Jump to content
Bone

bazı kokteyl tarifleri

Öne çıkan mesajlar

§ 15 Kas 2020, 00:35

Valhalla:
25 ml Vodka
25 ml Raspberry Liqueur
25 ml Peach Schnapps
Lemonade
Orange Juice

Freyja:
25 ml Vodka
25 ml Mango Sourz
25 ml Banana Liqueur
Orange Juice
Lemonade

Aegir:
25 ml Blackcurrant Liqueur
25 ml Apple Sourz
25 ml Coconut Rum
Lemonade

Ragnarok:
50 ml Vodka
25 ml Strawberry Liqueur
Blackcurrant
Lemonade

Grendel:
25 ml Coconut Rum
25 ml Peach Schnapps
25 ml Blue Curacao
Orange Juice

Tyr:
25 ml Banana Liqueur
25 ml Blackcurrant Liqueur
25 ml Raspberry Liqueur
Blackcurrant
Orange Juice

Loki:
25 ml Gin
25 ml Vanilla Syrup / Vanilla Liqueur
25 ml Creme de Menthe
Lime
Lemonade

Thor's Hammer:
25 ml Dark Rum
25 ml Amaretto
25 ml Blue Curacao
Lemonade

Frost Giant:
Ice
25 ml Vodka
25 ml Strawberry Liqueur
25 ml Blue Curacao
Lemonade

Fenrir:
50 ml Dark Rum
25 ml Chocolate Liqueur
Vanilla Syrup
Cola

Skoll:
50 ml Butterscotch Liqueur
25 ml Vodka
Grenadine
Lemonade

Valkyrie:
50 ml Vodka
25 ml Raspberry Sourz
25 ml Vanilla Syrup / Vanilla Liqueur
Vimto

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2020, 11:01

Tariften ziyade bunlari yapabilecek malzemeleri nereden bulabilecegimiz ve hangi malzemeleri alirsak en az paraya en cok sayida farkli kokteyli yapabilecegimiz uzerine bir tuto olsa daha iyi olur sanki.

Memlekette icilebilecek duz viskinin 500 lira oldugu ve parasiyla dahi pek cok seyi alamadigimiz/bulamadigimiz su donemde sevaba girersin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2020, 11:11

70'lik jameson stout edition 240tl, cok yuksek notlu duz viski

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2020, 11:11

türkiye girişi varsa tekellerden alırsın baska türlü alamazsın bunun tutosu bu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2020, 12:12

New-york sour yaptım ben geçen jim bean + aker marka şarap ile enfes oldu. Anne ayranı şeykırı ile yaptım ama oldu baya yani

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2020, 13:36
2 saat önce, deadwoll dedi ki:

Tariften ziyade bunlari yapabilecek malzemeleri nereden bulabilecegimiz ve hangi malzemeleri alirsak en az paraya en cok sayida farkli kokteyli yapabilecegimiz uzerine bir tuto olsa daha iyi olur sanki.

Memlekette icilebilecek duz viskinin 500 lira oldugu ve parasiyla dahi pek cok seyi alamadigimiz/bulamadigimiz su donemde sevaba girersin.

al o zaman tam senlik tarif. Ale Dreg ya da Dry Ale Yeast bulabilirsen sadece su ve bal kullanarak içki yapmaca:

Bone tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2020, 14:05

Tam anlatamamışım sanırım. Yukarıdaki tariflerde mesela 10 çeşit alkol, 10 çeşit sour, extract, şurup vs. var. Ama votka en fazla kullanılanı (tatsız, kokusuz olduğundan muhtemelen) mesela. İşte votka gibi tariflerde en sık tekrarlanan malzemeleri tespit edip hangileri olduklarını, Türkiye'de nereden bulunabileceklerini, evde bir mini bar oluşturmak için asgari nelere ihtiyaç duyulacağını falan yazmak daha anlamlı olur bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2020, 14:48
36 dakika önce, deadwoll dedi ki:

