Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hellgate London

VashTheStampede

Öne çıkan mesajlar

oyunu takip etmiyorsaniz nasil haberiniz olabilir ki nelerin olup bittiginden. cok uzundur bekliyorum bu oyunu ve inanilmaz bir reklam ve dergi show ve fuar katilimi var ozellikle sirketin disa vuran yuzu bill roperi her yerde goruyoruz. ozellikle doguda dahi inanilmaz bir ilgi var bu oyuna.

3 ay sonra cikacak bir oyunda 3 sinif az denmis ama sunu unutmayin esasinda birbirinden bagimsiz 6 class var. 3 ile basliyor ve sonra kendi icersinde bolunuyor.

oyunu yapanlar diabloyu icat edenler hal boyle olunca da oyun zaten 3d diablo (basitce) arti online destegi var ve aylik odeme ile oynanacak bazi ozellikleri . guildeler vs hersey olacak deniyor.

oyun basarili olurmu bilemem ama sahsen umitle bekliyorum. ayrica sitesi icin denenler dogru ancak su anda beta sitesi acik orada daha baska bilgiler var ancak beta. bir kac kere bakmistim.

ayrica bu oyunun network sistemini test etmek ve basarisini saglamak icin adamlar mythos adinda daha sirin grafikli bir diablo clone daha urettiler. betasindayim onun ve sunu diyebilirim piyasadaki bir cok oyundan cok daha basarili bir oyun olmus. sirf network testi icindi sozum ona.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ya lütfen..

SC2 sitesi ilk açıldığında, sadece Protoss üniteleri vardı mesela.

Warhammer Online sitesinde sadece Dwarf ve Greenskinler vardı.

Yani elbet vardır bir nedenleri, tam olarak sınıfın özelliklerini belirlemeden eklemek istememiş olabilirler.

e abi hellgate london sitesi açıldığında da hiç birşey yoktu ona bakarsan.

hem sc2 çıkmasına az kalan bir oyun değil ki.
ama hellgate london çıkacak ve buna rağmen bize az bilgi verdiklerini söylüyorum.

bak git mesela aoc'a, warhammer'a felan bak. adamlar oyun hakkında çok fazla bilgi vermişler.

tamam, lionhead studios yeni bir firma olabilir. düşük bütçeli bir firma da olabilir. ama başında bill roper var. diğer firmalarla rekabet edebilecek bir deneyime sahip olmalı.
parasının da az olduğunu sanmıyorum. sonuçta blizzard north ekibinden birçok kişiyi de yanında getirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

paralari az degil arkalarinda oldukca saglam firmalar var o konuda kuskum yok. sitelerinin neden az bilgi barindirmasi konusu hakkinda tek yorumum oyunu communitylestirmek olabilir cunku linklere bastiginizda onlarca link geliyor. biraz arastirma ile insanlar oyunun bilgisine ulasip farkli communitylerde oyunu genele yayabilirler diye dusunulmus olabilir.

ayrica nedense bu adamlarin diger oyunu mythosun siteside boyle gene bir bilgi yok.

ama eger amac bilgiye ulasmak ise deniz derya gibi bilgi video preview fuar katilimi vs bulmak cok kolay. ayrica gecen hafta gamespotun en cok beklenenler siralamasinda 1 numaraydi. yani dunyanin ilgisi bayagi fazla.

ayrica oyunun cizgi romanlari, action figurleri, partileri, gercek boyutlarda jeepleri vs gibi bayagi reklam yaptigi bir gercek. oyle boyle degil.

kendi classinda warhammer conandan daha cok taniniyor dunyanin geri kalaninda.

[ Mesaj 09 Ağustos 2007, Perşembe - 10:47 tarihinde, NexcaT tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Onlar sonuçta oyun tasarımcısı ama, web designer veya benzeri kişiler değil.

Sonuçta tabiki bir pazarlama sorunu var gibi görünüyor ama bu kadar ağır eleştirmek bence pek yersiz :)

Ayrıca Lionhead Studios eski değil bildiğim kadarıyla, Black & White onlar çıkarmamış mıydı?

Hatta oyun başlangıcında kendin oynayabildiğin bir interaktif logoları falan vardı?
Sosyal ağlarda paylaş

olur mu öyle abi öyle kişisel bi sayfa değil orası şirketin sayfası güncellenmiyosa, web designerdan kaynaklıysa dava edersin, ama şirket güncellemiyosa da suçu başkasına atmak da yanlış. sen bu kadar iddialı geliyosun 3 ay kalmış yani. ayrıca hani marketing dersi almadım henüz ama hocalarımızın(grafik tasarım okuyorum) bize dediği insanların büyük çoğunluğu tembeldir, üşengeçtir bazı mevzularda direkt yaklaşım cok daha efektif olur. bu mevzuda onlardan biri bence yani yenilikleri takip etmek için hergün 3-5 site gezmeye üşenirim şahsen oyunu yeni duymuş biri olarak.

