ediyor evet.

@pirvan: Bu arada yanlış yazmışım evet. Yavaşlatma büyüleri de yeri geldiği zaman cc olabilir. Sonuçta yine yukarda yazdığım gibi, bir mob'u savaş dışı bırakıyorsan cc'dir. Ama blizzard'la nasıl cc oluyor anlamadım? Gerçi daha bwl'ye gitmedim, vardır bir bildiğin herhalde.[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 21 Ağustos 2005 03:48 tarihinde demiş ki:

@pirvan: Ama blizzard'la nasıl cc oluyor anlamadım? Gerçi daha bwl'ye gitmedim, vardır bir bildiğin herhalde.

Blizzard a talent la gelen Chill effect ve Frost bite talent iya guzel bir CC örneği oluyor. Hele o mage iyi bir oyuncunun ellerinde yonetiliyorsa PvP dede PvE dede cok buyuk CC gorevi yapiyor. group PvP sinde ve PvE de frost mage olmazsa olmazlardan bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi baktım talentlere, iyiymiş cidden. Blizzard nasıl çalışıyor peki? Channeling galiba, her bir kaç saniyede bir chill efekti yenileniyor mu? Eğer öyleyse frostbite epey işe yarar. Teşekkürler düzgün cevap için. ;)[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 20 Ağustos 2005 21:30 tarihinde demiş ki:
Pro Gos ne yahu?
Herneyse bu oyunun üzerine uzmanlaşılacak,"kral olunacak" birşey olduğunu sanmıyorum... Birşeyler hakkında yorum yapmak için de o dediğin "pro" 'dan olmak gerekli değil. Sen de kendini pro olarak görüyorsun galiba neyse..
Bu konular her forumda vardır ve olacaktır. Eu,Us,paticik vesaire.

Canım yazdıgım yazıda herkes gosu olmuş wowun maşşalah dedim o yüzden kendini pro olarak görüyorsunla ".." ları birleştirip güzel güzel anlamlar yüklemeye hiç kasma :)

Yorum yapmak için hayatında wow görmemiş olmak bile yeter çünkü ağzı olan konuşuyor misali..

Demek istedigimi tam anlamamışsın zaten burda her oyuncu her classı her özelliği çok iyi bilen bunları tecrübeleriyle birleştirerek bilgi sahibi oldugu kadar fikir sahibi olsaydı 2 farklı classın 2 tane abiltysini spellini alıp sadece ona göre kıyaslama yapılmazdı.. yada yok rog şu kadar dexe alıyorda biz nie almıyoruz da denmezdi shaman nerf warr nerf gibide geyiklere girilmezdi..
Onun yerine şu classla şu classa şu talent ve şu itemlar göz önüne alınarak neler yapılabilecegi neler yapılamayacagı veya neyin daha avantaj saglayıp neyin dezavantaj sağlayabilecegi fln konuşulurdu..
Ama forumdaki bu tür tartışmaların geneline bakarsan yok benim critim nie rogue kadar olmuyor yok senin o şeyin 60 min cd si var yok wolf oluyo yakalayamıyorum o yüzden nerf edilsin gibi tartışmalar çıkıyor bu nedenle..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

gecen hantırın teki duel atti lol dedim kabul ettim totalde 10 adet büyü attim hepsini resist etti ben durdum o da durdu ne oluyoruz yahu olduk resistler 15-27 gibi komik rakamlar

Lock duel atti başladik sheep resist sheep resist cs reisst sheep resist eeh coc resist durdum x e bastim abi bi güzel kesti sonra ownage dedi küfredip ignore bastim
(Demonologist ama resist deil dmg %10 la oynuyordu)

DÜn sıkıntıdan respec yaptim Arcane fire yaptim denemek icin orgrimmar dışına ciktim lvl 1 snake var dedim şuan bi pomla fire ball cakayim arcane powerli fire ball resist fire ball resist lvl 1 mob

Playerler nerdeyse 10da 3 ihtimal resist ediyor büyülerimi daral geldi o derece moblarda onlardan aşagi kalirdeğil.

Varbi halt ama çözemedim yahu 286 fire resistli arkadaşla deneme yapiyoruz o bile komple resist etmior misal fireball atiyorsun your fireball hit 230 xx 500 resisted felan diyor gene nasil iş bu millet de 0 resist deli gibi ediyorlar anlamadim hadi dmg kesme bazindada değil direk komple resist.

Ay delircem ![signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşla duel yapıyorduk. duel boyunca 10 12 tane büyü attım 8 tanesi resist(yani 0 dmg) oldu. ki leveli benden düşüktü. Miss şansı olayı gibi düşünülürse bir meelee nin bu kadar miss etmeyeceğide barizdir heralde. Mage'lerde bug söz konusu ama ilgilenene yok.[signature][hline]TABU Kelime: Kırbaç
Anlatan: Adam dövmekte kullanılır. Ayrıca Sextede kullanılır.
Anlayan: MALA.... MUŞTA...
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar çok konuşmuşsunuz ya ben yokken :)
Ne kadar çok Mage'in nasıl işlediğini bilen varmış?

