Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig [18/19]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Sotto said:

Peki Fikret Orman ve Senol Gunes niye elciligini yapiyor bu isin durduk yere?

Ayni yabanci kadroyla Besiktas daha gecen sene CL'de gruptan rekor kirip cikmadi mi. 2 sene ustuste sampiyon olmadi mi?

Aa bak ne varmis..

"Bunun üzerine siyah beyazlılarda yer alan 5 yabancının sözleşmesinin bu sezon sonunda sona ereceği akıllara geldi. Beşiktaş'ın kadrosundaki yabancılardan Babel, Pepe, Adriano, Atiba ve Negredo'nun sözleşmesi 2019'da bitiyor."

https://www.fanatik.com.tr/besiktasta-yildizlarin-son-yili-2008975

Emre akbaba transferinde masaya oturan eski gs mevcut federasyon yöneticisi.

https://twitter.com/ST1Lig/status/1037674231448981506?s=19

Herkes gsye dusman onunu kesiyor di mi?

Al bu da senol gunes

https://twitter.com/BjkMedyaTakip/status/1037646911535292416?s=19

Sistem basta guzeldi ama işlemedi.
Bizim oyuncular serbest dolaşımda olsa serbest olsun boyle iken gidemiyorlar dışarı, biz de cok alınca oynayamiyorlar demeye getiriyor.

Soruya cevap veriyor yani
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Bak FO'yu filan gectim ki Klupler Birligi baskaninin zaten bir agirligi vardir. RTE oyle istedi oyle oldu icin bir kanitin mi var.

abi sana tek kelime bir şey diyemiyorum artık kusura bakma cidden..

yaşadığı ülkeden haberi olmayan adama mantık çerçevesinde bir şeyler izah etmeye çalışan bende hata pardon
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Aa bak ne varmis..

"Bunun üzerine siyah beyazlılarda yer alan 5 yabancının sözleşmesinin bu sezon sonunda sona ereceği akıllara geldi. Beşiktaş'ın kadrosundaki yabancılardan Babel, Pepe, Adriano, Atiba ve Negredo'nun sözleşmesi 2019'da bitiyor."

https://www.fanatik.com.tr/besiktasta-yildizlarin-son-yili-2008975

vay be bunu turkiye'deki herkesin okumasi lazim
Sosyal ağlarda paylaş

Hic alakasi yok. Bak Federasyon ile ilgili degil benim bu bahsettim. Ali Durust sunu demis olabilir vs. Bunlar RTE'nin emri olabilir.

Senol Gunes dedigin adamin RTE boyle dedi diye boyle dusunecek hali yok bu kadar kukla degil bu adam. Cikip FT mesela evet dusmeli bence yabanci siniri der mi sence kendisi bu kadar ugrasmisken sinirin kalkmasi icin?

Durduk yere SG'nin Elit TD'ler toplantisinda boyle bir konuda fikir yurutmesi icin gram sebep yok.

Ulkede RTE'nin her dedigi oluyorsa zaten, ben yaptim oluyor arkadaslar der ve olur, bunun icin SG'nin yorum yapmasina filan gerek yok ki 2017 yilinda RTE dussun filan demisti zaten. Olacak olan o yani.

Sen Besiktas TD'uyken niye boyle birseyi soyleme ihtiyaci hissettin diger TD'ler konusmuyorken, bunu merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Hic alakasi yok. Bak Federasyon ile ilgili degil benim bu bahsettim. Ali Durust sunu demis olabilir vs. Bunlar RTE'nin emri olabilir.

Öyle olduğu bariz zaten, ve koyu GS'li adam tüm gsliler şikayet ederken yabancı sınırı gelecek diyor işte ? demek olayın fb-gs-bjk gibi bir şeyi yok.

Sotto said:

Senol Gunes dedigin adamin RTE boyle dedi diye boyle dusunecek hali yok bu kadar kukla degil bu adam. Cikip FT mesela evet dusmeli bence yabanci siniri der mi sence kendisi bu kadar ugrasmisken sinirin kalkmasi icin?

Durduk yere SG'nin Elit TD'ler toplantisinda boyle bir konuda fikir yurutmesi icin gram sebep yok.

Adamın kendi fikrinin bu olabileceğini düşündün mü hiç ?
Yani BJK TD'si değil GS başında olsa da bunu diyebilecek bir futbol görüşüne sahip olabileceğine gram ihtimal vermiyor musun ?

senin için tek sebep "kendi işine geliyor, rakibi güçsüzleştirmek istiyor" sığlığında mı ?

