Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warsong Gulch ve Alliance'in kaderi...

Disappear

Öne çıkan mesajlar

lol poly atınca bile ls vuruyor daha ne
ayrıca grounding totem poly e immune ve mage in interrupt edebildiği tek büyü de 30sn de bir atılabiliyor.mage in yenmesi için iyi critler lazım.

[Bu mesaj EarS tarafından 19 Temmuz 2005 21:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar(sizi bilmem ama genelde hep benim girdiğime)2 takımda karmayken bile 3-0,3-1 alıolar.diorum sorum bizdemi.evet horde hiç tanımadığı adamla takır takır organizasyonunu yapıyo.alliance ta partiyi kur tamam organizasyon oldu sözde.bi nihulum falan denk gelse bizim karmaya allah bilir hefiler 2 bayrak götürür.3.yü saklayıp hk kasar.[signature][hline]Lorrotar-56 Human Mage-BL

Sosyal ağlarda paylaş

Şurda, "Gel şuraya kapışalım" "Kim yeniyor görürsün" muhabbeti yapmanın anlamı ne allah aşkına?

Yendin karşındakini, ne kanıtladın? Oyunu daha iyi bildiğini mi? Karakterinin daha iyi olduğunu mu?

Yapmayın, böyle konuşmayın allah aşkına. Bu oyun 1e1 dövüş, Mortal Kombat falan değil arkadaşlar.[signature][hline]Elonia of Infernal Affairs
There will be no dawn for the Alliance..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
shippy, 19 Temmuz 2005 21:39 tarihinde demiş ki:shaman diosnz cok kral shamanla oynamasını bilmiyenler shamanıda batırır shamanla oynamak dışardan kolay gözüksede o kadar kolay deil sadece 1 tane interrupt büyümüz var oda 6sn talentla 5sn de bir siz shamanları düşünüosnzki işte alcam 2h silahı adamda dalcam 6sn'de bir şok atcam oh 550 dm havadan gelio ama düşünmüosun karsındaki healerda o 6sn great heal atcagını.

Haklısın tabı sizde bi interrupt skill'i var bak warriorlarda iki tane var biri pummel diğeri shield bash, birini kullanmak için elinde kalkan olması gerkeiyo yaaa kalkan kac warrior pvpde kalkan kullanıyo? diğeri içinde stance değiştirmen gerekiyo cunki pummel sadece berserker stance'de calışıyo e o zamanda ragesiz kalıyosun adama iki kez vurmadan pummelda atamıyosun =)

Yanı ikisinide kullanamıyosun ha yetmiyo bunların cooldown'ı 10 ar saniye öle 6 saniye değil şimdi diyiceksin iki tane var alırsın kalkanı vurusun sorna gider pummel atarsın miss gibi. Ha işte ölede değil =) Ikısinin coolDown'ı ortak.
Vede bunları kullanmak için 5 yardında olman gerekiyo adamın öle 2 yarddan atamıyosun yanı.

Lutfen etrafa bi diğer class'lara bakalımda sonra diyelim "shaman dışardan cok guclu gozukuyo" Ayrıca windfury'ede bal demek ayrı bişeymiş.

Warrior'lar Cirt chance'lerine guvenerek impale almak için 17 talent poitn harcıyoi %20 fazla crit dmg vursunlar =) ki cok az warrior'un cirt rate'i %20 (windfury proc rate oluyo bu).

pvpdede 6 saniyede karşında shaman varken greater heal atıyosan bişeyler baya yanlış demektir ben görmedim öle bi olay daha.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

bende bi kere gittim WG e grupta lvl 55 ler falan vardı ally lar ezdi gecti bizi simdi ben horde WG de eziliyo allylar cok gral adamlar diyebilir miyim ? hayır..cok sacma tartısmalar oluyo bu topic te random grup demek sans demek ii bir gruplada oynayabilirsin igrenc bi grupla 3-0 da yenilebilirsin bu size ally in kaderi horde eziyo ya da tam tersini deme hakkı vermez..madem yenilmek istemiyosun gidersin guild in le 1 kisi commander tarzında sen sole yapacaksın sen bole yapacaksın anlatır bi guzel oynar kazanırsın oyunu..ama random grupla girip ally oynayan yuzlerce belki binlerce oyuncuya kotu diyemeyiz..
Sosyal ağlarda paylaş

