Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol [18/19]

Raylen

Öne çıkan mesajlar

çizgi kalecisi olmamasını bırak, çizgi kalecisi için belki de en iyi örnek olabilir şu an courtois.

top rakipteyken adamı altı pas'ın dışında zor görürsün. en son hatırladığım watford'a karşı açılayım diyip, topa bile dokunamayıp penaltı yaptırdıydı sdfds.

hiç de sevmem zaten. bu sene iyi iş yaparsa belki severim :>
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ben de sevmem zaten ama katılmıyorum abi :)

Çizgi kalecisi dediğin yan toplarda özellikle çizgide durup vuruştan sonra kurtarmaya yönelik hamle yapar, Courtois yan toplarda bunu yapmıyor.

Onun dışında top rakipteyken çizgide kalmasının sebebi oynadığı savunmalar ile alakalı diye düşünüyorum. Chelsea ve Atletico genel olarak savunmasını güçlü kurmayı seven ve öne çıkarmayan takımlar. Mesela bayern Neuer'i dahil ederek kuruyor savunmasını ve bu sayede Neuer daha önde oynayabiliyor. Chelsea'de bir ihtimal kalırsa Courtois, yeni hocanın etkisiyle savunma farklı kurulabilir ve daha farklı rolde görebiliriz Courtois'yı. Madrid'e giderse yine çizgi kalecisi gibi oynamaya devam eder muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yan topa ne bakıyosun. 2 metrelik adam, arada o kadar çıkacak tabi çakılı kazık mı bu.
ki yine çizgide kaldığı da çok oluyor ki aslında. ama her pozisyonda da çizgide kalıcak diye bi şey yok.

bi de takımların geleneksel taktikleri gibi bi şey yok sonuçta. bayern öyle istiyor diye neuer öyle oynamıyor, neuer öyle olduğu için bayern'in defans hattı öyle.
bazı oyunculara göre kurarsın düzeni yapıcak bi şey yok. istemiyosan satarsın ama neuer gibi bi adamı satmak da çizgide kal demek de mallık olur. simeone gelse tutamaz o adamı çizgide.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte tamamen ondan bahsediyorum ben de. Neuer şu an çizgi kalecisi olacağı bir takıma gitmez, gitse de taktik ona göre değişir çünkü oyun stili çizgi kaleciliğine çok uzak.

Courtois için ise durum farklı. Çizgi kalecisi olarak da, oyunun içinde olarak da oynayabileceğini düşünüyorum ben. Şu ana kadar oynadığı takımlarda çizgi kalecisi rolü ona biçildiği için öyle oynadı ama kendisine Neuer tarzı bir rol çizilirse ona ayak uydurabilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

+5 sene dahaya katılsam da volkan ayısıyla kıyaslanamayacak kadar iyi kaleci muslera. o yüzden baştan beri yeri bu lig değildi aslında bence.

epl'de bi 7-8 takım var kafadan, onların yerinde olsam gözüm kapalı alırım. 3-4 sene rahat götürür.

@holy savunmaya göre oynuyor diyince, neuer'i de ona örnek veriyosun diye düşündüm. neyse.
bence courtois o kapasitede değil. zaten ben dünyanın en iyi 3 kalecisinden 1'i olarak da görmüyorum. ter stegen bile daha iyi bence courtois'dan.
Sosyal ağlarda paylaş

muslera italyada eli yüzü düzgün bir takımı bırakıp, o yaşta niye türkiyeye geldi

galatasaray gibi UEFAyı kazandığı altın zamanları dahil mahalle bakkalı profesyonelliğinde yönetilen bir takım(emreyle okan lel), jardeli anca 2 küp kesme şekerle takaslayacak kadar menajerlere bel bağlamış bir yönetim nasıl oldu da bu kadar sağlam bir transfer yaptı

sabri gibi birisinin bile kazan kaldırabildiği bir ortamda şimdiye kadar nasıl hep işine baktı ses çıkarmadı, neden yıllarca gsde kaldı

bir de volkanın verdiği her röportajda musleraya bir tribute yapacak her seferinde bir saygı gösterecek kadar aralarında ne geçti, hiç bilmiyorum

ya herifin karısı ailesi istanbulu çok seviyor ya da herif taffareli miyagi san statüsünde falan görüyor
Sosyal ağlarda paylaş

nike'nin bu kit güzel ama fransa'nınki de böyleydi zaten bi renk farkı vardı.

