Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hellgate London

VashTheStampede

Öne çıkan mesajlar

ahahah.SAKIN ama sakın demoyu indirmeyin...Okuduklarıma göre ben sıkışmamışım demo bitmiş:Stoplam 3 quest ve level 5'te bitiyor oyun yani.3 tane zone ve bitane Station görebiliyorsunuz.Zone dediysemde bi uçtan bi uca gitmesi 1,5 dakka tutan küçük instancelar o kadar.!.5 gb indirmeye deymez yani.Ben ettim siz etmeyin en azından:D
Sosyal ağlarda paylaş

Evet aynen battle.net ten diablo oynamak gibi. Yalnız import vs var mı bilmiyorum, online oynadığınız zaman guild kurma, coop quest ler vs gibi avantajları olacak. Exp lerde de yeni class vs gelecek. Oyun diablo 2 nin fps/3rd person olanının 2000 küsür yılında geçeni diyebiliriz :D Farklı benim beğendim yanları var mesela ilk göze çarpan item ların req. stat ları yok bunun yerine 20 str niz varken 10 str isteyen bir armor giydiğinizde, kullanabilecek 10 str nizin kalıyor olması. Demo yu indirin bence, karar vermedinizde rol oynayabilir.

not:30 ekim sanırım

[ Mesaj 21 Ekim 2007, Pazar - 16:52 tarihinde, dreagloth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

uzunca oynamadan sonra artik kabadan daha inceye kayan bir inceleme yapalim. oncelikle oyun ne istediginize bagli olarak size umdugunuzu veriyor. istediginiz hack and slash multiplayer bir sey ise bunu doyasiya alacaksiniz. ancak yok ben bosda kalinca dunya gezim bos bos balik tutayim kendimi hur hissedeyim derseniz avcunuzu yalarsiniz. oyunda bunlar mumkun degil zaten manasiz cunku dunyayi cehennemden gelen canlilar istila etmis insanlarda fare seklinde yer altina siginmislar. bu kadar acik net. kaos, karanlik, dar alanlar bu oyunun ozu. ve cokda normal ezilmissiniz cunku. el kadar avuc kadar yerlerde yasamaya mahkumsunuz. adamlar gebertmis gecmis soyunuzu beklemeyin kuslar felan burada.

oyunun atmosferi bence instancelarda oldukca iyi, gerekli karanlik ortam yaratilmis ancak kendini tekrarlayan (ki mahzenler metorlar sehrin yikintilari) bu alanlarda randomize alanlar yaratilmaya calisilarak bir nebze bu benzer ortamlar sikicilitan uzaklasmis. ayrica bir girdiginiz yer diablo tarzindaki gibi random yaratiliyor hem harita hemde moblar. tabii sacma sapan sekilde degil. dediklerine gore 3d olarak bu ortamlari randomize etmek en ugrastiklari ve zorlandiklari olay olmus.

mahzen dehliz gibi benzeri koridorlarda ilerlerken seslendirmeler ve moblarin yerden firlamalari veya koseyi dondugunuzde bir anda ortama akmalari oldukca basarili ayrica bunlar olurken takilma durma vs yok. oyunda inventoryi actiniz gene saldiriyorlar vs..

oncelikle oyun hero mode bir tarzda biliyorsunuz. yani bir fare kesmek icin dakikalarinizi harcadiginiz mmolari unutun. dakikalarca skillden skile bastiginiz oyunlarin harici, bunda dalarim ve icinden cikar giderim modundasiniz. bosslar elite moblar rare moblar ancak sizin kivaminizda ve bunlar ile savasirken hero on hero modundasiniz ve bunu hissediyorsunuz. oyundaki random olayi moblarda su sekilde olusuyor. bir zona girdiginizde o zoneda onceden olmayan rare yada elite moblar gorebiliyorsunuz. veya o zoneda onceden olmayan bir baska hellrift (cehennemden parcalar) veya zone baglantilar bulabiliyorsunuz. bunlarda merakli bir sekilde etrafi gezmenizi sagliyor. oyundaki her kutu her varilden bir seyler cikabiliyor. bunun icinde devamli etrafta destruction modedasiniz. ayrica level siniri olmaksizin legendary itemler dusebiliyor. legendary olmasi oyunun en iyi itemi olmasini gerektirmiyor. zaten dusuk level icin legendary item olmaz diye bir olayimizda yok. o baska oyunlarda. ayrica cesitli sandiklarda buluyorsunuz :D bulmazsaniz olmaz !

oynanabilirlik olarak oldukca surukleyici yapmislar. oyunda benzin varillerini vurarakda moblari oldurebiliyorsunuz. kalabalik aha simdi indim asagi dediginiz anlarda bu varilleri patlatarak iclerinden birkacini goturebiliyorsunuz. bu patlamalarin size bir etkisi olmuyor ...

