Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik Para Kazanma Yolları

ReinerZuFall

Öne çıkan mesajlar

Üniversiteye 1 ay önce başladım. Maddi açıdan sıkıntım yok (Bilkent kapsamlı burs sağ olsun) ama kenara para biriktirmem gerekiyor. Sorun şu ki bilgisayarım yok. Bilgisayar almam lazım. Bilgisayarı alır almaz programlamada geliştireceğim kendimi. Parayı kazamak için de online üzeri bir iş yapmam gerekiyor derslerden ötürü. Önerebileceğiniz bir yol var mıdır? Blog yazma gibi mecralarda ilerleyebilir miyim? Önerebileceğiniz bir yol var mı? Telegram, Facebook üzerinden bir grup var mı bildiğiniz bu konu üzerine? Teşekkür ederim şimdiden.

Sosyal ağlarda paylaş

Fistan, 12.10.2023 15:33 tarihinde dedi ki:

vurdur.

şaka bi yana part time bi yerlerde çalışabilirsin ankarada, hem sosyalleşirsin hem para yaparsın. blog mlog yazma işleri yapay zekadan beri insanlara pek düşmüyordur diye düşünüyorum o işler, para da getirmiyordur

Stok fotoğrafçılığa girecektim de işte bilgisayar gerekiyor. Part time okul saatleri açısından imkansız

Sosyal ağlarda paylaş

Guzel not tut, notlarini sat. Lise ogrencilerine matematik vs. dersi ver aksamlari. Turkiye ve yurtdisina odev yap universite dersleri icin. Elinden gelen is varsa fiverr’da hesap ac 3 5 dolara is kapmaya bak. Ajansa yazil, ajanslar fuarlara saga sola standda duracak, anket yapacak, koli tasiyacak, figuran olarak mekanda oturacak adam lazim olunca da ulasiyor. Universitedeyken para ihtiyaci olan hemen hemen tum arkadaslarim ajanslara kayitliydi, aralarindan dizilerde oynayan da cikti Red Bull bilmemne festte irgatlik yapan da. 2 3 gun calisip bir ogrenci icin iyi rakamlar aliyorlardi.

Stok fotografcilik isi dandik bilgisayarla ve ekipmanin olmadan para kazandirmaz. Zaten manasi olan bir rakam kazanabilmen icin bir suru fotografin olmasi lazim universite biter sen para kazanmaya baslayana kadar.

Bloglara yazmakla vs. yine para kazanamazsin, zaten denildigi gibi ai o sektoru bitirmistir.

İstedigin sey bilgisayar basinda oturayim, etliye sutluye bulasmadan para kazanayim ise biraz yaratici dusunmen gerekiyor artik.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

En mantıklısı Bilkent Burslu Endüstri öğrencisinden özel ders diye ilan vermen internetteki özel ders yerlerinde. 400. 500. ne işte ise oldum da yazarsın, bulursun ders verecek birini. En net öyle kazanırsın. Biriktirmek zor ama bu devirde, bankalar kredi verirse (benim zamanımda öğrenciye verirlerdi ama şimdi bilmem) özel dersler oturduktan sonra kredi çekersin, alırsın. 

Sosyal ağlarda paylaş

Ozel ders biraz sabir ve sans isi. Bazen salak ogrencilerle ve onlarin entitled velileriyle ugrasmak durumunda kaliyorsun. Ayrica ogrenciye gore hazirlikta yapman lazim. Yoksa gideyim cayimi iceyim, kekimi yiyeyim, anlatayim ve parayi alip gideyim olmuyor.

Fuar irgatligi yogundur ama sektor fuarlari insanin bakis acisini gelistirmesi yonunden cok faydali. Kendi sektorum dahil, ne zaman bir fuara gitsem mutlaka vay anasini sayin seyirciler diyebilecegim bir urun yada bir ekipman mutlaka goruyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Emeksiz yemek yok, ders isi tutturunca ve parasina alisinca bagimlilik yapiyor. Benim lisede matematik dersi aldigim bilgisayar muhendisligi okuyan bir cocuk vardi. Mezun olduktan sonra bile geldi aksam ve haftasonlari.

Bir de bahsettigim bundan 20 yil oncesi. O zaman ozel dersler ucuzdu. Gecen yil esimin kardesi lise sinavina hazirlik icin 3 4 kisiden ozel ders aliyordu duzenli olarak ve 500 1000 lira arasi piyasasi vardi ogretmenlerin (parayi cok verenler isimli ortaokul/lise ogretmenlerine falan veriyor). 

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

Gallant, 13.10.2023 11:46 tarihinde dedi ki:

Ozel ders biraz sabir ve sans isi. Bazen salak ogrencilerle ve onlarin entitled velileriyle ugrasmak durumunda kaliyorsun. Ayrica ogrenciye gore hazirlikta yapman lazim. Yoksa gideyim cayimi iceyim, kekimi yiyeyim, anlatayim ve parayi alip gideyim olmuyor.

Fuar irgatligi yogundur ama sektor fuarlari insanin bakis acisini gelistirmesi yonunden cok faydali. Kendi sektorum dahil, ne zaman bir fuara gitsem mutlaka vay anasini sayin seyirciler diyebilecegim bir urun yada bir ekipman mutlaka goruyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll, 13.10.2023 00:20 tarihinde dedi ki:

Guzel not tut, notlarini sat. Lise ogrencilerine matematik vs. dersi ver aksamlari. Turkiye ve yurtdisina odev yap universite dersleri icin. Elinden gelen is varsa fiverr’da hesap ac 3 5 dolara is kapmaya bak. Ajansa yazil, ajanslar fuarlara saga sola standda duracak, anket yapacak, koli tasiyacak, figuran olarak mekanda oturacak adam lazim olunca da ulasiyor. Universitedeyken para ihtiyaci olan hemen hemen tum arkadaslarim ajanslara kayitliydi, aralarindan dizilerde oynayan da cikti Red Bull bilmemne festte irgatlik yapan da. 2 3 gun calisip bir ogrenci icin iyi rakamlar aliyorlardi.

Stok fotografcilik isi dandik bilgisayarla ve ekipmanin olmadan para kazandirmaz. Zaten manasi olan bir rakam kazanabilmen icin bir suru fotografin olmasi lazim universite biter sen para kazanmaya baslayana kadar.

Bloglara yazmakla vs. yine para kazanamazsin, zaten denildigi gibi ai o sektoru bitirmistir.

İstedigin sey bilgisayar basinda oturayim, etliye sutluye bulasmadan para kazanayim ise biraz yaratici dusunmen gerekiyor artik.

Sağ olun hocam oldukça ayrıntılı yazmışsınız. Bir fikir oluştu kafamda. Daha detaylı araştırayım. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...