Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Antinatalizm

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

tiLi said:

axedice said:

tiLi said:

eldar said:

Yaşamak istemeyen intihar etsin.

acısız, garantili ve erişilebilir bi yöntem varsa öm pls

Küvete ılık su, bi kaç uyku hapı üstüne bilekteki damarlara dikine çizikler. O damarları keserken birazcık acı hissedersin ama çok fazla değil, zaten uyku hapı da acıyı azaltır. Ilık suda misssss gibi bi uykuya dalarsın. Deep and dreamless slumber.

küvet ve ılık su olmazsa noluyor?

Ilık su damarları genişletir, kan dolaşımını hızlandırır. Kan kaybından ölmeni kolaylaştırır.
Sosyal ağlarda paylaş

Çocukların ve ergenlerin doğası bu. İki yaşındaki bebe bile oyuncağını alan başka bir bebeye şiddet gosterebilir. Gereken bunun önce aile sonra okul ve toplum tarafından duzeltilmesi. Yani doğasında var bully meselesi çocukların. Sağlıklı bir ortamda yetişen çocuk da gayet bully olabilir. İlla ebeveyn kotu o yüzden oluyor demek yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

bütün hepsi işte zalimlik üstüne kurulu. seni doğuracağıma taş doğursaymışım derler bizde. son zamanlarda duyulmuyor pek böyle deyimler. deyim veya atasözü kullanmayan bir toplum olduk. bırakın daha da eski destanlarımızdan gelen deyimleri kullanmayı, bugün yakın geçmişten bile uzaklaştık.
muhtemelen bunlar hep internet yüzünden. okumuşu da okumamışı da, çan sitelerinde fink atanlardan fesuktan başka internet bilmeyenine hepsi bir sebepten ötürü duygularını görselliğe yüklüyor. sonra bu tarz söylemleri duyunca sanki yeni bir şeymiş gibi üstüne konuşmaya başlıyor. halbuki gökkubbe altında yeni bir şey olmayacağını hep unutuyor yeni isimler verdiğimizi sanıyoruz.
bi yandan bir ana kötü evlat doğuracağına taş doğurmak istemiş bi yandan biri evet ben kötü evladım anam taş doğuraymış demiş. amaaan
Ve bunları elbette çabucak geçelim sevgilim
Sosyal ağlarda paylaş

Murray said:

Çocukların ve ergenlerin doğası bu. İki yaşındaki bebe bile oyuncağını alan başka bir bebeye şiddet gosterebilir. Gereken bunun önce aile sonra okul ve toplum tarafından duzeltilmesi. Yani doğasında var bully meselesi çocukların. Sağlıklı bir ortamda yetişen çocuk da gayet bully olabilir. İlla ebeveyn kotu o yüzden oluyor demek yanlış.

biraz önce problem değil diyip mahallendeki esnaf abi modelini örnek veriyordun. iyi bu da bi gelişme.

çocukların doğasında böyle bi şey yok diyen olmadı.
sonuçta çocuğun eğitilmesi gerekiyor. bunun da baş sorumlusu aile. o yüzden ilk etapta ebeveynlerin suçlanması gayet normal. buna da takılmayıverin bi zahmet.
zaten kendin sayarken de önce aile demişsin işte.

sağlıklı ortam = çocuğa verilen iyi disiplin demek değil ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

Zemin belli, hayatta kalmak için en uygun koşullara göre evrimleşiyoruz. Kaynaklar sınırlı, neslini devam ettirme güdüsü sınırsız. Haliyle canlılar arasında çatışmalar kaçınılmaz. Hem mikro hem makro boyutta canlıları güçlendiren şey de bu çatışma ortamı zaten. Çok derin anlamlar yüklemeye gerek yok yani
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

intihar ile herhangi bir tecruben varmi? kesin karar insanlar nasil veriyor, bununla nasil yasiyor ve en muhimi 2 kere o karari verip akabinde zorla sistem tarafindan hayata dondurulen bir insan konusamazmi bu konu hakkinda?

