Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chat GPT OpenAI

roket adam

Öne çıkan mesajlar

can you please correctly write out this turkish sentence? y apay ze ka nin okuy amayacagi bici mde yazi n cala masin

Yapay zekanın okuyamayacağı biçimde yazın çalışmasın.

Please note that I'm an AI language model and my training data only goes up to September 2021, so my knowledge of the Turkish language might not be perfect.

chat gpt4 aldim mukemmel otesi, cok yakinda emekli oluruz zaten birikimimi yapmistim yeme zamani. AI'a hep karsiydim dalga geciyordum burada da mesajlarima bakabilirsiniz yillarca ama beni nakavt etti, demek ki iyisi yapilabiliyormus. kod yazma devri bitecek cok yakinda, 1-2 yila kalmaz.

sardalya tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

ai o captcha'ları çözer ya. hadi çözemedi diyelim, alır aynısını "hop bi sn sen bot musun" diye insana sorar, chatgpt'de cevap bekleyen birine.

yüzbinlerce kölesi var olm orada artık istediğine istediği şeyi çözdürür sdf.

ha bi de bak şöyle bişi varmış zaten heh

Alıntı

in early models of the GPT-4 tested, GPT-4 AI was smart enough to pay an online human worker to solve captchas because the AI robot itself couldn’t solve it.

AI chatgpt'yi suistimal etmeyi öğrenip yozlaştı mı tamamdır bu iş

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären, 12.04.2023 20:53 tarihinde dedi ki:

ai sünnete giden çocuğun yanlışlıkla bademciğini almak gibi malpraktisleri çok çok düşük yüzdelerle yapacak ama hata olduğunda da kim suçlanacak acaba. coder mı, overseer mı. var mı bu konuda teorik tartışmalar linkleyebileceğiniz? aktivism.

şu anki durumuna göre düşünülüyor. bugün işleve alınca onu alma kararını veren hastane suçlanır tabii ki çünkü şu an yeterince veri yok. yani ai'ı doktor yapamazsın. tüm medical kitaplarla bilgi verirsin ama gerçek dünya sağlık bilgisi dışında insan psikolojisi ve tecrübe de içeriyor.

bugünün doktoru tedavisini yaparken tıbbi bilgisini kullanıyor, hangi çözümü seçeceğini ve bu çözümde nasıl ilerleyeceğini ona göre yapıyor. ai'ın yapabileceği şu an sadece bu. ama bunu süper ilkel bir kontrolü geçerek yapıyor. bir şıkkın mutlaka doğru olduğu çoktan seçmeli testler, ai bu işi biliyor demek için baya baya basit kaçar. 

gerçekte doktor senin geçmişini sorguluyor, ne nasıl oldu, neler hissediyorsun diye soruyor. ve gelen cevaplar o kadar karmaşık ki. biri yanma var diyor, diğeri batma var diyor. biri abartıyor, diğeri başka sebeple yanlış bişey söylüyor, öbürü bi ilaç içmiş onun yan etkisi var ama söylemiyor vs.

ve text dışında bir de görsel + hissel kontroller var. adam dokunuyor hastaya tepkisine bakıyor, morarmış yerin dokusuna ve tam rengine bakıyor, mıncıklıyor kıvamına bakıyor vs. bunun için bir veritabanı bulunması lazım, bugüne kadar alınmış bütün cevapları, görselleri içeren veriyi de verirlerse bu problemin de üstesinden gelinir. tabii mıncıklayıp doğru feedback alacak fiziksel bir yeterliliği de olmalı cihazın. sonuç olarak yeterli şekilde eğitilirse doktorların çoğundan çoook daha yüksek yüzdeyle tedavi yapacaktır.

bence sonuç olarak ulaşacağımız yer bu, ki bu bile basit kalıyor çünkü üsttekiler prometheus'un medical pod'unda yoktu.

FVYQkdH.png

şunlar gelir, millet tırstığı için önce çekinir. "hacı doktor dediğin insan olacak" der. ama bir nesil sonra hava atma aracına döner. sonraki nesilde de fiyatlarla birlikte iyice ayağa düşüp standart olur. commercial uçaklarda olduğu gibi. ama öncesinde muhtemelen hybrid bir çalışma olur uzun bir süre, yani doktor + ai şeklinde. bu süreç de insanları daha hızlı alıştırır heralde.

razzRaziel tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

Gizli, 12.04.2023 21:45 tarihinde dedi ki:

boston dynamicsin itlerinin üzerine ne zaman gatling gun koyuyoruz?

onu koydular çoktan

xzzyofB.png

ayrıca onlara it diyerek alçaltmaya çalıştığının da farkına varıp hesabını soracaklardır. o yüzden tavsiyem, chatgpt'nin cevaplarına teşekkür ederek yanıt ver bundan sonra.

