Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shaman gücü.

RedBaron73

Öne çıkan mesajlar

said:
TheFury, 28 Haziran 2005 18:56 tarihinde demiş ki:
Şahsen druidlerde zorlanmıyorum.Genelde yere çakıp moonfire atıyolar sonrada bear form alıp melee girişiyolar.En sondada stuna sokup normal formda kendılerıne heal atıyolar.Genelde ikinci bear formdan sonra stun atınca trınketı kullanıp healı bozuyorum.Zaten hela ıcın canının azalmasını bekledıgı ııcn panık oluyo sonrası kolay..Saygılar

valla ben lvl 60 bir druid olarak burada sana kısıtlı shaman tecrübelerimi zannederim
karşılaştığım shamanların çoğu kulaktan dolma "shaman overpowered" cümlesiyle sınıflarına başladıkları için sanırım shock spamle mana tüketiyorlar, ne bir purge ne bir şey arada windfury proclarsa gülüyorum 8000+ armorla kendimi healleyip ns+ht ile (2600-3000 civarı) ağlatıyorum

bir de klas shamanlar var bunlar her türlü buffını ve heal over timeını purge ediyorlar sadece interrupt için shock kullanıyorlar güzel de totem kullanıyorlar
işte onlar çok zevkli
çünkü ben bir sınıfın cooldownlarını kafamdan saymaya başlayıp onun üzerine oynamaya başladıysam ciddi bir rekabet var demektir, earthshock ve trinket cooldownlarını sayıp genelde rank 1 moonfirela totem alıyorum, bearformda kalıp adamı tüketmeye çalışıyorum frenzied regeneration çok yardımcı oluyor, demoralizing roar da damagei düşürüyor
2 kere falan bitirebildim 1e1 i bu tarz bir shamana karşı birini yendim birini yenildim
diğerlerinde zaten çevreden gelen geçen sümsüğü ya bana ya ona çakıyor

ha bir de şimdi 1.6 da shapeshift frost shock effectini kaldıracağı için herhangi bir şekilde interrupt yiyince cheetah form spamliyerek arayı baya açıp heal edip savaşa geri dönmek gibi inanılmaz kritik bir avantajı olacak druidin

[Bu mesaj neverhood tarafından 28 Haziran 2005 19:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere bu kadar kısa sürede bu kadar uzun ve mantıklı cvp yazıdıgın için tebrik ederim..Konumuza dönersek dedigin gibi bir kere tum heal efeklerıne purge atıyorum sadece drud'in healını bekleyip soklamaya calısıyorum ama totem fazla atmıyorum çünkü temızlerlerse boşuna mana..Ama en güzeli yere çakip uzaklaşıyorsunuz sonrada kuvvetli bişey çakıyosunuz ya(hatırlayamadım adını) hehe grounding'i atınca o mesafeden gelıp bozmalarında mumkun olmuyo mana israfı :) Birde Bear formdayken wf proclarsa yine saglam vuruyo sonucta 800 attack power(talentslarla)400 str e bedelkı 400 ekstra str ile crit acıtır..Ama tabiki iş birazda wf ye kalıyo ki genelde o kadar prof druıd yok o yonden zorlanmıyorum fazla .Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

