Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizz mage e gıcık mı diye bir izlenim

Wispy

Öne çıkan mesajlar

o zaman bi karar verin, hangisini tartisiyoruz burda, verdiginiz dmg'i mi yoksa resist'i mi? ikisi bir arada yurumuyo, konu sapiyo.

ilerde degisiklik yapilirsa goruruz gercekten degismesi gereken bi sey var miymis, yok muymus...

bunu soyleyen bi ben degilim, yani US'te boyle bi muhabbet yok. 1milyon insanin oynadigini dusunursek... bence azinlik olan sizlersiniz.

---

duzelene kadar napicaksiniz peki oynamayacak misiniz? bence alisacaksiniz. bir sonraki patch'te de degisiklik yok zaten, 1.8 cikana kadar size normal gelir bu. (belki ondan sonra ayar cekerler resist'lere sonra bi anda her taraf "nerf mages" dolar... unutmadan, benim de mage karakterim var sonucta, boyle bi degisiklik benim icin de super olur...

---

benim anlayamadigim, her mage'in gucsuz bi karakter olmadigini soylemeniz. benim de mage'lerle kapisabiliyo olmam ve mage ile oynayabiliyo olmam. simdi bu durumda bi ayar cekildiginde mage'ler daha iyi konuma gelmis oluyo mu olmuyo mu? [signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 26 Ağustos 2005 15:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cemad, 26 Ağustos 2005 14:32 tarihinde demiş ki:
said:
riglous, 25 Ağustos 2005 05:47 tarihinde demiş ki:
ayrica lock'lar mage'ler kadar dmg veriyolar, bu onlarin isi... dd... ayni sizin gibi... verdikleri dmg sadece buyu olsa evet kabul ederim ama imp'le beraber dmg veriyolar. eh bu da baya bi sey degistiriyo. tabi anlayana sivrisinek... sizin yapabildiginiz onlarin yapamadigi, ayni sekilde onlarin yapabildigi ama sizin yapamadiginiz seyler var. bu nedenle sizi de secen oluyo onlari da. su an warsong'da mage azligindan herkes mage acmaya basladi.

yahu değil diyoruz işte :D bizim guildde yeni lvl 60 olmuş warlockların shadow boltu 2000+ critlerken aşmış über hüper süper epic itemlarla donanmış bir magein frostboltu 2000 critleyebilir anca. impin de bir alakası yok bunla. warlockun dd si magein dd sinden daha yüksek.

bunda da karşı çıkılan ne anlamış değilim. ben mageimi açarken blizzard benim en iyi ranged dd olacağımı vaadediyordu ben karakterimi geliştirdikten sonra geç kenera koçum denmesi sinirime dokunur tabiki

magein yapabildigi warlockun yapamadığı şeyler var evet blizzard da sitesinde yazmış zaten magelerin strengthi diye : can conjure water and food heh. magein warlocka üstünlügü warlockun aoesinin fire olması sadece ha tabi bir de remove curse u var magein heh

---

resistlere gelelim. açıkçası resist kavramı yanlış anlaşılıyor. şimdi fire resistin absorb ettiği dmg yani 1k vururken 200unu absorb ediyorsa bu fire resistin işi.

ama adamın tepesinde xx resisted your spell yazısı cıktıysa bunun adamdaki resistle bir alakası yok. miss gibi birşey. bu yüzden de blizzard geç de olsa chance to hit with spells itemlarını devreye sokuyor
Warlockla mage arasındaki fark bu kadar sınırlı değil,impi geçin zaten 2-3 fire boltluk manası bir aoelik canı var , magenin aoesi her zaman rain of fireden daha güçlüdür, evet hellfire magenin aoesiyle boy ölçüşebilir ama o büyüde karşı tarafa zarar verdiğimiz kadar kendimizede veriyor ve biz o büyüyü yaparken karşı tarafda bize saldırıyor tabiki, haliyle yanında healer yoksa intihardan başka bir şey değil o büyü,water ve food demek kesisntisiz grinding demek biz napıyoruz life tapla canımızı azaltıp drain heal, death coil gibi zorluklarla grinding yapıyoruz o arada tabi yine manamız gidiyor ....vs , şu resist sadece mageye değil tüm casterlere geldi, sadece mageler niye biz diye ağlamasın yani[signature][hline]Sadece yaşamak için öldür

