Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2018 Dunya Kupasi - FIFA Fantazi Futbol Başlığı

Fistan

Öne çıkan mesajlar

Haci pek olmamis bence kadro. Bir kere o kadar fazla forvet elemani var ki puan getirecek, gidip Quaresma'yi almissin.

Bence dengeli kadro diye bisi yok bu oyunda. Yedekleri salla. 2 tane 8'lik adam yerine 12'lik Neymar'i tercih ederim acikcasi. Cunku adam illa atacak yani.

Belcika Panamayla oynuyor mesela belki 4-5 tane atacak. Belcika'dan adam almak lazim, Fransa'dan almak lazim, Brezilya/Almanyadan almak lazim. Portekiz - Hirvatistan? Meh.

Orta sahayi minimum tutmak lazim puan getirmiyor adam gibi. En banko puancilar Muller-De Bruyne filan ama pahalilar tabii. Belki Eriksen filan.

Defans kaleci icin 5-5.5 max gayet yeterli bir tane de Kimmich/Marcelo sikistirirsin. 90 dakika oynasin gol yemesin yeter genelde atarsa ekstasi asist filan. Atiyorum A grubunda zor gol olur mesela. Bas Godini Muslerayi gec. Ingiltereden al bi defans. Bunlar 5-5.5'luk adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hamm mantıklı tabi dediklerin fakat onları ben CL fantazilerinde hep denedim bi çoğu failledi.
şeyi de görmek gerekiyor hani ilk maçlar kimle oynancaktan çok ileride hangi takımlar tutunabilecek. böylece eldeki oyuncular çöpe dönüşmesin çünkü para kalmıyo transfer için falan.
misal kale önemli abi. gol yemeyecek kaleci lazım. ordan baya puan gidiyo.
leblebi gibi gol atacak oyuncudansa onları besleyebilecek adamlar da baya promising. o leblebici bi sakatlanıyo bişey oluyo güm gitti 12 milyor.
kalan kısımsa şans işte.
ha tabi ilk maçlarda çok zayıf rakiplerle oynayacak takımların yıldızlarından iyi bi getiri ihtimali oluyo ama olmayadabilyo sdfds.
kısfmet ya deniyoz her sene binbir çeşit varyasyon ne bilim:p
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii ki bilemezsin de Quaresma dedigin adam ne gol atar ne bisi yapar. Bir de cok ayni takimdan adam almisin. Portekiz gidip Ispanya'yla oynayacak yani. Onun yerine Belcika Brezilya laylaylom maclar oynayacak.

Forvetlerde Neymarindan Messisine Lewandowskisinden Reus/Wernerine Lukakusundan bilmemnesine tonla gol atacak adam var. En cok puani genelde forvetler getiriyor.

Orta sahada gol asist yapmayacak adami almanin mantigi yok. Pasa/top kazanmaya puan yok diye hatirliyorum, yanilabilirim. Atiyorum Modric nasil puan getirecek mesela ama onun yerine Muller var gol atma olasiligi cok daha fazla olan. De Bruyne var illa atacak/attiracak. Bunlarin hepsini toplayamiyorsun tabi de kombinasyonlari denemen lazim.

Defansta 90 dakika oynamasi gol yememesi onemli. Hangi takimlar az yer bence A grubunda cok gol olmaz. Bunu bilebilmek tabii ki zor da atiyorum buyuk takimlar az gol yer. 5-5'luk kaleye adam bulunur. 5'lik banko oynayacak defans bulunur. Oradan 1.5 fazla birine verecegime forvete birakirim o puanlari.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

ha şu alttaki bench boost active ne bi de? ben onu tıkladım neymiş diye hiçbişey olmadı şimdi de tıklayamıyorum bi daha.

turnuva boyunca 1 kere kullanma hakkın olan bi şeydi sanırım okumuştum ama tam hatırlamıyorum. normalde ilk 11'deki adamların puan getiriyo olması lazım sadece, onu basınca yedektekilerin puanını da ekliyo 1 seferlik.
yani böyleydi galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

şu da benim takım
dengeli yapayım dedim süperstar forvet 3lüsüyle daha çok puan kapayım fikri yemiyor ya. fantasy lig oyunlarının büyük tuzağı bu yıllardır.
http://www.imgim.com/1844incid8830390.jpg

bu arada €0,5m artmış, quaresma'yı salla firmino falan al bari 8,5'a.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

hergün yeni takım mı yapacağız lan? yani bugün oynayacak adamları alıp şimdi, yarın da yarın oynayacak adamlardan mı kurmak lazım kadroyu?

hayır canım. mesela şimdi kurduğun takımı gruplar bitene kadar pek değiştirme imkanın yok.
ilk round bitince yani gruplarda ilk maçlar tamamlanınca 1 transfer hakkın var, daha fazla yaparsan 4 puan düşüyor her transfer için falan.

gruplar bittiğinde limitsiz ama tekrar kurabilirsin takım.
çeyrek final öncesi 3
yarı final öncesi 5
final öncesi de 5 bedava transfer hakkın var. fazla yaparsan hep -4 puan yiyorsun her transfer için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...