Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kadınlar neden mutsuz?

Duygucuk

Öne çıkan mesajlar

Yaşıtlarımı görmek istemediğimden sosyal medya kullanamıyorum. Hepsi evli, kariyerli, başarılı birer anne oldu. Kocişlerinin kredi kartıyla hayal bile edemeyeceğim harcamalar yapıyorlar. Zaten tertemiz olan evlerini kocişleri, temizlikçileri ve akıllı robotları temizliyor. Yemeği ya dışarıda yiyorlar ya kocişleri yapıyor. Çocuklarına bakıcılar, kreşler ve aileleri bakıyor.
Peki bu kadınlar neden bu kadar mutsuz?
Kocişinin köleliği duygusal bir boşluğa mı sebep oluyor?
Normalde erişilmez olan şeyleri şifre yazmışçasına bir anda elde ettiği için mi mutsuz?
Yaşlanmak, aldatılmak gibi hayatın kaçınılmaz gerçekleri bu mükemmel hayatı bir gün bozacak. Bu durum öleceği saati bilmek gibi bir psikolojiye neden olduğu için mi mutsuz?

Bildiğim kadarıyla bu evlilik modeli sadece bizde görülüyor. Erkeğin kısıtlı cinsellik karşılığı bu köleliğe neden razı olduğunu anlamak imkansız. Sanki cinselliğe erişimin yasak olduğu bir ülkede yaşıyoruz ki yasak olan ülkelerde böyle bir durum yok. Ayrıca gördüğüm kadarıyla artık bu evlilik modeli dışında yapılan evlilikler pek uzun sürmüyor. Yani kadın sapyoseksüelse veya kocişime kıyamam kafasındaysa sistemin tamamen dışına itiliyor. Yakın döneme kadar sadece büyükşehirlerde görülen bu düzen artık kırsalda bile görülüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

kadına özel değil o.

birey değilseler sosyal yapıya yapışmak zorunda kalıyorlar. onun söylediklerini yapıp onun söylediklerini konuşuyorlar. gerçek tutku yok, sahip oldukları maymun seviyesinde görerek kopyalanan şeyler (hakaret yok, maymunluk büyük bir parçamız). kimse özüne inip de üzerine düşünmüyor, yani aslında genel olarak düşünmeme sorunu hakim. insanlar kendilerine ve yapacaklarına karar verirken yine toplumu referens alıyorlar.

bu kopyala yapıştır arada bir üstüne kafa yorunca aslında bana uymuyormuş diye farkına varıyor, ya da bilinç altından dürtüyor.

ha ayrıca sürekli mutsuzlar diye bir şey yok, zaten sürekli mutluluk da olamaz. toplumun düzenlediği yarışmalarda (benim düğünüm daha güzel, benim perdem daha güzel, benim araba daha yeni model, benim çocuğum daha başarılı vs) kazandıklarında gelen mutluluk yetebiliyor. ufak başarılar ama her alanda olduğu için birikebiliyor. hatta buna bağımlı yaşayıp hayatını tamamen bunlara adayarak yaşayanlarla dolu dünya. bazısı şanslı oluyor en büyük yarışmayı kazanıyor ve sağladığı mutluluk bir ömür boyu yetecek çeşitlilik sunuyor, ama bazısı o kadar sığ olmadığının farkına varıp o parayla bile yetinemiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

incredibull, 17.05.2023 21:21 tarihinde dedi ki:

bence mutsuz olduğun için hemcinslerini çekemiyor ve 'zaten hepsi mutsuz' genellemesiyle kendine nefes alacak bir alan yaratıyorsun

Hahah tam bunu yazacaktım. Neyin kötü olduğu anlaşılmıyor yazıda, kimin mutsuz olduğu da anlaşılmıyor. Kadınlar evli, kocaları yemek yapacak kadar o hayatı seviyor, kendilerine yetecek derecede kariyerliler, ıvır zıvır harcamalar yapacak paraları var, bakıcı vs tutacak ekonomik durumları var ve çocukları da var. Yani hayatta bundan daha fazla ne arıyorsun mesela? Mutsuz olan onlar değil de sen olabilir misin? Bu mükemmel hayat tabii ki sürekli mükemmel olmayacak ama ileride kötü günler olacak diye düşünüp mutsuz mu olsunlar? Keza erkek neden köle olsun, istemiyorsa boşansın ya da hiç evlenmesin, bu da çok anlamsız bir tespit. 