yeni gelen hamstring talenının vede arcanite reaperın dmg inin bir mage i kesme konusunda yeterli olcagını düşünüorum sonuçta rakibin healer deilse ve warrioru iyi bilmiosa -%20 hp ile oynuo demektir magelerin countspeli o kadar gıcıkki eger sen lesser heal atarken countspell yersen sadece flame shock kullanabiliosun karşındaki priest işi biliosa kendini çok rahat fuller en kötü ihtimal 2 tane flash heal atar[signature][hline]Shippy
Sosyal ağlarda paylaş

zaten shamanların windfurrysi warriorların critinden daha çok vuruyo.
priestlerde interrupt skilli olarak silence var onunda 45 saniye cooldownı var o yüzden 1 combatta 1 kisiye atabiliyosun ki shamnın yanında mageler priestler falanda oluyo onlardan birine atarsın silence ve s,lence talentla alınıyo holy priestlerde yok yani.birde psychic scream var interrupt edebilen fakat bunu icinde adamın dibine girmen tremor totemi yok etmen gerekiyo ve 26 saniye cooldown varki oda talent ile.ayrıca grounding totem silence falanda absorb ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ne dueli yahu duelden bahseden kim..

6sn'de bir interrupt diyorsunuz da 2sn boyunca interrupt yiyen adam hiçbişi cast edemiyor. 4sn zamanı var yani heal atmak için, eğer şaman cooldown kısaltan talentlı ise 3sn zamanı var. holy light 2.5sn sürüyor yani test sunucusunda deneyin bakalım şaman sizi şokluyorken heal atmayı. spell interrupta sahip olmayan sürüyle class var, 6sn cooldown ile spell interrupta sahip class ise yok! bir de 5sn oluyor talent ile bu![signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

su ben duel de shaman i da yendim warrior u da yendim mage kral priest kral ezik muhabbetlerinden ne zaman kurtulacaz merakla bekliyorum :)

warrior a neden guclu deniliyo?adam WG AV de olse bile full health baslıyo charge ms vs ile adam olduruyo shaman napıyo full health mana ile baslıyo gordugune shock atıyo ya da rogue napıyo olmadık bi yerde cat diye olduruyo..

simdi bende duel de shaman yenebilirim ama bu benim cok super pvp yaptıgımı herkesi oldurecegimi ya da class imin overpowered oldugunu gostermez..duel de oldurebilirim ama ben Wg de hic kimseyi dinlemiyip sadece adam oldurmeye yogunlasmıssam bu beni kotu bi oyuncu yapar sonucta neymis duel onemli degil onemli olan grup icindeki yararım mıs..

simdi shaman neden guclu dalar 2-3 kisnin arasına shocktu windfury siydi adamı cat diye olduruyo totemiyle kacıyo bu yuzden guclu daha cok guclu oldugu alan var ama bunlar 100 lerce kez soylendi 100 lerce kez hayır shaman guclu degil siz oynamayı bilmiyosunuz denildi..

su an bi warrior BG larda bi shaman dan daha yararlı oluyo neden adamı resmen oyalıyo 6k+ health iyle critleriyle MS excute vs siyle..
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior shamandan daha güçlü şu anda. Bana kalırsa paladinde shamandan daha "yararlı".Topiği yine class zırıltılarına çevirmeyin lütfen pvp olaylarının konuşulduğu bir topic olarak kalsın. EOD.

Az önce alliance öyle bir pwned ki AVde, ally arklarımız gibi exploitle değil baya eze eze yendik, geç girmeme rağmen birinci de bitirdim oyunu=P varmı ötesi:D
http://img154.imageshack.us/my.php?image=ohav4ku.jpg[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 19 Temmuz 2005 21:16 tarihinde demiş ki: the elements giyen şaman lightforge giyen paladini heal atamadan öldürür, manası filan da bitmez bu arada.. 550 can demişsin ama 1100 critler havada uçuşuyor..

