Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Ben banko beraberlik yazmistim kafamda bu maca nitekim oyle oldu.

Sezonun 3. Maci, at gibi oynayacaklarindan emin oldugun bi takim, kimi koyarsan koy o topu yaptirmayacaklar sana, kanatlar zaten isleyemiyo basarak iyice cizgiye atiyolar, babel formda olsa biraz belki biraz daha iyi olurdu calim-kosu acisindan.

Duran top icin q7 nin olmasi gerekiyo her turlu, onu surekli listeden cikarip durmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim topcular iyi oynadi demiyorum ama bursa 2x bursa oynadi ya i o cok net gozukuyo. Yetenekle degil hirsla 2x. Herif topu kaybediyo bi daha gelip almak icin yardiriyo, alamiyo, bi daha yardirip en azindan faul yapiyo. Bu bi sure sinra istegi kirar karsi takimdaki.

Oguzhana arka arkaya 3 faul yapildi, hafif mafif ama cocuk bile isyan etti sonunda yeter mk diye
Sosyal ağlarda paylaş

Bursa'yı sevin sevmeyin ama aslında büyüklere karşı her maç konsantre çıkıp, tek şampiyonluklarının hatrına açık oynuyorlar, kapanmıyorlar. Mesela Galatasaray'ın son yıllarda en çok harcadığı takım Bursa'dır, çünkü hep atak oynatıyorlar takımı, biz de 4-5 allah ne verdiyse atıyoruz. BJK'nin tempo problemi var, Bursa baya iyiydi.

Bolu'dan aldıkları sol bek Umut'u Nagatomo'nun yedeği olarak çok istemişti Terim ama 1 milyon euro bonservis çekmişlerdi, baktım Bursa 250 bin'e almış. O adam çok parlar bu sene diyeceğim ama gençlere şans vermeyi sevse de Samet gidip oraya alemin en dip sol beki Latovlevici'yi almış.

sardalya said:

BulletRide said:

Ulan Bursa'nın bile Sakho'su falan var; forvet rotasyonunda ligin en kötüsüyüz resmen. Yalnız anlamadığım Rennes bu adamın bonservisine daha 6 ay önce 10 milyon saymış. Bursa'nın kiralık bile olsa kadroya katması ciddi başarı.

Eren noproblem bunu begendi

GS'liyim. Bizden bahsediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Ulan Bursa'nın bile Sakho'su falan var; forvet rotasyonunda ligin en kötüsüyüz resmen. Yalnız anlamadığım Rennes bu adamın bonservisine daha 6 ay önce 10 milyon saymış. Bursa'nın kiralık bile olsa kadroya katması ciddi başarı.

Abi şimdi Sakho falan da yazıldı da bizim taraftar öyle bir yangın yaptı ki Modeste dışında falan kim gelse yakarız bu gezegeni dendi.

Sakho açıklansaydı 7/24 söverlerdi o transfere. Bir de üstüne aynı oyun ile TS'ye mağlup olunca ki, o maçta Gomis de olsa o oyun ile skor değişmezdi, seyrele yangını.

Twitter harbiden büyük illet oldu futbol kulüpleri için.
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga Zengin > Quaresma

Duran topları çok iyi algısı tamamen ona hiç yoktan bir vasıf biçmek için hayallenen şeylerden biri. Ben de maç başına 20 duran top kullansam eşeğe bile bir tane attırır ya da atarım arada.

Adam duran topların %95'ini tartışmasız en kötü şekilde kullanıyor ama duran top ustası oluyor. Müthiş, cidden müthiş...
Sosyal ağlarda paylaş

Kadrodaki en iyi duran topçuda tahminen Caner evet, topların önemli bir kısmı cidden tehlikeli geliyor. En azından Quaresma'nınkiler gibi nereye, hangi şiddetle nasıl gideceği belli toplar olmuyor.

Llajic'in iyiydi diye hatırlıyorum. Oğuzhan'ın sol cepheden duranları iyiydi eskiden. Lens iyi kullanırdı. Bunların hepsi opsiyon. Mantık ile yönetilen bir organizasyonda Quaresma'ya duran top kullandırtmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

q7 dediğin adamın duran topları leş, coğu zaman attığı top ön direğe zor gidiyor, orta açacak oluyor önündeki arkası dönük adamın sırtına vuruyor, sadece trivela veya rabona yapmış olmak için müsait pozisyonda orta açmayıp, fake atıp şova kaçıyor.