ben buna inanamıyorum. senin için konuşmuyorum ama 8. kattan atlayıp hayata döndürülenler vb. dışında tamamen sağlıklı şekilde iyileşen veya yola çıkmadan durdurulan insanların mutlaka bir umut kırıntısı taşıyıp açık kapı bıraktıklarını düşünüyorum. acı çektiğini etraf da bilsin istiyor insan.

gayet de isteyince bitirebilecek bilgi ve zeka seviyesinde "intihardan döndürülen"lerin çoğu.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Laurelin said:

intihar ile herhangi bir tecruben varmi? kesin karar insanlar nasil veriyor, bununla nasil yasiyor ve en muhimi 2 kere o karari verip akabinde zorla sistem tarafindan hayata dondurulen bir insan konusamazmi bu konu hakkinda?

ben buna inanamıyorum. senin için konuşmuyorum ama 8. kattan atlayıp hayata döndürülenler vb. dışında tamamen sağlıklı şekilde iyileşen veya yola çıkmadan durdurulan insanların mutlaka bir umut kırıntısı taşıyıp açık kapı bıraktıklarını düşünüyorum. acı çektiğini etraf da bilsin istiyor insan.

gayet de isteyince bitirebilecek bilgi ve zeka seviyesinde "intihardan döndürülen"lerin çoğu.

uzun ama komik ve ibretlik

I took a deep breath of helium and exhaled. After that, I started breathing normally. Roughly 10 seconds in (4-5 deep breaths), I started getting light headed and tingly all over. Roughly 20-25 seconds in, I started hyperventilating. Roughly 30-35 seconds in I felt pain in my chest. I’m pretty sure I passed out after that because next thing I know, I woke up struggling for breath clawing at the bag over my head. My chest felt like a horse kicked me there and my legs were shaking. I’m not sure how long I was unconscious, but I managed to get the bag off my head before passing out again. I sat there catching my breath for a good 15 minutes but the lightheadedness didn’t go away for at least an hour. I was extremely stressed and decently traumatized by the ordeal at that point and I thought to myself this was enough for today…. I’ll try again tomorrow.

The next day I rechecked everything for leaks and decided to try again thinking that I did something wrong the first time. I followed through with all the same steps, except this time it I positioned the tube close to my mouth and nose inside the bag. The outcome was slightly different. I had the same hyperventilating and chest pain but I passed out a lot faster this time. However I woke up halfway on the floor in the act of ripping the bag off…. And I remember saying “fuck”, but it was with a high pitched helium voice, so I slightly chuckled (weird I know). I tried again a few hours later and did all the same steps except this time I used a new bag and I left the gas flowing slightly inside the bag. This time I had the same hyperventilating and chest pain then I passed out very rapidly. Again….. I woke up violently clawing at the bag and struggling for air and my body was shaking. I believe this time I passed out for a longer period of time, because I was really messed up for a while. I couldn’t put words together to speak and my motorskills were off quite a bit. I was also having trouble with my vision and other senses. It has now been a week since I last tried and my brain function is still not back to where it was before I tried this method. I’m still having slight difficulty speaking and I’m losing chunks of time throughout the day. My memory is also affected. At the end of the day I can’t remember or account for most of the day. I believe multiple attempts of suicide by helium has caused some damage to my brain.