Sotto said:

Ulkede RTE'nin her dedigi oluyorsa zaten, ben yaptim oluyor arkadaslar der ve olur, bunun icin SG'nin yorum yapmasina filan gerek yok ki 2017 yilinda RTE dussun filan demisti zaten. Olacak olan o yani.

her dediği oluyor zaten, ama dediği yapılmadan önce yandaşları tarafından bunun yolu yapılıyor, gündeme getiriliyor ve sanki RTE emretmemiş gibi oluyor.

erken seçimde bile Bahçeli'yi bunun için kullandı adam sanki DB'nin fikriymiş gibi.

Sotto said:

Sen Besiktas TD'uyken niye boyle birseyi soyleme ihtiyaci hissettin diger TD'ler konusmuyorken, bunu merak ediyorum.

yukarda dedim adamın kendi fikri olabilir BJK TD'si olmasından bağımsız, kaldı ki soruya cevap şeklinde duruyor. Büyük ihtimal milli maç haftası diye milli takımla ilgili soru soruldu

adamın dediği de sistem doğru geldi uygulanmadı, bizim oyuncular yabancılardan az kaldı diyor.
yoksa CL'de oynamış, hala avrupa'da olan seneye de olacak adam zaten elinde 10 tane pektemek olsun istemez.

sayı ile ilgili eleştirisi de adamın "yabancı kısıtlansın ve çöplere maruz kalalım" seviyesinde değil de gençlerimizi nasıl daha iyi olabilir vizyonunda ama işte "gs CL'de diye hep bunlar"
Sosyal ağlarda paylaş

Yine başlamış GS'nin önünü kesmek için tayfa kjhASDASDGAsadasdas müthiş.

İyi de ŞG orada ne diyor? Kural geldiğinde bahsedilen şeyler uygulanmayınca kural çıplak hale geldi diyor. Kuralın amacı neydi, yerli oynatan oynatmayana göre daha çok ödüllendirilecek. Yabancı oynatandan daha çok para kesilecek vs...

Adamlar bunun uygulamasını kaldırdılar 1.5-2 sene önce. Çıplak şekilde 14 yabancı sınırı kaldı diyor. Bunun kimseye bir faydası yok diyor ki bunu burada konuştuk defalarca.

Adam aynı konuşmada yöneticilere ekonomik yükümlülüklerde getirilmesi vs. diyor mesela.

ŞG'ye söyleminden ben de yüklendim çünkü TFF bile kırpıp "YABANCI SERBESTLİĞİ KALDIRILSIN" diye verdi söylemi. Adamların amacı belliymiş yani, yabancı sınırı kalksın demiyor. "BU ŞEKLİYLE" 14 yabancı fazla diyor.

Menajer ve ekonomik yükümlülüğü olmayan yöneticiler, kulüpler üzerinden halkın parasını hortumluyor. Buna bir engel şart ciddi anlamda. Kanunsa kanun vs...

Ha bana kalsa en temizi daha önce de yazmıştım.

8 Şartsız Yabancı
4 23 yaş ve altı yabancı

serbestliği falan iyidir. En temizi limit olarak.

Yöneticilere de ekonomik harcamalardan dolayı yükümlülük, borsaya açık olmasa bile her kulübe tam şeffaflık zorunluluğu vs...

Kim ne kadar alıyor herkes bilmeli, kulüpler her kontratı açıklamalı vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Ha Fiko'nun dediği mesela emir üzerine söylem mesela, ona bayağı söylettirilmiş. Aynı Ankaragücü başkanında, Erzurumspor başkanında vs. olduğu gibi. AKP'ye yakın kimler varsa hep aynı ağızlar.

Tek başına limit düşürmek, daha büyük sorunlara yol açar. Bana temiz çözüm üretsinler, limiti yine düşürsünler. Kimse çıkıp mantıklı ve ciddi bir sistemi reddetmez; herkes imzasını altına atar.

Ama işte o olmayacak garanti olursa. Bunlar futbol gelişsin, kulüpler ayaklarını denk alsın vs. diye böyle bir şey planlamıyor belli yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi fikriyse daha kotu zaten demek istedigim o. Besiktas mantikli yabanci hamleleriyle bu kadar basarili olmusken CL'de rekor kirmis gruptan namaglup cikmisken, 2 sene ustuste sampiyon olurken, gidip yabanci sinirlamasiyla ilgili yorum yaparsan zekasindan suphe duyarim kendi fikriyse.