xrex yazını şimdi okudum şöyle birşey var iyi bir oyuncu derken her classı dahil ediyosun..İkinciside ben melee agırlıklı oldugum için genelde bir pvp de iki veya üç shock atıyorum ns ile buyuk heal atıyorum ki 430 + 430 + 430 + 630 olması lazım..Onuda benim mana poolum karşılıyo..Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior olarak çok zorlandıgımı söyleyemem ama diger sınıfların neden zorlandıgını anlayabiliyorum az çok[signature][hline]
EU retail (BL) Kerbela Night elven Warrior 60 active and kicks ass ;D
EU retail( BL) Kara Gnome Warlock 51 resting
EU FB Daywalker Dwarf paladine 37 wiped
US OB Daywalker Human paladine 18 wiped
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheFury, 28 Haziran 2005 15:27 tarihinde demiş ki:
Enh. / Res. giden bir shaman olarak...Su an %23,5 critim var 4250 hp 3550 mana (27 crit 4.5 k hp 3750 mana olacak). Rogue için; normalde 2H kullandıgımı varsayarak, stuna gırdıgım an stun trınketı kullanır, war stomp, hemen 1H + shıeld, earthbind totem, flameshock kombinasyonu ıle rogue'u tanımam su ana kadar yaptıgım hiç bir dueli kaybetmedim.Çünkü fiziksel olarak imkansız. Lightning Shıeld 650 dmg Earth Shock 520 dmg duz hesap kafadan 1150-1200 dmg ıle baslıyorum ki bir rogue un 3.3k hp si olsa 2000 kaldı eh bir shock biraz wf rogue over :) Tabiki ns kullandıgım ııcn kendımı 1300+ healımı atıyorum ıhtıyacım oluyo yanı bir roguen benı oldurmesı ıcın yaklasık olarak 5.5 k hp mı goturecek kadar vurması lazımki 5.2 k AC ye yavas vursunlar.. Paladine gelince purgelip heallerine shock, divine shield içinde kendımi bandajlıyorum bir problem cıkmıyo onlarda basit.yanlız dikkat edilecek nokta pala akıllıysa stuna sokup healı basıyo en sonda stun trınketı varsa ısın cok daha kolaylasır stundan cıkıp healı bozdumu hıc sansı yok.Saygılar...

rogue = 3.3k hp? gimped roguelarla karsilasmissin sanirim su ana kadar.[signature][hline]ICQ: 132225
MSN: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheFury, 28 Haziran 2005 19:15 tarihinde demiş ki:
Bir kere bu kadar kısa sürede bu kadar uzun ve mantıklı cvp yazıdıgın için tebrik ederim..Konumuza dönersek dedigin gibi bir kere tum heal efeklerıne purge atıyorum sadece drud'in healını bekleyip soklamaya calısıyorum ama totem fazla atmıyorum çünkü temızlerlerse boşuna mana..Ama en güzeli yere çakip uzaklaşıyorsunuz sonrada kuvvetli bişey çakıyosunuz ya(hatırlayamadım adını) hehe grounding'i atınca o mesafeden gelıp bozmalarında mumkun olmuyo mana israfı :) Birde Bear formdayken wf proclarsa yine saglam vuruyo sonucta 800 attack power(talentslarla)400 str e bedelkı 400 ekstra str ile crit acıtır..Ama tabiki iş birazda wf ye kalıyo ki genelde o kadar prof druıd yok o yonden zorlanmıyorum fazla .Saygılar

entangle+starfire diyorsun :) valla onu sadece bitirebileceğimden emin olduğumda yapıyorum(nsi cooldowndaysa manası azsa vs) çünkü bir şekilde rootu bozup yanıma gelip leather armor (2000 küsür) üme windfury yemeyi göze alamıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Malibu, 28 Haziran 2005 13:53 tarihinde demiş ki:
bu konu nerf şamana kadar gider ordan da şamanı kesemeyen class yoktur a sapar :)

güzel öntespit.. :-p

birisi mike morhaime'in şamanını hekleyip silmedikçe şaman master of all trades olmaya devam edecek..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Bonepart çok alakasız birşeyden bahsediyorsun. Moonfire birkere mage büyülerine benziyor mu,ateş topu falan mı atıyoruz? Druid dediğin büyülü bir varlık ayrıca büyü yapacak tabiki. Druid'in özelliği de hayvan formlarına bürünebilmesi. Shaman ile ne alakası var hayvan formunun?[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"
WoW:
Kerforn/Night Elf Druid
Burning Legion
Sosyal ağlarda paylaş

