Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

60K Bütçe - Otomatik marka model tavsiye. Düldül öldü =(

axedice

Öne çıkan mesajlar

Yakın zamanda satmayı düşünmüyorsan 2. el piyasasını çok sallama, değer kaybın zaten olmaz (alırken de 2. el alıyorsun), satış süren uzar belki.

Mazda satılık çok az var, ve özellikle mazda isteyen çok insan var. O yüzden temiz araba bulursan kolay da satarsın, ama alırken kaçırmaman lazım, temizi çok hızlı satılıyor. Seat satılık çok var, aralarından doğru olanı bulup seçmen zor. Satarken de aynı karambolde satıyor olcaksın. Bana kalırsa çok yakın zamanda satmayacaksan satış kısmını şu an düşünme.

Yedek parça olarak çoğu markada sorun yaşamazsın ama Mazda'nın bazı şehirlerde yetkili servisi yok. örn Eskişehir'de yeni kapattılar. ama büyük şehirlerde sorun yaşamazsın.

hyundai çok cazip gözüküyor ama yaşlı alırsan sıkıntın bol olur. güvenliği de zayıf aracın. fransız markalarında da yaşlı alırsan sıkıntı riskin büyük (elektroniklerde veya iç donanımda özellikle). toyota'nın hangisi olduğunu bilmediğim bir otomatik (yarı-otomatik de olabilir) şanzımanı çok çok çok kötü, ondan uzak dur.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Chastor said:

i20 alabilirsin ikinci eli baya sıcak. Otomatik benzinlisi var bende çok yakması dışında gayet memnunum arabadan.

geçenlerde 2016 model 1.4 olanını arkadaşım sattı dayanamadı yaktığı benzine. istanbul için 9 üstü uzun yol 6 litre civarı diyordu ve nazik nazik kullanıyor bu arkadaş arabayı sdfds

4 aydır kullanıyorum, Ankara'da şehir içi 7.2 yakıyor. Uzun yol deneyemedim daha. Ama 9 neymiş ya
Sosyal ağlarda paylaş

Chastor said:

Liebe said:

Chastor said:

i20 alabilirsin ikinci eli baya sıcak. Otomatik benzinlisi var bende çok yakması dışında gayet memnunum arabadan.

geçenlerde 2016 model 1.4 olanını arkadaşım sattı dayanamadı yaktığı benzine. istanbul için 9 üstü uzun yol 6 litre civarı diyordu ve nazik nazik kullanıyor bu arkadaş arabayı sdfds

4 aydır kullanıyorum, Ankara'da şehir içi 7.2 yakıyor. Uzun yol deneyemedim daha. Ama 9 neymiş ya

abi ankaraya 1 kere geldim sadece ama sizin şehir içi dediğiniz şeyle istanbuldaki şehir içi pek tutmuyor ondan olabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

axedice said:

Mesela bi sorum da

2011 ama 39k kmde olan polo mu (o tok kapı sesi yok mu o tok kapı sesii)

Aga gti'ı napıcan? Patronun özel ünideki çocuğuna aldığı araç değil mi o?

Bende 3 kapisi bardi, ilk ciktiginda almistim. Mukemmel bi arabaydi ya tam sehir ici, kivrak acayip zevkli bisi.

Yollar bozuksa kesinlikle alinacak araba degil ama, aldiktan 6 ay sonra sattim. Bodruma bi geldim her yer delik desikti o sene. Canim sikildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mersinde olduğum için yollar dandik, geçiyorum GTI falan eyv.

Seçenekler

Opel Corsa
Nissan Micra
Hyundai I10 - I20
Citroen C1 - C3
Seat Ibiza
Ford fiesta ama kazasızını bulabilirsem, benim fiyat aralığında hep bi pert raporu falan var

Bana en yakın gelen seat mesela, bu diğerlerine göre tercih edilir mi?

Kia veya skoda iyi midir alınır mı? Ha bide dacia ne yeni bişey ondan da çok var.
Sosyal ağlarda paylaş

kia için bilgim pek yok ama skodayla seat gayet güzel arabalar yapıyor volkswagen grup bir kaç model aynı banttan bile çıkıyor diye hatırlıyorum bunların iç aksamları diğerlerine göre daha iyi olabilir ama insanlarda dsg şanzımana karşı 2.elde bir ön yargı oluyor.

Sürüş keyfi beklentin varsa bence nissan micrayı çıkar o listeden gerçi yenilerini kullanmadım ama iki kere kiralık araçtan kullandığım oldu eski clio symbollerden kötüydü sürüşü bisiklet kullanıosun sanki, bana çok kötü gelmişti.

