Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

Amira, Jeanne gibi sword gridden vazgeçirecek charlar olsa mixed partiye dönerim de şu anki hali de yeterince sağlam diye.
DLFin esprisi revitalize ile uplift vermesi. Xeno sword, Seruel, DLF derken bayağı party charge bar feedliyorum CA spamlemek kolay oluyor.

Neyse Threo'nun da acelesi yok zaten, DLF/Alex/Sieg bayağı iş görüyor. Eninde sonunda hepsini yapmak gerekecek zaten.

(Bu arada Eternal achievementı/bonusu için hepsini almak yeterli mi, yoksa 5* yapmak şart mı?)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya tabi çok memnun değilim de full sword teamle gidip CA spamlemek şu anki kadromla yapabildiğim en iyi şey.
Yoksa bi Kumbhira/Amira/Jeanne filan olsa daha memnun olurdum. Atma sword da partiden çıkardı, Tweyen'i daha bi gönül rahatlığıyla alırdım ^^

Ya da sword teame devam edeceksem de Charlotta/Levin Sisters filan iyi olurdu, DLF meh, Albert vasat, Pecorine tırt ötesi. Bunları değiştirmem lazım tabi.

Bir de mesela Tweyen'i aldıktan sonra Threo'ya mı kasmaya başlayayım, yoksa Tweyen->5*->Threo->5* şeklinde gitmek mi en doğrusu?
Sosyal ağlarda paylaş

5lesen daha iyi kadrolarına bakarak. 5 öncesi zayıf kalır takımlarına artık.

bu arada side story fest yarın başlıyor sanırım, farmlemek istedikleriniz varsa iki hafta sürecek.

rerun ap potlar da ultra verimli pot şhtiyacınız varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Side storylerin çoğunu bitirmiştim ya kötü oldu. en son eklenen 1 tanesi bekliyor. pot 900 tane filan birikti, farmlamam herhalde (1000 küsür birikmişti de eternal grind sünger gibi çekiyor potları). Tabi şu anki eventin potlarını kuruttum, onu farmlamak bayağı efektif.

Şimdi Eternal konusunda beni limitleyen tek şey Gold Bar, o da shopta 10 tane varmış. Recruit için 1, Uncap için 1 lazım ama 40-box yaparsam Uncap'e gold bar harcamıyorum, doğru mu? 10 tane Eternal recruitlemek yerine 5 recruit 5 uncap yapmak daha iyi diyorsun gerçi.

Gerçi tek limit demiyim, Crystal de gömmek gerekiyor, 2k. Anniversary Mart ortasında gelecek sanırım, rulette yine sparklamak istiyorum. Yine ucu ucuna yetişecek herhalde, o yüzden 2k nın bile hesabını yapıyorum. Xmas ruleti geçsin eternalları o zaman yaparım diyordum, şimdi anniversary diyorum :p
Ondan sonra da bikini waifu bannerı geçsin öyle yaparım derim herhalde :p
45k crystal+20 Ticket var=170 Draw. En azından bi 250 drawa gelmem lazım ki prem galada spark garantileyebileyim.

Ama bu sefer slacklemeyip matlarını hazırlayıp kenarda tutsam daha iyi olur. Fazladan crystal gördüğüm anda craftlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

evet recruit 1, uncap 1, 40-box ise uncap 1 istemiyor ama onun matlarına bak, trilyon champ merit ve light matlar lazım. 40-box ile bitmiyor yani.

belli bir eternal'ı frontline kullanacağım diyorsan uncaplemen lazım. uncap öncesi hallerinde fazla bir espri yok çünkü ama uncap halleri core tien filan hariç. gerçi takım kompozisyonu, ne kullanacaksın edeceksin hepsi alakalı.

antique cloth gibi timegateli matları zamana yayıp, kalanları magfest geldiğinde de abanabilirsin. anni öncesi magfest olur mu bilmiyorum gerçi. geçen yılın ilk yarısı abartmışlardı ama ikinci yarıda yapmadılar pek.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle yapayım bari.
Nasıl olsa ben 5 Eternalı bitirene kadar gold bar capı arttırırlar :p