[Bu mesaj Engin2 tarafından 26 Ağustos 2005 15:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

benim bu topicte anlattığım şey magein main dd olması gerekirken(bu vaadedilmişti biz akrakterimizi açarken) şimdi alakasız birşey olması.

topicin başlığı da resist değilki? "blizz mage e gıcık mı diye bir izlenim" ben de kendi açımdan magein yediği nerf u analtıyorum işte. remove curse u olmasa yeterli sayıda warlock olsa ben mage almam mc ye tecrübeli bir raid oluşturabiliyorsam

[Bu mesaj cemad tarafından 26 Ağustos 2005 16:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Engin2, 26 Ağustos 2005 15:37 tarihinde demiş ki:
Warlockla mage arasındaki fark bu kadar sınırlı değil,impi geçin zaten 2-3 fire boltluk manası bir aoelik canı var , magenin aoesi her zaman rain of fireden daha güçlüdür, evet hellfire magenin aoesiyle boy ölçüşebilir ama o büyüde karşı tarafa zarar verdiğimiz kadar kendimizede veriyor ve biz o büyüyü yaparken karşı tarafda bize saldırıyor tabiki, haliyle yanında healer yoksa intihardan başka bir şey değil o büyü,water ve food demek kesisntisiz grinding demek biz napıyoruz life tapla canımızı azaltıp drain heal, death coil gibi zorluklarla grinding yapıyoruz o arada tabi yine manamız gidiyor ....vs , şu resist sadece mageye değil tüm casterlere geldi, sadece mageler niye biz diye ağlamasın yani
haklısın o konuda ben pve hakkında konuşuyordum ve belirtmemişim bunu. pve derken tabi üst düzey yerler mc gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 2.5 saattir mage ile arathi basin'i test ediyorum Test Realmda. Oldukça iyi mage pek bi eksik yanını göremedim. Öyle dediğiniz gibi 10 kere resist falan da olmuyor. Çok güzel critler de vuruyorum.[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"
Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

Zırvalamaya bi son verelim simdi. Hernekadar az da olsa test ettim biraz.

Ilk gun shaman uzerinde denedim
Rank 1 frost bolt(0 resist shamanda) 88 de 2 resist. gayet normal.
Rank 10 frost bolt(o resist) tam rakkamı hatırlayamıcam ama 1/7 sansla resist.(100 atış civarı)
Rank 10 frost bolt 70 resist 1/6 sansla resist.

Son rank scorch ile de bi deneme yaptık. 65 resist ile
hemen hemen hiçbir fire büyüsü tam dmg vurmadı, critlerin dmgları düz dmgdan az kaldı.1/2 yada 1/4 dmg verdim

2. gün 0 resist priestle denedim rank 1 frostbolt gene minimum resist etti fakat 6/33 resist rank 10 frost boltta geldi.
o resist priest scorchları hemen hiç resist etmedi/yarım yada 1/4 dmg almadı.

Yani çokta iddalı konusmak istemiyorum cunku kümem küçük, insanları target dummy yapmaktan hazzetmediğim için uzatmadım, ama bi ara daha ayrıntılı denicem.Bunca mage ile oynayan insan uydurmuyo heralde.[signature][hline]Oyun : Vakit geçirmeye yarayan, belli kuralları olan eğlence.

[Bu mesaj Virtue-L tarafından 27 Ağustos 2005 07:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

- Düşük rank spelleri kullanmak bütün magelerin başlıca taktiğidir ve bunu nerfliolar
- Artık crit şansları çaktırılmadan düşürüldü forumlarda testleri var
- Magein 1 blink ve 1 fn şansı vardır. Fakat bu counterattacklarımızdan soora bize dmg vermek kalır. Yakında hunter bu olaylarımızı rahatlıkla bozup bizim verdiğimiz damagein 2 katını çok daha kısa sürede verecek...
- Geçen pyro resistim 10 atışta % 23 tü.
Burda mage e karşı mamalıyan kişilerin hiçbiri mageine 3-4 ayını vermiş değiller o yüzden anlamalarını beklemeyin... Bilhassa hunterlar direkt nefret kaynağım AV de fazlasıyla güçlü olan bir classın aimed shotının 3 sec caste inmesi ve ayrıca beast masteryi sonuna kadar alıp üstüne hala aimed shot almaları feci bir durum...Bunun acısı yakında çıkacak.
Bu oyunda pet charları tamamiyle dengesiz kurulmuş durumda casterlara karşı. Çünkü her damage castingi geciktiriyor. Eğer bu olmasa pet dmg + pet master dmg olur bu da dengeli olur.
Ama şu anda öyle değilken pet classlarının mamalamarı sadece daha overpower olmak istemeleri ya da classlarını kullanamamalarıdır.
Mage AOE lameridir ve evet karşı tarafta 10 tane mage olursa AV de güzel olur. Fakat karşı tarafta 3-4 tane hunter olsa yetecek duruma gelecek.
Warlocklar zaten daha iyi magelerden kötü oynuyorsalar ben bişey yapamam drakedog izleyin derim size...

