Jump to content
roket adam

hava temizleyici zımbırtı cihazı

Öne çıkan mesajlar

§ 19 Mar 2020, 18:40

yeni bi eve geçiyorum, yatak odası ile küçük odanın camı açılmıyor. içeride hava kalitesi çok düşecek diye tahmin ettiğimden bi hava temizleme cihazı mı alsam diyorum. 

1) bu aletler, havadaki tozu falan tutmak dışında gerçekten bilimsel olarak bi iş yapıyor mu? yani havayı fanla bi kağıttan geçirip tozu tutturmak vasıtasıyla mekanik temizlik yapıyorsa sadece bunun için 5 bin liralık Dyson falan almama gerek yok.

2) şöyle iyisinden bi öneriniz var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Mar 2020, 00:34

cihazın kendisi temizlemiyor, içindeki filtreler temizliyor. bu yüzden hangi cihazı alırsan al, karbon filtre ve hepa filtre varsa, temizlik yapar. o filtreleri de tavsiye edilen periyodlarda değiştirdiğin sürece, havadaki partikülleri temizleyecektir.

benim şu an kaldığım odada çok toz oluyordu, o da alerji yapıyordu, aldım, rahatladım. ama hani güneş ışığı geldiğinde havada toz farkedersin ya, onu tamamen yoketmiyor. belki eksik kullanım yüzündendir, ama alerji sorununu düzelttiği için kafaya takmıyorum.

internette çok araştırıp WINIX'in önerildiğini gördüm. aslında tüm cihazlar aynı şeyi yapıyormuş, ama WINIX'in avantajı, biraz daha büyük ve güçlü alet olduğu için, daha çok hava emebiliyor. bu da silent mode'unun harbiden sessiz olmasını sağlıyor. laptopumun idle halinden daha az ses çıkartıyor. bu da gece yatarken fan sesinden rahatsız olacaklar için çok iyi bir fırsat. ama gün içinde auto mode'da kullanımı öneriliyor, daha hızlı ve efektif temizlik için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Mar 2020, 06:49

Bone hangi model kaça aldin? En ucuzu 1.5k herhalde(lira)

Edit:yada onerebilecegin model varmi?

Frostbite tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Mar 2020, 17:39

Ben baya araştırıp en son xiaomi aldım, memnunum alerji şikayetlerini yoketti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Mar 2020, 00:18
On 20.03.2020 at 06:49, Frostbite dedi ki:

Bone hangi model kaça aldin? En ucuzu 1.5k herhalde(lira)

Edit:yada onerebilecegin model varmi?

benim aldığım Winix FresHome P150, ama Türkiye'de var mı bilmiyorum. 150 pounda almıştım.

P150 modeli bedroom için 33 m2 (optimal 14 m2), P300 modeli living room için 66 m2 (optimal 30 m2), P450 modeli living room kitchen combo için 96 m2 (optimal 45 m2) gösteriyor.

şu testteki açıklamalar faydalı olabilir:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Mar 2020, 00:25

Xiaomi Air Purifier 2S Türkiye'de satılıyorsa o da alınabilir, benimkiyle benzer özelliklere sahipmiş.

2S 21-37 m2, PRO 35-60 m2, MAX 70-120 m2 diyor ve üçünde de HEPA filtresi var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Mar 2020, 04:38

Eyvallah brolar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Nis 2020, 20:22

Konuyla ilgili şu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim 🙂 konuşmayı yapan eleman Ruby on Rails creator ve aynı zamanda Basecamp'ın kurucusu, video da kendi şirketine yaptığı bi sunumdan

Sleeep tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap