Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

Mac bitti sevinmedim bile son düşükte.
Ikıncı yariya yaptigi hamleyle o kadar kotu basladik ki ve ayni devam etti toplayamadı sonra takimi.

Cok kotu bir ikinci yari oynadık resmen hak etmedik. Gsnin inanilmaz kotu kalitesiz bir oyuncu grubu olmasa rahat kazanirdi.

Tez zamanda senol gunes denen kanserden kurtulursak sansimiz olur

fanatiksem eğer en çok dışa vurmam gereken derbi galibiyeti sonrası mesajım.

hadi geç bir köşede utancını yaşa

/next
Sosyal ağlarda paylaş

bilmem..

sırf rakip takım taraftarı diye özel mesajdan o. çocuğu yazanlar olabilir mesela ?

veya sırf aynı fikirde değil diye karşı arguman sunmak yerine ad hominem yapanlar olabilir mesela ?

Ben ne hakaret ediyorum.
Ne olmamış şeyleri olmuş gibi yazıyorum buraya.
Ne gelip Beşiktaş söyle efsane, böyle mükemmel gibi uçuk yorumlar yapıyorum.
Ne gelip boş trollük yapıp insanları kışkırtmaya çalışıyorum.

Sizin için fanatiklik burada hakem tartışmaksa tüm forum fanatik zaten.
Kaldı ki hakem tartışmalarında da gördüğümü, doğru olduğuna inandığımı yazıyorum. Eğer sonradan farklı olduğunu düşünürsem fikrimi değiştiriyorum falan.

Sırf bir karar hakkında sizle aynı düşünmüyorum diye fanatik olmuyorum.

şu forumda ban yeme sebeplerim
-ağlama demek
-bana özel mesajdan penis fotosu atan adamı ifşa etmek
-sürekli hakaret eden adamın mesajlarını şikayet etmek (çok şikayet ban sebebiymiş, adamın 10 tane sorunlu mesajı varsa 1 kere şikayet edin kalan 9 tanesine dokunmayın dost tavsiyesi)

şu sebepler bile ne kadar fanatik olduğumu ortaya koyuyor di mi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ufsssss Vodka çok objektiftir hiçbir zaman fanatiklik yapmaz, kendi takımının lehine gelen bir hatayı "hakketmeden kazandık" deme yetisine sahip başkasının aleyhine gelişen bir hatanın acısını paylaşan şahsına münhasır bir kişiliktir. Hep doğrudur :D... Başka forumlarda hiç trollük yapmaz. Rakip takım taraftarına sataşmaz onlarla uyum içindedir Siz hep onun dediklerini yanlış anlıyorsunuz. :D. Hep haksız yere pipi gösteriyorsunuz adama. Hep onun üstüne oynayıp banlanmasına sebep oluyorsunuz. Kendisine fanatik diyenleri esefle kınıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

konuya o kadar ayrı bakıyoruz ki zaten anlaşabilme şansımız yok yani.

-> en başta objektifin zıt anlamlısı fanatik değil buradan başlayalım. Bir konuda taraf olmak seni fanatik yapmaz, fanatiklik bam başka bir kavram.

-> İkincisi ben hiç bir zaman ben objektifim, en objektif benim demedim, niye diyeyim ki ? Ama hiç bir zaman beyaz gördüğüme siyah, siyah gördüğüme beyaz demedim. Gri olana beyaz demişimdir, sen siyah olduğunu düşünüyorsundur bu sebeple fanatik diyorsan sana kötü haberlerim var :(
Dünyanın en iyisiyiz, süperiyiz siz çöpsünüz üslubunu da kullanmıyorum burada.
Mevcut gerçekleri kabul etmekten ve söylemekten de gocunmuyorum hiç bir zaman.

-> Sonra ben kendi takımım için bir acı hissetmiyorum ki gidip başka takımın yaşadığı haksızlıklar için üzüleyim acısını paylaşayım. Benim burada genel olarak tek derdim adalet duygusunun ülkede topyekün kaybedilmiş olması. Yoksa yılda 10m alan adamın derdine mi yanayım işim gücüm yok.

-> Ben haftada taş çatlasa 5 maç falan izlerim onlarda oturup 90dk değil, Beşiktaş maçını bile 90dk izlemediğim/izleyemediğim oluyor. Misal bu akşam maç var ama dışarda planım var ne kadar da fanatikçe değil mi. Benim için futbol iç saha maçları öncesi eğlencesi, maç sırası heyecanı. Tv başında ise pozisyon/TD/hakem muhabbeti.

-> futbolun hayatıma olumsuz hiç bir etkisi yok, hiç kavga etmedim, futbol yüznden iş/okul/sosyal hayat aksatmadım. Sadece güzel arkadaşlar edindim, tek katkısı bu oldu. Yarın ülkede futbolu kapatsalar benim hayatım etkilenmez. Burada onla aynı görüşte olmayana o. cocuğu diyenler ne yaparlar öyle bir durumda ?

Ha bunları neden yazıyorum, random internet guy'ın fikri umrumda değil ben kendim ne olduğumu biliyorum. Ama senin gibi peşin hükümlü ve karşısındakini bir kalıba sokup ötekileştirmek isteyen tipler yüznden şurada adam akıllı konuşma ortamı bir türlü kuramıyoruz da o yüzden yazıyorum. Şurada düzgün bir ortam olsun açtığımda 2 gram futbol konuşabileyim istiyorum.

Daha önce de yazdım, buradaki ortamın kötülüğü sebebiyle ve ayak uydurmak için farklı davrandığım oluyor (trollük değildir bu sanırım). İnsanlar kendi yazdıklarını, yaptıkları yorumlarını, üsluplarını unutup aynısı kendilerine yapılınca ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Yoksa teknik taktik, sahanın içinin konuşulduğu bir konuyu derail etmişliğim yoktur. Sadece geçmişe ayna tutmam sizi rahatsız ediyor.
Yoksa benim cezalı olduğum sürede ne hakem tartışmaları bitti, ne insanların burada birbirine hakaretleri bitti. Sorunun kaynağını benim olmayan fanatikliğimde arıyorsan çok yanlış yerdesin.
Tam şu durum var aslında türk insanında, özellike de futbol konusunda.
http://i.imgur.com/2QikChp.jpg

Altı üstü futbol neden bu kadar uzun yazdın diyen olacaktır. Konu artık futbol değil, burada sürekli aynı fikirde olmadığı insanlara kişisel saldıran bir ortam oluştu, futbol başlığı ile de sınırlı kalmıyor forumda ama belki de en serti futbolda yaşanıyor.
O yüzden belki kuş taşa çarpar da okuyunca bir saniye düşünürsün diye böyle uzun uzun yazdım. Bunu da anlamayana kendimi ifade etmeye uğraşamam zaten.

TL: DR
ben fanatiksem ohoooooo işiniz zor sdsrfasa :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...