Jump to content

DeMiRMaSKe

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.953
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

DeMiRMaSKe hakkında

 • Rütbe
  DeMiRMaSKe
 1. DeMiRMaSKe

  Overall security olayi

  Kurumsal anlamda bu tarz çözümler uygulanabiliyor. Tamamen herşeyi güvenlik altına almak için. Fakat burada "Güvenlik" artırıldıkça kullanılabilirlik azalıyor o nedenle ihtiyaçlar falan masaya yatırılıp belirlendikten sonra anca şu olur bu olur denebilir.
 2. DeMiRMaSKe

  ACİL bedava visio alternatifi

  visio alternatifi olabilecek bedava bir yazılım yok maalesef.
 3. DeMiRMaSKe

  default gateway hk.

  MS TMG'nin söylenenle alakası yok. Firewall/Proxy olan bir yazılım o. Filtreleme ya da analiz gibi tantanası yok onun. Wireshark bu konuda en güzeli ama akan veriyi okumak için olayı bilmen gerekiyor. edit: Filtreleme derken akan trafiği filtreleyip sadece şu tip trafiği göster gibi bir seçenek yok demek istedim.
 4. DeMiRMaSKe

  Paticik için host dosyası hazırlamaca

  URL Filter uygulanmış. senin girdiğin URL yasaklanmış.
 5. DeMiRMaSKe

  Jedi Shadow / Sith Assassin Genel Başlığı

  Per Rank diyor işte. Rank 2 de 2 ile çarpacaksın.
 6. DeMiRMaSKe

  Android Appleri

  Black Listteki kişiden gelen SMS'leri bana göstermeden silen bi APP var mı? GoSMS kullanıyorum ama onda yok sanırım bu özellik. Edit: GoSMS'de kişiye basılı tutunca çıkan menüde blacklist varmış görmemişim. Gerek kalmadı programa :D
 7. DeMiRMaSKe

  Windows 7 ultimate 32bit yada 64 bit sorusu ?

  PAE olduğundan windows 32bit versyonunda 4gb ram'e kadar görüyor ve kullanabiliyor. 4 GB'dan düşük ramlerde 64 ve 32 nin pek farkı olmuyor. 3gb'a 64 kurunca hızda ya da herhangi bir şeyde problem çıktığını görmedim hiç. Elinde ne varsa onu kur :)
 8. DeMiRMaSKe

  Windows 8

  Sam merak ediyorum, Microsoft'un Dev Preview için yaptığı sunumu izledin mi? Bu yorumları yaparken ki kriterlerin nedir? Ben sunumun bir kısmını izledim ve orada gayet 3 farklı açıdan işletim sistemine yaklaşılmış. ve Dev preview bu işletim sisteminin her yönüne insanlar yazılım geliştirsin diye sunulmuş bir önizleme versyonu kaldıki içinde Visual Studio ile geliyor. Yani bu işletim sisteminin kendisi değil ana hatları böyle olacak. ama işletim sisteminin son haline daha en az 6 ay daha var bence.
 9. DeMiRMaSKe

  Windows 8

  Onun için App Search var. Search kısmında App arayabiliyorsun. ya da kurulu olan appların alfabetik listesi var. Bu arada Windows 8 kurmak isteyenler bu guide'i da kullanabilirler.
 10. DeMiRMaSKe

  Windows 8

  Ben bu http://www.sysprobs.com/guide-install-windows-8-virtualbox guide'a bakıp oradaki ektra ayarlarla kurdum.
 11. DeMiRMaSKe

  Windows 8

  VirtualBox'a kurulabiliyor. VMWare ACPI 2.0 desteklemediğinden hata veriyormuş. Ben VirtualBox'a kurdum biraz kurcaladım. :)
 12. DeMiRMaSKe

  Software KVM switch - Micros~1'tan

  muhtemelen ondan çünkü bilgisayar adıyla bağlanıyor.
 13. DeMiRMaSKe

  Software KVM switch - Micros~1'tan

  Kurdum laptop'la PC arasına baya güzel kullanışlı oldu :)
 14. DeMiRMaSKe

  Secure Sockets Layer, key exchange, gercekten guvenli mi?

  SSL Bağlantılar ya da encrypted herhangi bir bağlantı genelde Host-to-Host bağlantıdır. SSL içinde key kullanırken her hangi bir PSK kullanılmıyor bunun yerine Sertifikalar kullanılıyor. Bu durumda Man in the middle yapabilmek için WebServer ----------- Client olan durumu WebServer ---- MiddleMan ---- Client yapmak durumundasınız bunun içinde Client'a sahte sertifika gönderiliyor burada eğer client sahte sertifikayı kabul etmezse bağlantı gerçekleşmez sizde araya giremezsiniz(aradan kastım tamamen proxy mantığıdır. birinden alıp öbürüne verir) Yani trafik saldırganın üstünden geçmediği hiç bir durumda SSL bağlantıyı dinleyemezsiniz. Content Filtering yapan sistemlerde Clientlara kendilerine ait sertifika gönderirler. O tarz sistemlerde sertifika hatası alınmaz çünkü üretici firma kendisine ait olan sertifikayı gidip kaydettirip o şekilde kullanıyor. SSL güvenli mi? Evet güvenli. 100% güvenli mi? Hayır. insan salaklığı hala güvenlik için büyük etken. o nedenle mantıklı yöntemlerle araya girilebiliyor. Kırılma konusunda zaten dediğim gibi kırmak hamallıktan öte birşey değil o nedenle araya girilerek daha kolay dinlenebiliyor.
 15. DeMiRMaSKe

  Ventrilo server

  Ventrilo Server bunu çekip bağlantısı en iyi olan kişi kursun. 8 kişiye kadar bağlanılabilir ve 2 - 3 kişi bağlanılacaksa hiç problem olmadan kullanabilirsiniz.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...