Wikiye göre geçen sene anniversary sırasında Half AP gelmiş 09.03-23.03 arasında. Yine gelir herhalde.
ki Orblar için filan angel halo grindını bundan 2 önceki magfestte abartmıştım, bayağı bi orb birikmişti. Side quest matlarım eksik bir tek, onlar da kolay zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

aşağı yukarı hemen her rotb'de bir bar ekliyorlar, eklemeden geçtikleri de olmadı değil gerçi, ring koydular filan.

sıradaki rotb'de ilk defa için eski eventlerde dailylerden ödül olarak verilen nuggetları rotb dükkanına koyacaklar ayrıca. bayağı düzinelerce yeni nugget gelir.

anni'de %100 gelecek zaten half ap de öncesinde gelmeyebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

cratelere yeni bir 3000 kristal yollamışlar yılbaşında çok oynamamıza ilave bir teşekkür olarak. :)
said:
3000 Crystal Present from the Team (Part 2)

It is a pleasure to announce that we had so many players play the game during the New Year's Special, which started from Dec 22, 2018 (JST). As a token of appreciation, we have sent 3,000 crystals on Jan 12 (JST), but thinking of how much grateful we are to all of you, maybe that wasn't enough... So here is another 3,000! Pick them up from your crate's No Limit tab!

Thank you for playing,

Granblue Fantasy Team

adamlar cömert harbi gacha oyunu olarak ehu.

bu arada nihayet ssr tanya da eklendi oyuna, yihuuu! (:D ilk başladığımdan beri sevdiğim charlardan, assassin skill üzerine kurmamışlar bu sefer neyse ki. takıma crit buff'ı ne kadar bilmiyorum ama iyi bir rakamsa iyi olabilir. dagger olması yüzünden kullanamam herhalde çıksa bile ama. :/ neyse olsun varsın, gitmesem de görmesem o benim tanya'm. :p
https://raikou2.donmai.us/d9/ea/__tanya_granblue_fantasy_drawn_by_okada_manabi__d9ea81fec2945cf17855eed5e82bb199.jpg
grand vira silahı certificus da bana bu yılbaşında tam zamanında çıkmış çünkü mükemmel bir light MH olmuş, resmen light hermanubis. grup ougi data amira ile stackleniyorsa yaşadım ki ne yaşadım. onu öğrenince uncapleyip kullanırım artık. üstüne grid'e de akasha axe koyarsam of şahane oldu bu iş.

ne güzel keyiflendim bugün şu haberlerle valla. gw'de herkese başarılar. :)
Sosyal ağlarda paylaş

wikiye ekleyemediler hala sayfasını da, o poison sayesinde bütün takıma crit verme işi rakamı güzelse iyi aslında ama işte atma illeti hep. yoksa kullanmak isterdim çıkardığım zaman. neyse belki gelecekte artık.

art gene süper olmuş. (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

rakamlara baktım da çok zayıf kalmış maalesef, buff isteyecek hemen. :( o team crit %30/30 yok gibi birşey.

monika şu haliyle daha iyi çünkü self data + unique atk topluyor bir yandan kendine. gudik kalmıyor birkaç turn sonra.

biz alana kadar bufflayıp bir de kılınç prof eklesinler. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Monika genel olarak bayağı iyi zaten de ikisi de dodge tank diye dedim. İkisi de skill based bir de.
Tanya'nın daggerı bayağı iyi yalnız, CA Dmg Cap. Ama tabi Grand weaponlar varken damabar gömülmez. 4 tane çıkarsa kullanılır ama.

Yalnız 3 sunstone topladım yine, hangi summona basayım? Main summon olarak;
Bonito, Bahamut, Raphael, Gabriel, Zaoshen, Ankusha, Grand Order var (Sylph'i saymıyorum, 3 defa düştü, 4. de düşer nasıl olsa)
Bonito sanırım en iyisi. Full uncapleyince charge boostu %100 procluyor değil mi?

Yoksa unları boşvereyim de Primal summon gelirse diye mi saklayayım? (Zephyrus var bir tek, Wind Primal gereksiz diye dokunmadım.)

