Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İngiltere'ye Taşınma

Remus

Öne çıkan mesajlar

19 saat önce, Remus dedi ki:

Valla bana taşıma şirketi lazım, bir tanesi m3 başına 600 pound istedi ?

Avrupa'ya genelde tasiyanlar, bireyselse Asya Nakliyat'la tasiyorlar. Ingiltere'yi bilemiyorum ama oraya da hizmet veriyorlardir.

Gittiginiz yerlerde kesin "X Anneleri" diye FB grubu olmali, "Londra Anneleri" gibi. Oraya kaydolun (anne demesine bakmayin, herkes oluyor genelde gruplarda). Bu gruba gideceginiz yer ile alakali sorular sorabilirsiniz. Tasima sirketi kesin sorulmustur, arayip bulabilirsin.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben hollandaya taşınırken kullandığım nakliye firmasından evden eve teslimat (daire içine getiriyorlardı hatta ilk defa fiyat teklifleri alırken kapıya kadar getiriyoruz konseptiyle karşılaştım) metreküp başına 120 euro teklif almıştım 8 ay önce.

O ara asya nakliyata da sormuştum bir kaç kişi söylemişti onlar metreküp başına 160 euro mu ne söylemişlerdi yanlış hatırlamıyorsam ve benim total masrafımda fazladan 2000 euro falan çıkarıyordu. Ha işlerini çok profesyonel yapıyolardır falan bilmiyorum ama cepten çıkacaksa bu para diğer firmaları da iyice araştırıp bir şans verilebilir.

Sosyal ağlarda paylaş

burada bi depo tutup eşyaları bi süre saklamakta fayda var. geri dönüş ihtimali için. artık dönmeyiz dediğiniz bi dönem ya aileden biri ya da yazın vs gelirseniz satarsınız.

hatta ben gitsem direkt evi 6 ay bozmadan tutarım. tr kirası riske karşılık uygun olur sterlin kazanınca.

Sosyal ağlarda paylaş

Şu Holandaya taşınan arkadaşlar biraz anlatsın durumu, rica edeceğim.

Ev nasıl, nerde, kaç para, karı koca ve iki çocuk (4 ve 7 yaş ) , bizde ciddi ciddi hanımla taşınmayı düşünüyoruz , Şu anda Holanda ve Kanada arası kaldık. Sosyal haklar, çocukların eğitim vs. nedir durumlar Holandada ? 

Burada evleri satıp cidden gitmeyi düşünüyoruz. 

Sosyal ağlarda paylaş

3 senede 4 arkadaşım gitti. hepsi de çok memnun hayatından valla. onlar ankara ile gittiler o yüzden ilk 2-3 ay iş arama mevzusu stresliydi. ama aynı yer hep uzattı sözleşmeyi.

senin o yönden hazır sabit işe gitmen çok daha kolay. bi sıkıntı yaşayacağını sanmam. hayırlı olsun şimdiden.

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.04.2022 at 15:11, df dedi ki:

burada bi depo tutup eşyaları bi süre saklamakta fayda var. geri dönüş ihtimali için. artık dönmeyiz dediğiniz bi dönem ya aileden biri ya da yazın vs gelirseniz satarsınız.

hatta ben gitsem direkt evi 6 ay bozmadan tutarım. tr kirası riske karşılık uygun olur sterlin kazanınca.

Genelde goc ettigin yere esyalarini 1 sene icinde tasiman gerekli yoksa export/import vergi odemen gerekiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

On 09.04.2022 at 17:02, Quo-Vadis dedi ki:

Şu Holandaya taşınan arkadaşlar biraz anlatsın durumu, rica edeceğim.

Ev nasıl, nerde, kaç para, karı koca ve iki çocuk (4 ve 7 yaş ) , bizde ciddi ciddi hanımla taşınmayı düşünüyoruz , Şu anda Holanda ve Kanada arası kaldık. Sosyal haklar, çocukların eğitim vs. nedir durumlar Holandada ? 

