Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizz mage e gıcık mı diye bir izlenim

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Warlock olarak yanımda felhunter varken mageler fazla zorlamıyor, adam poly atsa ilk felhunter bozar iki trinket bozar üç adam spellock edilir zaten adama feardan nefes aldırmadığım için feardan (undead hariç) çıkana kadar dotlar canını azaltıyor zaten (ama curseleri kaldırıyolar ne yazıkki) + 60 all magic resistde hediyesi felhunterin ben warsong ve alteracda her zaman felhunter kullanıyorum ne sheep yiyorum ne charm nede shamanlar yavaşlatabiliyor fel hunterim sağolsun üstüne birde soullink[signature][hline]Sadece yaşamak için öldür
Sosyal ağlarda paylaş

sheepin suresi gayet iyi, hatta toplam 30-40 snye yakın sheepte tutabiliyor mageler, belki daha da fazla, rogueların playerlara karsı max 15 sn suren sapiyle karsılastırınca kısalmazı bile lazım :)[signature][hline]if you don't fall all the way, you cant be saved..it's only after you've lost everything that you are free to do anything...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
En son sheep den çıktığımda (muhtemelen 5+) bütün abiltylerim de cooldown, heltim ful manam 4 te 1 de olmakta. Gerisi mge için çok zor değil çünkü daha dmg koymak mage in işi. O health i çok rahat indirebilmekte.

sonuçta sheep önemli bir büyü ama combatta aynı elemena seksen defa sheep atarsanız delirir. Diminishing returns felan da YOK!!!

Arkadaşım.
Böyle şeylerle gelmeyin bana.Bir mage poly'sini maksimum üç kere kullanır.
İlk poly'ler,trinket'le dispellersin.Bir daha poly'ler,fireball+frostbolt kusar.Sen manani bitirirsin bir daha poly'ler,bandaj+evoc ceker.Ve bitersin.Ola ki kurtulursun,lay on hands atarsin,mage bir daha poly'lemeye calissa ya immune olursun,ya da 3 (yaziyla uc) saniye durup cikarsin.3 saniyede o mage bir bok yapamaz.Yapacagi seyi de sheeplemeyip blinkleyerek de yapabilir ki ayni kapiya cikar.Bunu kabul edin yani,tas+kagit+makas'i kabullenmeyen zaten bu oyunu oynamasin.Sonra da cikip diminishing returns yok gibi sacma laflar etmeyin.

Bakin mage ve diger class'lar arasinda soyle bir fark var,her class 60'tan sonra dps'ini item'larla arttirabiliyor.Daha yeni level 60 olmus bir rogue ile bwl farmlamis bir rogue dps'i arasinda neredeyse (level'a gore dusunsek) 5 level fark var.Mage'lerin damage'i ayni.Hayir +spell damage item giderim dedigin zaman zaten fireball tree'ni kullanamiyorsun,hayvan gibi resist yiyorsun,+spell damage gitsen mana+hp oluyor ucyuz besyuz.
Spirit bir boka yaramiyor,100 int 1% crit veriyor.Hala burada insanlar "mage cok super" gibi seyler soyluyor.
Allah askina,20-25-30 agi'ye 1% crit aliyor melee'ler.100 int ne demektir?Karsinda hayvan gibi fire resist'i olan adama critical mass talentiyla 6% crit sansini yakalasan ne olur?
55'ten sonra mage YANCI oluyor arkadasim,oyle tek basina alip goturdugu falan yok.
Ha mage'e spirit+int kombosundan attack power karsiligi bir spell power eklenir,damage bonusumuza girer,int/crit orani dengelenir,resist hesaplari makul bir duzeye cekilir,o zaman oyun esitlenir.
60'tan sonra en ezilen class mage,nokta.

[Bu mesaj dreamendless tarafından 20 Ağustos 2005 17:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arkadaşım.
Böyle şeylerle gelmeyin bana.Bir mage poly'sini maksimum üç kere kullanır.
İlk poly'ler,trinket'le dispellersin.Bir daha poly'ler,fireball+frostbolt kusar.Sen manani bitirirsin bir daha poly'ler,bandaj+evoc ceker.Ve bitersin.Ola ki kurtulursun,lay on hands atarsin,mage bir daha poly'lemeye calissa ya immune olursun,ya da 3 (yaziyla uc) saniye durup cikarsin.3 saniyede o mage bir bok yapamaz.Yapacagi seyi de sheeplemeyip blinkleyerek de yapabilir ki ayni kapiya cikar.Bunu kabul edin yani,tas+kagit+makas'i kabullenmeyen zaten bu oyunu oynamasin.Sonra da cikip diminishing returns yok gibi sacma laflar etmeyin.

