Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

House of the Dragon (2022) - HBO Max

Norak

Öne çıkan mesajlar

Daha işin başındayız. Kitaptaki karakterlerin ne kadarını diziye aktarırlar bilmiyorum ama Targaryenler dışında da bir sürü karakter var.

Bir de (diziyle ilgili bu bilgiyi herkes bilmiyor olabilir diye spoiler içine alıyorum):

Spoiler

Dizinin altıncı bölümüne kadar zaman hızlı geçecek ve altıncı bölümden itibaren bazı karakterleri daha yaşlı başka oyuncular oynayacak. Starklar gibi bazı ailelerin o zamandan itibarenki liderleri daha önemli olduğundan şimdikilerin üzerinde fazla durmamaları normal.

Sosyal ağlarda paylaş

Intro olmamis. Vermisler muzigi ama o muhurlerin ne oldugu cok belirsiz, bi bok anlasilmiyor. GoT un introsunda en azindan degisik yerleri isimleriyle birlikte haritada gosteriyordu. Hem yerlerin birbirine olan mesafesini anlayabiliyorduk hemde mekanlarin minyaturleriyle beraber isimleri kafaya iyi kaziniyordu. En azindan muhurlerin altina isim yedirebilirlerdi.

Su ana kadar senaryo beklenen olcude devam ediyor. GoT tarzi ters kose yapicak bisi cikmadi.

Sosyal ağlarda paylaş

bence 2. bolum daha iyiydi. en azindan uyumadim. yine de hala "dizi cok kotu!" diyebiliriz.

cok aceleye getirilmis bir konu anlatimi oldugunu dusunuyorum. hala "bu olanlar ile neden ilgilenmeliyim peki?" sorusuna yanit bulamadim.

taht su anda onemsiz bir obje olarak duruyor. gucsuz bir yonetimin 2-3 kucuk oda disinda etkisini goremiyoruz. (acilis sahnesi disinda)

bir masa basinda bir toplanti yapilirken, bir kralin kendi odasinda, bir de hand'in kendi ikametgahinda "kraliyet gucsuz" izlenimi veriliyor. etkisi ne bunun? bu 3 oda disinda neler donuyor???

dizi bize sunu soyluyor, biz (adini bile hatirlamadigim)

"crab guy'i gosterdik. etkisi cok buyuk diye dusun sen onu! daemon da sikinti cikartiyor!! bunu da cok buyuk olay gibi dusun!!!"

bu sey gibi, eski dizide, bize wall falan hicbir sey gostermeden. "abi kuzeyde duvarin otesinde mavi gozlu elemanlar gormusler..." gibi bir cumle geciyor gibi hayal edin. hepsi bu olsun. hicbir sey gosterilmesin, hicbir sey aktarilmasin. nasil bir korku yaratmasi lazim anlatilmasin, aciklanmasin...

dizi bu. cocuklara anlatilan korku hikayelerinde dahi daha fazla tanim, anlatim, betimleme vardir.

Sosyal ağlarda paylaş

23 saat önce, dasaaa dedi ki:

dizi bu

e kitap bu cunku, g.o.t. gibi tum dunyayi tum factionlari kapsamiyor ki, bir ailenin cogu kendi icinde taht cekismesi iste hemen hersey, arada bir savas 5 ejderha boom boom sonra sag kalanlarin taht cekismesi iste hepsi olene kadar, olay bu. Kitap zaten roman degil pek, tarih kitabi gibi birsey.

Sosyal ağlarda paylaş

ikiniz de spo yalnız

Spoiler

ejderin binicisi bu olduğu için tek ve yayan gelince biraz daha rahat bi şekilde saldı adamları. bir türlü düşmeyip adamları tek tek öldürünce de daha bir gaza geldi. başka ejderin geleceğini hesaba katmadı sanırım. karşılığında savaşın başından beri ejderle terör estiren adamı öldürmek vardı, gereksiz riske etti. diğer dragon daha önce bu savaşlara katılıyorsa kitapta falan, çok saçma.

de çok da adamı yokmuş lol. o mağaraya 2 ok yemiş bir şekilde tek başına girip tek başına çıkması baya büyük şans sdf.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

O mağara olayı baştan saçma zaten.

Spoiler

Bu tiplerin sorun olmasının sebebi etraftan geçen gemilere saldırmaları. Bunu yapabilmeleri için gemileri olması lazım. O gemileri de mağaralara saklanarak koruyamazlar. Gemilerini yaktıktan sonra istedikleri kadar mağarada saklansınlar, bir tehlike olmaktan çıkarlar.

Mağara olayı yerine, okçular/ballistalar/scorpionlar yüzünden ejderhalar yeteri kadar efektif olamıyor şeklinde bir engel düşünülse daha mantıklı olurdu.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

53 dakika önce, Komutan dedi ki:

Ama o kadar kurnaz ve üçkağıtçı bir adam değil ki. Yaptığı şey aslında çok basit; kendi ailesini kraliyet ailesiyle birleştirip güç kazanmaya çalışıyor.

Aynen. Tam oran vermek gerekirse Littlefinger kurnazlığının 1/45i, Tywin'in daşşağının 1/100ü diyebiliriz

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...