219195129 tane top kullanıp 2 tanesi iş yapınca q7 duran topta etkili olmuyor, baya kötü adam. ama şu taraftarın gözündeki inanılmazmış algısı bitmedikçe düze çıkamaz BJK

gezegenin en balon futbolcusu hakan çalhanoğlu mesela..

hiç bir halta yaradığı yok, freekick dışında oyunda sıfır(0), sırf duran top olursa vursun diye 10 kişi oynatıyor takımı.

q7 onun farklı bir versiyonu, orta dışında yok oyunda, onda da yüzdesi düşük
Sosyal ağlarda paylaş

"Hakemler VAR istemedigi icin uygulamayı baltalıyorlar" komplo teorisine inanmama az kaldı. MHK'nin elinde orta hakemler ve VAR hakemleri arasında gecen konusmalar var. Kimin hatalı oldugunu bulup cezalandırsınlar. VAR'a bakmaya usenen hakem olmasın.

El pozisyonu penaltı mı degil mi bilmiyorum cunku pozisyona cok dikkatli bakmadım ama Cücü sanırım VAR'a bakmaya gitmedi. Git bak abi. Noldu VAR'a gitsen incilerin mi dokulecek sevgili Cücü? Ha tabi gitse ne oluyor gene bildigini okuyor ayrı mesele de. En azından yanlısı orta hakemin yaptıgını herkes bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakemin VAR'dan destegi reddetme hakkı var "Ben gördüm" diyerek. Daha ilk uygulamasında Cüneyt bunları önüme getirmeyin tavrını koydu. El pozisyonuyla ilgili gördüğüm üç ihtimal var:

1. Cüneyt nasılsa reddedecek diye zaten Cüneyt'in genelde 4. hakemliğini yapan Barış Şimşek bir şey yok diye Cüneyt VAR izlemesi yapmasını talep etmiyor.
2. VAR hakemi izlemesini talep ediyor ama Cüneyt ben gördüm diye reddediyor.
3. 1000% orta hakem hatalı degilse (sayıyla bin) VARdan izleme talebi yollamayın dediler. Ortada ama dikkat gerektiren pozisyonları salıyorlar.

1. secenek turkiyede olur cunku herkes kraldan cok kralcı. Ama 2. secenek asıl mantıklı olan eger Barış Şimşek kendini yakmak istemiyorsa. 3.su ise VAR'ın mantıgına biraz aykırı.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

var'a gidip gitmeme olayı öyle değil bildiğim kadarıyla. var hakemi önce oyun dururken bakıp kendi fikrine göre ya hakeme hocam gelin sizde bir inceleyin diyor yada devam oyna diyor diye biliyorum ben

Demek var hakemleri mesai parasi istemedikleri icin kendilerini baltaliyorlar

veya penalti falan yok besiktaslilar ...

3. Senaryo bence mantikli mesela milimetrik ofsayti olcmeseler de olur, bazen kurallarla hakkaniyet celisiyor zaten* bu noktada hakem hakkaniyete kayabilir.

bu pozisyon ozelinde konusmuyorum izlemedim maci da pozisyonu da.

*bu 20 yasini gecmis herkesin ahlaksal olarak hayatin her alaninda sorgulamasi gereken bi olgu zaten, kural boyle diye aglayanlara istinaden veya caner’e hukuksuz ceza verdiler diyenlere, hukuksuz ama hakkaniyetliydi.

Baska bi ornek pazarda yaprak satan ayse neneyi kacak calismaktan hapse atmak, hukuka uygun, hakkaniyetsiz.

Hukuk anayasa degisir ama vicdan sanmiyorum (bilmiyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

var'a gidip gitmeme olayı öyle değil bildiğim kadarıyla. var hakemi önce oyun dururken bakıp kendi fikrine göre ya hakeme hocam gelin sizde bir inceleyin diyor yada devam oyna diyor diye biliyorum ben

hakemin ben gördüm devam edin deme hakkı var.

ama şu hareketiyle cücü suçu VAR'a atıyor. adam kendi açısından win-win duruma getiriyor olayı.

1- hem pozisyonu tekrar izlemeyek verdiği kararın arkasında duran, doğru görüp çalan adam imajı çiziyor.
2- hem de olası bir hata varsa hiç izlemeyerek sanki VAR odasında izleme kararı gelmemiş de onlar kaçırmış gibi yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle salak şey mi olur abi. var hakemi izleyin diyorsa izlemek zorundadır hakem. yoksa neden var'a gidilsin ki. daha gidilmeden önce zaten hakem oyunu devam ettiriyorum var'a gidilmeye ihtiyaç yok demesi lazım. hem var'a gidilecek, hem de var hakeme incele diyipte hakem gördüm ben diyecek gibi bir durum olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...