Bir Turk teknik direktorunun direkt cikari yoksa bu isten yabanci sinirlamasini savunmasini kabul etmiyorum. Bunu, daha bu kurallar gelmeden 3-5 sene once konusmustuk. Turk futbolcu havuzu inanilmaz dar bir havuz ve Avrupa olmasa Turk diye Anadolu kluplerinden takiminda direk oynatacagin futbolcu sayisi 2-3'u gecmez. Bunu bile bile bir TD yabanci sinirini savunmaz ki SG aptal bir adam da degil.

GS'yi durdurmak filan demiyorum. Bu konudaki varsayimi ortaya siz attiniz, siz inaniyorsunuz. Tek dedigim Besiktas son 2 senedir iyi yonetilmiyor ve Dark'in defalarca dedigi gibi menajerlerin dogrultusunda yabanci transferi yapiyor ve CL'den gelen paralari cok kotu yabancilara harcadi. Yani burada suc sinirdan cok yonetimde/hocada. Yoksa bugun takimda Abubakar Talisca gibi adamlar olsa bak bakalim ayni seylerden bahsediyor mu. Gidip Negredoya sacma sapan kontratlar yapip sorumlusunu yabanci sinirina atmak sacmalik. Kaldi ki Turk oyuncu alamazsin diyen yok, oyuncu zaten yok. O yuzden 35'lik GG'ye mahkum oluyorsun. Yabanci siniri kalksa da mahkumsun.

Elli defa tartismaya gerek yok ayni seyleri. Senin de Besiktas TD'u diye her yapilan, her soylenen seyi savunmana gerek yok. SG sacmalamis iste.

Madem oyle, o cok bayildigimiz abi futbolcudan maksimum verimi aliyor dedigimiz SG, yabanci siniri kalksa sanki genc yerli topcu mu oynatacak. Negredoya verdigi 4milyonu Buraklara filan verecek. Bu isin sinirla filan alakasi yok yani.

Yerli oynatani odullendirsen bile oynatacagin yerli yok bunu idrak etmek lazim once. 35'lik GG, Burak, Tolgalarla oynayip odullendirilmek istiyorsa SG, buyursun. Iyi yerli olsaydi zaten oynardi ki iyi olanlar oynuyor. Hep konustuk bunlari. Odullendirme olacakti ama yapmadilar filan palavra cunku kluplerin oynatmaya niyeti yok yerli filan. Ki haklilar. Tarik Camdali oynatip odullendirilsen ne olur.
Sosyal ağlarda paylaş

2017 9.ay

https://www.cnnturk.com/spor/futbol/senol-gunesten-yabanci-siniri-aciklamasi

2017 3. Ay

https://www.mynet.com/senol-gunes-yabanci-sayisina-turkiye-hazir-degil-108342-myspor

Demem neymiş..

Ne Negredo sözleşmesi.
Ne gsnin basarisi falan varmis.

Adam usr uste 2 sene sampiyon olduktan sonra da aynisini söylemiş..

Talisca ve abubakar varken de aynisini söylemiş.

Hadi iyi forumlar
Sosyal ağlarda paylaş

Menajerlere mahkum olup olmamak yonetimlerin elinde olan birsey. Kimse gidip illa Ahmet Bulut'un adamini X paraya al imza parasi ver demiyor, almazsin. Siz demediniz mi defalarca isi bilen yoneticiler oldugu zaman ne dogru hamleler yapti Besiktas.

Yabanci sinirinda olmadigini problemin biliyoruz. Yerli odullendirilmesi konulmamis olabilir ama yukarida dedigim gibi bu bir bahane degil cunku senin amacin yerli/yabanci oynatmak degil, iyi futbolcu oynatmaktir. Iyi de yerli olmadigina gore istedigin kadar para ver zaten oynatmayacaksin.

Ayni seylere donmesin ulke ya. 2006 model Ekrem Dagli Bakili Besiktasi mi istiyorsunuz abi geri sfsd. Biz hala Tarik Camdalin Selcukun kontratindan cekiyoruz.

