Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

said:
CapriceXante, 14 Ağustos 2005 15:58 tarihinde demiş ki:
said:
Sensible, 14 Ağustos 2005 04:51 tarihinde demiş ki:
Ya shamanın healını zayıf değil diyorlar. Kanıt olarak priest ve druidi gösteriyorlar. Yahu böyle kanıt mı olur. Bunlar zaten işin piiri classlar tabii ki shamandan güçlü olacak healları. Ama shamanın healı yeterli hatta fazla bile kendisine göre. Evet healerlık yapamaz ama kendisini öyle bir heallıyor ki...

2500 armorla bir rogue sana ortalama olarak 200-400 arası vuruyorken heal atamazsan ölürsün bu kadar basit ( o çok abarttıgınız 2h wf dmg vuran bi shaman için soyluyorum)
Ha atmasın zaten işinize gelirdi shamanın heal atamaması..
Ama hiç düşünüyormusun ki o mega super ultra heal ı yani NS li heal ı 5 dk da bir attıgını yani combat ta bir kere anca atabildiğini?

Devam edin shaman nerflere artık zevk alıyorum artık..
Çünkü görüyorumki hiç kafa yormadan taktik düşünmeden neler yapabilirim acaba diye ugraşmadan gelip sadece shaman nerf makrosuna bırakmış insanları görmek artık ne üzüyor nede canımı sıkıyor gülüyorum sadece
[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

ben shaman konusunda şunu iyi şunu kötü yapıyo demem hiçbizaman.ben sadece shaman HERŞEYİ yapıyo diyorum.über heal atması önemli değil,atıyo.über shock vurması önemli değil,vuruyo.über melee girmesi önemli değil değil,giriyo.shapeshift yapıyo.ben burda hangisi kaç yapıyo değil sonuca bakıyorum şamanda.nerf dememin veya dier classlara buff dememin sebebide budur çünkü über veya değil başka hiçbir class bunların hepsini yapamıyo.benim düşüncem bundan ibaret.

kesmeye gelince,şaman kesemiyorum demiyorum.kestiğim çok oldu ama özellik açısından yinede var haksızlık.

teşekkürler.[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 14 Ağustos 2005 16:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Lorrotar haklısın ama bende en başında beri demek istedigim
Mega Shock + Mega Melee + Mega Heal aynı anda bir shamanda olmuyor..
Shaman herşeyi yapabiliyor demek biraz abartılı bi olay olmazmı?
Shamanda karşı tarafın hareketini veya hamlelerini kısıtlayacak hiçbir şey yok (slow efektinden bahsetmiyorum)
Ki sadece slow yapabiliyor ki bu slow dan kurtulmak için her classında yapabilecek şeyleri var..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

Beni de oradan buradan bahane bularak savunan insanlari gormek guldurmeye basladi, herseye cevabiniz var cunku :) Diyorum ya, 17(+) sayfa topicde 50 kisi yanlis, tecrubesiz, salak, taktik bilmiyor, vs de vs; 2-3 kisi dogru.

Savunmaya bak, "hayir biz mage kadar nukelemiyoruz, hayir biz priest kadar healleyemiyoruz" ve turevleri. O kadarini da yapmayiverin tamam Allah razi olsun da, anlayamadiginiz veya anlamiyor gorundugunuz nokta su ki; tum mmo'larda hybrid classin ozelligi herseyi az az yapmasi, specledigi seyi ise normal bir duzeyde yapmasidir, baska oyunlara hic kaymayalim, druid buna en yakin ornegimiz. Shamanda bu mantik herseyi normal yapip, specledigini abartmak oluyor ki bu olmasi gereken sey degil. (Ya da zeki bir arkadasin dedigi gibi Blizzard bizden iyi bilir evet, bariz bir pvp dengesizligi aslinda onlarin istedigi sey, daha mi iyi bilecez :p)

Bir de bunu mahalle maci yapan cocuklar gibi "aglamak" diye tanimlamamaya ozen gosterin de adamdan sayalim ve devam edelim bu arada. Birsey tartismaya calisiyoruz, hakaret yemeye degil. Tesekkurler.

Biz burada tartisinca Blizzard da bunu degistirmeyecek evet, soylemek istediginiz buydu madem bastan soyleyin yani, "aglayin siz babz biz gene gral olacez euhe" falan deyin, sacma sapan savunmalar yapmayin lutfen. Priest kadar healleyemiyoruz ne ya, hatirladikca ben de guluyorum ehe.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lorrotar, 14 Ağustos 2005 16:10 tarihinde demiş ki:
beni burda rahatsız eden zaten shamanın über veya değil herşeyi yapıyo olması.dier türlü hiçbi class herşeyi über yapamıyo.ben gidip frost mage ken fireballa ignite vuramam o hesap.

Ama o talent olayı..
Ve onun gibi talentler shamandada var bilindigi üzere..

Mesela ben daha hayatımda bir kere bile 1200 critleyen shock atmadım..
Neden çünkü Talentlarımda 25 puan isteyen Critital dmg yi %100 arttıran talent a puanım yetmedi..
Aynı senin olayın gibi yani fire talent vermezsen olmaz bende onu vermezsem olmaz..
Ha eğer gibim o dedigim talent a kassaydım bu sefer NS ve imp. lesser heal gibi lesser heal ın bozulma ihtimalini azaltan talente veremicektim..
Yani ortalama %15 ihtimalle 1200 critik shock atacaktım ama tükürsen lesser heal atarken bar geriye gidecekti..