karakter yaratma ekrani oldukca yeterli ki itemler sonrasinda tipiniz oldukca sertlesip karizmalasiyor. bu oyunlarda karakteri itemlendirmek sonrasi ona bakip heyt be diyenlerdenseniz oyun icersinde karakteriniz oldukca guzel gorunuyor. savas esnasindaki aksiyon sahneleri bence yeterli ama bazilariniza eksik gelebilir. ancak cesitli varyasyonlarla oynadiginiz oyun icin ben oldukca yeterli buldum. FPS veya 3th persondan gorunusde degisik bir tad yakalamaniz super olmus. sniper moduna gecip gizli bir yerden elemanlari avlamakda oldukca guzel. unutmayin bu oyunda biz gucluyuz onlar kalabalik.

oyundaki questler npcler ayni wow tarzi yani kolay bulunur tarzdalar. kafalarinda unlem, is sonunda soru isareti ile sizleri bekliyorlar bunda hic bir sikinti yok tek sikinti quest yazilari satir satir geliyor ve bayagi lackalastiriyor quest isini. bunu cozeceklerdir cok basit bir olay cunku. ayrica npcler oldukca konudan bagimsiz ve ortamdan alakasiz seslendirilmisler. daha kasvetli konusmalar super olacak .. cok cocuksa ve delirmis gibiler. karsimdaki erkek npc i am yours diyorsa bu isde terslik var demektir. neyse bunlar odlukca yuzeysel sorunlar ve patchlerle halledileceklerdir. mmo oyunlarin ozelligi olarak patch dongusu isin gidisatini yonetir.

grafik olarak deginecek olursak ben oldukca begendim daha iyisi samda kayisi. yani bu kadar hizli bir oyun icin daha iyi grafik isterseniz hepinizde 8800gtx olmali ki adamlar grafigi kassin. ama ben karakterimizin grafiklerine bayildim ortamdan bagimsiz bir hero goruyorsunuz her daim. ses efektleri oldukca iyi, cocuk aglamalari cigliklar, moblarin saldirilari olumleri vs iyi seslendirilmis. muzikler superler. gercekten arada bir geliyorlar ortama random olarak ama o kadar guzel etki yapiyorlar ki ... bence muzikleri daha sik duymaliyiz buda bir eksiklik ancak gerceklik olarak dusunduler ve ortamin kasvetini yansitmak istemislerse bir sey diyemem. ama ben muzik isterim yani bu muzikleri daha cok duymak isterim. gaz mode on!

sistemsel bazi sorunlar var ozellikle memory olarak. 4gb sistemde oynuyorum high end sli makinem var ve bazen memory sisti diyip kapatiyor oyun kendini ancak bu bilinen genel sorun sanirim realesede karsimiza cikmaz ciksada patchle duzelecek bir sey.

UI olarak yeterli duzeyde, her daim elimizin altinda olan kolayliklar bunda da var hic bir sey yabanci degil, ui nin kendimize gore ayarlanmasi ve yerlerin degismesi ve resize olaylari konabilir ki sanirim koyacaklar, su an icin ui sabit.

oyunda skill sistemi var ancak bazilarina gore tatmin edici degilmis falan. bunu anlamadim ne istiyorlar skillerden klasik bildigimiz skiller iste. daha guclu vurus donerek vurus daha guclu pet daha cok pet, daha alevli pet iyilestiren pet, guclu buyuler vs. yani her zaman gordugumuz skiller. zaten farkli bir sey bu saatten sonra bu tarzda oyunlar icin oldukca guc. ne yapsin adamlar bilemiyorum. yillardir ne questler degisti ne skiller demekki akillarina gelmiyor ya da yapilabilirligi mumkun degil su an icin. skill point her levelde geliyor ayrica her levelde stat point aliyorsunuz. statlariniz oldukca onemli cunku statlariniz uzerinize giyeceginiz veya kullanacaganiz silahlari etkiliyor. ornegin chest itemi giymek icin str 10 istiyor eger sizin yeterli str niz yok ise hemen bir sonraki levelde str basip o itemi kullanir hale gelebilirsiniz. levele bagimli itemden daha cok stata bagli sistem olusturmuslar bence bu yenilik super. cunku artik sunu boyle yapmam icin bunu yapmam lazim, su item icin bu itemi modifiye edeyim vs seklinde bayagi karmasik bir yaratima gidebilirsiniz. herkesin birbirine benzemesi ve cookie cutter denilen modelar tabiiki olacaktir ancak bu yenilik oldukca guzel.