Burada evleri satıp cidden gitmeyi düşünüyoruz. 

Ev nerede/nasil/kac para sorulari cok ucu acik sorular. Biraz daha spesifik sorabilirsin ogrenmek istedigini bence. Zira guzel evler var, cok guzel evler var, cok rezil evler var. Sacma mahalleler var. Parasi gittikce artiyor; IT gibi hizli yukselen bir sektorde degilsen bir an once almakta fayda var. Cocuklar geldiginde oncelikle Taal school'a gidip 1 sene ders aliyorlar. Sonrasinda sisteme dahil oluyorlar. Genelde insanlar evlerine en yakin okula yolluyor ama evini istedigin tarz bir okulun orada secmekte fayda var. Okul sonrasi arkadaslariyla oynamalari icin ideal olan bu. Montesori/Dalton vs. tarz egitim sistemi olan okullar da var ama katolik ve protestan okullari cogunlukta. Yogun nufus olan Amsterdam gibi bir yere tasinirsan sikintili cunku genelde siraya giriyorsun da vs. vs.

Sosyal haklar, cocuklarin egitimi vs... Bu konularda oldukca iyi. Cocuk yetistirmek icin ideal ulke, her sey onlarin cevresinde donuyor. Egitim ucretsiz. Ama okul sonrasi BSO pahali. Genel olarak insana ihtiyac duydugun her is cok pahali. Bu nedenle TR ile buyuk bir yasam tarzi farki var. Ornegin elektrikci gerekiyorsa catir catir para akitiyorsun. Bakici tutmak istersen cocuguna, epey para bayilman gerekiyor. Bu nedenle kimse yapmiyor bunlari.

Herkesin genel olarak geliri ortalama(ydi gectigimiz yillarda). Son zamanlarda bu ara acilmaya basladi ne yazik ki. Umarim yakin zamanda mudehale gelir. Gelirin ortalama olmasi sunu sagliyor; garson da tatile Ibiza'ya gidiyor, sen de. Bize temizlige yardima gelen biri vardi mesela, Audi'si var. Bu parayi statu olmaktan cikariyor. Herkes insan oluyor. Karsindakine insan gibi yaklasman gerektigini hatirlatiyor.

vs. vs. Cok var anlatilacak seyler, bitmez. Sen spesifik soru sormalisin.

Sosyal ağlarda paylaş

Okul öncesi kreşe(peuteropvang) gidiyo bizim çocuk. 2,5 yaşında şu an VVE denilen bir programa aldılar haftada 4 yarım gün gidiyor sabahtan öğretmen özel ilgileniyo daha az kalabalık bir grup oluyor Dutch öğreniyor. Ayda 100 euro falan veriyoruz.

4 yaşında gideceği okula falan da yazdırdık şimdiden çok sıra oluyor çünkü o vakte kadar bu programda kalıp adaptasyon sağlayacak insanlara, dile ve ülkeye.

Eğitim ücretsiz ya da böyle 50-100 gibi minimal rakamlar görünüyor

Evdeki ebeveynlerin ikisi de çalışırsa 2 günü devlet karşılıyo falan gibi benefitler var da biz giremedik o kategoriye

Okula kreşe vs başlayınca en büyük sıkıntı inanılmaz çok hasta oluyo çocuk ve zaten hollanda sağlık sistemini öven 5 kişiye karşılık nefret eden 150 kişi bulabileceğin için bütün endişen çocuğu nasıl iyileştirsek oluyo çünkü doktora gitsen salgın var, şu belirti yok bugün git yarın gel yaptıkları için evde kendin çözmeye çalışıyosun.

Türkiyede özel sağlık sigortamız var genelde ciddi sıkıntılarda hiç burada bürokraside sistemde  boğulmadan uçağa atlayıp gidip tedavimizi olup geliyoruz tavsiye ederim.

monoscope tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...