Umarım birgün hepiniz şöyle Mage karakterinin artısını - eksisini kavrayacak kadar oynarsınız da, nelerden yakındığımızı, hangi yönlerimizin iyi olduğunu görürsünüz.

Benim bir mage olarak tek istediğim, Aggroclear ve/veya Threat Reduce sağlayacak bir talent veya skillim olması. Gerisini zaten elimden geldiğince iyi yapıyorum.

Arada konuşulanlara çok enteresan yorumlar yapardım da, polemiğe gerek yok.
Gerçi söylemeden edemeyeceğim, 4 saniyede warriorların mageleri alması.. Lmao :D[signature][hline]Elonia of Infernal Affairs
There will be no dawn for the Alliance..
Sosyal ağlarda paylaş

1 ) Dampen magic, mana shield frost ve fire ward improvement talentları yerine elemental resistleri veya armor arttıran bir improvement talenti eklense,

2 ) Sadece crystal water "soulbound" yapılarak, tek conjuration da bir stack dolusu su üretilebilse,

3 ) "WOTF" 5 sn'den 10sn ye çıkartılsa

ne iyi olurdu...[signature][hline]Eshreff [60 Undead Mage] > GrimSoul Legion
Sosyal ağlarda paylaş

Sıralayalım simdi

Sheep ; Süper CC ama pve de işe yarıyo, herhangi bi ortamda 20 sn den fazla bi player ı tutmuyo, hunter ın freezing trap i çok daha stabil+2 insanı trapleyebiliyo.Sheeplenen de classına göre ilginç bi zamanlamayla çıkabiliyo trinketla

Speller su anda deli gibi resist ediliyor, PoM ların frost novaların CoC ların mütemadiyen resist.Dün gece T-shirt ümü yırttım sinirden. Priestin biri üst üste 5x sheep(farklı zamanlarda) 4x Counterspell resist etti.Sizce arcane resist i kaç? 300 mü?
MC da resist esyaları var tabe, ama Fire/Shadow resist.
Mageler rogueları alıyor tabi, ama geriden. adam attan iniyo kayboluyo yanınızda, frost nova atıyosun resist diyo.
Dün atın üzerinde öldüm(epic).
Distract/ambush/blind... attan inemedim.Blind gerçekten çok salak bi olay...

AV içinse arkadaşlara katılıyorum, çok güzel dmg vurulup cp toplanıyor, nova+coc(shatter) 500-1k+ dmg uygun combo/ healer ile 3k+ vurulabilir(iyimser) ölmeden.

Frost mage daha saglam, dirençli olması gerekirken, mütemadiyen edilen resistler dolayısıyla kabak gibiler.
Başka classlarda oynadım, bu kadar resist görmedim.
Ayrıca Priestlerde bile resist ihtimalini ve threat ı düşüren talent varken magelerde neden yok. threat çok mühim değil ayarlanabilir, ama resistler insanı çıldırtan düzeyde. her resist sizi pvpde bitiriyor, mana kaybı bişey değil , pozisyon kaybediyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Virtue-L, 21 Ağustos 2005 12:35 tarihinde demiş ki:
Sıralayalım simdi

Sheep ; Süper CC ama pve de işe yarıyo, herhangi bi ortamda 20 sn den fazla bi player ı tutmuyo, hunter ın freezing trap i çok daha stabil+2 insanı trapleyebiliyo.Sheeplenen de classına göre ilginç bi zamanlamayla çıkabiliyo trinketla

Evet arkadaş haklı. Sheep dediğin 20snden fazla tutamıyor buff gelmeli. Bence sheep atılan adam bundan sonra sheep olarak kalmalı. Belki yeni bir class gelebilir Level 60 Sheep olmalı.
Ayrıca trap 3sn olmalı bir de üstünden 4 defa geçince çalışmalı. Trape yakalanınca ayağını silkip çıkmalı. Zaten trap dediğin sınırsız atılan birşey durmadan trap spamliolar.
Ha ayrıca ben dün 3 kere missledim bi adamı üstüste. Fakat resistlerle kıyaslamak hiç bizim yapabileceğimiz birşey bile değil. Rogue hunter warrior hiç misslemiyor nerdeyse her koduklarını oturtuolar, dodge ve parry de yok zaten böyle olmaz. Resist şansı 0 lanmalı bence, frostbolt bir de az vuruyor. 2k civarı vurabilmeli, slow abilitysi de 1% speede kadar slowlamalı hani imba oldu derseniz talentle bu desteklenebilir mesela

#Slow pwnage- 1/1: Increases the slow effect of your frostbolt by 20 seconds. And decreases enemy movement rate up to 0.1%.