shaman şu an oyunda ezilmiş olan classlardan biri.akıllı oynayan biri shaman a kaybetmez.travel form a laf edilmiş.travel form bikere druid inkiyle karşılaştırılamaz.her class numarasını yapıp kaçıyor.mana/hp doldurup tekrar geliyor
mage blink poly,rogue envai stun +vanish,paladin stun,warrior fear,priest fear,warlock fear,druid root/bash,hunter saçmasapan bir frost trap ve yine stun.shamanda bu tür bi ability yok.şimdi bir iki sivri zeka çıkıp earth bind demeyi düşünüyorsa hiç zahmet etmesinler.
shaman her savaşta kasmak zorunda olmasına rağmen diğer classlar için savaşlar çok kolay.üstelik her patch de nerfleniyoruz getirilen gelişme ise sadece totem iconları oluyor[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Storm , Earth and Fire heeed my call !!
Graul of BL
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 28 Haziran 2005 21:39 tarihinde demiş ki:
Bonepart çok alakasız birşeyden bahsediyorsun. Moonfire birkere mage büyülerine benziyor mu,ateş topu falan mı atıyoruz? Druid dediğin büyülü bir varlık ayrıca büyü yapacak tabiki. Druid'in özelliği de hayvan formlarına bürünebilmesi. Shaman ile ne alakası var hayvan formunun?

evet doru haywana dönüşmememiz lazım.direk 2 tane spirit wolf summonlamamız.earthquake atıyor olmamız gerek.nerde o büyülerimiz?.ayrıca instant travel form nerde görülmüş? üstelik snare leri de siliyor.ve hala konuşuyorsunuz[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Storm , Earth and Fire heeed my call !!
Graul of BL
Sosyal ağlarda paylaş

şaman ezilmiş? aynı oyunu oynamıyoruz herhalde, başka hangi oyunda şaman sınıfı var bilmiyorum ama benim bildiğim wow şamanı mail, kalkan ve talent ile parrysi olup slowing effectinden spell interruptına nukeleri olan ve hybrid sınıflar arasında en kuvvetli heallerden bazılarına sahip olan bir sınıf. beğenmediğiniz earthbind bg'lerde ggkthxbye anlamına geliyor, duelden ibaret değil pvp'si oyunun..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sparkcaster, 28 Haziran 2005 21:43 tarihinde demiş ki:
evet doru haywana dönüşmememiz lazım.direk 2 tane spirit wolf summonlamamız.earthquake atıyor olmamız gerek.nerde o büyülerimiz?.ayrıca instant travel form nerde görülmüş? üstelik snare leri de siliyor.ve hala konuşuyorsunuz

Ya şu işi sidik yarışına çeviriyorsunuz. "Siz daha ubersiniz bize laf atmayın tarzı" tartışmalar çok saçma. Druidimle shamanı travel formu olmasa da yenemem ben. Earthquake falan ne alırsan al umrumda değil. Ama Kurta dönüşmesi,travel forma geçmesi saçma geliyor bana.[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"
WoW:
Kerforn/Night Elf Druid
Burning Legion

[Bu mesaj Sensible tarafından 28 Haziran 2005 21:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Shadow priest zorlayacak alma ihtimali diğerlerden yüksek olan tek class mage onun dışındakiler shadow priest karşı şans yok.Pvp de kaçacağın tek class shadow priest olsun.Ancak kötü bir yanıda var sadece bi kişi alabilir 2. asla alamaz manası yetmez cünkü kulandığı bütün büyüler çok fazla mana harcarlar.[signature][hline]KARANLIĞA KÜFÜR EDECEĞİNE BİR MUM YAK

Anialeyn - Priest - NightElf
Burning Legion - Nerull
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla pek alakası yok ama shamnlar sizce bu talentlar nası

Class: Shaman
Level: 60

--------------------------------------------------------------------------------

Elemental Combat Talents (21 points)

Concussion - 5/5 points
Increases the damage done by your Shock spells by 5%.

