Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Last of Us (2023) - HBO Max

Norak

Öne çıkan mesajlar

Spoiler

Ya kimse kusura bakmasın da ben bu diziyi neden izledim? Oyun zaten gameplayden çok narrativei bol olan bir oyundu, yani bu dizi ekstra hiç bir şey katmadı. 
tamam aslına uygun olsun tabii de, hemen hemen birebir aynısını izledik ya. Yani bir bölüm daha uzatıp sezonu tek tuk side quest ekleyebilirlerdi. Belki naughty dog bastırmıştır bire bir yapın diye de, bildiğin aynı şeyi ikinci kez izlemiş hissediyorum ben ya.

Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie, 14.03.2023 01:32 tarihinde dedi ki:

İçeriği gizle

Ya kimse kusura bakmasın da ben bu diziyi neden izledim? Oyun zaten gameplayden çok narrativei bol olan bir oyundu, yani bu dizi ekstra hiç bir şey katmadı. 
tamam aslına uygun olsun tabii de, hemen hemen birebir aynısını izledik ya. Yani bir bölüm daha uzatıp sezonu tek tuk side quest ekleyebilirlerdi. Belki naughty dog bastırmıştır bire bir yapın diye de, bildiğin aynı şeyi ikinci kez izlemiş hissediyorum ben ya.

Ustad bu mantikla herhangi bir adaptasyonu niye izliyoruz

Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster, 14.03.2023 12:09 tarihinde dedi ki:

Ustad bu mantikla herhangi bir adaptasyonu niye izliyoruz

Aynı hikayeye daha çok hikaye katarak anlatmak için? Zaten görsel olan bir konuyu yine görselle tekrar birebir anlatmaktaki anlamıyorum. yani dersin ki bak bu evrende böyle şeyler de var bunların da hikayesi var. Merak uyandırır. Bu dizide hiç yapmadılar bunu.

Sosyal ağlarda paylaş

Slow burn drama olmus bu ya. Walking Dead spin offu gibiydi dizi, bir bolumde Rick ve yoldaslari ile karsilassalar hic yadirgamazdim.  Kotu demiyorum da, bazi bolumlerde "ee ben niye izledim bunu" hissi oldu. Pedro Pascal baya iyi bir oyuncu. Ellie'yi oynayan kiz da guzel oynamis ama sevilesi bir karakter degil. Chandler Bing gibi herseye ayar ayar cevap veren bir tip, 2 dakka ciddi olamiyor. Hele kendi gibi olan bir arkadasiyla gecmis zamanlarini gosterdikleri bolum omur torpusuydu. 

Sosyal ağlarda paylaş

o avm bölümü niye vardı, hadi yaptın niye o kadar salakça ve sıkıcı yaptın yani felaketti ya. bir haftalık beklentinin anasını ağlattılar. sjw kussa bölüm anlarım, o da yok işte minimal tutulmuş. Bayağı bayağı sigorta yatması için bir bölüm ekstra çekmemiz gerek kafasında gelip gitmişler sete gibi ak 

Sosyal ağlarda paylaş

Çok beğendim diziyi, post apokaliptik hayatta kalma konseptini zaten severim. Aslında dizi o anlamda zayıf bile. Ama karakterler iyi işlenmiş, iki oyuncu da çok iyi oynamış. Youtube'dan oynanış videosuna baktım sonra hatta merak edip.

Senaryo ağırlıklı oyunlar hiç benlik bir şey değil, hikaye anlatmak için sinema,dizi, kitap, çizgi roman mecralarının daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Şu oyunu oynasam sadece vakit doldururdum. Dizide bir sonraki bölümü iple çekerek izledim. Hatta şöyle söleyim dizi, oyun izlediğini hissetirdiği yerlerde düşüyor. Bu yüzden son bölüm zayıftı, sonuna itirazım yok birebir gidebilirsin ama son bölümü daha değişik kurgulasalar daha iyi olurdu.

Bu kadar iyi oynamış birine güzel değil diye laf atmak ayıp olur, şeytan tüyü olan kıl tip rolünü güzel kotarmış. Bir de 3D modellemeden güzel olmayan vücut ve surat tasarlamak kolay değil. Ya eli yüzü düzgün olacak ya ucube gibi olacak, ikisinin arası yok gibi. Zaten gerçek insan mimikleriyle bilgisayar oyunu donukluğunu karşılaştırmak bile abes.

edit: arka sayfalarda kız zenci değildi denmiş ama oynanış videosunda izledim zenciydi, demek gözün ten rengini seçmemiş ama oyuncu zenci fenotipinde olunca rahatsız etmiş.

eldar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

THE LAST OF US 

Episode 1 – 4.7 million (Jan. 15)

Episode 2 – 5.7 million (Jan. 22)

Episode 3 – 6.4 million (Jan. 29)

Episode 4 – 7.5 million (Feb. 5)

Episode 5 – 11.6 million (Feb. 10-Feb. 12)

Episode 6 – 7.8 million (Feb. 19)

Episode 7 – 7.7 million (Feb. 26)

Episode 8 – 8.1 million (March 5)

Episode 9 – 8.2 million (March 12)

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...