Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2023🏆-🏆2024 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Yönetim Şenol'u yedi, ligde bu kadro farklarına rağmen 2.2 puan ortalaması olan bir td idi. ANÇ seçim kararı alıyor ancak tekrar seçime giriyor çünkü kongreyi kendilerine bağladılar. Hasan Arat'ın seçilebileceğini düşünmüyorum. Kongre üyelerini besleyen kazanıyor, takımı sallayan yok.

kadro kadro değil, transferler çöp, her transfer usulsüz, saçma sapan paralar, amatör branşlar yerlerde, dijitalde takım ortada yok ve son olarak Federasyon başkanının hareketleri... Demirören yönetimi bile daha iyiydi 

Sosyal ağlarda paylaş

sardalya, 6.10.2023 13:44 tarihinde dedi ki:

ulu duvar cok kotu konusuyor ama internet burasi, onlara takilirsaniz hatti kapattirmak gerekir.

Kötü konuşmuyorum biraz sert olabilir ama gerçekten böyle düşünüyorum. Bjk taraftarının em büyük biziz havasını asla anlamıcam.

İsmimi Uluduvar olarak değişebilir miyim acaba?

Sosyal ağlarda paylaş

Yalniz dune kadar efsane olan teknik direktorunun de en buyuk basarisi ayni oyuncularla dunya ucunculuguydu, isin ironisi. Keza Fenerbahce efsanesi buyuk emre abimiz de farkli degildi.

neyse yine alakasiz tabi. Bugunku bjk beceriksizligi tamamen klup yonetiminin averaj olarak dusuk kalitede egitimde ve vizyonda olmasi. Fb bjk nin gs yi yakalamasi uzun vadede bu yuzden zor. Erden timur gider baskasi gelir, x baskan gider y baskan gelir. Ama diger iki klup kendisini belli adamlara muhtac biraktigi surece istikrar imkansiz, toptan degismesi lazim sistemin.

Tamamen profesyonel bir yapida baskanin kim oldugunun bile bilinmedigi sirket gibi yonetilen sistemler bir gun gelir, o zaman cok farkli seyler konusuruz. O gune kadar iyi kral kotu kral dongusunden cikamaz klupler.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf, 06.10.2023 15:45 tarihinde dedi ki:

keşke gs maçından sonra kovulsaydı,   onana neden alındı hadi madem alındı neden öyle davranıldı adama ve bu maçta oyuna alındı anlamak çok güç 😄 baştan sona fail. şenol'u ipleyen yoktu büyük ihtimal başkanlık seçimine kadar geçici burak yönetir takımı. bence kötü kadrosu yok yönetim sorunu vardı beşiktaş'ın iyi bir hoca ile toparlar çok rahat

Onana MANUnun kalecisi be hocam, sen çok yanlış anlamışsın!!1 sdf

Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 06.10.2023 19:01 tarihinde dedi ki:

Fb bjk nin gs yi yakalamasi uzun vadede bu yuzden zor. Erden timur gider baskasi gelir, x baskan gider y baskan gelir. Ama diger iki klup kendisini belli adamlara muhtac biraktigi surece istikrar imkansiz, toptan degismesi lazim sistemin.

Tamamen profesyonel bir yapida baskanin kim oldugunun bile bilinmedigi sirket gibi yonetilen sistemler bir gun gelir, o zaman cok farkli seyler konusuruz. O gune kadar iyi kral kotu kral dongusunden cikamaz klupler.

BJK tamam da, FB gayet iyi yönetiliyor özellikle futbol harici branşlarda, devamlı yurtdışı başarılar geliyor bilmem takip ediyormusun medyadan?

GS ise tam tersi sadece futbola odaklanmış durumda ve amatör branşlarda zıçıştalar.

Sosyal ağlarda paylaş

Futbol disinda duygusalliga kapilmadan isini iyi yapan insanlarla calisiyor klup de ondan. Aziz de oyleydi diger branslarda ama dumenin dondugu yer futbol, burada kaybediyordu kendini. Genelde futbol disindaki branslari anlamadigini kabul ediyor yoneticiler; tek sikinti futboldan anlamadiklarini da kabullenemiyor olmalari (anlamalarina gerek yok gerci argumanim o zaten profesyonel diyerek)

daha genelleyeyim: su an fb nin ali koca ne kadar borcu var mesela? veya ne kadar para gommustur klube? Ha aynisi gs de yok mu onlarda da var, ama en azindan adama borcumuz var yollayamayiz gibi bir arguman olmuyor baskan degisirken genel olarak. Unal aysalin bile gitmesi guzel ornek.

dunyanin hic bir klubunde ali koc bu kadar uzun sure kalamazdi koltukta basariyla orantili.  Para olayini tamamen devreden cikar, Ali Koc herhangi bir klubunden kapisindan girmemeli normalde. Gs de ise secimi ucundan kaybeden Esref Hamamcioglu bildigin beyaz yaka sirket yoneticisi - ha belki zaten basarisiz olacakti da dedigim gibi sistem bastan hatali. Parali baskan muhabbetinin Arap sermayesinden tek farki Turk olmasi basindaki kisinin. Yoksa oburune itiraz ederken arada asiri fark yok yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

Daha Fikret Orman paralar nerede yeni bir ornek. Tek adama emanet edilirse patliyor bir noktada ayni kusur dongu. Devletin yardim edip sistemin abuse ediliyor olmasi basli basina bir sorun, tek klup ozelinde deil. 

dedigim gibi klup baskan secerken secen ve secilecek kisiler yumurta tavuk dongusunden cikabiliyorlar mi esas olay o. 

