Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

90. Oscar Ödülleri [2018]

Sam

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

blade runner visual effects için biraz garip oldu sanki, adaylar arasındaki en sade filmdi denebilir rachel sahnesi hariç,

abi yapma gözünü seveyim. sadece CGI olarak bakma, bir de cgi sanmadığımız bir çok sahnede deli gibi CGI var. neredeyse bütün arkaplanlar falan ustalıkla yedirilmiş filme.

arkada 1970 evleri ve modern caddeleri gözüken dunkirk alacak değildi herhalde :)
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Savaştan kaçma sanatını kahramanlık gibi gösteren(..)

Filmi daha izlemedim fakat yorumun şu kısmı biraz talihsiz mi olmuş ne? Ardından "Korkak Suriye'liler ülkelerinde kalıp savaşsaydı" gelecek sandım. Savaş güzellemesi olarak bile okunabilir biraz zorlamayla.
Sosyal ağlarda paylaş

Sivillerin kaçması ile düzenli ordunun kaçmasını bir tutmuyorsun heralde. Bildiğin kaçıyorlar savaştan bu kaçmayı da yediremedikleri için tarihe başarı diye geçiyorlar. Kaçma değil tahliye pardon. Bildiğin bu yani. Bakış açısı. Ha bu tarz filmleride beğenmezsen hemen kültürsüz ilan edilirsin. Bu damgadan çekinenlerde 'geberdim bittim müthiş film ayağını yalamak istiyorum nolan derler genelde. Sevmiş olan kişide hikayenin müthiş olup şaheser kurgulamadan falan ötürü değil işte, hem nolan etkisi hem bir kaç uçak sahnesi falan hoşuna gitmiştir.

film kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

cesaret ile aptallık arasında ince bir çizgi vardır gibi klişeyle giriş yapayım.

yüz binlerce kişiyi kazanma umutları olmayan bir savaşa sokup hepsini ölüme terketsen mi tarihe başarı olarak geçerdi, yoksa bunların büyük bir kısmını hayatta tutup topraklarını savunmada kullanabilmek mi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...