Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şampiyonlar Ligi 5. Hafta | Beşiktaş - Porto | 21 Kasım Salı - 20.00

Llama

Öne çıkan mesajlar

dreagloth said:

abubakar falcao dan etkili değil, bu kadar vizyonsuz olmayın, atabilir tabi ama x kişisi var bu takımdan puan alamayız saçma sapan bir görüş

abi porto'nun %50'si falan adam, oyun düzenlerine direkt etki ediyor. abou gol atmasa bile takımın kendi oyununu oynamasına gol açıyor. olaya gol atma vs. açısından bakmayın. ayrıca net şekilde falcao'dan etkili bu sezon, takımına. isim düzeyinde bakmayın. :(

misal tivibuda bu sene 3-4 tane porto maçı izledim şl'ler dahil. adamın en büyük katkısı zaten brahimi ve özellikle marega'ya açtığı alanlar ki marega'nın bu seneki performansında direkt aboubakar'ın etkisi var.

2 stoperle boğuşurken eğer beklerden destek alamazsa takım ki marega ve brahimi kanatlarda acayip boğuyor rakip takımları ve zorlaya zorlaya mutlaka gol buluyorlar.

durdurulamaz mı, durdurulur işte öncelikle topa hakim olmak şart gibi. ne zaman topa hükmetsen porto istediği oyunu oynayamıyor. onu yaptıktan sonra özellikle defans katkısı çok önemli oluyor kaptırdığın toplarda çünkü aşırı hızlı çıkıyorlar aboubakar ile. onlar gelmeden yerleşmeyi tamamlamış olman vs. gerekiyor falan.

puan alırsak tamamen fizik kalite ve top hakimiyeti ile alabileceğimiz bi maç.

yenildikleri leipzig maçında aynı böyle oynamıştı leipzig mesela, ardından ona göre sistem çıkarıp patlattılar içeride.

beraberlik iyidir zaten lider çıkmamızı garantiler bence. önce ona kasalım gerisinde gözünüz olmasın zaten cidden zor maç olacak çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de ilk maçta da söylemiştim ben, aboubakar olmayınca çok boktan gözükmüştü ama bu takımın aboubakar'dan sonraki en tehlikeli ismi marega, sisteme cuk oturmuş lavuk özellikle abou ile deli anlaşıyor. adriano oynayacak bugün solda işte onun tecrübesine de muazzam iş düşecek hatta kilit nokta orası bence stoperlerden ziyade.

marega'yı kesersen de aboubakar'ın etkisi düşer bana kalırsa. onun kanat forvet desteği porto'nun sisteminde direkt edici unsur gibi bir şey çünkü.

edit:

Marega sakatlanmış, bilmiyordum kaçırmışım.

Bu post geçersiz, hatta işimizi bayağı rahatlatacak bi olay bu sadfsdafsad

Nays sevindim şuan, umudum bi tık arttı.
Sosyal ağlarda paylaş

tam tersine topu onlara vermemiz lazım bence. top bizde kaldığı sürece kaptırdığımız her top direk gol pozisyonu olacak. tolgay-oğuzhan-atiba falan başlarsa unutun zaten bu maçı direk. oğuzhan-tolgay ikisini de çok beğenirim ama bazen öyle bi hata yapıyorlar ki direk kontra görüyoruz. bu maçta o tarz hatalar direk sonumuz olur. özellikle tolgay biraz yorulunca sapıtmaya başlıyor. ilerde talisca-babel-quaresma 3 lüsü hem beklerini hem ortasahalarını baya tedirgin edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

pepe / adriano ikilisi adebayor'a adım attırmamıştı mesela başakşehir maçında aboubakar'ı da büyük ihtimalle yine böyle kilitlemeye çalışacaklar. ama herif adebayor'dan çok daha çevik tabii ki ne kadar işe yarar bilemem.

falcao başka bir seviye ya o da aboubakar kadar hareketli değil ama inanılmaz bir soğukkanlılık var herifte, kalenin iki adım önünde mahallede çocuklarla top oynuyor gibi oynuyor şl maçında lel.

tosiç'i de bu kadar gömmeyin herif özellikle şl maçlarında gayet iyi oynadı şu ana kadar. geçen sene de iyiydi marcelo ile. aboubakar karşısında ne yapacak göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Abi ilk maçta fizik kalite olarak biz daha iyiydik, tribünün etkisiyle yine öyle olur bence, ikili mücadeleleri alıp, top bizde kalırsa, büyük sıkıntı yaşamayız bu maç.

tribünden bir şey bekleme

insanlar işten çıkıp koştur koştur maça girmeye çalışcak, konsantre olana kadar 30dk gider zaten.

üstüne takım ne zaman güzel top oynasa tribün kopuyor maçtan. çıt çıkarmadan şiir gibi oyunu izleyip gereken yerde alkışlıyorlar sadece.

nispeten kötü oynadığımız maçlarda arada gaza gelme durumu falan oluyor ama, böyle üstün oynadığımız maçlarda bunu göremedim.

bu akşam yine her CL maçında olduğu gibi üstün bir oyun bekliyorum.

orta sahada yüksek pas yüzdesi, bolca oyun yönü değiştirme, açık kovalama falan. tribün itmez takımı bu akşam. talisca'ya şut pozisyonu aramalık maç olur.

yok porto üstümüze gelir biz oyunu ele alamazsak, oyun git gele bağlarsa o zaman tribün devreye girer, q7-babele atılan toplarla
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Abi ilk maçta fizik kalite olarak biz daha iyiydik, tribünün etkisiyle yine öyle olur bence, ikili mücadeleleri alıp, top bizde kalırsa, büyük sıkıntı yaşamayız bu maç.

alanyayı kazansaydık puan kaybı bekliyordum
ama kafa olarak biz bu maçtayız taraftarla bizim takım 3 0 dan nasıl 3 3 yine öyle şeyler bekliyorum
haa 8 0 skoruda yenilenir mi yenilenir onu da bi yerde tutmakta fayda var ne olur ne olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...