Dacia da renonun arabası en uygun araçlardan sanırım almak için fiyat olarak ama herhangi bir kalite veya sürüş keyfi alabileceğini zannetmiyorum genelde ucuzuluk ve reno motorların düşük yakıt tüketimi nedeniyle tercih ediliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Seçenekler

Opel Corsa
Nissan Micra
Hyundai I10 - I20
Citroen C1 - C3
Seat Ibiza
Ford fiesta ama kazasızını bulabilirsem, benim fiyat aralığında hep bi pert raporu falan var

Kia veya skoda iyi midir alınır mı? Ha bide dacia ne yeni bişey ondan da çok var.

Nissan Micra iyi araba o tarzı seviyorsan. Nissan'ın 2. eli olan sayılı arabalarından. Biz bölümden arkadaşa aldık 3 sene önce, hatta Mersin'den almıştık. 2007 model falandı ama hala en ufak bir sorun çıkartmadı. Arabanın tek sıkıntısı siyah boyanın Mersin'de yanmış olması biraz sdf

Hyundai i20 de fena araba değil ama eski kasaları çok çirkin bence, yeni kasaları da o fiyata bulabilir misin soru işareti.

Clio bok gibi araba bence, onu da belirteyim. Uzun yol yaptım, 90'ı geçince üstü açık arabada gidiyormuş gibi oluyordu. Konsol, iç kalite falan bayağı tırt. Kıyasladığım araba da Polo bu arada fiyat aralıkları aynı, gidip üst klasmanla falan kıyaslayarak yazmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

axedice said:

Seçenekler

Opel Corsa
Nissan Micra
Hyundai I10 - I20
Citroen C1 - C3
Seat Ibiza

Nissan Micra iyi araba o tarzı seviyorsan. Nissan'ın 2. eli olan sayılı arabalarından. Biz bölümden arkadaşa aldık 3 sene önce, hatta Mersin'den almıştık. 2007 model falandı ama hala en ufak bir sorun çıkartmadı. Arabanın tek sıkıntısı siyah boyanın Mersin'de yanmış olması biraz sdf

Hyundai i20 de fena araba değil ama eski kasaları çok çirkin bence, yeni kasaları da o fiyata bulabilir misin soru işareti.

Clio bok gibi araba bence, onu da belirteyim. Uzun yol yaptım, 90'ı geçince üstü açık arabada gidiyormuş gibi oluyordu. Konsol, iç kalite falan bayağı tırt. Kıyasladığım araba da Polo bu arada fiyat aralıkları aynı, gidip üst klasmanla falan kıyaslayarak yazmıyorum.

Micra boyutuna göre acayip atik ve sorunsuz araba. Arabayı ne kadar zorlarsan zorla bi halt olmuyor.
Güzel bakarsan da parasını her türlü geri öder sana yukarıda denildiği gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Micraya 2 olumlu 1 olumsuz dönüş var kim haklı =P

Ya C1 de bi güzel göründü gözüme. Yorumlar falan olumlu, içinde arka kamera bile var. Ama işte çok mu yavaş kalıyor hızlanamıyor bu arabalar ondan emin olamıyorum. Hani performans delisi değilim ama azıcık performans da olsun arabada. Kiralık I20 o açıdan eeeeh idare eder mesela, fakat benzin gerçekten orantısız yakıyor o kadarına gerek yoktu lel
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Seçenekler

Opel Corsa
Nissan Micra
Hyundai I10 - I20
Citroen C1 - C3
Seat Ibiza

Otomatik 1.4 i20 3 gün kullandım. Onun kardeşi kia rio 'nun da dizel manuelini 1 hafta kullandım. İkisi de aynı paltform ama kia daha avrupalı.

i20 iç tasaım çok başarılı, (çok ferah, çok geniş hissettiriyor, kullanışlı) ama çok ucuz malzeme kullanılmış. (tavan döşemesine dokununca tanngır tungur ses geliyor, yalıtım yok vs vs)
Tork konvertörlü 4 ileri (otomatik overdrive var, 4buçuk ileri diyebilirsin) otomatik vites ile kullanması çok rahat. Araba yavaş gidiyor, ama yakıt tüketimi makul. İstanbul'da herkesi sollamaya çalıştığımız bi şehirde yavaş gelebilri ama Mersin'de bence gayet rahat edersin. Yavaş dediğim de senin eski polon kadar yavaş. Daha yavaş olamaz.
Bir de çok düzgün çalışan bir çekiş kontrol sistemi var diye hatırlıyorum.
Bence sana uygun bir araç. Ha deyince kolayca da elden çıkarırsın. Otomatik şanzımanı da sorun çıkarmaz diye tahmin ediyorumi dsg değil sonuçta :p

Seat fiyat uygun gibi geliyor ama genel bi üretim kalitesi düşüklüğü var. Benim leon daha 10k olmadan ön konsol komple yerinden oynuyordu, biraz internette baktım, herkes de farklı yerleri oynuyormuş aracın. Bir de dsg ile sorun yaşayan çok var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...