Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ölüm düşüncesini kafadan atmak

monoscope

Öne çıkan mesajlar

Selam ağalar,

hani demişler ya insan öleceğini bile bile nasıl yaşar, ya delirir ya da öleceğini unutur, ben şu an delirir kısmını yaşıyorum geceleri. böyle boş düşünceler geliyor aklıma ve böyle "yarından itibaren artık ailemle daha çok vakit geçireceğim" tarzı kararlar alıyorum.

belli ki yaşanmamışlıkların ya da yaşananların yetmemişliğinin verdiği eksikliklerin çığlıkları bunlar ama günümüz hayat standartlarında "ben bugün mortgagemi ödemek için çalıştığım işimden istifa edip hayatımı değiştiriyorum" tarzı kararlar ütopik geliyor.

nasıl yapıyoruz, nasıl öleceğimizi unutuyoruz bir yol gösterin
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

Selam ağalar,

hani demişler ya insan öleceğini bile bile nasıl yaşar, ya delirir ya da öleceğini unutur, ben şu an delirir kısmını yaşıyorum geceleri.

Nazım Hikmet'ten bir dize o, bir dizeyi nihai bir bilgi olarak değerlendirip oradan kendi ruh halin üzerine çıkarsama yapman çok sağlıklı gelmedi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

insan hayatinin anlamlandirilmasi icin varolusundan beri bir cozum ariyo zaten bu soruya.

kah olumden sonra hayat olsun kah dinler ile farkli bir yerde yasam fikri olsun, boyle kendini rahatlatici seyler uretiyor.

ote yandan insanligin gelisiminin kisitli zamanda maksimum isi yaparak olustugu gercegi yadsinamaz. herkes 1000 yil yasiyor olsa kim bilir ne olurdu simdi, kimse bisi uretmeye kasmaz yan gelir yatardi heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

The first sign of a blood transfusion gone wrong is "a feeling of impending doom." This is a legitimate medical symptom, and doctors who regularly work with blood transfusions are told to look for it. Other sign of a mismatched blood type is the usual immune system warning flags — flu-like fever, ache, and chill, as well as a burning sensation at the injection site.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayat dongusunu kabullenmek en guzeli ama az cok saglikli zihin icin mumkun tabi. Kaygi sorunlari mantikli dusunerek asilabilecek olsa zaten hic ortaya cikmacak. O yuzden yardim almanda fayda var.

Pasiflora +1.

Bu arada sagliksiz zihin icin kizmayin. Ulke kosullarinda normal olabilmek mumkun degil cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

çok acayip.

çok çok çok t.şaklı bir insan değilseniz 2, bilemedin 3 nesil sonra seni canlı kanlı gören kimse kalmayacağı için anılmayacaksın. unutulacaksın, hiç yaşamamışsın gibi adeta bu dünyada... sadece ayda yılda bir açılan büyük büyük dedem/ninem şuymuş diyip bakacaklar fotoğraflarına o kadar. o da 4 nesil sonra bitince hiç var olmamışcasına silinip gideceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman şöyle bak.

evet, öleceksin. fakat şu an varsın. ölene kadar sen, sen olarak varlığını sürdürmeye devam edeceksin. o halde ölüme saplanıp, onu boktan bir şey olarak görmek yerine, varoluşuna odaklanıp, onu güzelleştirmeye çabalasan senin için daha akıllıca olmaz mıydı?
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

Selam ağalar,

hani demişler ya insan öleceğini bile bile nasıl yaşar, ya delirir ya da öleceğini unutur, ben şu an delirir kısmını yaşıyorum geceleri. böyle boş düşünceler geliyor aklıma ve böyle "yarından itibaren artık ailemle daha çok vakit geçireceğim" tarzı kararlar alıyorum.

belli ki yaşanmamışlıkların ya da yaşananların yetmemişliğinin verdiği eksikliklerin çığlıkları bunlar ama günümüz hayat standartlarında "ben bugün mortgagemi ödemek için çalıştığım işimden istifa edip hayatımı değiştiriyorum" tarzı kararlar ütopik geliyor.

Bunları düşünüyorsan geçmiş olsun kaygı bozukluğun yani anksiyeten var :) Bence ilaç kullanmaya başlamalısın yoksa öleceğini düşünmek vb. şeyler bir süre sonra ileri derecede anksiyete ye yol açar ve fiziksel belirtiler de göstermeye başlar. sürekli kanser oldugunu düşünmekten tut, gerilim tipi baş agrısına kadar gidersin.

Bence yardım almalısın.
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

Selam ağalar,

kumsaldaki bir kum tanesisin
averaj bir insansın
var ya da yok olman insanlık için bir şey ifade etmiyor

o yüzden yaşa gitsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...