Idrak edilmesi gereken su: Yabanci siniri oldugunda futbolculara verilen paralar azalmiyor, kluplerin giderleri azalmiyor. Zaten oyle olsaydi bugun klupler bu kadar borc icinde olmazdi ki yabanci kurali 2 yildir var. Borclar 20 yilin birikimi. O zaman nereye geliyor olay, yabanci siniri geldiginde sadece income transferi yabancidan yerliye geciyor, menajer yine kazaniyor kazanacagini sadece bu sefer Negredo yerine Burak uzerinden kazaniyor. Modeste 3 alacagina Tarik aliyor o paralari. Herhangi bir iyilesme filan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

2017 9.ay

https://www.cnnturk.com/spor/futbol/senol-gunesten-yabanci-siniri-aciklamasi

2017 3. Ay

https://www.mynet.com/senol-gunes-yabanci-sayisina-turkiye-hazir-degil-108342-myspor

Demem neymiş..

Ne Negredo sözleşmesi.
Ne gsnin basarisi falan varmis.

Adam usr uste 2 sene sampiyon olduktan sonra da aynisini söylemiş..

Talisca ve abubakar varken de aynisini söylemiş.

Hadi iyi forumlar

O zaman yukarida dedigime geliyor: SG'nin ne kadar vizyonsuz bir adam oldugunu gosteriyor. Yukaridaki paragrafta dedigim gibi: yabanci sinirlamasi kluplerin gider/gelir dengesinde fark yaratiyor olsaydi bu klupler 20 yildir yabanci siniri varken dahi borc icinde olmazlardi. Yabanci siniri sadece parayi yabancidan alip yerliye veriyor o kadar. Menajerler/komisyoncular icin hicbir fark yok. GG'den kac para hortumladi Ahmet Bulut? Ha GG'ye gitmis ha Negredoya farkediyor mu klup acisindan?
Sosyal ağlarda paylaş

bu konu hakkında diğer başlığa yazmıştım
yabancı serbestisinin bayraktarlığını yapacak adam bunlar değil

said:

açıklamayı savunmuyorum zaten yabancı sınırı baştan sona saçma ama bu adamlar ölümüne muhafazakar tipler, öyle düşünüyorsa bile uefa toplantısında çıkıp yabancı serbestisinin bayrakdarlığını kessen yapmaz. status quo söylem neyse ona devam eder.

ha bunu kim yapabilir ali koç yapabilir mesela. fiko da iki sene önce yapabilirdi hatta demeçler bu yöndeydi ama kulüpler birliği başkanı olduktan sonra o da yabancı sınırlamasına yaklaşam demeçlere başladı. bulundukları yer nedeniyle bunlar yanlış kişiler o işi yapamazlar. kameraya goygoy yapıp sınırlama için aksiyon almadıkları sürece sıkıntı yok lafta kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bize yabanci serbestliğini ovmene gerek yok.

Beşiktaş borctan batsa da ben sınırsız yabanci taraftari olucam zaten. Akli basinda futbol takipcisi her insan da bu görüşte olacaktır..

Biz sadece izleyeniz ve kaliteli oyuncu görmek istiyoruz. Adi mehmet olmus kwoike olmus kimsenin umrunda degil. Parayi veren ben degilim yerli yasak olsun isterse yani.

Ama bu isi yöneten adamlar farkli pencereden bakip konuyla ilgili konusuyor, siz ise bunu kendi kaliteli oyuncu izleme pencerenizden yorumlayip hataya düşüyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

ben fenerbahçe anelkalı dönemde sınırsız yabancı isterken gerçekten türk gençleri için sınırsız olmasın falan diye düşünüyordum. ama yıllar geçtikçe gördüm ki yok öle bişi. bizim pezevenklerin çalıştığı falan yok, yabancı sınırı olunca çalışmasa da, full time yatsa da, göt göbek bağlasa da, sigara içse de 2 milyon euro'yu alıp takılacak. küçük takımlar kıytırık oyuncular için 8 milyon euro fiyat çekecek... vs vs vs

olacak iş değil yabancı sınırı gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Farkli pencere olmadigini aciklamaya calisiyorum.

Klup menfaatleri ve giderleri acisindan yabanci sinirinin daha iyi olacagina dair hicbir durum yok. Boyle olsaydi bu klupler sinir varken 20 yildir borc icinde yuzmezdi. Menajerlerin kucagina yerli de yersiz de oturuyorsun zaten.

Kimse cikip bu isin ekonomisinden bahsetmedigi surece zaten kabul etmeme imkan yok bu tarz aciklamalara. Sirf RTE oyle dedi diye senin ekstra birseyler demene gerek yok SG veya baskan olarak. TD'sun sen. Ya oturup ciddi ciddi aciklarsin ekonomik olarak bu isin neden nasil olmasi gerektigini ya da zaten ne yapilacaksa federasyon kafasina gore yapar.

