Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig Genel Tartışma

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

iyice şaklabanlık şu olay.

büyükekşi aday olduğunda desteklemeselerdi, kendi adaylarını çıkarsalardı istemeyen kulüpler madem. 

ha bu arada bence de rezil bir tff ama seçenler, destekleyenler kendileri, ne değişti yani? büyükekşinin çapı da ajandası da belliydi kaldırmasaydınız EVET diye elinizi. alayı samimiyetsiz.

45 gün hak mahrumiyeti almış TS başkanı da sahayı inmiş bugun. yine aynı yere geliyorum, TFF Başkanı tarihin en kötü yönetimi olabilir ama şu yaşananlar Brezilya 3. Liginde, Nijerya Ligi'nde falan oluyordu Reha Muhtar'la Show Ana Haberin kapanış haberlerinde 10-15 sn lik 240p görüntüler eşliğinde izlerdik hakem kovalayan favela çocuklarını, sahadan çekilen Nijerleri vs... 

pattisliborek tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Shadow, 19.12.2023 22:04 tarihinde dedi ki:

İstanbulspor ve Ankaragücü küme düşse fena olmaz aslında

ahmedinejad, 19.12.2023 22:08 tarihinde dedi ki:

Dize net darbe var ikinci pozisyonda. O kadar izleyip devam demek mallık artık. Adam güzel tepki göstermiş. 

df, 19.12.2023 22:11 tarihinde dedi ki:

surata da net darbe var ikinci pozisyonda. var hakemlerinin hepsi çöp malesef.

kizillelma, 19.12.2023 22:21 tarihinde dedi ki:

Bu pozisyona faul vermemek için ya sahtekar olmak gerek

ya fitbol cahili ..

adamın ayağı kaydından sonra tiyatro yapıyor faul almak için oyna devam

ama kaosu sevdim

pattisliborek, 19.12.2023 22:35 tarihinde dedi ki:

büyükekşi aday olduğunda desteklemeselerdi, kendi adaylarını çıkarsalardı istemeyen kulüpler madem. 

+1

Llama, 19.12.2023 22:30 tarihinde dedi ki:

bjk baskani bi kere cikip yapsaydi keske su hareketi

hakkaten ne bekletisi var beşiktaşın ligden kendi stadlarında parmak sallayıp gitti lavuk

bi tokat patlatsaydı başkanınız adam derdik

Sosyal ağlarda paylaş

Malesef sürekli dediğimiz gibi gerek başkan ve gerek fanatik yönetim kurulu ile tek takımı gözeten bir lig oluyor 2 senedir. "Ligi bitirtmeyiz" dendiği an öyle bir ceza verecektin ki ibret olacaktı olmadı, ofysatımsıdan sonra istifa edecektin tüm kurumlarla. GS - bjk derbisi öncesi ali şansalan yerine melerin atanması ise skandal ve sonrasında ali playabıyıkın son kararı hakem konusunda büyükekşi demesi de bunun açık net operasyon olduğunu tescilliyor. 

yAlı koç açıklıyor, 15 takım seni istemiyor diye,  gidersin ya bu kadar net.. SG demelerine gerek yok ki. 

Sosyal ağlarda paylaş

Valla ne yalan soyliyim bence penalti degil. Eli carpti diye kaybetmiyor topu coktan kaybetmis zaten dengesizlikten. Futbol kontakt sporu, abartiyoruz su penalti isini. Karsidakine dokunamazsin diye bir kural yok du darbeyle de dusulmez.

ha sunun icin sahaya girilecekse zaten suyu cikmistir demektir ama bunun kotu hakemlerle alakasi yok. 

Federasyon su an istifa etsin yerine herkesin sectigi kisi gelsin iki hafta sonra bir benzerinin olmayacaginin garantisini kimse veremedigine gore problem daha toplumsal ve sosyolojik. Kesinlikle degismeli federasyon ama boktan takimin paso hoca degistirmesinden farki olmaz bu durumun kimse kendini kandirmasin futbol bizim 30-40 yildir belki daha fazladir toplumsal olarak yozlasmamimizin sadece bir yansimasi. Egitim duzeyi averajin ustunde olan su forumda bile futbol topiklerinin hali ortadayken ulke genelinde farkli birsey beklemek abeslik olur.

herhangi bir gelismis ulkede hadi futbolu yasakliyorum ne haliniz varsa gorun gibi bir karar alinirdi herkes de sut dokmus kediye donerdi ama bir Margaret Thatcher hamlesi bile yapacak kisi veya ortam elbette yok

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bence de penaltı değil, top kontrolü gitmiş zaten. Son bir hamle ile karşıdakinin eline geçmesin diye rasgele dokunuyor. Karşıdaki sonra dokunuyor tabi ama topu kaybetmiş, TS nin kontrolüne geçmiş.