@sam: haklısın yani cok iyi bi örnek olmadı ama benim kastettiğim mali yönünden öte yaklaşım/konsept yönüydü
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
oyunun cikis tarihi 2 kasim 2007.

oyunu aldiginizda serverlerinden yararlanabiliyorsunuz ve genel olarak arkadaslarinizla beraber takilip cesitli gorevleri beraber yapiyorsunuz.

ancak oyunun aylik odemesi olan 9,99 euroyu verdiginizde asagidaki olaylari kullanmaya basliyorsunuz.

yeni sinif, yeni alanlar, yeni canavarlar, yeni itemler, raidler, pvp hardcore vb server cesitleri, extra karakter slotu, daha buyuk bir kasa, guild kurma, officer atama, guild ve oyuncu evleri gibi extralara sahip oluyorsunuz. bunlari tabii realese de beklememek lazim en azindan tumunu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
betasindayim, bekledigim gibi oldukca guzel bir sey. su anda multiplayer (mmo) seklinde test ediliyor oyun. kisa ve oz sunu diyebilirim

diablo 3 + guildwars

cok basarili oyun beta asamasinda olmasina ragmen. diablo 3 bekleyenler bunda istediklerini fazlasi ile bulurlar. kesinlikle dusunulmesi gereken bir oyun. cok begendim.
Sosyal ağlarda paylaş

su anki sistemim sli 8800 lu high end bir sistem ve bende sikinti gorunmuyor ve bu yuzden de sizinkilerde calisip calismayacagi hakkinda bir fikrim yok, ancak resmi sitesinden min system ozelliklerine bakip bir fikir elde edebilirsiniz.

sonucta hem dx9 hemde dx10 destekleyecek hellgate o acidan dx9 olarak sorun olmayacagini tahmin ediyorum. ayrica oyun instanced oldugu icin grafik ayarlarinda oynamalarla verim alinabilir cunku islenecek devasa bir dunya yok. instanced metro instanced dungeonlar instanced quest alanlari oldugundan ve bu alanlar wow gibi devasa olmadigindan sanirim calisir. single playerda sorun daha az olacaktir multiplayerde gene ttnet vs gibi cikislariniz oyun veriminde (oyun oldukca hizli) etkili olacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

Böhühühü o kadar istememe rağmen bana beta kaydı gelmedi ki 1 senedir sitesinde kayıtlı idim :(

Nexcat hiçmi eksikliği yok oyunun. Kontroller oyun içi videolarda zor gibi gözüktü bana. Birde karakter hareketleri biraz odunmuş gibi geldi. Belki videonun kalitesizliği yüzünden ama bilmiyorum anlatsan biraz :D Oyunu bayaa uzun süredir bekliyorumda.
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle betakey olayina aciklik getiriyim. barnesandnobles yada gamestopdan preorder yapiyorsun hellgate i onlarda sana dye kit ve beta keyi gonderiyorlar. sonrada istemezsen sen iptal et gitsin preorderi. ben bu sekilde aldim ama iptal etmedim gelsin.

oyuna gecersem oncelikle FPS tarzi oyunlardan anlamadigimi ve basimin dondugunu belirteyim.

oyunun kontroller oldukca basarili geldi bana. kesinlikle karakterin hareketlerinde sorun gormedim acikcasi oyunun oynanabilirligi ile eksik tek sey 3th persona gecitimizde ranged weapon kullanan karakterlerde zorlaniyorsunuz hafif. ancak ranged classlari fps de oynamak zaten cok daha basarili oluyor.

normal melee karakterleri 3th persondan oynamak aynen wow oynamak gibi. bu konuda sikinti cekmedim pek.

oyunun karakter ekrani vs wowdan daha ustun ancak eq2 den daha az detayli ki hack and slash mmo (boyle diyesim var bu oyuna karsi cunku ben multiplayer olarak aylik odeme ile oynarim bunu) ya gore oldukca basarili ve bana yeter gorundu ancak ciktigi gun daha iyi olacakmis.

grafiklerinde batan tek nokta insanlarin bulustugu metro istasyonlari cok kalabalik ve bana hafif dar gorundu. esasinda mantiken dogru dar olmasi ama daha genis olabilirdi. ancak daha isin basinda oldugum icin diger yerleri gormedim belki daha buyuk yerler vardir.