FT'ye sorsunlar yabanci siniri gelsin mi ne diyecek sence mesela? Illa yorum yapmasina gerek yok kimsenin Cbaskani birsey dedi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da bu AKP'nin taktiği yıllardır. Bir şeyler atacaksa ortaya önce birilerinin bunu ortaya sürmesini, sonra "tamam biz tepkilerinize hep olduğu gibi yine kulak veriyoruz ve bu sorunu çözüyoruz" olayına bağlar.

Ülkedeki her şey son 5-6 yılda özellikle bunun dışına çıkmadı. Herifler erken seçim kararı bile kendilerine patlamasın diye MHP'ye yaptırttı falan ksjfhsa

Kulüpler Birliği Başkanı ve son 3-4 yılın en popüler TD'sine tabii ki söylettirecekler. Ankaragücü başkanı, Erzurumspor başkanı falan söyleyince kimse iplemedi çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

E SG diyor zaten denetim olmali diye. Adam yillardir her konusmasinda diyor denetim denetim diye.

Zaten kulüpler hortumlanacak vaha olarak görüldüğü surece uzayli da oynatsan zarar edersin.

Denetim olduktan sonra 12 yabancıyla da kar edersin 22 taneyle de. Senol hoca onu demis. Guzel sistem, ama hazir olmayan bir futbol iklimi, uygulanmayan kurallar, denetimsizlik ile kotuye gidis var.

Denetim gerek, kurallarin uygulanmasi gerek. Oyle düzgün işleyen bir ortamda hic bir yönetici de cikip yerli yabanci demez. Hocalar konusmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Denetim konusu zaten yabancidan bagimsiz bir durum. UEFA bunu iste buyuklere uygulamaya basladi ama kucuk takimlar zaten Avrupayla isi olmadiklarindan rezil durumdalar. M Cengiz dedigi attigimiz her adimi bildiriyoruz artik diye.

Yoksa tabii ki essek gibi denetim olmasi lazim bu transfer islerinde filan da demek istedigim yerli olunca da ayni sey yani. Cikip bunlar uzerinde durulmali sayi yerine.

Ben ekonomik olarak konusulmasini istiyorum bunun. Yabanci 5 olsun 8 olsun diye degil. Bunlari da baskanlar, TD ler filan yapacak artik daha detayli.
Sosyal ağlarda paylaş

Turk insanı kolaycılığı.

Kulübü batir suçu yabancıya at, paralari al kac.
E arkalarında her pisligi hasıraltı eden tff ve hükümet var. Bulunmaz ortam valla yolmak isteyene.

O yüzden oturtup konusmak kimsenin isine gelmez RTE halleder diye bakıyordur herkes.

Yoksa serbest piyasada urun havuzu daraldikca fiyatlarin artacagi aşikar yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu iş tamamen yamyam menajer tayfanın bürokratlar, danışmanlar ile RTe yi ikna etme olayı.

Volkan Şen, Ozan Tufan falan çöp oldu, bugün sınır olsa bu tip adamları almak için 3 büyükler birbirini yiyecek menajerler cukkayı alacak. Tarık Çamdal mesela 1.6m alıyor adım gibi eminim o paradan ciddi bir kısım menajere de akıyor. Kural kalktı bu nargileci menajer ekibin dümen bozuldu. Olayın 2 kere üst üste GS nin sağlam yabancı getirdiği yıllara denk gelmesi de kulübün cenabetliği.

ŞG olayına gelince de lafla icraat bir olacak abi. Sen yerli olsun diyip son gün Llajic ve Karius'a Bi ton para verip alıyorsan, geçen sene Münih maçına 10 yabancı çıkıyorsan samimi değilsin. E ama ona verilen transferler onlar adam napsın denirse de yine kendini inkar etmiş oluyor. Gitsin Ali Koç gibi Altınordu gibi yerlerden gelecek vadeden topçular alsın yabancı getireceğine son gün.
Sosyal ağlarda paylaş

En son olan şike , Yabancı kuralı, playoff denen saçmalıklardan dolayı futbolu bırakan tanıdıklarım var. Şimdi enine boyuna tartmadan yabancı kuralını getirsinler bu sefer bende bırakırım belki. Neden oturup Tarık Çamdal gibi adamlara 5 milyon ++++ veren takımın batmasına üzüleyim ki derken ben duygusal adamım gelir küfür eder gene gs yi yalnız bırakmam.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...