Ha bu pozisyonun dönüp gol olması VARA a gidilip gol kararı çıkması meseleyi biraz daha uzatmış tabi de TFF ye güven olmayınca böyle oluyor. 

İyice suyu çıktı işin, resmen Süper sirk ligi oldu, TS başkanı 45 gün hak mahrumiyeti almış adam saha içine ne karışan var ne eden. Herif daha senin verdiğin cezayı takmıyor lol. İstanbulsporda küme düşecek büyük ihtimalle, sanırım bare bizde gündem olalım gitmeden diyor 🙂 

Sosyal ağlarda paylaş

Yeminle turkiyede penaltiyi yasaklasinlar biz de rahatlayalim herkes de rahatlasin.

Biktim penaltimiz verilmedi muhabbetinden ya. Her mac sonrasi "PONOLTOMOZ VOROLMODO" diyen bagiran bagirana... Istanbulspor baskani da firsati gormus medyada adini duyurmaya, kullanmis hakkini tabii. Her sey sov ya.

Twittera bakiyorum hakemin yumruklanmasini "ODOLOTLO OLSONLOR" diyerek normallestirme cabasi var insanlarda.

Bunun tek bir basit aciklamasi var; hakemler kotu. Yok adaletli davranacaklarmis, federasyon tarafliymis bilmemneymis. Bunun psikolojik aciklamasi "insanlarin inanmak istedigine inanmayi gerceklere tercih etmesi" olarak mi acikliyorlardi neydi.

Ulan herif ortalama 20k insanin onunde, saniyelerle sayilan kisacik surede bir karar alip, maci izleyen milyonlarca insani tatmin etmeye calisiyor. Kimse de adamin yerine kendini koymaya calismiyor. 

Bir de yabanci hakem gelsin diye bagiran tipler gordum. O daha da acinasiydi ya. Ulan 2 gun once hakem yumrukladin sen, yabanci hakem niye gelsin? 

YIIITEGGGRRRRRRRR

PS: Ha federasyon yonetilmiyor ona katiliyorum. Stadda hakeme kufur mu var, hakemin maci seyircisiz devam ettirme hakki olmali. Mac sonrasinda hakeme laf mi soyledi yoneticiler/oyuncular, cart ciddi yaptirimlar (tirt hak mahrumiyeti falan degil, kim takar yalova kaymakamini olmamasi lazim). Adamlar daha kendi calisanini koruyamiyor.  

MrLevie tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbulspor'la kişisel sebeplerle çocukluktan gönül bağım var. Arabamda hala amblemi sticker olarak durur. Hatta bir tane de yedeği evde duruyor araba değiştirirsem diye. Yani bunun benim açımdan farkını şöyle anlatayım, 40 seneye yakın hayatımda GS ile ilgili tek ürünüm sadece toplam bir adet forma (bir tane de kahve kupası vardı, bi ara taşınırken falan kayboldu ortadan). Atkı falan bile yoktur.

Zamanında çoğu CM FM oyununa ilk İstanbulspor'la başlamışımdır oynamaya. Maçlarına gitmişliğim de var (GS'nin henüz yeni statta tek maçını izlemedim, pasolig geldiğinden beri zaten maça gitmiyorum).

TS ile ilgili olumsuz görüşümü de zaten forumda az çok takip edenler bilirler.

Tüm bunlara rağmen diyorum ki burada "devam" doğru karar. Başkanın takımı çekmesi belki günümüz futbolunun geldiği noktada doğru bir hamle, ama doğru zamanlamayı tutturamamış. Eğer bu pozisyon maç boyu sayısız olay sonrası son noktayı koyan pozisyon falan değil de temel sebepse, bayağı haksızmış çekmekte.

Sosyal ağlarda paylaş

ertelemenin sonrasında istanbulspor'un sahadan çekilmesi, sivasspor'un maçtan 5 saat sonra kara gece diye twit atması baya olayın bokunun çıktığının göstergesi. tff başkanı istifa etmedikçe ve ankaragücü ve istanbulspor takımlarına en ağır cezalar verilmediği sürece olaylar daha da kötü noktalara gidecek

pozisyon tartışmalı her yorumcunun farklı yorumu var net bir pozisyon değil, sivasspor maçı da tertemiz maç olmuş, bu saatten sonra her yenilgi sonrası hakemler suçlanacak, insanlar sokakta hakem avına çıkacak

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...