Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Starfield

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

@Scalanovaniye 1,5 aydaki foruma tek girdin beni baitlemek anlamıyorum ama öyle diyorsan öyle olsun. 😀

uzunca yazmayayım madem kısa özet "fizik harici övecek birşey yok" diyenler için:

faction questleri çok iyi. factionlar zaten yazmıştım her biri uzay settinglerine değişik yaklaşımları yansıtıyor işte starship troopers, space western, nas/sagan style, bir de cyberpunk işte. her keyfe göre birşey var. gezegenlerdeki rng generation gayet iyi, (nehir eksik) satisfactory'de şöyle bir imkan olsa oynyanlar zevkten dört köşe olur. gunplay yaptıkları arasında en iyisi, türündeki iyi örneklerden. dialoglar bayağı ciddi uzun, persuasion sistemi sadece renkle alakalı gibi olsa da bayağı dialoga spesifik seçenekleri var, one liner ile iknaya göre çok daha gerçekçi. başarıya ulaşmak daha granüler tek şans yerine, bu çok iyi. oyundaki biome çeşitliliği çok iyi gene.

eleştirilerim:

scaling olmaması bayağı challenge seviyesinde kopmalara neden oluyor. 10 tane düşman geliyor, ikisi zor, kalanları 0 challenge. outpost kurmanın gameplay olarak esprisi yok. crafting gene silah ve zırh addonlar hariç gerekli değil, hatta o bile esgeçilebilir yani bayağı modlu düşen itemlar sayesinde. öte yandan mermi craft gibi elzem birşey yok. para harcanacak birşey de yok mermi hariç insan devamlı gemide modül filan değiştirmiyorsa, onların da en iyilerini alınca zaten money sink bitiyor. combat dengeleri bayağı sıkıntılı. oyun malum çok fazla ağır yani herşeyi kıstım ama gene bazen 40'a kadar düştüğüm mekanlar oluyor açık alanda. ne yapabilirlerdi bilmiyorum ama bu kadar ciddi performans sıkıntısı olmamalıydı.

yazmayacaktım hadi yazdırdınız. ❤️

Sam tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 28.09.2023 17:22 tarihinde dedi ki:

@Xenocidesüt kutusunu ben attım çünkü, üstüne de methiye yazdım ama "övülecek başka birşeysi yok" dediğine göre onu da hiçe saymışsın. yani başka kimse yok zaten başlıkta oyunu öven, bir de kızılelma video atıyor işte o kadar. yazdığın mesajda niyetin olmasa bile bana yönelik ister istemez. ben de niye övmekle uğraşmadığımı anlattım. aslında oturup övgümün yanısıra eleştirilerimi de içeren daha geniş birşey yazacaktım ama yani bir esprisi olmadığı gibi vakit israfı. discord'dan baitlemeye gelip sonra gene oraya dönüp rageleyecekler yani maalesef 2023 itibariyle komüniteyle etkileşimim buna geldi görünen o ki.

valla belki de baştan öyle yazman lazım çünkü buraya yazdığın mesajın hedefinde iki kişi var, senin facebook feedini görmüyoruz sonuçta.

yahu başlığın ilk sayfasından son sayfasına %95 eleştiri, "ELEŞTİRMEYEK Mİ" demek ne bileyim yani biraz komik değil mi sence de? daha ne olacak yani beni sindirdiniz işte kızılelma'nın video paylaşımını da durdurduğunda birşey kalmıyor zaten. ben bundan sonra zaten forumda bethesda oyunlarıyla ilgili birşey fazla yazmamaya çalışacağım yani.

dediğim gibi şekil 1-a:

tamam özür dilerim vallahi senin attığın postu görmemiştim. Gerçekten sosyal medyada gördüklerimin üstüne bi de kızılelmanınkini gördüm ve patladım. Doğru diyosun sana yazmışım gibi olmuş. 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Hidetaka Miyazaki anlatı anlamadılar 

Kojima anlattı anlamadılar

Witcher 3 ün başında olanlar anlattı anlamadılar

Kimler neyi anlamadı? Skyrim , Elder Scrolls ve yapıldıkları motoru.

Şimdi aynı kişiler Starfield e saldırıyor. Bu kitleye anlatmak imkansız . Anlatmayı denedim olmuyor.