Evet efendim bir sorun da tabi zırhımız var, ben uoda hatırlıyorum mageler plate giyebiliordu eskiden. Şimdi hadi burda plate değil en azından mail giysinler. Kalkansız oynanmaz zaten, sonuçta bir sürü class kalkanla dolaşıyor. Ha kalkan demişken mana kalkanını da 100 damage a 1 mana emecek şekilde yaparsak sorunlarımız çözülebilir.
Saygılar.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka bir kenara Mana Shield bence çok yalan şu anda, özellikle talentı.
2 Talent veriyorsun, aldığın 1 hasar başına 2 değilde, 1.6 mana harcıyor. Çok fark var yani anlayacağınız :D
Eskiden, yani Mana Shield talentı ............ (boşluğu siz doldurun :P) önce bence daha iyiydi, 2 talent karşılığında neredeyse 1k hasar absorb edilebiliyordu.[signature][hline]Elonia of Infernal Affairs
Sosyal ağlarda paylaş

dampen magic bir derece mantıklıda, arcane meditation ve imp mana shield hakkaten geliştirilebilir veya değiştirilebilir.

Frost ward ve Fire ward'ı da kimsenin kullanmadığına bahse girerim. frost warda verilecek olan 2 puanı piercing ice'ı 5/5 olarak değiştirip 10% damage increase verseler daha mantıklı olabilirdi. Veya ne biliyim, wardları değiştirip fire ve frost resistance arttırıcı bir şekle soksalar...[signature][hline]Eshreff [60 Undead Mage] > GrimSoul Legion
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pirvan, 21 Ağustos 2005 13:20 tarihinde demiş ki:
Ha ayrıca ben dün 3 kere missledim bi adamı üstüste. Fakat resistlerle kıyaslamak hiç bizim yapabileceğimiz birşey bile değil. Rogue hunter warrior hiç misslemiyor nerdeyse her koduklarını oturtuolar, dodge ve parry de yok zaten böyle olmaz. Resist şansı 0 lanmalı bence, frostbolt bir de az vuruyor. 2k civarı vurabilmeli, slow abilitysi de 1% speede kadar slowlamalı hani imba oldu derseniz talentle bu desteklenebilir mesela

tabi rogue warrior hunter için 72346935 tane increase chance to hit item varken mage için ne var bil bakalım?
bir de kimse frostbolt vs az dmg vurduğunu falan söylememiş hala yazıyorsun usanmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Büyülerim çok resistleniyor diyenler bir de warrior oynasın.

Duel yaparsın, bir crit vurursun şanslısındır. Adamın kalır 200 health'i. Heal etmeye başlar.

- your pummel missed blah blah
- you miss blah blah
- your mortal strike misses blah blah
- blah blah dodges
- blah blah parries

Hop adamın health dolmuş tamamen. Hiç de az olan şeyler değil bunlar. Execute zaten -nasıl bir şanssa- nerdeyse her 3 denememin 2 sinde ya dodge ya parry ediliyor yada ıskalıyor.

PvE'ye gelelim. 5 kişilik grupta tanksındır. Mob'a saldırırsın, aggro üretceksin. Charge edersin, ürettiğin azıcık health ile sunder armor, revenge, disarm vs atmaya çalışırsın.

- sunder armor miss
- sunder armor miss
- aggroyu kaybettin
- taunt
- sunder armor miss
- revenge miss
- aggroyu kaybettin
- offensive stance'e geçtin
- mocking blow miss
- ne biçim tanksın diye bütün gruptan azar işittin, "sunder armor atsanaa" diyenleri mi istersin, def stance'e geçmeni söyleyenleri mi, oyunu öğren de gel diyenleri mi
- klavyeyi kırdın

[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]

[Bu mesaj Mirage tarafından 21 Ağustos 2005 13:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EarS, 21 Ağustos 2005 13:37 tarihinde demiş ki:
said:
Pirvan, 21 Ağustos 2005 13:20 tarihinde demiş ki:

tabi rogue warrior hunter için 72346935 tane increase chance to hit item varken mage için ne var bil bakalım?
bir de kimse frostbolt vs az dmg vurduğunu falan söylememiş hala yazıyorsun usanmadan.

Evet bütün warrior hunterlar sırf hit chance giyiyor zaten hiç misslemiyorlar. Yani ben bi warrior gördüm diyim sana bütün itemlarında hit chance vardı.

Yahu şimdi zor tutuyorum kendimi de, hiç bir fikriniz yok oyunla ilgili siz yanlışlıkla wowda falan mı yazıyorsunuz?[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...