Convection - 5/5 points
Reduces the Mana cost of your Shock spells by 10%.

Reverberation - 5/5 points
Reduces the cooldown of your Shock spells by 1 second.

Call of Thunder - 5/5 points
Increases the critical strike chance of your Lightning spells by 6%.

Elemental Fury - 1/1 point
Increases the critical strike damage done by your Fire, Frost, and Nature spells by 100%

Enhancement Talents (25 points)

Shield Specialization - 5/5 points
Increases your chance to block attacks with a shield by 5%.

Ancestral Knowledge - 4/5 points
Increases your maximum Mana by 4%.

Improved Lightning Shield - 3/3 points
Increases the damage done by your Lightning Shield orbs by 15%.

Thundering Strikes - 5/5 points
Improves your chance to get a critical strike with your weapon attacks by 5%.

Flurry - 5/5 points
Increases your attack speed by 30% for your next 3 swings after dealing a critical strike.

Parry - 1/1 point
Gives a chance to parry melee attacks.

Improved Windfury Weapon - 2/2 points
Increases the Attack Power bonus of your Windfury Weapon effect by ?.

Restoration Talents (5 points)

Improved Healing Wave - 5/5 points
Reduces the casting time of your Healing Wave spell by 0.5 seconds.[signature][hline]HAYAT BİR SINAVDIR UĞRAŞMAYA DEYMEZ OYNA OYUNUNU
Sosyal ağlarda paylaş

eğer "a level üstümdeki adamı.." diye başlayan cümleler kuruyorsanız oyun dengesi hakkında pek bir görgüye sahip değilsinizdir.

anlamayanlara not: level 60 olmadan şunu kestim, şunu biçtim modlarına girmeyelim.[signature][hline]en ince yerim bileğim..!?!

Syphex [WoW:Burning Legion] Undead-Mage
i am a paper.. rocks are fine, nerf the scissors
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 28 Haziran 2005 21:35 tarihinde demiş ki:
said:
Malibu, 28 Haziran 2005 13:53 tarihinde demiş ki:
bu konu nerf şamana kadar gider ordan da şamanı kesemeyen class yoktur a sapar :)

güzel öntespit.. :-p

birisi mike morhaime'in şamanını hekleyip silmedikçe şaman master of all trades olmaya devam edecek..

bana su master of all trades i örneklerle rakamlarla aciklarmisin?
warrior,mage,priest hepsiye karsilastirarak söyle master demekki hepsinden her konuda üstün shamanlar.öyleyse rasyonel olarak örneklendir bakalim

[Bu mesaj xrex tarafından 28 Haziran 2005 22:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheFury, 28 Haziran 2005 18:57 tarihinde demiş ki:
Ama kralım herkezi yenerim düşümcem kesinlikle yok genelde druidleri duelde yenerim o zaman iyi bir rakip gelmedi diyelim hehe

striken yada clofenhoof la bir duel yap.yenebiliorsan helal.ben sahsen fifty fifty onlara karsi[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
--------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

hahaha üstün olsaydı bari onlardan da. başka bir arzunuz?