iletişim sorunlarımız var galiba. 5+ diyorum yalan mı söylüyorum yiyen benim. Herşeyi yazıyla yamzak ne kadar kolay değil mi zaten bu sa satranç. Her hamle önceden belli. Bak tekrar söylüyorum 1 combatta 5 defadan fazla sheep yedim. Hemde aynı mage den. Tek kelimeyle delirdim. Bende senin gibi 3. de diminishing zannediyordum baktım adam 3 ü de attı 4 ü de 5 i de. Her dibine girdiğimde healtini düşürdüğümde basıyordu sheep i.[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Burning Legion)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

int+spi ile dmg a eklenme yapilmasi demek mageinde priestinde druidinde daha cok dmg vermesi demek. Bu nası eşitlik anlamadim ben.
Mageler sanırım her class i her zaman her şekilde yenebilmeyi denge sanıyorlar :)
Bence su an shaman ve druid dışında imba class yok. (paladinlere sahsi bi gıcığım var ama...)[signature][hline]Muho, Boomer, Gamon

[Bu mesaj Enginar tarafından 20 Ağustos 2005 17:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Paladine ölen mage e yuh denilir canim o dogruya dogru.
Manasi biten paladin zaten level 5 warrior gibi bisey oluyo (:P) manasi bitene kadar da sheeplersiniz yani.

Ha tabi bazen paladinlerde bilmemne sealina bilmemne critliyo falan onlardan anlamam ben de 2 vurusta öldügümü bilirim :)[signature][hline]Elandra, Night Elf Priestess
Emilo, Gnome Warrior
Penthesilea, Night Elf Huntress

In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Enginar, 20 Ağustos 2005 17:37 tarihinde demiş ki:
int+spi ile dmg a eklenme yapilmasi demek mageinde priestinde druidinde daha cok dmg vermesi demek. Bu nası eşitlik anlamadim ben.

Warrior,rogue,shaman,paladin,hunter'in agi/crit orani esit mi?
100int/1% crit ne demek biliyor musun sen?
Mage'e 50 int/1% crit olur,priest'in 60 int/1% crit olur ornegin.

Benim kafamdaki su;
spi+int base 100=50 spell power.
50 spell power=+40 spell damage.
Niye olmasin?
Butun melee'ler attack power icin kasarken bizde spell power olmasinin ne gibi bir eksigi olacak?
Simdi burda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olacak arkadaslar icin lutfen birileri soylesin,spiritin bir boka yaradigina sahit olmus olan var mi aramizda?
Sosyal ağlarda paylaş

hemen arkadasim... ilk olarak
100int = 1% crit. aksini soyleyen bi yer gormedim.
daha sonra, spirit'in MC'de mage'lere ne kadar yarar sagladigini bilmiyorum ama priest'lerin MC esyalari tamamen mana regen'e dayali. ilk olarak mana regen esyalari tamamladiktan sonra, int/stam'i dengeleyip spirit'e yonelik esya aliyor insanlar. muhtemelen mage'ler icin de oyledir. ozellikle 10 15 dakika suren savaslarin ilk 4 dakikasinda manasini tuketen bi mage'in daha sonra ise yaramamasi demek, onun bi daha heal'lanmamasi demek ki, ne guzel, priest'in +1 flash heal'i olur...

ayrica soyledigin gibi attack power tarzi bi ise yarayamaz. su an zaten dengeli durumdalar. buna bi de +dmg eklenirse... hmmm... warrior ve rogue'lar tamamen silaha gore dmg verirler. mage'lerin ve diger tum caster'larin dmg'iysa buyuyledir. sen item bulmadan da oynarsin oyununu ama warrior'in gercekten guzel esyalar bulmasi lazim (caster'larin da esya ihtiyaci var elbet ama bu farkli yonde, ayrica melee karakterlerle karsilastirilacak kadar degil). o zaman su sonuca variriz ki, caster'lara eklenecek int+spi 'ye dayali bi attack power benzeri +dmg boost, onlara zaten sahip olduklari +dmg esyalarinin yani sira ekstra boost anlamina gelir.

madem bu kadar fazla +dmg istiyosun, buna gore giyinmeni tavsiye ederim.