Bir sonraki secimde ANC nin kazanma olasiligi sifirdan yuksek mi degil mi. Ne kadar mesela. Azizin gitmesi bile yillar aldi, eriye eriye.

Gs yi overken kotunun iyisi diye ovuyorum zaten cok matah oldugu icin degil. dedigim gibi olmasi gereken sistem zaten profesyonel sirket yonetimi, ceosundan malzemecisine kadar. Dunyanin en buyuk sektorlerinden birinin bu kadar amator yonetiliyor olmasi acayip. Hele ki bizim ulkemiz ortalamasina gore acayip paralar donerken. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yönetimin ikinci turu belli olmaz, ikincide farklı çıkabilir. Dursun da GS'de ilk turda kulübün arazilerini peşkeş çekti sattı, transferde patlattı, Großkreutz'da adam boş kağıt yolladı zaman kazanmak için UEFA'ya faksla falan, dünyaya rezil olduk.

İkinci turunda adam Ahnholt, Dubois, Torreira, Icardi, Mertens, Zaha, Ziyech, Tete falan gibi Avrupa'da aşırı isimli adamları aldı getirdi.

Bir benzerini de ANC yapabilir.

Bu arada zaten görmüşsünüzdür siz gerçi, TV'de falan sesi kısıyorlar gelmiyor çok da, bugün tribün çekimi stat videoları paylaşılıyordu. On binlerce kişi ana avrat küfretmiş federasyon başkanına, adam apar topar polis korumasında stadı terk ediyordu küfürler altında videoda. 300 kişiyle falan olacak iş değil o ses. Zaten gerginlik vardı, ilk kurşunu roket olarak attı taraftar.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 gündür ağır hastayım, şimdi bakabiliyorum foruma (akşamı zaten hastalıkla kanepede uyukla uyan döngüsüyle geçirdim, şimdi uyku kalmadı, o arada bi sezon dizi bitirdim iki günde sözde, konusunu sorsanız söylemem zor).

Tekrar uyarayım, böyle fetö metö muhabbeti karıştıranlar ceza alıyor, almaya da devam edecek. Bu konu özel konu, çünkü bu tartışmada public bir forumda çıkacak sonuçlar adliyeye gidebilir. Daha yaşı o dönem ligi takip etmeye yetmeyen z-gen'in ezbere yorumlarla suçlaması zaten abes. Ama burada aksi görüşte yapılacak bir yorumun bir şikayetle adli sonuçlar verme riski var, başka bir public platformda yaşandı bu durum. Biz bu topa girmiyoruz. Kasıtlı tekrar tekrar konuyu açanlar temelli olarak da bölümden veya forumdan uçurulur.v

TheGreatWall'ın yorumu sorulmuş, yorumu kişisel yorumumca son derece bilinçsizce ve mantıksızca yazılmış, öte yandan şu an için saçma mesajlar şu anki aşamada ceza sebebi değil. Kendisi zaten önceden de cezaları çok test etmiş eski forumda sicili kabarık bir üye 🙂 Bu tecrübeyle kelimeleri özenle seçmiş, takıma "ezik" dememiş mesela, maçta ezildi demiş, takıma küçük demiş. Bunlar rastgele yapılmış seçimler değil. Öte yandan maç sonrası gergin ortamda agresiflik çıkartan bir mesaj olduğu ortada. Bu tür durumlarda böyle konuşan üyeler ceza almasa da radarda oluyor. Mesajları sürekli böyle agresif ve genel olarak toplumu rahatsız ediciyse, bu tavrı düzenli tekrarlıyorsa, mesajları genel olarak trolleme, insanları tetikleme amaçlıysa zaten sonunda genel tavırdan ceza alıyorlar. Bu durumlarda aman küfür var mı yok mudan öte sağduyuyla genel tavrıyla verdiğimiz kanıyı da baz alıyoruz, cezayı da en azından bir moderasyonda tartışıp bir noktada buluşup ona göre veriyoruz.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 07.10.2023 01:50 tarihinde dedi ki:

İkinci turunda adam Ahnholt, Dubois, Torreira, Icardi, Mertens, Zaha, Ziyech, Tete falan gibi Avrupa'da aşırı isimli adamları aldı getirdi.

Eee?

Yani... Dursun'un "Ay Galatasaray'ı çok seviyorum" diye gelmediğini, peşkeşe geldiğini biliyoruz dimi? Evet transferler iyi ama Dursun'un gram elleştiğini sanmıyorum. Erden'e futbolu bırakmış, perde arkasından Florya'ya nasıl çökerimin hesabındadır o...

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...