Element giyip bide üstüne element spec olan shaman Shocklami kesecek paladini ? yahu Sam nettin Shockla ölen paladin gerçekden çok komik geliyor inanki cok komik geliyor balon varken mana yettiremez shaman ac Divine shield i koy MC Hammer - Cant touch this i bas bandaji son 1 sny de de Suya bas mana harcamadan 2k hp al üstünede min 196 + regenden gelen mana ?
Ve 1100 icin kritik vurmasilazim shockun affedersin kıcı kırık bi arcanite reaperle veya dengi bi silahla 800-1k arasi critliyemiyormu paladin ?

said:
Sam, 19 Temmuz 2005 21:16 tarihinde demiş ki:
frost shock gibi 5-6 sn'de bir atılıp da %50 yavaşlatan slow effectlere benzer şeyler sadece magelerde var bir tek. charge zaten sn sürüyor sürmüyor öyle birşey, hamstring rage istiyor. rogue stun ranged değil, paladin stun menzili çok kısa olduğu gibi 1 dk cooldown'lı, timerda olmadığı zaman yok gibi birşey zaten. (ha ayrıca ben tam atacakken aklıevvel warrior chargelıyor, etkisi yarı yarıya kısalıyor filan komedi, diğer stunlardan ayrı bir diminishing return'e sahip olması lazım)

Lock un curseyi unutmuşsun Rogue menzili olmasada her türlü yetisir poison sokmak icin harmsting cakacak rage i olmayan warrior zaten ölsün dimi ama

Senin ve digerlerininde dedigi ibi her karakterin görevi farkli misal shamanla ctf de karşılaştırma yapman cok ters gelior
Yani cleanse spamla ortami kurtaran hammer of justice ile bi kişiyi resmen aksiyondan düşüren saga sola buff sallayip balon ile 1000 kisinin arasinda gezip flag carrieri hiçbi engel olmadan Cleanse ve jansıns baby ile temizleyip üstüne healleyen yani Ctf de büyük iş yapan bi arkadaş pala
Yani ne bileyim Classını neden bukadar küçümsüyorsun anlamadim hepimiz seçimler yaptik Shamanla oyundan cok keyif aldim peşine mage kastim warrior rogue de kastim onlarlada cok keyif aldim şimdide pala kasıyorum
Yani bi palanin Warsong gulch da bir frost mage in Alterac valley de yaptigi iş tartışılmaz bile resmen show yapiyorsun ne bileyim bu kadar zamandır tartışıyoruz sonucda hiçbirşey olmuyor kimse hemfikir olmuyor birisi cikiyor o oyle bu boyle şu soyle bu boyle diyor

Bak hep diyordum yenemiyorsan onlara katıl :>
gel senide Shamanizm ilmi ile tamamiyle kaynaştıralim :)[signature][hline]Bana inek diyeni bi kaşık sütte boğarım.!
Al'Akir
Darkhoof
Elderone
Antuan

[Bu mesaj Regalya tarafından 20 Temmuz 2005 07:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

heh ben evvelden beri söylüyorum, horde olsaydım %1500 şaman açardım. ha ama neden açardım, süper bir sınıf çünkü, her işi yapabiliyor (melee, heal, ranged elemental) ve hiçbirinde zayıf değil. lakin lore'undan nefret ediyorum, hiç sevmem paladinin aksine. belki alt açar denerim ama WSG konuşuyorsak kesin paladinden daha yararlı, 60 olunca girince paladininle sen de görürsün şaman neler yapabiliyor sen neler yapabiliyorsun..

yukarıda bir örnek vermişsin güya WSG'den, duel karşılaşması gibi birşey yazmışsın. iki grup birbirine girdiğinde, paladinin hp'si azaldığında heallenemiyor, neden? earth shoooock. divine shield tek sıkımlık tabanca, zaten millet sizinle uğraşmıyor ya kendilerini healliyorlar ya başkalarına dalıyorlar. siz zaten savaşın akışını değiştirmiş olmuyorsunuz hp'nizi fulleyince, ofansif gücünüz belli. peki şamanın hpsi azaldığında ne oluyor? frost shock, yetmezse earth bind, nature's swiftness varsa zaten o da lazım değil..

1k kime critliyorsun yahu? adamın nuke'ü plate'e de critliyor, cloth'a da. ben ancak cloth bulursam öyle critliyorum. sapla samanı ayıralım, bu kıyaslama bu kadar char açmış birinden beklenmezdi yani.. :)

lock'un curse varlığı ile yokluğu belli değil, %90'a düşürüyor hızı, %50 ile kıyasını siz yaparsınız. onu da başka birşeyin yerine kullanıyor adam..