DO NOT TRY THIS METHOD! It is quite violent and scary and if you fail, there is a big chance that you’ll have some damage to your brain. I don’t believe there is any damn way that anyone could’ve pulled this off without assistance. Even if they did, they would’ve had to have been completely incapacitated by drugs to endure this process all the way through….which wouldn’t make any sense because you have to be focused to execute this method correctly. I know from experience that this method is NOT peaceful, or painless and failure can cause permanent brain damage. I assure you….I am not some bible thumper trying to change people’s minds about exiting their lives……Just don’t chose this method.

gerçi buna tamamen sağlıklı şekilde iyileşmiş diyemeyiz. zaten sen canına kıymaktan çok intihar edesi gelmekten bahsetmişsin
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Laurelin said:

bu dogru evet, kopruye cikip TUTMAYIN BENI VALLA ATLARIM diyenler daha cok hani birisi durdursun, sorunum cozulsun diye yapiyor. gercekten kafaya koyan iste araci durdurup kosup atliyor hic tereddut etmeden.

hani bu konuya kafayi takmis insanlar arastiriyor ve kesin yontemler ariyor, uyku ilacini kafaya dikip ictigin ilacin kutusunu yatagin ustunde tutmak resmen BENI BULUN VE BU ILACI ICTIM TEDAVI EDIN gibi bisi. kuvet olayi soylenmis yukarda zaten, insanin kollektif bilincdisina islenmis bir sahnedir o hani tarihte o kadar tekerruru varki. en meshuru imparator neronun senacaya "kendini hallet" emridir

https://i.imgur.com/IBZDOd5.jpg

benim dedigim bunu kafaya koyup kusursuz plan yapanlar hakkinda. bu isi insandan uzakta, en optimum ve bulunma sansi olmayan ve etrafina klor gazi yontemi gibi zarar vermeden bir plan yapmis, kesinlikle o adimi attigi halde ormanda vahsi yasami gozetlemek icin kurulmus haberi olmadigi kameralara yakalanip kurtarilanlar filan :p

uyandirildiginda "neden hayattayim" diye soruyorken heralde yanliz birakilmiyorsun dingonun ahiri olmayan yerlerde. suicide watch altina alindimi zaten uyaniyim birdaha yapiyim olmiyor

https://themighty.com/2017/04/suicide-watch-psych-ward-photos/

guzel anlatmis su kadin

doktor iyi denk gelirse iste intihara neyin sevk ettigini cozmeye calisiyor. o umut kirintisini bulmak, hayata geri dondurmek artik kimin eline dustuysen onun kabiliyetine kalmis birsey. kimisi maasini almak icin mesai doldurmaya calisiyor, kimisi ise mumkun oldugu kadar insani kurtarabilmek icin gereksiz risklere girip bazen kendini tehlikeye sokuyor, protokolu cigniyor vs vs

suicide call linelar o yuzden cok onemli, ruh sagligi uzmanlarinin bu konuda egitim almasi ve hastanelerde yapilan gozetimler bu yuzden kritik. aylarca BEN INTIHAR EDICEM YEAAA diyen tipler cogunlukla HAYATIM BOK GIBI BAK COK CIDDI TEHDIT EDIYORUM, BENI IKNA ET diye ciglik atiyor aslinda

intihar tehditi ise yaramiyor genelde cunki ruh sagligi uzmanlari biliyor bunu yani, ustunuze benzin dokmek, kopruye binaya cikmak filan hep yardim cigligi aslinda. falan filan

yazinin sonuna koyiyim bari

TRIGGER WARNING
Sosyal ağlarda paylaş

“If children were brought into the world by an act of pure reason alone, would the human race continue to exist? Would not a man rather have so much sympathy with the coming generation as to spare it the burden of existence? Or at any rate not take it upon himself to impose that burden upon it in cold blood.” - From Arthur Schopenhauer’s On the Suffering of the World.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
axedice said:

tiLi said:

eldar said:

Yaşamak istemeyen intihar etsin.

acısız, garantili ve erişilebilir bi yöntem varsa öm pls

Küvete ılık su, bi kaç uyku hapı üstüne bilekteki damarlara dikine çizikler. O damarları keserken birazcık acı hissedersin ama çok fazla değil, zaten uyku hapı da acıyı azaltır. Ilık suda misssss gibi bi uykuya dalarsın. Deep and dreamless slumber.

https://i.imgur.com/uN9XRZA.png
listenin sonuna bi bak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...