summoner olarak oynuyorum ve fps tarzinda ilerliyorum ve benim gibi bir adami hic rahatsiz etmedi. unutulmamasi gereken nokta bu oyunda biz gucluyuz karsi taraf kalabalik. su anda benim summoner olarak 3 fire elementalim bir adet tank carnivorum var, level 15 civarinda istersem 10 adet fire elementalim olabiliyor. kucuk bir ordu :D

bunlarin kontrollerinde bir sey yok zaten her daim saldiri pozisyonundalar masallah. kesinlikle burada bir kontrol mekanizmasi olsa iyi olur en azindan defansive passive ve offansive mode gibi bir sey.

muzikler guzel ancak 1-2 tane duydum sadece ya betadan dolayi yoklar ya da oldukca azlar. ses efektleri bence cok basarili sanki doom oynuyorsunuz .. ozellikle bir instanceda girdigim koridorlarda bir cok ses geliyordu nerede bunlar derken bir anda yerden firladilar vs. oyunda auto targeting yok direkt kendiniz hedefliyorsunuz buda oldukca guzel stresi arttiriyor. daha yolun cok basinda olmama ragmen dun girdigim ilk boss dovusunde oldukca eglendim denebilir.

oyunda ozellikle loot yagiyor etraftan. o bossda etrafa sacilan itemler agzimi sulandirdi :D item demisken weaponlar bence cok degisik ve hoslar. su an elimde kullandigim silah otomatik robot zehirli sinekmi arimi ne ordusu gonderiyor , bu arkadaslar onlerine ilk gelene saldirip al asagi ettikten sonra diger targete ilerliyor ve bu sekilde belli sure devam ediyor. ornegin onunuzdeki odaya bunlari salmak ardindan sizin petlerin saldirmasi sonrasi icerdeki senlik cok eglenceli. ayrica etrafta bir cok kutu varil vs parcalanabiliyor buda size item para olarak geri donebiliyor. ayrica sandiklarda bulunmakta bunlari kendiniz aciyorsunuz.

oyun oldukca hizli ben hic lag yasamadim ancak grupda yapmadim kimseyle single ilerliyorum. chat penceresi vs her mmoda alistigimiz gibi. tabiiki eksikleri var ancak oyun su seneler icersinde denedigim en guzel beta. ozellike betalar iki seye onem veriyorum oyun ve forumlari. bu oyunun forumlari cok yogun her an binlerce kisi online. oyun hakkinda tabiiki bazi endiseleri var bazi eski testerlerin. bunlarin basinda content ve hikaye geliyor ancak benim acimdan hack and slash oyun icin fazlaca bir konu onemi bulunmuyor. sonucta yaratiklar gelmis stila etmis bizde savasiyoruz iste. benim onem verdigim sonradan eklenecek content. high endeki eglence vs, buda oyun ciktiktan sonra belli olacak zaten.

acik alan instancelari oldukca guzel geldi bana weather efektleri bulunuyor. moblar uzun sicramalar ile size saldiriyorlar, mob boss boyutlari oldukca tatmin edici, ucan yaratiklar vs hersey yerli yerinde.

item modifikasyonlari socektler ayni diablo 2 den benzerler buda size oldukca guzel bir rahatlik sagliyor. silahlariniza takacaginiz relicler sayesinde bambaska gucde aletlere sahip oabilirsiniz, bunlar uzerinizdeki itemler icinde gecerli. ayrica pek sevmem ve o yuzden fazlaca uzerinde durmadigim craftingde var.

ah benzeri auction houselar olacak trade icin. guildlesme vs zaten elite kullanicilar (aylik para odeyen) icin acik. pvp vs eklenecekmis ama pek haz etmem o yuzden pek arastirmadim.

aklinizda sorular var ise anlatabilirim. hizlica bu kadar yazayim simdilik isdeyim.

[ Mesaj 08 Ekim 2007, Pazartesi - 17:43 tarihinde, NexcaT tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

aklima geldide sonucta melee karakter pek oynamadim ama sanirim forumlarinda okudugum kadari ile melee olarak bazi eksikler bulunuyor ancak bunlar giderilecek seyler. ayrica oyun su an icin sanki kolay gibi ya da daha cok baslarinda oldugum icin bana oyle geliyor.

oyunun temel saglam ...

[ Mesaj 08 Ekim 2007, Pazartesi - 17:47 tarihinde, NexcaT tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...