Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2024 - 2025 "The Special One" Sezonu Genel Tartışma

Shadow

Öne çıkan mesajlar

2000ler yapılanmalarının açığa çıktığı yıllar, fetönün peaki 2010'lar, tamamiyle siyasetin içine karıştılar. benim demek  istediğime örnek şunlar, fenerbahçe-denizlispor maçı gibi bi maçı gs yaşamıyor, son hafta küme düşme potasında birebir aynı senaryo ama sahaya atılan bir şey yok, yerde yatan futbolcu yok, maç standart bir biçimde oynanıyor. ts-fb maçlarında her yıl fenere saldırı oluyor gs bunları hiçbir maç yaşamıyor, fb'nin otobüsü kurşunlanıyor faili dahi bulunamıyor. benim eşit şartlarda mücadele edilmiyor dediğim bunlar.

gs'nin uefa başarısıyla tabiki hiçbir sportif alakası yok cemaatin, aksini söylemek akıl hastalığı olur. ama maddi olarak yardımlarının olduğunu hakan söylüyor, doğru mu yanlış mı bilemem. avrupa kıyasla neden sonuç ilişkisi yapalım dersen tabi yapalım. gs'nin bu yıl avrupada gördüğü kartlarla ligte gördüğü kartları karşılaştıralım.

mesela gs-ts'nin açık ara ligin en az kart gören takımları olmaları şüphe uyandırıcı değil mi gerçekten? benzer futbol stilleri mi var iki takımın? oyun planlarından dolayı mı az kart görmüşler? tff istifasına karşı durmalarıyla alakası olabilir mi? yoksa ben başarısızlığa kılıf mı arıyorum?

S-H tarafından düzenlendi
  • Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

Iyi 2010 lar olsun. 2011 sampiyonu fenerbahce, 2014 sampiyonu fenerbahce. Gs nin iki sene ustuste sampiyonlugu var arada sonrasi darbe. 

hala devam ediyor diyorsan, besiktas 2015 ten beri 3 kez sampiyon olmus, bu ulkede averajla sampiyonluk kaybetmis gs. 13. Olmus ertesi sezon baskani kadroyu herkesi sutlamis. fenerbahce ise freylerle benzia larla sampiyonluk aramis. Arada federasyon baskanlari degismis, gs den nefret edecek tipler baskan olmus. 

fb ts arasinda ts nin kollandigini hepimiz zaten kabul ediyoruz. Ama bunu gs ile bagdastirmak sacmalik otesi ve alakasiz.

fb nin son dk kacirdigi sampiyonluklar kendi beceriksizligidir anelka yi yedek oturtan dauma, ankaraspor macinda penaltiyi atan kezmana sorun. Kaldi ki konya macinda da tonla madde atildi sahaya ama golu erken yiyince bir anlami kalmadi. Gidip ligin en dandik takimini yenemeyen sizdiniz.

Bu sene ki sari kart istatigiyle tum zamanlara bir cikarim yapman yine kendi confirmation biaslarinin sonucu. Bu sene fb lehine de tonlarca hakem hatasi var iki senedir alinan rekor penalti var.  Bu sene gs nin avrupada basarisiz olma sebebi beksiz mucadele etmesiydi elbette patladi. Sari kartla lig design etme teorisine kafayi taktiniz, cunku bu sefer elde baska birsey yok, penaltilar terse olsaydi mesela carsaf carsaf penaltilar konusulacakti. 

Sotto tarafından düzenlendi
  • Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

gs ile ts'yi bağdaştırmıyorum. tff'ye destek çıkan iki kulübün lig sonu anormal istatistiklerini gösteriyorum, bunu görmemek saçmalık ötesi.

fb'nin denizli maçı normal şartlarda mı oynandı? defalarca maç durdu, takımın tempo yakalaması önlendi, maç tatil edilmesi gerekirken oldu bittiye getirildi, maçta fb beceriksizliği %100 var ama yine emsalsiz bir maç fenere oynatıldı. gs denizliye golünü 30.dk'da attı, yarım saatte kaç kere oyun durdu? taç atılırken korner atılırken gs oyuncularına yüzlerce su atıldı mı?

