Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tübitak Bilim ve Teknik + Bilim Çocuk + Meraklı Minik

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

https://yayinlar.tubitak.gov.tr/kampanyalar/172-bilim-ve-teknik-bilim-cocuk-merakli-minik.html?fbclid=IwAR3-1lyZmcbvFiOLUNnmKnRwZCXo0nQAlfc4hk9pbfl3C_0mrZ70Ilb8C3Y

aylık 3 dergi, yıllık abonelik fiyatı 195 tl diyor. baskı, kargoyu karşılar mı emin değilim. bilim aksi siyasi amaçlı beyin yıkama olup olmadığından emin değilim. üye olan, tecrübesi olan varsa görüşlerini okumak isterim.

teşekkürler

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

ilk sayılar geldi. bu sayıya özel midir bilmiyorum ama ilk postta belirttiğim endişeler nedeniyle önce ben okuyup inceledim ve "meraklı minik" dergisini gayet başarılı buldum. uzay seyahati sonrası uzay temalı bir sayı olmuş. hakikaten beğendim. bilim çocuk dergisi ise bizim ufaklığa biraz erken ama onda da rahatsız olacağım, çocuğumun okumasını istemeyeceğim herhangi bir şeye rastlamadım. hatta benim de yanlış bildiğim bir doğruyu öğrendim bile 😄

diğer sayıları da detaylı incelemeden vermeyeceğim ufaklığa ama ilk izlenimim gayet güzel

Sosyal ağlarda paylaş

Arada denk gelince tek sayı şeklinde alıyorum. İçerik olarak saçma bişeye denk gelmedim şimdilik.

Devletin böyle şeyleri ucuz olmalı zaten, keşke ulaşması gereken yerlere ulaşabilse. Benim gördüğüm bunları alanlar belli bir seviyeden iyi durumda olanlar hep. Ucuz yapalım da alabilsin insanlar diye düşünmek güzel ama insanlar boğazlarından geçenin derdindeyken ucuz dergiye en fazla yakacak diye bakar

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Ben cocukken babamin biriktirdigi bilim teknik dergileriyle merak salmistim pek cok konuya. Okuma bilmiyorken resimlerine bakiyordum, ogrenince zaten en buyum eglencelerimden olmustu BT ve ansiklopedi okumak.

O bakimdan cocuklarin ilgisini cekebilecek bu gibi medyalari evde bulundurmak her zaman iyi bir yaklasim. Her seye online olarak erisebiliyoruz evet ama cocuk eline internete bagli herhangi bir alet aldiginda rastgele herhangi bir populer bilim makalesine/videosuna denk gelme ihtimali yok gibi, denk gelse de elindeki cihaz oyun veya cizgi film cagristiracagindan ayni keyfi almaz. Bu dergilerin en guzel yani o rastgele kesif hissi. Icinde bilim disi/yalan bilgi olmadigi surece ne sunsalar faydali olur. 

• Like 2
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll, 28.03.2024 00:42 tarihinde dedi ki:

Ben cocukken babamin biriktirdigi bilim teknik dergileriyle merak salmistim pek cok konuya. Okuma bilmiyorken resimlerine bakiyordum, ogrenince zaten en buyum eglencelerimden olmustu BT ve ansiklopedi okumak.

O bakimdan cocuklarin ilgisini cekebilecek bu gibi medyalari evde bulundurmak her zaman iyi bir yaklasim. Her seye online olarak erisebiliyoruz evet ama cocuk eline internete bagli herhangi bir alet aldiginda rastgele herhangi bir populer bilim makalesine/videosuna denk gelme ihtimali yok gibi, denk gelse de elindeki cihaz oyun veya cizgi film cagristiracagindan ayni keyfi almaz. Bu dergilerin en guzel yani o rastgele kesif hissi. Icinde bilim disi/yalan bilgi olmadigi surece ne sunsalar faydali olur. 

Çok güzel pazarladın ben de bastım 2 yıl aboneliğe

Sosyal ağlarda paylaş

@deadwoll gibi düşünüyorum ben de. junior larousse mesela; önce resimleri sonra içerikleriyle baya bi ilgimi, vaktimi çekmişti. oradan edindiğim (büyük ihtimal şu an hatırlamadığım) bazı nadir bilgilerin, gençlik çağında bile +puan getirdiği çok olmuştur 🙂 

ekran işi cidden sıkıntı @pascalnouman , bıraksan en büyük bağımlıdan daha bağımlı olmaları işten bile değil. bunu amaçlayan, işin bilimiyle hazırlanan, çocuğun ilgisini kitlemek üzere kocaman bir sektör var

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...