renkler daha güzel olabilirdi bence, renk olarak fransa'nınki çok daha iyi mesela.

reddit'te bi de biri şey yazmıştı buna, barça'nın antrenman kiti kupa görecek ama totnımınki bi bok göremiycek diye asdsds.
Sosyal ağlarda paylaş

çok boş yapıyor mesut, kısmen haklı olsa da

kendine yapılan siyasi hoşgörüsüzlük ama bunu en çok orada doğup, büyüyen biri olarak bilmesi gerekiyordu. çoğumuzun almancı arkadaşı vs. var adamların bu konuda çektikleri ortadayken sen yaptığın şovun hesapsızca sana patlamasına böyle tepki vermemelisin.

bir de klasik söylemler. neymiş müslüman olduğu içinmiş. khedira müslüman değil mi? boateng, rudiger, gomez göçmen değil mi?

çok boş yapıyor ama iyi prim yaptı.

Almanların da bu konudaki tahammülsüzlüğü harbiden can sıkıcı diğer yandan.
Sosyal ağlarda paylaş

eh zaten onun planını yapmıştır. ben de zaten zararlı çıktı demiyorum. Mesut boş yapıyor diyorum asdf

Kendisine ihtiyaç kalmadığı zaten son turnuvada ortaya çıktı. o da yeni yapılanmanın içinde olamayacağını anlamıştır tahminen. Irkçılık muhabbetine bağlayınca destek görmesi doğal ama işte geçmişine döndün mü zaten iki yüzlü olduğunu görürüz.

2010 yılında ben Türkiye'yi seviyorum ama Alman hissediyorum diyip Almanlara yanlayan kendisi değil miydi mesela... Scholes, Mesut gibileri çift vatandaşlı diye sınıflandırırken Almanlığını ön plana çıkartan kendisi değil miydi mesela.

Devran dönünce mi böyle oldu demek lazım Mesut'a. Ki devranı döndüren de kendisi başkası değil.

O siyasi buluşmaya mesela Emre Can gitmedi davetli olmasına rağmen. Gitmeyebilirdi kendisi de alacağı tepkiyi düşünüp vs...

Almanların toleransı cidden yok bu konuda. Bunları en çok kendisi biliyor
Sosyal ağlarda paylaş

adam kariyer basamaklarını ilmek ilmek plan dahilinde kullandı. almanları seçmesi de bunun bi parçasıydı. iki yüzlülük mü değil mi bilmem ama gayet akılcıl bi çıkar hareketiydi kendisi için o yüzden hiç bir şey diyemem o konuda.
o zaman şöyleydi şimdi böyle muhabbeti hiç rasyonel değil. insanlar bunu yapar elbette önemli olan getirisinin ne olduğu. bana o kısım tamamen politik argümanlardaki laf yarışlarını anımsatıyo.
felsefede varya tu quoque diye bi kavram. hah işte tam o oluyo.

bir de bunlara istinaden ben yaptığı hareketin yanlış falan olduğunu da düşünmüyorum. istediğini yapar, istediğiyle fotoğraf çeker. gelicek tepkileri öngörememiş olması hatalı olduğunu değil dummkopf almanların hala var olduğunu gösteriyo.

şunu bir başka ülke yapsaydı baya net medeniyetten uzak diye ithamlarda bulunurlardı, tipik bir batılı ülke hipokrasisi.

şuna bi güncelleme atayım şimdiden, sen hatalı görüyorsun dediğini düşünerek yazmadım bunları. genel bi görüş. ben öyle demedim diye 10 post birbirimize maramımızı anlatmak durumunda kalmayalım lul
Sosyal ağlarda paylaş

Almanlarin toleransi yoksa once kendi ulkelerinde 10% alan irkci AfD'ye baksin salaklar tayyibe laf yetistireceklerine 100 milyon aptal isleri gucleri yok tayyiple ugrasiyorlar.

cok guzel demis niye podolskiye kimse alman-leh demiyor diye,

macaristan avusturya polonya hepsi sagci partiler seciyor onlarla foto cektirilse boyle olur mu acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...