Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

müzik neden bu kadar az konuşuluyo

FromTheHell

Öne çıkan mesajlar

şu overrated lafını keşke lise yıllarımda ben de bilseymişim çok şekil olurdum.

bir şeyi beğenmedim mi? boku hemen beğenenlere atayım ki hepsinden daha akıllıymışım gibi olsun.

bu lafları queen dinlemeyi sevmeyen biri olarak söylüyorum bu arada. hiç tarzım bir müzik değil ama cahil değilim işte. queen neden iyi bir grup bunu anlayabilecek kapasiteye sahibim.
Sosyal ağlarda paylaş

queen neden iyi ?
ha iyi müzisyenler , iyi vokal,iyi şarkı-albümleri var dersen haklısın derim,ama overrated.

o günlerde millet apple fanboy'u fln olamadıgından , band fanboyu oluyordu bence

tamam queen , GNR, pfloyd fln büyük adamlar hepsi,ama aşırı bi goygoy ile şeyh-mürid hikayesine çevirme var,olmasa GNR adı altında axel rose henüz hala tur yapıyor olabilir miydi?

saçma sapan goygoylar , yok DSOTM'u oz büyücüsüne koy , %100 uyuyor fln , saçmalık.

ayrıca karşıdaki insana hakaret etmeden derdini rasyonelce anlatabilen insan , yetişkindir . Bu konjektürde senin gibi kimselerle tartışmayı ben de istemem black ice , al bak bi sürü de afilli laf koydum ,git liseli kankalarına sat cool gözükürsün
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

şu overrated lafını keşke lise yıllarımda ben de bilseymişim çok şekil olurdum.

bir şeyi beğenmedim mi? boku hemen beğenenlere atayım ki hepsinden daha akıllıymışım gibi olsun.

bu lafları queen dinlemeyi sevmeyen biri olarak söylüyorum bu arada. hiç tarzım bir müzik değil ama cahil değilim işte. queen neden iyi bir grup bunu anlayabilecek kapasiteye sahibim.

Queen, Pink Floyd, Metallica gibi gruplarla dalga geçen ve "overrated" diyip şekil gözükmeye çalışanlar çok anlamsız geliyor bana.

sevmiyorsan sevme, zorlamıyor kimse dinle diye. ama zamanı için çok büyük işler altına giren ve hala yeni kuşaklara ulaşabilen müzikler üretmiş kişilere de azıcık saygı duymak gerekiyor.

bırakın seven dinlesin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

saygı duyup yine overrated olduklarını düşünebilirim

pink floyd'u abartan kafa yapısıyla dalga geçtim misal , ama pink floyd benim gençliğimi şekillendirmiş gruptur, ş uan bile odamda fotosu album kapağı osu busu poster olmuş asılı

yahut axel rose'un november rain'in piyanosunu yazarken kendini odaya kapatıp 1 hfta boyunca sadece kapı altından atılan pizzayla doyup şişelere işemesi gibi efsaneler anlatılır,

müziğin çook önemli olduğu yaşlarım , 15-20 arası , bir grup müzisyenle beraber yaşadım,bana habire böyle böyle işlendi , gazlandı bu gruplar

belki ondan bi refleks oluştu ama , çok samimiyim, kimseye hava atma ihtiyacı duymadan söylüyorum , kötü müzik yapıyolar demiyorum , ama abartılıyorlar

dinlemeyin diyen yok , dinleyin ayrıca, ben de dinliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü youtube öldürdü her şeyi. yani en büyük sorumlu youtube. hemen her türlü müziği bulabildiğimiz bir yer, o açıdan söylemiyorum. sürekli youtube'da bir şeyler izliyoruz, istakram'a bakıyoruz facebook'tayız vs. eskiden kimimiz kartonetlere bakmaktan zevk duyar, kimimizse deli gibi diskografi arşivi yapardık. mp3 paylaşımı diye bir şey kalmadı eskisi gibi. artık herkes sokakta spotify'la gününü kurtarıyor, oturup da müzik dinlemiyor. bu yüzden yeni çıkan albüm varsa konuşulmuyor.
-ben bir spotify kullanıcısı değilim, ne zamandır girmediğim hesabıma girdim baktım şimdi dinleyeceğim tarzda yeni albüm, müzik falan da bulamadım. -
eskiden müzik blogları vardı, çeşit çeşit müzikleri keşfettiğimiz folk olsun indie olsun... artık bulması çok daha kolay değil. forum kültürünün de olmaması büyük etken. forumları denetlemek diye bir şey yoktu, mp3 forumunda dertler de vardı eğlence bölümü de müzik de. şimdi hepsi facebok'ta paylaşılıyor. müzik de ya spotify'dan ya youtube'dan geliyor.
en son ben birinin fuck dediği konseri hatırlıyorum sonrasında hiç duymadım nerde ne konseri oldu. bunun siyasi sebebi de olabilir ama sonuç olarak konserlerin, mp3'ün düşüşüyle bulut hizmetlerinin yükselişi doğru orantılı.

geçenlerde aklıma geldi ben en son ne zaman korpiklaani dinlemeyi kestim diye. bi son albümlerini hiç beğenmemiştim, muhtemelen vodkalı albümden sonra çıkan albümdü ya da o albüm.
yapılan işin kalitesi var, bizim zamanımızın olmaması var. daha doğrusu önceliğimizi artık müziğe vermiyoruz ve konuşmuyoruz da o oranda.
eyyorlamam buhář
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yeni DAW (ableton, fl) lar çıktığından beri önüne gelen müzik yaptığı için artık yeni müziklerin çoğu fazla elektronik ve yapımı çok kolay. Parçaların dokusu yok hiç. o yüzden millet eski parçaları dinlemeye devam ediyor. Nostaljik hissediyor vs.

Eski dokuya sahip güzel parça üreten alt kültür sanatçı, grup ve label lar var fakat youtube recommendation a denk gelmezsiniz fazla.

@Esh'e de katılıyorum; müzik dinlenir veya dinletilir. Müzik bilgisi kısıtlı birisi ile müzik konuşmak biraz zordur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...