Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microsoft Activision-Blizzard'ı alıyor! (ve CandyCrush)

Darksun

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Ooooooo..

UK regulators block Microsoft's Activision acquisition in potentially fatal surprise blow

https://www.pcgamer.com/uk-regulators-block-microsofts-activision-acquisition-in-potentially-fatal-surprise-blow/

https://www.eurogamer.net/microsoft-activision-blizzard-appeal-what-happens-next

kizillelma tarafından düzenlendi
Microsoft
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft Başkanı Brad Smith, 

şirketin oyun firması Activision Blizzard'ı satın almasının İngiltere tarafından engellenmesinin güven sarsıcı bir karar olduğunu belirterek, Avrupa Birliği'nin (AB) iş yapmak için daha cazip bir yer olduğunu söyledi.

BBC'ye konuşan Smith, İngiltere Rekabet ve Pazarlar Kurumu'nun (CMA) dün Microsoft'un Activision'ı satın almasını engellemesi nedeniyle, 40 yıldır faaliyet gösterdikleri ülkedeki "en karanlık" günü yaşadıklarını ifade etti

T24

Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 18.01.2022 18:46 tarihinde dedi ki:

e microsoft almayacak da kim alacak. paralarını düşünürsek daha bunun gibi kaç tane alım gerçekleştirebilirler.

ha ama şaşırılan nokta gaming'e ne kadar çok yatırım yaptıklarıysa ok.

mojang/minecraft, bethesda ve activision blizzard alımları süper fail seçimler bana kalırsa. belli ki gamepass gidişatı ile daha üst yöneticileri ikna etmişler bütçe için ama bu kararlar da yine full exec kafası. hep diyorum microsoft tamamen oyunla alakası olmayan business head'lerden oluşuyor.

MicrosoftGamingGLT_118.jpg

bitmiş gitmiş franchise'lara dünyanın parasını akıtıp oyundan anlamayan kitleyi aylık ödemelere ikna edebilirler ama bunun yerine yetenekli ufak ekiplere destek olup onları bünyeye katıp yeni kaliteli markalar oluşturma vizyonu yok bunlarda.

Yok artık adamlar Roblox rubix ile minecraft parası satmaktan köşe oldular şuanda dünyada en cok satan digital ürünler arasında ikiside. Sadece roblox ve minecraft senelerce götürebilir oyun bölümünü microsoft da.

Sosyal ağlarda paylaş

@sequoi

son cümleyi okudun mu? para kazanmazlar dedim mi ben herhangi bir noktada?

oyun sektörüne bişeyler eklemek çok riskli geldiği için onun yerine düşük riskle inek alıp sağmak istiyorsan ve önceliğin oyunların gelişmesi yerine sağdığın insanlarla parayı kırmak ise bu business kararını başarılı bulman normal, o da sen de aynı kafada olduğun için.

Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 28.04.2023 14:25 tarihinde dedi ki:

@sequoi

son cümleyi okudun mu? para kazanmazlar dedim mi ben herhangi bir noktada?

oyun sektörüne bişeyler eklemek çok riskli geldiği için onun yerine düşük riskle inek alıp sağmak istiyorsan ve önceliğin oyunların gelişmesi yerine sağdığın insanlarla parayı kırmak ise bu business kararını başarılı bulman normal, o da sen de aynı kafada olduğun için.

Para kazanmak demek o sektöre yatırım yapman anlamına gelir yatırım yaptıkca zaten o sektör otomatik olarak büyür. Susuz bir köyde yaşadığını düşün ve içme suyunu yağmurdan elde ediyorsun.

Sonra ben geliyorum köyün bir ucuna su kuyusu kazıp su buluyoruz arıtıyorum ve size satmaya başlıyorum. Bulduğum kuyunun hacmi gereği ve tükenmemesi için köydeki her haneye günlük limit koyuyorum günde 10 lt den fazla satın alamazsınız ona göre kullanın diye.

Sonra kazandığı parayla ikinci kuyuyu açıyorum günlük limitiniz 20 lt oluyor 3. 4. kuyu derken limitsiz suya ulaşıyorsunuz ne oluyor benim amacım para kazanmaktı evet para kazancım arttıkça siz de limitsiz suya ulaşmış olduuz yani sistem gelişmiş oldu. Para kazancı hırsı olmayan birileri sektöre girerse şahsen o sektör batar emin ol.

Kısaca keşke herkes benim gibi olsa.

Sosyal ağlarda paylaş

Çok sevdiğin moba oyunlarının mucidi dahil çoğu mucidin adını bilmeyiz. Bizler sadece o mucitlerin icatlarına çöken firmaları, akademisleri, dini ve siyasi liderleri biliriz. Mucitlerse sefalet içinde ölür. Herkes senin gibi olsa bence çökecek bir icat olmayınca taş devrinde gelişme dururdu.

• Tesekkurler 2
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n, 27.04.2023 20:11 tarihinde dedi ki:

o olayı tam ben de kavrayamadım. amerikadaki şirketlerin kararına ingilterenin tam olarak ne gibi bir önemi var?

sadece ingiltere değil aslında, firmalar dünya genelinde iş yaptıkları için bütün ülkelerin rekabet incelemesi oluyor. farklı farklı ülkeler onay verdi zaten. bizce sorun yok dediler ama "Amerika" - "İngiltere" - "Avrupa Birliği" üçlüsünün ne dediği hepsinden daha önemli

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

The European Commission – part of the executive branch of the European Union – has approved Microsoft’s proposed acquisition of Activision Blizzard.

The Commission announced that it was satisfied with Microsoft’s “commitments to fully address the competition concerns identified [in its investigation] and [that the merger] represents a significant improvement for cloud gaming as compared to the current situation. 

https://www.pcgamer.com/eu-approves-microsofts-dollar687-billion-acquisition-of-activision-blizzard/

..

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...