[Bu mesaj cashar tarafından 27 Ağustos 2005 17:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben şu çaktırmadan nerf olayını anlamıyorum. ne dğeişiklik yapılıyosa yazar bu patch notelarda haksız mıyım ? sallıyosunuz gibime geldi nerf olayında[signature][hline]if you don't fall all the way, you cant be saved..it's only after you've lost everything that you are free to do anything...
Sosyal ağlarda paylaş

MAge nerf yemedi
resist oranlarının içine ettiler
shamanla dövüşüyoz
kaç resist attığını hatılamıyom
25% canı kalınca heal atıyodu
cs attım
10 saniye heal büyüsünün olduğu tabı kapattı
25% canı kalan adamı
ben bir damage dealar olarak
(artık sadece yemek yapan,su veren portal açan arada bir aoeye yardım eden bi karakter olarak görüyorum) öldüremedim ve adam beni çatır çatır yedi.
----Konu dışı----
Wow buglarla dolu o kadar çok bug varki
bugün neler oldu neler ss çekmeye başladım
Yeni başlık açıcam
World of Bugs diye gelirseniz sizde gördüğünüz bugları ss ile koyarsanız sevinirim[signature][hline]Satılık char
Nick: Darktr
Class : Human Male Mage Lvl 60
Guild : Silver Dawn veya Disorder
Server: Burning Legion
http://forum.paticik.com/view.php?id=138071
MSN: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Phlox, 27 Ağustos 2005 18:47 tarihinde demiş ki:
ya ben şu çaktırmadan nerf olayını anlamıyorum. ne dğeişiklik yapılıyosa yazar bu patch notelarda haksız mıyım ? sallıyosunuz gibime geldi nerf olayında

- Hiç kimse resistlerin arttığını söylemedi ama herkez farketti soora yazdılar mage resistlerle boğuşur diye
- Rank 1 lerin daha çok resistliyeceğide yazmadı ama öyle olduğunu her rogue a karşı Fireball ve arkasından Frostbolt 1 atarak bu classa aylarını verenler anlıyor hemen
- +dmg calculationların instant spellerde aşağıya indiğinide çok çabuk anladık...
- Instant spell resistleri uzun castinglilerden daha fazla bu arada test edip gün sonunda bakın...
Sosyal ağlarda paylaş

rank 1 buyunun resist olmasini anlarim. ben o buyuyu lvl 1 de ogreniyorum. ama rank 10 bir buyu 56 58 60. levellarda aliyorsun. 1 ayini veriyorsun lvl 60 olmak icin. yavas oynarsan 1.5 2 ay. dolu para veriyorsun. elinden geldiginde item diziyorsun. sonra karsindaki adam senin son rank buyulerini catir catir resist ediyor. senin x`e basip gg demekten baska sansin yok.gecen lvl 58 druid ile duel yapiyorum adam istedi lvl 60 mage`im ben. adam dalga geciordu sadece heal atti. bende yarisi resist tabi. adamin yari gucu kaldi artik cs yi bekliyodum bi critical vurayim kendime geleyim adamda uyansin artik diye tabi oyle bir sey olmadigi icin cs yi orta guclerde atmak zorunda kaldim. 15 buyu falan attiktan sonra yariya indirdigim gucunu 3 buyude bitirdim adamin. yani o kadar dengesizki arkadaslar. anlatamam size. yani 10 kere ust uste resistte edersin. 10 kere ust uste criticalda koyarsin ben bunu gordum. gecen gun yaklasik 8 9 spellim clearcasting aldi. sonra duzeldi bug oldu sanirim orda. bunun gibi bir suru sey var[signature][hline]Nanette the danette. Burning legion.
Alliance. Mage. Invadoria.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
cashar, 27 Ağustos 2005 17:22 tarihinde demiş ki:

Warlocklar zaten daha iyi magelerden kötü oynuyorsalar ben bişey yapamam drakedog izleyin derim size...

