Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Youtube

k1nJo

Öne çıkan mesajlar

Applerin birbirini kopyalamasi çok yeni bir şey değil ki, x'e de vidyo kaydirma geldi en basitinden. Ayrıca shorts izlemek istemezseniz onermediginin farkındasınız umarım, kafasina göre önünüze atmıyor hiç bir şey

Laorx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yok öyle bişey ya.

bir dünya geri bildirim gönderdim pushlamayın diye, her çıktığında aylık kapattım panelini ama hala aramalarda, ana sayfada sağda solda shorts spamliyor. hiç tıklamıyorum ama hala diretiyor. en son çözümü uzantıda buldum. hideshorts direkt web sayfasından kaldırıyor herşeyini, hatta istemediğin kanalları da ignore edebiliyosun hiç var olmamışlar gibi çıkmıyor bi daha, baya kullanışlıydı ama popüler olunca paywall döşediler. şimdi şu yukardakinden kullanıyom ben de.

bi de öyle leşler ki, bişey arıyosun aralarda alakasız ama popüler izlenen shorts spamliyor. tutorial arıyosun, bak izlersin diye önüne göt sallayan shorts falan döşüyor. genelin mal davranışını bana da döşeyince sinir krizleri geçiriyorum.

razzRaziel tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Shorts olayını ben de sevmiyorum ama katlanarak büyümeye devam ediyor. İçerik üreticilerini kazanç programına dahil ettikten sonra arttı. Yalnız YouTube gelirinin büyük kısmını uzun videolardan kazanıyormuş. Geçenlerde Shorts'tan yeterince para kazanamayıp uzun video gelirlerini baskıladığı için şirketin çözüm arayışına girdiğine dair haberler vardı.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

ublock origin varsa bu cozuyor shorts videolari:

www.youtube.com##.ytd-thumbnail-overlay-time-status-renderer[aria-label="Shorts"]:upward(#dismissible)
www.youtube.com##ytd-browse ytd-grid-video-renderer:has(#video-title[title~="#shorts" i])
www.youtube.com##ytd-browse ytd-rich-item-renderer:has(#video-title-link[title~="#shorts" i])
www.youtube.com##ytd-search ytd-video-renderer:has(#video-title[title~="#shorts" i])
www.youtube.com##ytd-watch-next-secondary-results-renderer ytd-compact-video-renderer:has(#video-title[title~="#shorts" i])

Sosyal ağlarda paylaş

Laorx, 16.09.2023 10:21 tarihinde dedi ki:

Applerin birbirini kopyalamasi çok yeni bir şey değil ki, x'e de vidyo kaydirma geldi en basitinden. Ayrıca shorts izlemek istemezseniz onermediginin farkındasınız umarım, kafasina göre önünüze atmıyor hiç bir şey

app'lerin birbirinden özellik çalması ayrı bir şey, her şirketin kendi uygulamasını bir başkasının karbon kopyası hâline getirmesi farklı bir şey.

ben YouTube kullanıyorsam, 30 dakikalık vloglar, belgeseller, tutoriallar yaratıp paylaşmak, insanlara bunları ulaştırmak için kullanıyorum. YouTube özellikle bu tip videoları algoritmada geri düşürüp, Shorts videolarını öne çıkartıyor. algoritmayı buna göre hazırlamış ve diyelim ki "saat nasıl tamir edilir" diye aradığında, 15 yaşındaki çocukların saat şarkısıyla dansettiği shortları ilk başta sana listeliyor, esas aradığın şeyi bulabilmek için epey aşağıya inmen gerekiyor.

ben Instagram kullanıyorsam, fotoğraf paylaşmak, profesyonel fotoğrafçılar arasında kendi fotoğrafımın reklamını yapmak için kullanıyorum. Facebook bir süre önce Story sistemi getirdi. uygulamayı açtığında ilk başta Story satırı ortaya çıkıyor ve özellikle oraya tıklaman için ilgi çekici yapmaya çalışmışlar. "kim ne fotoğraf paylaşmış" özelliği ikinci plana atılmış ve uygulamayı açtığında Story'lere bakıp kapatmanı özendirmişler. bu yüzden eskiden yüz binlerce kişiye ulaşabilen paylaşımların, şimdi yüzlerce kişiye anca ulaşıyor. bu yüzden de fotoğraf paylaşmayı azaltıyor çoğu kişi.

abartıyorum gibi gelebilir, ama gerçekten kafasına göre önümüze atıyor bu şirketler. sandığın kadar akıllı şekilde yönetilmiyorlar.

Facebook 10 sene önceki popülerliğini kaybetti bu yüzden, sırf her şeyi koy, onu da koy, bunu da koy mantığı yüzünden. artık herkes Twitter'da takılıyor. gerçi o da saçmaladı Musk sayesinde.

Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 16.09.2023 16:57 tarihinde dedi ki:

ublock origin varsa bu cozuyor shorts videolari:

www.youtube.com##.ytd-thumbnail-overlay-time-status-renderer[aria-label="Shorts"]:upward(#dismissible)
www.youtube.com##ytd-browse ytd-grid-video-renderer:has(#video-title[title~="#shorts" i])
www.youtube.com##ytd-browse ytd-rich-item-renderer:has(#video-title-link[title~="#shorts" i])
www.youtube.com##ytd-search ytd-video-renderer:has(#video-title[title~="#shorts" i])
www.youtube.com##ytd-watch-next-secondary-results-renderer ytd-compact-video-renderer:has(#video-title[title~="#shorts" i])

Hay Tanrın senden razı olsun, Youtube rahatladı resmen, daha seri çalışıyor.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

elitlik değil de, azcık mantıklı düşündüğün zaman shorts'tan önce zilyon tane kullanışlı özelliği olan player'lar ile 8k yatay videolara geçtiydik.

huop birden teknolojide geriye atlanarak ileri geri saramadığın tek tuşla durdur başlat dışında bir kontrolü olmayan, çevreyi değil bireyi göstermeye odaklı saçma dikey player'a geçildi. yani bu işte bir gariplik sezmiyor musun?

ya isteyen istediğini lzlesin de, takip ettiğim bilim kanalları bile sırf popüler diye shorts basınca sinir bozucu oluyor.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

spotify maksimum 4 yıl verebiliyoruz diyip öğrenci hesabımı kapatınca youtube premium'a öğrenci açtım. sonra pluginler ile tüm listelerimi aktardım şimdilik onu kullanıyorum. ses kalitesi boktan.

ama bu kararda uygulamada youtube free kullanmanın eziyet olması da faktördü sadece müzik değil.

15 senelik spofity kullanınım şimdilik sonlandı. geri dönerim ama muhtemelen.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

bu algoritmanın bize feed belirlerken

view: bunun gibi göster

like: bunun gibi çok göster

dislike: gösterme

ötesinde 1-2 seçenek daha lazım ya. "emeğe saygı like'ı ama gösterme yine de" gibi birşey lazım. dislike harici creator'u sabote etmeden "yeter ama daha almayayım" gibi bir tuş daha lazım. bir de "bunu sevmedim olmamış ama bunun benzeri daha iyileri olabilir, buna dislike ama göstermeye devam et" için de bir tuş lazım. streaming servislerde de aynı sorun var, bu granülerite eksik.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...