@jade, o kadar nerf'lediler ki, catir catir aoe'siz yapilabiliniyo. ama bi warlock olursa tabi isler baya bi kolaylasiyo :D[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 20 Ağustos 2005 18:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben anlamıyorumki bu mageler daha ne istiyor(?) heal + her frost fire zart zurt critlesin elindeki staffla 500 dmg vursun filanmı istiyorlar yani gören harbi mageleri ezik sanıcak bende rogue için chap shotsun 10sn + 5cp , kidney shot içinde 5cp x 3sn olmasını + heal yeteneği verilmesini istiyorum fazla birşey değil ha birde unutmadan sprint 1dk sürmesini
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bırakın takmayın ezilen suçu classına atıyor girin oyununuzu oynayın yahu nedir yani
mageler en ezik classmış vs. siz uodaki kalkanlı mageden olmak istiyordunuz sanırım arkadaşım ama yok elimizde kalmadı.
En son bufflanacak class mage şu anda, çok da sıkıntınız varsa official forumlarda yakının gidip. Ben şimdi burda size bşrkaç laf sölücem hoş olmucak lütfen burda şuna nerf buna buff diye tartışmaya girmekle blizzard mage i bufflamaz.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

Önce birşeye karar vermek lazım bence... Mage'ler kolay öldüklerinden ve über class olmadıklarından dem vuruyorlar, doğrudur. Diğer classlarla oynayanlarsa(buna bende dahilim) mage'in pvp'de yaptıklarının şaka gibi olduğuna inanıyoruz.

Önemli olan instance'lardaki dps değil, kimse bir mage'i dps sıralamasında 10. oldu diye bir daha almamaya kalkmaz tahminimce yani ha 1. ha 20. çokta önemli değil. Önemli olan pvp ve rank'se hiçbir mage'in buff istemeye hakkı yok kesinlikle çünkü 20-30 kişi arasına girip 2 arcane exp. patlattıktan sonra kolay veya zor ölmüş olması hiçbirşeyi değiştirmiyor şuanki honor sisteminde. Eğer kill / death oranı göz önüne alınsaydı rank dağıtılırken haklı olabilirlerdi ama sadece kill üzerine kurulmuş bir sistemde toplu bir gruba dmg verip ardından onlardan gelen honor puanlarıyla rank alıyorlarsa ve oynadığım server başta olmak üzere istisnalar dışında bütün Grand Marshal/High Warlord'lar mage oluyorsa şuanlık ikon bile istemeye hakkınız yok kardeşlerim kusura bakmayın :)

Zavallı bi rogue eu forumlarında sap süresinin pvp'de uzatılmasını istedi kellesini götürüyorlardı adamın, diğer class'lara mensup arkadaşlarıma anlattığımda aynı tepkiyi onlarda bana verdi fakat wsg'da bayrağı geri almaya gittiğimizde sapladığım healer'ın pat diye geri gelmesi dumurlardan dumurlara sürükledi itiraz eden arkadaşı mesela.

İstisnasız hepimiz kendi oynadığımız karakterin zayıf yönlerini biliriz, mage'in de yok değil fakat şimdilik istediğinizi alıyorsanız susmanız gerek ;-)[signature][hline]Daedroth @ Bloodhoof
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wispy, 20 Ağustos 2005 20:57 tarihinde demiş ki:
Niye roguelarda 20 ag ye bir crit te magelerde bu 100 int e 1 peki ?

Ya yuh artık mageler de ağlıyorsa oynamayalım bu oyunu kardeşim be :)
Rogue ile magein ne alakası var neden ikisini kıyaslıyorsun ki. İki farklı class bunlar. Saçmalığın sınırlarını zorluyosunuz artık. Rogueda şöyle desin o zaman,"Mage'de blink varken bende neden yok?"[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

lol adamlar ağlak abi.
Arkadaşım rogue dediğin adam assasindir, olayı crite bakar, ve iyi bir rogue un 50% veya üstü crit şansı oluyor istersen magelere 50% crit şans versin ama bak eminim o zamanda bu pyroblast ne boktan büyü instant çekmiyor diye ağlayacaksınız.
Ama ne olur burada değil. Buyrun buraya[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

Saçma konuşanın kim olduğundan emin değilim. Crit şansı tamamen oyunun dengeleriyle oynayan bir durum. Şimdi ben 37 iyim 200 int im var aldığığım crit sadece yüzde 2
Aynı level da 200 agility li bir rogue neden 10 crit bonus alıyor ??

Biz SAP Cheap Shot vs istiyoruz diye ağlamıyoruz ama siz işi çirkinleştirmeye çalışıyorsunuz
@Pirvan
"lol adamlar ağlak abi."
Azıcık seviyeli olmanın kimseye zararı olmaz sanırım ??

Ayrıca :
Oradan değil, buradan

[signature][hline]Why are you so weak ? Because your hate is weak! / Uchiha Itachi.

[Bu mesaj Wispy tarafından 20 Ağustos 2005 21:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...