hammer of justice ile kişiyi action'dan düşürmek çooook nadiren olan birşey, ancak son 15 sn içinde stun yememiş olacak, (rogue'lar warriorlar zaten stun spamliyorlar deli gibi, immune oluyor herkes) 1dk cooldown bitmiş olacak, stun attığın kişi trinket'le, blink'le çıkmayacak, orc olmayacak (yeni yamadan beri orclara artık hoj atınca çoğu zaman resist oluyor, 1dk'lık şey resist oluyor be yuh yani) filan..

cleanse spamle kimse kurtulmuyor doğrusu, neyi kaldırırsam yerine aynen konuyor 1sn içinde. zaten cleanse dediğiniz olay bir effect kaldırdığı için siz cleanse spamleyecem derseniz healleyemediğiniz için ölür zaten carrier. ha ayrıca earthbindlardan kendi carrierımızı bile takip edemiyoruz, heal ve cleanse menzilinden çıkıyor hordelar güle oynaya kovalarken.. totemi kırsan da 5sn sürüyor etkisi, 40 manaya bayrak kurtarmaktan ala birşey var mı?

ben sınıfımı küçümsemiyorum, şamanın edit bir sınıf olduğunu savunuyorum. paladinin yapabildiği şeyler belli, heal kullanamıyorsa paladin = sıfır. ve heal kullanamıyor paladin çünkü bütün kick'lere, silence'lara, counterspell'lere ek olarak horde'da oyunun en kısa cooldown'lı interrupt'ı olan earth shock var. onlar interrupttan korkmadan healleyebilirken etrafı biz healleyemiyoruz öyle. paladin şov yapıyorsa horde takımı ancak warlock, hunter, warrior gibi sınıflardan oluşmuş olmalı ağırlıklı olarak. öyle de bir takım yok doğrusu. rogue, mage, shadow priest ve en çok bulunan sınıflardan biri olan şaman bir paladini oyundan düşürebiliyor tümüyle. eğer healing interrupt yapan birisi varsa paladinin kaderi kesin ölüm, şamanın ise earthbind/frost shock + ghost wolf seçeneği var..

ben sınıfımı gayet iyi tanıyorum, retri build olduğum halde de bulunduğum bütün oyunlarda interrupt yemediğim sürece manam bitene kadar herkesi healleyip, blessleyip cleanseliyorum. ama yetenekle, stratejiyle yapılabilecek şeyler bir yere kadar. paladin WSG için şamanın çooook altında etkiye sahip bir sınıf, (şamandan daha çok iş yapan mage ve rogue olabilir belki) bu akşam yüksek rankli bir mage "paladinlerin hepsini çıkarmak lazım takımlardan, 5 tanesi bir şaman kadar iş yapamıyor" dedi, haksızsın diyemedim ona..

"stfu and play" dedim gerçi.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

teey unutmayın druıdımı =).30 oldum bugun hehe direk flag carier ya 2 kişi saldırı 8 kişi savunma yapınca 15 dakka ıcınde bıtıo oyun şaman maman yalan =).
Dash+cat form rulz[signature][hline]ExhaulteD, 31 Mayıs 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Kemalizm bir din ,Ataturk bir peygamber ,Anitkabir ise kabe degildir.
Delanoresse, 31 Mayıs 2005 14:03 tarihinde demiş ki:
ex, o yuzden Ataturk'u ve dusuncelerini seviyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 19 Temmuz 2005 21:16 tarihinde demiş ki:
jade evet mal olduklarından bana devamlı earth shock atıyorlar, ben de kimseyi healleyemeyip mana bar dolu olarak ölüyorum. duel değil bu, sonuçta adamlar grupta heal atabilen kişileri hedef alıyorlar spell interrupt için, earth shock için de paladinden uygun hedef yok çünkü armor tanımıyor, nature res auramız da yok. the elements giyen şaman lightforge giyen paladini heal atamadan öldürür, manası filan da bitmez bu arada.. 550 can demişsin ama 1100 critler havada uçuşuyor..