Bunu hala bazıları farkına varamadı malesef abi :([signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

talent olayı diyosunda es yide talentsız 1.2k critletemiyosun ben o açıdan dedim.

aha buldum.imp coc vermeden 1.1k critleyemiyosun :)

sanırım konuyu kapatan cümleleri yazdım :-P[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 14 Ağustos 2005 16:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet talent vermeden 1.2 critlemiyor es..

Yani en çok şikatet edilen şeylerden birisi 1.2k critli es + wf proc + heal..

Ama bunları zaten talent verirsen etkisini arttırıyorsun..
Ama sorun 51 puan olması Sam'in dedigi shaman gibi 950 talent puanlı shamanı boşver o edit :P[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

ama buna emin ol ki hero class geldiğinde de shaman nerflenmezse bende başlarım ağlamaya :D hero bi shaman düşünemiyorum şimdilik :)

msn varsa verirmisin?sanırım konu kapandı gibi pek yazan yok.msn e çevirmeyelim burayı.[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 14 Ağustos 2005 16:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sunu goruyorum ki 18 deil 118 sayfa da tartısılsa bi yere varılamıyacak. Shamanlara nerf gelmesi gerektigini shamanlarda biliyor. Ama kimse classım iyi ben de o yuzden iyiyim demeyi kendine yediremiyor. "Shaman cok guclu deıl, ben iyi oynuyorum" demek cok daha kolay....[signature][hline]Silahlarla Degil, Yüreklerle Savasılır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
soldier1905, 14 Ağustos 2005 16:56 tarihinde demiş ki:
Sunu goruyorum ki 18 deil 118 sayfa da tartısılsa bi yere varılamıyacak. Shamanlara nerf gelmesi gerektigini shamanlarda biliyor. Ama kimse classım iyi ben de o yuzden iyiyim demeyi kendine yediremiyor. "Shaman cok guclu deıl, ben iyi oynuyorum" demek cok daha kolay....

Bide şunu gözardı etmemek gerekiyor..
Oyun classlar kadar itemada bakan bir oyun..
Mesela senin çok güçlü dedigin hiç birşey yapamadıgın shamanın yada shamanların HP ve Mana larını bir kenara kaydet lütfen..
Yani nasıl desem genelde mage le kapışmalarım ki ikimizde birbirimizi aynı anda görürsek ve mage hayatında ilk defa mage ile oynamıyorsa 1 groundin 1-2 kerede spell interrupt la verebildigim zararı vermeye çalışıyorum ve genelde mage i yendigim zaman benim hp ortalama 500 civarı oluyor..
Aynı şekilde mage de beni yendigi zaman az hp kalmış oluyor..

Ama mesela geçen karşıma Nihillium mu bi guild var BL de bilenler bilir..
Bu guild hayatlarını MC ve Onxy da geçirmişler..
Duel atan mage arkadaşın 9k manası var ve benim kadar hp si var..
Neden çünkü üstü full epic .. mc ve onxy malı hepsi..
Bu mage beni 10 maçın rahat 7 sinde yener çünkü itemları çok iyi..
Ha bu magein gücünü göstermez benimde güçsüzlüğümü göstermez çünkü adamın manası beni 2 katımdan biraz fazla :)

Örnegin karşına gelen shamanla kapışırken baktın manası 5.5 k e bu nedemek oluyor adam item yönünden rahata çıkmış bi adam yeterince mc ve onxy yapmış demektir..

Sadece classlara bakmayın yani birazda karşı tarafın setinide düşünün
Yani full honor setli silahlı bi rogue la kapışmamın bir anlamı yoksa buda onun gibi bişi adamın setinden gelen bonusları benim statlarım kadar nerdeyse (biraz abarttım :P )[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

ben mage in shaman yendiğini pek görmedin gerek kalmıyo res e.sadece khadgars rage de bi mage gördüm human female nick i unuttum.2 tane şaman kesmişti wsg de gözümün önünde :D[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 14 Ağustos 2005 17:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
soldier1905, 14 Ağustos 2005 17:15 tarihinde demiş ki:
said:
CapriceXante, 14 Ağustos 2005 17:07 tarihinde demiş ki:
Aynı şekilde mage de beni yendigi zaman az hp kalmış oluyor..

Sen de self rez yapıp kesiosun :D

Yok genelde yapmıyorum cd sini instance lara saklıyorum çünkü :)[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lorrotar, 14 Ağustos 2005 16:02 tarihinde demiş ki:
ben shaman konusunda şunu iyi şunu kötü yapıyo demem hiçbizaman.ben sadece shaman HERŞEYİ yapıyo diyorum.über heal atması önemli değil,atıyo.über shock vurması önemli değil,vuruyo.über melee girmesi önemli değil değil,giriyo.shapeshift yapıyo.ben burda hangisi kaç yapıyo değil sonuca bakıyorum şamanda.nerf dememin veya dier classlara buff dememin sebebide budur çünkü über veya değil başka hiçbir class bunların hepsini yapamıyo.benim düşüncem bundan ibaret.

kesmeye gelince,şaman kesemiyorum demiyorum.kestiğim çok oldu ama özellik açısından yinede var haksızlık.

teşekkürler.

kusra bakma ama baya saçma bi mantık gibi geldi bana. druid ayı oluyo warrior a benziyo , kedi oluyo rogue a benziyo , heal atıyo prieste benziyo, caster formda nuke atıyo mage e benziyo. hepsini iyi yapmıyo ama yapıyo ee nerf druid ??
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...