Yukarıdaki tariflerde mesela 10 çeşit alkol, 10 çeşit sour, extract, şurup vs. var. Ama votka en fazla kullanılanı (tatsız, kokusuz olduğundan muhtemelen) mesela. İşte votka gibi tariflerde en sık tekrarlanan malzemeleri tespit edip hangileri olduklarını, Türkiye'de nereden bulunabileceklerini, evde bir mini bar oluşturmak için asgari nelere ihtiyaç duyulacağını falan yazmak daha anlamlı olur bence.

senin aradığın şey şu alttaki video olsa gerek.

evde küçük bar gibi bir bölüm açmak istiyorsan, varolan tüm içkileri yapmaya çalışmak yerine kendi sevdiğin içkilere odaklanman daha iyi olur. videoda da bunu belirtiyor zaten.
atıyorum mesela White Russian, Pina Colada, Apple Martini içmeyi mi seviyorsun? o zaman bunların malzemelerini toplayarak başla.
Migros gibi yerlerde Cin, Votka gibi malzemeler bulunabiliyor. Paşabahçe'de güzel bir shaker bulmuştum ama Hepsiburada'da da bir sürü shaker, karıştırma çubuğu, süzme çubuğu felan satılıyor. İngiltere, İsveç gibi yerlerde internetten alkol satın alabiliyoruz da, Türkiye'de yasak o. o yüzden en yakın Alkol Dükkanını (AVM içlerinde de oluyorlar) veya Alkol satan süpermarketi (Migros örneği gibi) senin bulman gerekiyor. o konuda tutorial yazılabileceğini sanmıyorum. her mahallede bir içki dükkanı olabildiği için ama internetten alkol ürünü tanıtımı yapılamadığı için hangi mahallede hangi dükkan var görüp tanıtamıyoruz.

ama dediğim gibi başlangıç için kendine birkaç kokteyl (klasik kokteyllerden) seçerek başla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2020, 20:50

Türkiye'de Angustra bitter satılıyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Kas 2020, 23:53

şuradaki mesaja göre bireysel almamız Türkiye'de yasadışı sayılıyormuş, ne kadar doğru bilmiyorum:

https://evdekibar.com/2016/07/10/tanitim-angostura-aromatic-bitters/

Lucca, Escale, Morini, Alancha, Colonie gibi mekanlarda kullanılıyormuş sanırım. kantaron otu, mürver çiçeği kurusu, safran, papatya, kuru nane kullanılarak yapılıyormuş herhalde, oturup kendimiz yapmamız lazım anlaşılan.

İstanbul'da yaşayanlar şuraya sorabilir, orada bitters bulunuyormuş herhalde:
https://foursquare.com/v/rind-liquor-store/4fdf7e7ae4b05197ce7127f4
adam hala satıyorsa, kimden almış felan bir öğrensin, biz de alalım oradan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 Kas 2020, 06:42

Ben de evde kendi kendime espresso martini yapıp içiyorum bu aralar. Elinizin altında bir espresso makinası olması işi bayağı kolaylaştırıyor, eğer makinanız varsa bir denemenizi öneririm. Oldukça hoş bir kokteyl.

Kullandığım tarif:

45 ml votka

45 ml taze espresso (makinanın çıkardığı ölçeği kullanıyorum, ölçmedim açıkçası 45 ml mi değil mi)

30 ml kahve likörü (Kahlua kullanıyorum)

7 ml şeker şurubu (Yerli malı yurdun malı Gusse)

Hepsini shakerda bol buzla 15-20 saniye iyice çalkalıyoruz, martini bardağına (bence düz viski bardağı ile daha rahat ama şekiliz ya...) döküyoruz, afiyetle içiyoruz. Şaka maka sağlam alkol var içinde, o yüzden drink responsibly.

52165317_306320283399741_577575083925015

Dışarda içsen kaç para, kim bilir içine neler katıyorlar. Evde de yaparsınız... 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...