Aurası düşük ama call için kullanılabilecek şunlar var
Athena, Morrigna, Summer Macula, Cybele, Rose Queen, Nacht

Bir de şu eventlerden gelen free ssr summonları saklıyordum da bayağı gereksiz yer kaplamaya başladılar, kullanmıyorum da zaten, bunlar bir işe yarar mı?
Hangi summon işe yarar hangisi yaramaz, veya summon tier list gibi bir liste var mı/hepsini yakayım mı?
(Collab eventlerden gelen 4*lar güzel gerçi, onların çoğunu kullanıyorum da 3*lar filan yanacak herhalde)
Sosyal ağlarda paylaş

salla primal summonları, daha uzun süre işin yok onlarla yani.

bahamut olabilir henüz bahamutun yoksa flb, oyundaki en iyi stata sahip summon, call'u da çok iyi. her gridimde var, dark takımımda da main summon.

bonito water kengo filan oynamayacaksan salla. ilk çağırdığında %200.

cratede bıraksaydın onları dediğim gibi, cratede tuttukları yerin önemi yok, sınırsız crate. elemental skill iyice yükselmeden eritmek bonusları kaçırtır uzun vadede. ben dokunmadım bıraktım cratede, quartz ihtiyacım olursa bakıyorum onu eritiyorum sadece.

wpn inv aksine summon inv kolay kolay dolmaz, graile yollat çıkan bütün angel summonları. carb olmayan bütün srları erit. r'leri graile yolla. angelları da graile. illa ki yer açılmış olması lazım bunları yapınca. sonra ihtiyaca göre eritirsin.

erit/eritme yorumu yapamıyorum, tonla şey var. çoğu safe ama kafadan hepsini erit demem yani bak ihtiyaç oldukça.
Sosyal ağlarda paylaş

Bahamuta bastım da 4. uncap bayağı fazla mat istiyormuş ya primarch animalar, silver centrumlar filan. Silver centrumu Eternal için saklıyorum. Farmını da bayağıdır ihmal ediyordum. Uncapleyemedim. Neyse ama 3* hali bile bayağı fark etti.

Eternal recruit için de crystal hesabı yapıyorum hala. Gelecek eventler filan belli oldu mu? Kaç crystal, kaç ticket gelir ona göre Tweyeni recruitlesem iyi olur aslında. 200 draw var şu anda
(magfestte Halo grindlamayı düşünüyorum, onun için de Tweyen'i recruitlemiş olmam lazımmış, sonrasına bırakamıyorum yani)

Cratede bırakma işini yapmıyorum çünkü topluca çekmek kolayıma geliyor. Bir de quest droplar filan direkt inventorye düşmüyor muydu? Hepsini cratede tutamam yani.

Bonito da full uncaplesen bile sadece 1. seferde mi kesin procluyor? Sonrakilerde 10%? Kötüymüş öyleyse. Bir de wikide
said:
Main/Support: MC gains Final Uncap: Bonito* at the start of battle.
(*Gain all of Bonito's call effects upon summoning (1 time))

demiş, main veya support summon olarak değil de call slotlarına koyunca garanti proc olmuyor mu? Ya da hem Main hem Supporta koyunca 2 defa oluyor mu, yoksa sadece 1 mi yine?
Sosyal ağlarda paylaş

değiyor o matlara ziyadesiyle, beklemek yerine ihtiyaç oldukça kullanıp toplamaya devam etmek daha iyi genelde bu durumlarda.

genel event sistemi belli her ayın zaten. ayda bir story, bir rerun, ya collab ya gw şeklinde filan gidiyor. wiki ana sayfada belli olanlar yazılır hep, oradan bak.

yani geçmiş side story ödülleri demiştin, onlar unlimited cratede. kolayına gelmesin çünkü orayı yedek inv niyetine tutmak ihtiyaca göre uartz, skill item veya stone isteyen bir durum olunca kullanabilmek için çok iyi. 727 itemım var şu anda orada lol. gacha itemlarına hiç dokunmuyorum zaten yazmıştım. hoop çektim certificusu kullanacağım zaman dün. önceden inve koysaydım yer dolunca kırmak zorunda kalırdım filan, oyuna ilk başladığım aylarda yaşadım onları.

evet bonitonun bütün olayı kengo burst.

bilmiyorum çünkü hiç kullanmadım bonito lol. mantıken ikisinin ayrı çalışması lazım ama sırf non kengo sınıfla ougi atayım diye onu kullanmak süper verimsiz olur sum summon filan değilse.
Sosyal ağlarda paylaş

Üşenmeyip Tweyen'i recruitledim sonunda.