[Bu mesaj cashar tarafından 27 Ağustos 2005 17:27 tarihinde değiştirilmiştir]

drakedog gercekten cok iyi bir warlock ama engineer olmasida onemsenmesi gereken bir konu :) engineering PvP e cok kotu tesir ediyor bana gore bir prof bukadar oyunu dengesizlestirmemeli.
Sosyal ağlarda paylaş

izlediginiz vidyolardaki prof dedigimiz kisiler engineeringin ucuz numaralarini kullaniyor. mesela ben derimki paladin kullansin. amabir mage warlock kullaniyorsa korkaktir bence biraz. nerde ne yapacagini engineering sayesinde yapiyorsa mage`liginden odun veriyordur.[signature][hline]Nanette the danette. Burning legion.

Sosyal ağlarda paylaş

Drakedogu hero görmeyin , talentlerle ve itemlerle shadow boltu güçlendirmiş ,ve warlock için en uygun classı seçmiş biri,tek espirisi sucubbusla charm yapıp shadow bolta boğmak[signature][hline]Sadece yaşamak için öldür

[Bu mesaj Engin2 tarafından 30 Ağustos 2005 03:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

herkezin spell leri resist ediyor bunun mage le bir alakası yok. bi suru mage arkadasim var ben warlock um resist konusunda bukadar aglanacak bir olay goremiyorum. Zaten yavas yavas blizzard chance to hit with spells pasif ozelligi olan itemlar koyuyor oyuna ve oyun gittikce 1vs1 den cok group PvP sine yonelik ilerliyor farkettiyseniz blizzard da zaten biz bu PvP sistemini herhezin herkezi yenebilecegi sekilde degil group PvP sine yonelik yaptik diyor. Eger esas aglanmasi gereken bir nokta varsa oyuna eklenen PvP trinketleridir. ozellikle mage warlock priest druid gibi casterlarin fear olsun poly olsun roots olsun combat sirasinda nadir olarak 1 sans buluyorlar oda trinket gibi sacma bi olay sayesinde ellerinden gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dogru soyluyorsunda. ben pvp serverinda oynuyorsam adamin benim pvp yapmami engelliyecek bir sey koymamasi lazim. simdi warlockun curseleri instant. resist olsa bir daha atabiliyor bildigim kadariyla cooldown yoktu heralde. priest ayni sekil.ama mage bi instant buyu atsa min8 max 25 bekliyor dmg veren buyusu icn. bu sure zarfinda senin casting time i olan buyuler atman lazim. buda karsidaki tarafa zaten zor atiyorsun surekli geri gidiyor. bunun ustune bide resist olunca o_0[signature][hline]Nanette the danette. Burning legion.

Sosyal ağlarda paylaş

hehe sen ne sandin ya bi high lvl mage olda gor bakalim . if de afk iken bile kac tane whisper gelmis. cogu su sekil

make me water
food quick
water
foooooooooooood
hi mage food water high lvl

please diyen bi kac adam cikiyor. onlarda 2 saat arayip bulamadiktan sonra tatli dil yapmaya calisiyorlar. high lvl dungeona gidip 300 400 crystal water yapmanin ne demek oldugunu bilseydiniz o soul shardlar hic bir sey derdiniz :D[signature][hline]Nanette the danette. Burning legion.

Sosyal ağlarda paylaş

engineering kullanmasinin korkaklikla ne ilgisi olabilir onu anlayamadim. Engineering bana gore PvP dengesini bozan bir profession ama kullanan adamada korkak demem acikcasi. Onun disinda herkezin soyledigi bir sey var drakedog icin "ne var lan bunu bende yaparim" e ozaman yap koy diyor insanlar. GOrdukten sonra yapmasi tabiki kolay. Yaptigi seyler cok basit gozukuyor ama warlock oynadiysaniz cok iyi bilirsinizki pet i kendinizle ayni anda idare etmek kolay degildir. Iyi bir warlock asla petini damage vermek icin kullanmaz kendine support luk etmesi icin kullanir. Yani bir hunter in peti gibi degildir karsi tarafa azda olsa dmg vereyim yada castersa casting time ini uzatayim dusuncesinde olamazsiniz. Drakedog unda yaptigi karsi tarafi kontrol etmektir. Tabi engineering inde cok buyuk yardimlarini kullaniyor discombo ray web bomb gibi. birde herzaman PvP e herdaim hazir biri potion lariyla iviriyla ziviriyla. Hero olarak gormeyin tabide okadarda kucumsemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...