Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

durumlar bok

Bone

Öne çıkan mesajlar

ilk postun ilk cumlesine ithafen, 5000 dolar deseler tarihe bakarim 1 nisan mi diye

bi de ulkelerin vergi durumlarini ve sosyal devlet statusunu gozetmek lazim, cok farazi direkt maas hatta alimgucu karsilastirmasi bile, sen sagliga suna buna para harcamayacaksan, evsiz kalirsan devlet sana ev kirasi verecekse vs cok baska olur finans tablon.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

yine de Türkiye'deki maaşların çok adaletsiz olduğunu kabul etmemiz gerek.

Türkiye'deki maaşlar iki açıdan adaletsiz. Hem giriş maaşları çok düşük hem de müdür vb. orta kademe yönetici maaşları çok yüksek.

İlginç bir şekilde nitelikli işçi maaşları iyi denebilir. Niteliksiz işçi maaşları, özellikle de şartları rezalet.

Ayrıca rekabetçi sektör sayısının az olması da rekabetin olmadığı sektörlerdeki çalışan maaşlarına olumsuz yansıyor diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Archangel_ said:

diş hekimliği fiyatlarından hiç bahsetmeyeyim, yazılımcılar haline şükreder

olm yeterince geciriyorsunuz zaten.

yapmayin!

cebimizde paramiz, agzimizda disimiz kalmadi.
30dk'lik 1 dolguya 3 gunluk maasimizi veriyoruz!
altinda cip olmayan doktor, dis hekimi yok ulkede!

Geliri yüksek meslek gruplarından ona lafım yok ama tedavi fiyatları açısından inanılmaz farklar var cidden. Hatta şöyle ki; gurbetçi bir hastamız her randevusuna İngiltere-Türkiye gidiş dönüş uçak biletiyle gelse aynı tedavi yine burada yarı yarıya ucuz oluyordu asdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

WaNTeD said:

eu da cok vergi var, gecinebiliyosun ama zengin olamiyosun hic. 3k maasla ortalama bi yasam surersin birikim yapamadan.

bu arada turkiye yazilim maaslari iyiydi 3-4 sene once 5bin net maasi birakmistim ben ortalama developer olarak

gelir eşitliği deniyor ona, türkiye gibi fırsatçı yavşakların milletin üstüne basa basa zengin olduğu yerler değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

mokoko said:

tebrikler baya erken çözmüşsün olayı

laf sokmaya çalışarak karizma yapmaya çalışmanı anlayışla karşılıyorum mokoko kardeşim de, "erken" çözdüğümü nerden çıkardın?

yaşadığımız kriz'in "geçmiş" olmasına rağmen durumların geçmemiş olmasından serzenişte bulunuyorum sadece. anlamadıysan yapabileceğim bişi yok.

yaşadığımız kriz geçmedi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...