Uncap için şimdi recruit için geçen bütün basamakları aynen tekrarlayıp aynı bowdan bir tane daha yapıp ikisini de reduce etmem gerekiyor değil mi?

Yalnız ona önceden dikkat etmemişim 1 Gold Bar aynı weaponı tekrar craftlayıp uncaplemek için harcayacağım, 1 Gold Bar da Gold Relic craftlarken istiyor, doğru mu? Yoksa sadece tekrar craftlamak için 1 tane harcıyoruz da topluca göstermek adına mı wikide öyle yazmışlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Üşendim o kadarına. Böyle kalsın şimdilik, uncaplemeden kullanırım biraz.
Angel Halo grindlamak için magfest beklerim zaten, öbür türlüsüne pot dayanmaz. Marta kalır yani.

Yalnız Tweyenle uğraşırken asıl grindlamam gereken şeyleri grindlamadığımı farkettim, bayağı gereksiz şeylerle uğraşıyormuşum o yüzden ezik kalıyorum herhalde.

Favorite listi baştan aşağı yenilemeye çalışıyorum şimdi. Önceden sadece Hard ve Omega raidleri yapıp geçiyordum, Hardlar hala yapılır da Omegaları atlayacağım Lumi ve Celeste haricinde. Ama öyle derli toplu bi liste bulamadım.

Impossible Omegaları her gün full yapıp mat düştükçe M2 mi summonlayayım? Onları bayağı ihmal ettim M2 yok denecek kadar az var.
Bir tek Prestige Pendant için Metatron leechliyorum o kadar (Diğerlerine publicten girip birşeyler almak imkansız zaten, Metatron harici hepsi 20 saniyede filan ölüyor)

Grand Order/Bahamut konularında da sıkıntılıyım. Summon matları toplaması çok eziyetli ama raidlere girip mat toplamak ta hayal gibi. Kolay bir yolu yok herhalde? Bunların animalarını düşüren questleri de her gün yapmak mı lazım?

Bir de Antique Cloth questi gibi daily limitli questleri eklesem her gün yapsam iyi olur. Antiquarian Troubles, Cat and Mouse, Strength and Chivalry, Miscongeniality 4 tane bulabildim. Başka var mı bunlar gibi?

TL;DR: Favorites listesine mutlaka eklenmesi gereken, her gün grindlanacak neler var?
Sosyal ağlarda paylaş

artık o noktada benden no comment, magna2 için host tavsiyem yok çünkü ben raidfinder'dan raidlere girip farmlamak haricinde yapmadım ilk bir hafta filan hariç ilk çıktığında. (bana yapılan en son tavsiye üst level ve 6-10 kişi limitli coop odalarda m2 treni yapmak olmuştu) baygınlık geldi, bıraktım şahsen kolaylaştırılana kadar host mat (bunun için de coop treni önerilmişti gene) garanti düşmediği için. m2'den ciddi upgradeler var ama gerekli herşeyden birer tane yapmak haricinde bir tavsiyem yok. o grid guide güncelleniyor, oradan bakarsın m2 grid tavsiyelerine.

ne yapmaya çalışıyorsun go/baha konusunda anlayamadım. silver centrum içinse ben ilk oynadığım yıl girdiğim random raidlerden topladığım animaları kullandım sadece, o konuda gene bir host tavsiyem yok. böyle konsantre farmlamaya çalışmadım hiç. primarch'lardan filan da geldi arada silver centrum nadir de olsa. baha neden hostlamak istediğini bilmiyorum ama, girilen raidlerden düştğ gerekli herşey bana, horn, meteorite vs.

benim bildiğim başka yok daily limitli onlar gibi.

başka birşey yok benim favoritesımda şahsen ama farming değil de maintenance mode oynuyorum grid olarak yani. neye ihtiyacın var onları tespit edip wiki'den bakman lazım ne nereden en çok düşüyor, ben de çoğu zaman sağa sola soruyorum net bilgi bulamazsam.

sierokarte sparklamayı unutmuş, 299'da kalmış, TAİHEN DESÜ NEEE!!! :(
said:
She was trying to decide who to spark so she held off, but then she had a long day of work, and when she got home she jumped straight into GW, and fell asleep farming and when she woke up the banner changed...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...