Witcher üçte ilk haritanın çıkışını bulamayanlara anlatmak mümkün değil zaten ..

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 28.09.2023 17:44 tarihinde dedi ki:

@Scalanovaniye 1,5 aydaki foruma tek girdin beni baitlemek anlamıyorum ama öyle diyorsan öyle olsun. 😀

uzunca yazmayayım madem kısa özet "fizik harici övecek birşey yok" diyenler için:

faction questleri çok iyi. factionlar zaten yazmıştım her biri uzay settinglerine değişik yaklaşımları yansıtıyor işte starship troopers, space western, nas/sagan style, bir de cyberpunk işte. her keyfe göre birşey var. gezegenlerdeki rng generation gayet iyi, (nehir eksik) satisfactory'de şöyle bir imkan olsa oynyanlar zevkten dört köşe olur. gunplay yaptıkları arasında en iyisi, türündeki iyi örneklerden. dialoglar bayağı ciddi uzun, persuasion sistemi sadece renkle alakalı gibi olsa da bayağı dialoga spesifik seçenekleri var, one liner ile iknaya göre çok daha gerçekçi. başarıya ulaşmak daha granüler tek şans yerine, bu çok iyi. oyundaki biome çeşitliliği çok iyi gene.

eleştirilerim:

scaling olmaması bayağı challenge seviyesinde kopmalara neden oluyor. 10 tane düşman geliyor, ikisi zor, kalanları 0 challenge. outpost kurmanın gameplay olarak esprisi yok. crafting gene silah ve zırh addonlar hariç gerekli değil, hatta o bile esgeçilebilir yani bayağı modlu düşen itemlar sayesinde. öte yandan mermi craft gibi elzem birşey yok. para harcanacak birşey de yok mermi hariç insan devamlı gemide modül filan değiştirmiyorsa, onların da en iyilerini alınca zaten money sink bitiyor. combat dengeleri bayağı sıkıntılı. oyun malum çok fazla ağır yani herşeyi kıstım ama gene bazen 40'a kadar düştüğüm mekanlar oluyor açık alanda. ne yapabilirlerdi bilmiyorum ama bu kadar ciddi performans sıkıntısı olmamalıydı.

yazmayacaktım hadi yazdırdınız. ❤️

ya starfield filan çok takip etmiyorum ama 

"satisfactory'de şöyle bir imkan olsa oynyanlar zevkten dört köşe olur."

abi cidden değişik haritalar zart zurt olsa harika olurdu satisfactory'de ya. hep aynı harita olması beni hiç cezbetmiyor. 

valheim'da mesela yeni bir haritada ortalığı keşfetmek, "nasıl bi yer lan bu ada" diye mal mal gezip sonra şahane bi mekan bulmak en sevdiğim şeylerden biri.

eyyorlamam bu kadar, süt kutularına devam edebilirsiniz........ 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Marl0_on, 30.09.2023 19:38 tarihinde dedi ki:

bu oyunu oynayıp angaraya inen benden başka kimse oldu mu acaba sdf

ben bodrum’a indim ama çöl olmuş hepsi lol. bu arada oyunda dünyada landmark işaretleyen bazı unique itemlar var sağda solda günlük gibi.

@Saerosrng haritalar bir de değişik biomelar olsa bundaki gibi keşke. aynı gezegende birkaç ayrı biome oluyor gezegendeki yerine göre. kaynaklar, flora, fauna değişik.

Sam tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

LethE, 01.10.2023 11:04 tarihinde dedi ki:

benim yaşadığıma benzer bir durumsa %LOCALAPPDATA%/starfield *.pipeline dosyasını sil

Anlamadım, xboxta oynuyorum ben. Karanlık derken DARK demek istedim ya.

Böyle bir parodiyle karışık darklık var özellikle derelict shiplerde ve random encounterlarda

Sosyal ağlarda paylaş

settings/controls altında outpost item rotation speed var bu arada. onu sıfıra çekince modül vs’yi çok daha hassas ayarla yerleştirmek mümkün oluyor.

crew skill kaynaklı çok kötü bir shield bugı var yalnız, çabuk fixlerler umarım. skill bonuslar stackleneceğine tam tersine penalty veriyor, çok bakındım ama çözüm bulamadım. gemiye bir kere bulaşınca gg sanırım. hiç crew koymazdım bilseydim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...