Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üzüm suyu thread

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Bursa'da şu en eski ve meşhur iskendercide verilen şıra aşırı lezzetli geliyor bana. Sordum adamlara kendileri yapıyorlarmış, dışarıda bulamazsın dedi.

Varsa buna benzer şıra önerisi olan deneyebilirim.

Neyse üzüm suyu için bu kadar yeter.

Şarap için eğer yakınsanız kozyatağı Metro markete gidin, şarap reyonundaki çalışan 5 senedir falan aynı adam ve şaraplar konusunda ortalama üzeri bilgi sahibi. Hangi tip şarap içmek istediğinizi, nasıl içmek istediğinizi falan söylüyorsunuz ve çok güzel öneriler veriyor.

Sofra şarabı olarak 3 farklı şarap önerdi şimdiye kadar (hangisi indirimde ise veya fiyatı uygun ise onları öneriyor bu arada, geçirmeye çalışmıyor) ve hepsi beklentimizin üzerinde çıktı. Peynir yanında içeceğim sadece dersen ona gore veriyor, fiyat skalanı söylüyorsun ona gore veriyor falan.

Kırmızı ve rose için önerileri çok iyiydi. Beyaz için çok sormadım ama herhalde onu da biliyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

50-60 lik sarapla daha pahalilarini ayirt etmek zaten cok zor. Cok yuksek fiyatlar yapay yuksek.

valla yalan yok, daha pahalısını içmişliğim olmadığı için 50-60'lıklara "ok" demiştim, "daha da megası vardır illa ki MMH MUH 800 LİRALIK ŞARABIMIN HER DAMLASI <3" mantığıyla :D

bu ara yarı tatlı beyaz-kaşar-kuru&füme et basıp geçiyorum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

50-60 lik sarapla daha pahalilarini ayirt etmek zaten cok zor. Cok yuksek fiyatlar yapay yuksek.

beyaz şarapta çok kolay , ucuzlaştıkça gazozlaşıyor ,

umurbey sauvignon blanc , 90-100 lira fln şişesi, şarapevlerinde bulunur ,sanırım sensun satıyordu bundan

kavaklıdere selection narince,her migrosta var

bu 2'li , kendilerinden 4-5 kat pahalı şarapları tokatlayabilir kör tadım yapsak,ama yinede 50-60 tl çok ucuza kaçmış oldu =)

kırmızıda da pinot noir koyarlar önümüze,kafadan bitti zaten 50-60'a pn içemeyeceğimze göre....

50-60 tl'ye alınabilecek çok güzel gündelik şaraplar var ama,ben çankaya hastasıyım,bu sıcak havalarda azcık soğutunca misss
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

neutrino said:

valla yalan yok, daha pahalısını içmişliğim olmadığı için 50-60'lıklara "ok" demiştim, "daha da megası vardır illa ki MMH MUH 800 LİRALIK ŞARABIMIN HER DAMLASI <3" mantığıyla :D

bu ara yarı tatlı beyaz-kaşar-kuru&füme et basıp geçiyorum zaten.

Ya olay nerden aldigina bagli

Restoranda chetau kalpak lar 500 uzeridir su an kesin, bidrumda prodom u 650 ye actiklarini gordum gecen sene. Eh be ahlaksizlar diyosun oyle olunca.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...