itemlerin modifikasyonu crafti vs bulunmakta. ozellikle silahlardaki mode olayi super. silahlariniza ilerde veya o an elinize gecmis modelari ekleyerek hem gorunusunu azda olsa degistirebiliyor hemde gucunu farkli yonlere cekebiliyorsunuz. dusen itemleri kirarak kendinize craft icin malzeme toparliyorsunuz. yani her itemi satmak yerine bunlari biriktirmek oldukca iyi cunku ilerde elinizdeki itemi gelistirirken isinize yariyorlar. diger oyunlardaki gibi dag tepe dolasip maden cicek toplamak yerine kardesim item elimde ben bunu parcalar gerekli itemi toparlarim denmis. buda benim gibi dag tepe dolanip arastirma yapmak istemeyenler icin bire bir. blueprint denen reciepeler dusuyor savaslarinizda bunlarda bildigimiz tarzda sunu uretmek icin aha bunlar lazim diyen nesneler. ayrica istasyonlarda crafter npc ler bulunmakta bunlarda sunun icin bana bunu getir al sunu seklindeler. benim gibi tembeller icin cok guzel bir olay bu sevdim acikcasi.

oyunun instanced olmasi bazilarina cekici gelmeyebilir ancak benim gibiler icin bir sorun degil. zaten oynadigim mmolarda high endde belli bir sehirde durur sonrada raid zamani instance a girerdim. ama bazilariniz dolasmak vs isteyebilir o zaman disari cikin gezin. burada savasiyor ve dunyayi canavarlardan kurtariyoruz, gezmeye tozmaya zaman yok :D

high end level 50 de basliyor o zamana gelindiginde new york, pekin vs seklinde expansionlar dusunuluyor ayrica daha buyuk eventler olacaktir. umarim 20-30 kisilik cocuk egiticiligi yada bakiciligi yaptigimiz raidler olmaz umarim max 10 kisi ile tum encounterleri hallederiz. eve geldigimde kimsenin agiz kokusunu cekmemek tek istegim. oyun olsun oyniyim bu kadar.

multiplayer olarak grup denemedim ancak ne kadar kotu olabilir bilemiyorum cunku zaten healer yok herkes hero ve kendine yetiyor. tek basina yetemedigimiz targetler olacaktir ama gormedim su ana kadar daha level 12 yim. oyun belki kendini tekrarlayabilir bazilarimiz icin cunku oyun hack and slash yani gir oldur itemlen guclen daha buyuklerini kes. yani mmo denen yalanlarin asil ozu. tum mmolar bunu soylemezler baska seyler sunarlar ama isin sonunda hepsi ayni naneyi gozumuze caktirmadan sokarlar. yani kes guclen itemlen al sana yeni item aha sunu kes bakalim tarzindadir bu oyun bunu gozumuze sokarak yapiyor caktirmadan degil ...

istasyonlar bana kucuk geldi hafiften daha genis alanlar olabilir. ama ilerki levellerde vardir oyle yerler herhalde. ayrica istasyon duvarlarinda reklam panolari var herkes buna icerlemis ama bana oldukca normal geldi cunku ortamlar bire bir uyusuyorlar savasdan cikmis gibiler ve normalde o reklamlarin o istasyonda olmasi gerekiyor zaten. bazilari sevmeyebilir.

oyunun eksikleri yokmu derseniz varlar, ve yukarda hafifce bahsettim ama hicbirisi oynanabilirligi ve oyunun mayasini bozmaya yetmiyor. bence bu oyun uzundur elime gecen tek oynanir sey. multiplayer (mmo) olarak bence diablo 3 + guild warsi tek kalemde birlestiren super bir yapim. ne beklediginizi biliyor ve diablo 3 istiyorsaniz ve bunu arkadaslarinizla gerceklestirmek isterseniz onunuzdeki tek secenek hellgate. ve bence cokda iyi is basarmislar.

aklima simdilik bunlar geldi .. unutmadan

remember the death, fight for the living.

i am going to london.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun beni fazlasıyla tatmin etti. Hoşuma gitmeyen tek şey animasyonlar oldu. 3. şahıs açısından bakış açısı pek hoş olmamış. Yaratıkları vurunca da pek hissedemiyorsunuz vurma olayını. Ama onun harici gayet güzel. uzun zamandır bekliyordum şimdi iyice heyecanlanmaya başladım full version için. Orjinal alabilirim belkin.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban su anda beta serveri ve amerikada. ben yurtdisinda yasayan birisi olarak wow serverlerine 100 ping uzeri pek gormem, ancak beta serveri olmasi ve amerikada olmasi sebebi ile su anda pingim 250-300 civarlarinda geziyor. ancak oyun ciktiginda avrupa servelerine baglanti daha net ve temiz olacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi amerikadan pre-order etsek avrupa sunucularına açılınca girebilecek miyiz ?

önemli olan bu...
gerçi ben preorder ettim ama UK olarak EA'den preorder ettim ve digital download (pound olarak ödedim hatta)

amerika release'i yarın olucakmış veya preload'u..

kıllandım şimdi herhangi bir açıklama yapıldı mı?
diablo 2'deki gibi mi olur acaba gateway seçerek falan?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...