96-2000lerdeki gs'nin lig başarısını gs'nin uefa başarısıyla onaylama yapan sensin. tüm zamanlar kıyası yok, ben de bu yıl yine kıyaslayalım diyorum, ne biası. 

hala iki tarafa da eşit hata oldu algısı yapmaya çalışıyorsun, arada dağlar kadar fark var.

https://www.transfermarkt.com.tr/super-lig/fairnesstabelle/wettbewerb/TR1

elde bi şey yok dediğin bu mu? normal mi bu istatistikler?

geçen yılın penaltılarına gelirsek, buyur göster hangisi haksız yere verilmiş, uydurulmuş bakalım. benim aklıma sadece arda geliyor, varsa linkle. ben de gs'nin görmediği kartları linklerdim de forum kaldırmayabilir.

S-H tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

S-H, 06.06.2024 22:29 tarihinde dedi ki:

ama maddi olarak yardımlarının olduğunu hakan söylüyor, doğru mu yanlış mı bilemem.

Yalnız Hakan'ın söylediği maddi yardımlar benim okuduğum kadarıyla tam tersi yönde. Yani ilgili futbolcula cemaate bağış diye para yolluyo, cemaat oyunculara/takımlara değil.

Sosyal ağlarda paylaş

Tek seneyi cimbizla cekip ayirirsan eger, 96-2000 arasi da ucl de fiyasko yillar var ama o takim ustune koyarak geldi. Bir senede avrupada basari diye birsey zaten tarihte yok ki transfer politikasinda bunu elestirdik zaten. 96-2000 bir surectir, hatta 92 akdeniz oyunlari, euro 96 dan baslayan belki. Onun sonucunda tarihin en iyi yerli kadrosuyla bir basari gelmis, ustune milli takimla devam etmis burada elbette neden sonuc iliskisi var.

fenerbahcenin bu sene yapamadigini bir nevi gs yapmis oldu; fb argumani neydi bu sene? Bizi sampiyon yaptirmiyorlar. Sen gittin ne yaptin kupa 3 te ikinci favori olup tezini kanitlama sansin varken elinin tersiyle ittin.

gs de ise feto ile sampiyon oldular derken bir bakmissin baska bir arenada tarihte gorulmemis basari gelmis. O zaman sabaha kadar da desen argumanin bir anlami yok. 

dedigim gibi sen sari kartlar ile lig design ediliyor diye komplo kurabilirsin, ben de fenerbahce 80 den sonra penaltilarla ligde tutuldu der gecerim. Kendine yapilan herhangi bir lehte olayi kabullenmeyen sensin burada, oturup seni ikna etmeye mi calisacagim. 

denizli senesinden once iki sene fb sampiyonlugu sonrasi yine fb sampiyonlugu olmus. Nasil bir guc ki bu sadece o maca gucu yetebilmis. Hatta o zaman ben de ileri goturup sunu derim: besiktas gumbur gumbur giderken devreyi 0 maglubiyet 8 puan farkla bitirmisken cem papilaya operasyon cektirip sampiyonlugu fenere verdiler. Nasil oldu? 

Sotto tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Bi de şey çok tuhaf... Denizlispor o sene 1 puanla ligde kalmıştı. O maçın emsalini Konyaspor Galatasaray'a karşı oynayacaktı. Oynayamadı. Dakika 90'da mı ne atmıştı o sene denizli. Galatasaray golü bulamasaydı maç 20 dakika falan uzayacaktı belki de.

Sotto'daki azme de helal olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

moderatöre laf etmişsiniz de aziz yıldırımın talebi program da moderatör olmamasıydı. adet yerini bulsun diye ahmet selimi oraya koydular.

valla bence çok eğlenceli bi programdı. inanılmaz kahkahaya boğdu beni. ali koç kavga edip eteğindeki taşları dökmeye gelmişken aziz yıldırım müthiş savuşturdu.

neyse suni de olsa bi barış havası oluştu. yarın rahat geçer seçim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...