Yani ben Duygucuk'un bu yazdığı paragrafta kendisinin destek alması gerektiğini düşünüyorum o arklarından ziyade.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Duygucuk, 17.05.2023 20:19 tarihinde dedi ki:

Yaşıtlarımı görmek istemediğimden sosyal medya kullanamıyorum. Hepsi evli, kariyerli, başarılı birer anne oldu. Kocişlerinin kredi kartıyla hayal bile edemeyeceğim harcamalar yapıyorlar. Zaten tertemiz olan evlerini kocişleri, temizlikçileri ve akıllı robotları temizliyor. Yemeği ya dışarıda yiyorlar ya kocişleri yapıyor. Çocuklarına bakıcılar, kreşler ve aileleri bakıyor.
Peki bu kadınlar neden bu kadar mutsuz?
Kocişinin köleliği duygusal bir boşluğa mı sebep oluyor?
Normalde erişilmez olan şeyleri şifre yazmışçasına bir anda elde ettiği için mi mutsuz?
Yaşlanmak, aldatılmak gibi hayatın kaçınılmaz gerçekleri bu mükemmel hayatı bir gün bozacak. Bu durum öleceği saati bilmek gibi bir psikolojiye neden olduğu için mi mutsuz?

Bildiğim kadarıyla bu evlilik modeli sadece bizde görülüyor. Erkeğin kısıtlı cinsellik karşılığı bu köleliğe neden razı olduğunu anlamak imkansız. Sanki cinselliğe erişimin yasak olduğu bir ülkede yaşıyoruz ki yasak olan ülkelerde böyle bir durum yok. Ayrıca gördüğüm kadarıyla artık bu evlilik modeli dışında yapılan evlilikler pek uzun sürmüyor. Yani kadın sapyoseksüelse veya kocişime kıyamam kafasındaysa sistemin tamamen dışına itiliyor. Yakın döneme kadar sadece büyükşehirlerde görülen bu düzen artık kırsalda bile görülüyor.

Bu anlattigin vaziyette neden kadin sadece mutsuzmuş gibi dusunuyosun ki, bi de bu mutsuzluk degil de daha cok "unumu eledim elegimi astim" fikri insani bi noktada bunalimvari bi psikolojiye goturuyor, sonucta hayatinin geri kalani eskisi gibi olmayacak, artik bile isteye bazı kısıtların altına girdin, şu an memnun olsan da istedigin zaman bu kısıtları diledigin gibi kaldiramayacaksin. Bu dusuncelerle yasamak epey zor.

Sosyal ağlarda paylaş

@Shadow Ömrüm ultra lüks dertlerini dinlemekle geçiyor.

@roket adam Evet başlığı bir anlık sinirle açtım ama saçmaladığımı düşünmüyorum.

@goldbären Yok ben ayı seviyorum. Sirkte boz ayıya sarılınca anlamıştım. Erkek dediğin böyle güçlü ve yumuşacık olmalı dedim. Sabaha kadar sarılsam kolu uyuşmaz. Gerçi erkek miydi bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

bu insanların evliliği toplumsal kodları işletmek gerekliliği ile alakalı. ama öyle bir şey ki o örüntüler içerisinde hala klasik cinsiyet rollerini alışılmadık biçimlerde tekrarlıyorlar aslında, yalnızca öyle değilmiş gibi yapıyorlar. sorsan üstüne nutuklar atacağı cinsiyet eşitliği konusunda, bile isteye, imtiyazlarını korumak için kendilerinden taviz verdikleri ve bok gibi bir hayat yaşadıkları için mutsuzlar işin özü.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

PMS ve regl ağrısına bi çare bulmaları lazım artık, bu ikisini temizlesek dünyadan baya rahatlayacağız. Sene olmuş 2023 her ay deliler gibi ağrı çekmek nedir ya, mk erkekleri biraz üstüne düşse şunun keşke.

Bunun dışında kadınların sosyalleşmesi erkeklerinki gibi olamıyor nedense. Çoğunun bir hobisi bile olmuyor sanki (Etrafımda gözlemlediğim tabii bu) Bunun sonucunda da ya sevgililerine ya yakınlarındaki başka birine saplanıyorlar bu da sorunları beraberinde getiriyor. Ülkemizin de çok etkisi olabilir tabii buna, kadınların birey olamamalarına kendilerini gerçekleştirmelerine engel oluyor bu mk ülkesi 

Kadınların mutluluğunu/mutsuzluğunu sadece evlilik üzerinden yorumlamak bana aşırı sığ geliyor bu arada

Sosyal ağlarda paylaş

Çok değişiyor bu olay kadından kadına. Yani ölüm gibi geçirip kireç gibi bi suratla neredeyse ayakta duramayan da var, gıdam etkisini yaşamayıp çatır çatır spor yapan da var.

Kadınları mutsuz eden şey rekabet hissi sanırım. Hani tr kadınının %70ini falan oluşturan ve devamlı baskı altında yaşayan garibanları geçiyorum bizim onlarla ifazla temasımız olmuyor zaten ama etrafımızdaki "bayaz yaka" kadınlara bakınca genel tablo sosyal medyadan özendiği hayatları yaşayamama hissi sanki kadınlarda erkeklere göre çok daha baskın. Ben açıp bi oyun oynuyorum dünyalar benim oluyor, hiç öyle sosyalleşeyim işte resim paylaşayım millet ne yapmış bilmemne derdine düşmüyorum. Gerçi biz forumca sosyal özürlüyüz tabi, geçer akçe biz değiliz o da ayrı.

• Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...