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
razzRaziel, 04.12.2022 16:25 tarihinde dedi ki:

direkt kod desteği istiyorsanız https://github.com/features/copilot var aylık $10, ve bu iş için tasarlanmış bi ai. entegrasyonu da direkt ide içinde.

Amazon'un rakibi olarak preview'a açtığı Amazon CodeWhisperer vardı. Bugün itibariyle kişisel kullanımlarda ücretsiz şekilde kullanıma açılmış 🙈

Amazon CodeWhisperer

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

Yukaridaki video yu koymaya gelmistim bu sabah da ozetleyim bari

- Zaten bildigimiz basit bir baslangic yapti ChatGPT co founder Greg. ChatGPT ile yemek plani cikardi. Sonra Dall-e kullanarak o plana uygun yaratilan yemek tarifi icin hazirlanmis yemegin imajini yaratti.

- Save for later fonksiyonuna degindi

- Pluginler ile olasiliklari gosterdi. Diger app ler ile entegrasyonu gosterdi. Ornegin yemek plani cikarip sonra alinmasi gereken malzemeleri listeletip sonra zapier otomatizasyonu ile tweet atma vb

Diger app ler ile seamless entegrasyon saglayabiliyor

Fact-check tool gerekiyor (hala hatalar yapabildiginden bu sart)

Insan ve AI birlikte calismasi ile zor sorunlari daha kolay cozebilecegiz.

vb bir kac seye daha degindi. izleyin bence hepsini

Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK, 22.04.2023 16:50 tarihinde dedi ki:

Yukaridaki video yu koymaya gelmistim bu sabah da ozetleyim bari

- Zaten bildigimiz basit bir baslangic yapti ChatGPT co founder Greg. ChatGPT ile yemek plani cikardi. Sonra Dall-e kullanarak o plana uygun yaratilan yemek tarifi icin hazirlanmis yemegin imajini yaratti.

- Save for later fonksiyonuna degindi

- Pluginler ile olasiliklari gosterdi. Diger app ler ile entegrasyonu gosterdi. Ornegin yemek plani cikarip sonra alinmasi gereken malzemeleri listeletip sonra zapier otomatizasyonu ile tweet atma vb

Diger app ler ile seamless entegrasyon saglayabiliyor

Fact-check tool gerekiyor (hala hatalar yapabildiginden bu sart)

Insan ve AI birlikte calismasi ile zor sorunlari daha kolay cozebilecegiz.

vb bir kac seye daha degindi. izleyin bence hepsini

Chatgpt plus üzerinde gpt4 u limitledik, para verseniz bile 3saat içinde 25 soru sorabilirsiniz. Paralar cukka dedi mi peki?

Sosyal ağlarda paylaş

biz bu chatgpt ve midjourney'i gerekirse paralısını kullanıp iş için verimli hale getirmek istiyoruz.

gördüğüm kadarıyla en başarılısı şu an midjourney. midjourney şuanda sadece discord üzerinden mi çalışıyor? Adobe Firefly için betaya kabul edildim ama şu anda çok atıl vaziyette Firefly. Fakat potansiyel olarak istediklerimizi ileride vaad edeceğe de benziyor.

bir de bunların nasıl düzgün çalıştığı, hangi kelimelerin daha işlevsel olduğu vb. gibi şeylerle alakalı derli toplu bir açıklama yapan sitedir videodur var mı bildiğiniz?

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

her şeyi aramadım elbette ama işime yarayacak şeyleri doğru şekilde ve adım adım sorunca özellikle. çünkü kapsamlı sorduğunda biraz afallayabiliyor ve cevaplarda seçici davranmıyordu.

bende şu anakart var

şu işlemci var

şu kadar ram lazım

ram anakartın qvl listine uymalı

qvl listi benim için incele

uygun ramlerin özellikle 4 DIMM ve 2DIMM olmak üzere uyumluluğunu listele

oraya uygun hangi ramler trde satılıyor bul mümkünse linklerini de ver

gibi gibi ileleyince daha temiz oluyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...