hybrid sınıflar her zaman için belli bir alanda güçsüz olurlar ki diğer hybrid'lerle denge içinde olsunlar ve overall olarak bakıldığında çekirdek sınıflardan üstün olmasınlar. şaman ne melee'de zayıf, (plate eksik bir tek) ne healingleri zayıf, (priest ve druidden hemen sonra geliyor) ne de nukeleri zayıf. (alliance karşılığı olan paladinde nuke yokken slowing, interrupting effectli nukeler var ve cooldown 6sn, daha güçlü nukelere sahip tek sınıf mage!) bu alanların hiçbirinde zayıf olmadığından toplamda bakılınca sınıfa uo'daki elinde vanquishing olduğu halde e-bolt atan tipler geliyor insanın aklına..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Agility/Stam birazda str giden Shammy healını duzgun yaparsa ench/rest gıttıyse duellerde cok avantajlı ama pve de rezıl mana tükenince hık die kalıor.Bi çok video izledim warcarftmovies.com dan çekin ordaki shammy wf vıdeoları donuna kadar agility enchantlı ve ıtemerı agı ıtemı crıt chance arttıran ıtemler bende bole oynuyorum Thefury ' e katılıorum ve inanın şansınız yaver giderse 2 saniyede casterları 3-4 sanıyede rogue ları kesersınız.Yani benim elim armutmu topluor demeyin sakın 4 saniyede neyi kesiosun die arka arkaya 3 er critli wf proclarsa yerle bir olursunu 6 crıtle 3 sanıyede 2h sılahta.Agility-Stam azda str giden rest/ench giden shmmy zoru seven ama meyvasını alan shammydır zaten nerf shammy overpowered shmmy agility gıden shammylerden cıkmıstır nerdeyse (bkz.warcraftmovies.com shmmy vıdeoları) ondan dolayı öle bi iş deil bu yani mantıkla yaklaşmayın şans işi birazda 3 kere ard arda wf procladı dıelım arcanite reaper da agility abanmıssın min 6 crıt var ne bok yıcen sizi varya ne instant heal ne baska bısey kurtarır ping+bılgısayardonanımız+refleklerınız o anda yetmez heal atmaya lök die çökersiniz ben priest+mage+warrıor+rogue oynadım öle oluo gordum bu örneklerı suanki shammimlede yapıorum.Ama herşeye ragmen akıllı mage üzer agi+stam shmmylerı.Noktasından virgüle TheFurye katılıorum...[signature][hline]h3xtermineytır
Sosyal ağlarda paylaş

wf procu hit başına değil dk başına olmalı seal righteousness/command gibi. hiper beleş..

ha bir de arkadaşlar "hani hani, nesi güçlü şamanın" derken arada biri çıkıp "wf ile bi procluyorum bi de duvar procluyor" deyince bana diyecek bişi kalmıyor.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Ya shaman gerçekten güçlü bir class fakat hiçte öyle uber birşey değil.Shocklarımızın hepsi tek bir cooldown'a bağlı.Ard arda 2-3 instant büyü atamıyoruz mage gibi.
Mail armor giyiyoruz çünkü kendimizi priest mage veya warlock gibi uzun mesafede tutamıyoruz.Her halükarda kısa mesafe combat adamıyız.Fakat warrior gibi melee dmg vuramıyoruz.Sadece % 20 ihtimallik bir windfurry miz var.Oda proclamazsa işimiz zor.Manamız desen kullanmak zorunda kaldığımız shock,totem vb. abur cuburlar ile hemen tükeniyo.Mage gibi birini polly yapıp diğerine dalamıyoz.Anlıycağınız bizler sadece 1v1 classıyız.Raid'de bir maksimum 1, windfurry ye göre 2 adam alıp hemen yatıyoruz.Ne kaçabiliyoz ne de karşı tarafı durdurabiliyoz.Manamızı tutarlı kullanmak zaten bizim için söylenebilecek birşey değil.

Yalnız şuda doğrudur ki 1v1'da bana göre oyunun en iyi class'ı denebilecek kapasiteye sahip.Ayrıca Warcraft'daki shamanlar "ruh" inancına sahiptir.Bunlar elementlerin ruhları vb. diye gider.O yüzden bir shaman'ın ghost wolf olması o kadar saçma gelmiyor bana.Fakat birşeye dikkat çekmek istiyorum.Shamanlar Warsong Gulch'da dengeleri bencede gerçekten biraz bozuyor fakat allyların genel yenilgisi(bizim serverda) shamanlardan değil allyların çoğunun kaliteli olmamasından.

Neyse eğer bir hatam varsa düzeltmekten çekinmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...