Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni ise baslama ve haciz ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Isverene gidecek haciz, maasin bir kismina haciz konacak. Hatirlamiyorum 1/4'mu, 2/5'mi, oyle bisi. Kanunda yazar. Maasin ne kadar olduguna gore degisiyor da olabilir, bilmiyorum icra islerini maasa haciz koyma seviyelerinde. SGK'dan kayit dustugunde olacagi icin bunlar pek engelleme yolu da olmamali.

Isverene maasin 1/4'unu su IBAN'a yatir, aha bu da icra dairesinin emri denecek iste. Senin arkadasin seviyesinde olmaz yani.

Icra yapan avukata sor ama la, bilmiyorum ben, genel gecer bilgiler bunlar. Kimsenin maasina haciz koymadim. Fikri mulkiyetle, gayrimenkul ile gelin bana.
Sosyal ağlarda paylaş

is yerine ihbarname gidecek maasin 1/4 u alalacakliya gidecek.

yoneticiden kastın me bilmiyorum ama biz boyle sikintisi olan adami paspasci olarak ise alirken bile 3 kere dusunuruz. hos seyler degil su acidan, oturup bir avukatla bile borcu yoluna sokamayan adamdan yönetici mi olur allasen?
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

yoneticiden kastın me bilmiyorum ama biz boyle sikintisi olan adami paspasci olarak ise alirken bile 3 kere dusunuruz. hos seyler degil su acidan, oturup bir avukatla bile borcu yoluna sokamayan adamdan yönetici mi olur allasen?

şirketlerde yöneticiden bol şey yok.. 2 kişiye görev veren yönetici oluyor zaten.

şirkettte 32141241 yönetici var, gerçek yönetici maaşı alan kişi sayısı 5 ama sdsaf
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Isverene gidecek haciz, maasin bir kismina haciz konacak. Hatirlamiyorum 1/4'mu, 2/5'mi, oyle bisi. Kanunda yazar. Maasin ne kadar olduguna gore degisiyor da olabilir, bilmiyorum icra islerini maasa haciz koyma seviyelerinde. SGK'dan kayit dustugunde olacagi icin bunlar pek engelleme yolu da olmamali.

Isverene maasin 1/4'unu su IBAN'a yatir, aha bu da icra dairesinin emri denecek iste. Senin arkadasin seviyesinde olmaz yani.

Icra yapan avukata sor ama la, bilmiyorum ben, genel gecer bilgiler bunlar. Kimsenin maasina haciz koymadim. Fikri mulkiyetle, gayrimenkul ile gelin bana.

Du sey sorayim o zaman. Bizim oturdugumuz ev dedemin uzerine. Babamlar 5 kardes ama bizim oturdugumuz daireyi bizim uzerimize yapma isi cok ugrastirirmi. Tapu isi yani.
Diger 4 kardes okey veriyo. 2 katli evin 1 kati icin boyle bi islem olabiliyo mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Yönetici konusunda: Altında eleman olmayan müdür var memlekette gırla.

"ürün müdürü"yüm diyor, "proje müdürü"yüm diyor. Product/Project manager'daki manager'ı müdür diye çevirmiş Türkçeye. O manager o manager değil deyince de dinlemiyor, çünkü müdür oldu mu karizması itibarı var.

Arkadaş konusunda da geçmiş olsun, üç ayrı bankadan haciz varsa zaten zor durumdaymış adam, avukatla kolay kolay anlaşamaması normal. Binbir türlü hali var dünyanın, bir sağlık sorunu geldi mi tüm finansal durum tepetaklak olabiliyor. Çok takılmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

saçmaymış
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

"ürün müdürü"yüm diyor, "proje müdürü"yüm diyor. Product/Project manager'daki manager'ı müdür diye çevirmiş Türkçeye. O manager o manager değil deyince de dinlemiyor, çünkü müdür oldu mu karizması itibarı var.

Arkadaş konusunda da geçmiş olsun, üç ayrı bankadan haciz varsa zaten zor durumdaymış adam, avukatla kolay kolay anlaşamaması normal. Binbir türlü hali var dünyanın, bir sağlık sorunu geldi mi tüm finansal durum tepetaklak olabiliyor. Çok takılmamak lazım.

Sen ne olarak çeviriyorsun manager i? Doğrusunu öğrenelim
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Rewendor said:

gerçek manager
http://www.ikincielilanlar.com/uploads/get/201406/1991-Renault-R-21-GTS-Manager-onrdobo.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Rewendor said:

Product manager = ürün sorumlusu. Oradaki "manage" yönetmek değil "ilgilenmek", "çekip çevirmek", "ürünün takip ve yönetimini yapmak" anlamında, o ürünle ilgilenen kişi. Hani çok istersen ürün yöneticisi dersin, ama ürün müdürü nedir?

Project Manager = Proje sorumlusu veya proje yöneticisi. Sabit bir grubu olmasa da projeye katılan kişileri yönetme ve koordine etme işi var.

Müdür değil ama. Müdür dediğin adamın altında belli sayıda sabit çalışan olur, ekip veya ekipler olur, o çalışanlardan ve onların tüm işlerinden bizzat sorumludur. Projeye veya zamana bağlı bir şey olmaz. Sorumlu zaten standart bir kalıp, yönetici nereye çekersen oraya gider müdür de yöneticidir ürün sorumlusu da ürünü yönetir dersin, ama müdür 2 tık daha üstte, daha belirgin bir kavram. Zaten o yüzden kasıtlı çarpıtmayla müdür diye çeviriyorlar, kendilerine itibar katmak için. Ama 2 senelik çalışan altında kimse yokken product manager ünvanını dümdüz çevirip ürün müdürüyüm deyince komik oluyor haliyle :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...