1100 crit için 21 talent harcaması lazım. crit şansı da talentlerle artmadığından, çok düşük. yani shock crit şansını arttıran bir talentimiz yok, crit şansı olduğu gibi yerlerde duruyor. increased spell crit geardan toplayabilir belki %5-10 filan, ama o orda duruyor (ki bu da +heal gearını kısar, ki +heal bence shamanın kesin en önemli gearı). ayrıca WG de bütün hordelerin health barlarına bakmayan, bir insan üzerinde yoğunlaşan, healthı %50 nin üzerinde olan bir insana earth shock atan bir insan shamanını ebaydan almıştır. shamanın wgde amacı mana dump etmek değil, olabildiğince az harcayıp uzun süre dayanmaktır. bir warrioru bir mageyi bir rogueyi bir warlocku ayakta tutabiliyorsan zaten senin yapabileceğin dpsden çok daha iyi dps yapılmasını sağlıyorsundur. dediğim gibi, öyle bir shaman varsa karşıda üzülme sevin.

said:
frost shock gibi 5-6 sn'de bir atılıp da %50 yavaşlatan slow effectlere benzer şeyler sadece magelerde var bir tek. charge zaten sn sürüyor sürmüyor öyle birşey, hamstring rage istiyor. rogue stun ranged değil, paladin stun menzili çok kısa olduğu gibi 1 dk cooldown'lı, timerda olmadığı zaman yok gibi birşey zaten. (ha ayrıca ben tam atacakken aklıevvel warrior chargelıyor, etkisi yarı yarıya kısalıyor filan komedi, diğer stunlardan ayrı bir diminishing return'e sahip olması lazım)

frostbolt 5 saniyede bir atılmıyor bu biir.
frostboltun efficiencysi 1.7damage/mana,,, FS 1.1 damage/mana bu ikiii.
chargeyle beraber verilen damage ile hamstring için yeterli rage çıkar bu üüüüç.
rogue ve paladinde STUN var, yani adam olduğu yerde duruyor başkaları kafasına üşüşürken, shamandaki stun değil cleanselenebilen birşey bu döört.

said:
paladin = WSG'de interrupt yiye yiye mana barı full ölen, pve'deki gibi healbot sanılan sınıf. ofansif gücün sıfırsa öyle bakar kalırsın mage ae ile takımını sen dahil patlatırken. holy gideceğiz de heal kapasitemiz mi artacak? improved holy light zaten var retri build olduğum halde. manam biterse ortada kalmak yerine gidip cloth giyenlere dmg vermeye çalışıyorum, dmg'miz üzerinde kontrolümüz yok demek hiç dmg veremiyoruz demek değil, çoğu zaman istediğimiz yerde gelmiyor dmg ama gelince de takımımızı heallemekten daha çok işe yarıyoruz, hayatta kalan her düşman bizim healleyebildiğimizden daha çok zarar verecektir..

hmph paladinim daha 60 olmadı o yüzden bu konuda henüz bir yorum yapamayacağım :/[signature][hline]faşist paticik grubu:

area masters ftw!
Sosyal ağlarda paylaş

1100 crit ne demek yahu? olmasın zaten 1100 critli nuke'ü mail+kalkan giyen adamın. mage mi bu? bana earth shock atmayan şaman esas manasını boşa kullanmış olacaktır, ben de başkalarını healliyorum rakiplere dmg veren. adam atıyor şoku hem beni devredışı bırakıyor hem de öldürüyor. earth shock gibi oyunun en iyi interrupt'ına israf demek komik olur..

mage kadar dmg/mana verimine mi sahip olmayı bekliyordunuz? mageler niye mage açsın o zaman? mail+kalkan giyin heallenin bir de 2000dmg nuke atın, başka var mıydı? şu andaki halinde bile fazlasıyla efektif nukeleriniz, sizin healleyebileceğinizden çok daha fazla dmg verebilecek rogue'u oyun dışında bırakabilmek gibi bir lüksünüz var, bizde heal dışında seçenek yok..

rogue stunıyla paladin stunı bir mi yahu? hammer of justice cooldown'ı bir dk, üstüne üstlük rogue stunları gibi ayrı timerlarda değil, atıyorsunuz "immune" yazıyor adamın tepesinde. şimdi bir de orcların resistlemesi çıktı ama neyseki orc görünmüyor fazla ortada..

ctf'de birincil öneme sahip mobilite konusunda ise şöyle bir özet yapayım:

şamanlar düşmanı hem yavaşlatabilme hem de kendileri hızlanabilme seçeneğine sahip. alliance'a karşılık sınıf diye konan paladin ise oyunda ranged dmg'si olmadığı halde ne düşmanı yavaşlatabilen ne de kendini hızlandırabilen tek sınıf..

hal böyleyken alliance takımının kalitesi daha yüksek olsa dahi benzer sınıf dağılımıyla horde her zaman bir adım önde olacaktır..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 21 Temmuz 2005 04:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...