Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Coolest Monkey In The Jungle

Biyik

Öne çıkan mesajlar

Tim said:

µh said:

imam osurunca

Imam-cemaat iliskisi yok burada. Bunu konuya yedirmeye calisan, empoze etmeye tek kisi sensin su anda. Neden yapiyor oldugun muamma ama iyi niyetli gorunmuyor benim tarafimdan bakinca cunku hakaret etmek ya da argo konusmak, atilan kisinin uslubuyla konusmak genel tavrim degil. Forum kullanicisina hakaret etmek de oyle ama diyorum ya, isine geleni okuyor, ya da hic okumadan, daha onceki bilenmisliklerinizle gelip saldirmayi seciyorsunuz. Hani ilk yapisin degil sunu, belli ki son da olmayacak, alakali alakasiz her yerde `ben bu kisiyee uyuzum` kafasi yasamaya devam edeceksin gibi.

Yaptigini `ben bu kisiyee uyuzum` kafasi olarak degerlendiriyorum cunku tartismak ya da ayni fikirde olmamak degil bu.

Yani en baştan zaten sana karşı bir art niyetim olduğunu var sayıp yazıyorsun. Ben burda atılan mesajları yorumluyorum, alıntıladığım mesajında ise olayı kişiselleştirip sen zaten şöyle yaptın böylesin demişsin.

Ben düzgünce tartışılan bir konuda milletin şunlar maldır bunlar aptaldır yazmasını sevmiyorum. siz de sevmiyorsunuz ki milleti daha önce uyardınız hatta ban attınız bu sebeple. ama gelinen noktada bu sayfanın ilk mesajı gibi sırf hakaret, 0 içerik yorumlar atılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Takindigin tavir ile yarattigin hissiyat bu. Buna gore cevap veriyorum.

Maldir demissin diyorsun, dememeliydim evet diyorum, sonra olayi imam-cemaate getiriyosun mesela. Simdi de konuya atilan mesajlarin icerisinin ne kadar bos oldugundan yakiniyorsun. Yarattigin ironinin buyuklugunu kim nasil tarif edebilir bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sdfsdfsdf adam benim postun icerigi bos diye yakinmis, kendisinin konuya attigi mesajlar sunlar;

µh said:

monkey yazıyor diye ırkçı diyen maldır lafı da senden çıktı. adama tartışmayı bilmiyorsun falan derken 2 kere düşünmen lazım.

µh said:

imam osurunca

gercekten senin bu konuya yaptigin katki tartismayi ust seviyelere cekmis.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tarz içi boş duyarların ırkçılığın önlenmesi açısından bir fayda sağlamayacağını düşünmekle beraber, böyle bir kitleyi unutup bunu yapmak gerçekten ilginç.

sen milyonlar harca marketing için sonra kör göze parmak bir hatayla ömür boyu unutulmayacak bir lekeye sahip ol. herhalde yıllarca marka, pazarlama, itibar derslerinde konu olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

https://twitter.com/hcafcgeorge/status/950140693770637314

https://pbs.twimg.com/media/DS-FLTbWsAIcXNu.jpg

https://i.hizliresim.com/EPlkLA.png

ben biraz daha bu görüşe yakınım:
https://i.hizliresim.com/6JRdBP.png

Abi dışarda bunu giyen bi zenci görsem hoşuma gider. Takılmak isteyeceğim bir insan derim.
Ama ticari kaygıları olan bi organizasyonun bunu yapması mantıklı değil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

ne kadar boktan ya. beyaz bi çocuğu yanaklarından mıncırarak HUYY SENİ MAYMUN diyebiliriz. ama bunu siyah birine yaptığımızda ırkçılık olarak algılanması kaçınılmaz. aslında gayet normal bişey olmalıydı, lakin olamıyor.

H&M'in bu hareketinde gerçekten bir kasıt yoksa -ki dev bir firmanın kasıtlı böyle bir hareket yapması gerçekten çok saçma olurdu- o zaman herkesten daha masum bir beyin tarafından yapılmış derim ben. Adam maymunluk-zencilik ilişkisi hiç zihninde kurmamış. "BÖYLÖ ŞÖY OLOR MO" diye söyleyen herkes ki ben de dahilim, böyle bi imaj kurmuşuz kafamızda.

Ya da belki H&M'in PR'cısı ağır ırkçı, firmayı katakulliye getiriyor. who da fak knowz

katalog hazırlanırken veya fotoğrafçı, "bu yeşil tonu zenci, giysin ona daha çok yakışır" demiş olabilir yazıdan bağımsız, yazıyı tasarlayan da "bu yazı bu renge daha uygun" demiş olabilir

eğer plansız geliştiğini farz edersek...
Sosyal ağlarda paylaş

Ama racism'in ne kadar azaldıgını başka şekilde göremezsin. Yani kölelik bittikten 300 yıl sonra, insanlar gerçekten renk körü oldugunda bu tarz stereotipler toplumsal hafızadan silinir zaten. Çok fazla örnegi var bunun.

Ama o zaman bu zaman değil tabii ki, hele sol'un agendası race geriliminin sürmesiyle çok paralelken, za.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

bence yeni nesil yoneticilerin ne kadar dunyadan bi haber oldugunun gostergesi olabilir ancak.

y jenerasyon z jenerasyon diye kafa şeyyapıyolar.
milleniallar böyle hatalar yapacaksa baya eğlence çıkar yakında.

tabi onlar daha yönetici değil de en azından kontrol noktalarında fark edemiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Ama racism'in ne kadar azaldıgını başka şekilde göremezsin. Yani kölelik bittikten 300 yıl sonra, insanlar gerçekten renk körü oldugunda bu tarz stereotipler toplumsal hafızadan silinir zaten. Çok fazla örnegi var bunun.

Ama o zaman bu zaman değil tabii ki, hele sol'un agendası race geriliminin sürmesiyle çok paralelken, za.

sağın agendasında racism yok çünkü, di mi, za.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...