Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battle for Azeroth Ana Konu

Darksun

Öne çıkan mesajlar

Evet birde raciallar iyi olursa horde un yarısı, druid in çoğu zandalari olur herhalde. Alliance da night elf domine ediyordu , burada da zandalari edecek :P hatta alliance dan geçecek olanlarda vardır kesin haha.

racialların adı bellide açıklama yok henüz

City of Gold (altın bonusu?)
Embrace of the Loa
Pterrordax Swoop (rocket boost cinsi bir şey?)
Regeneratin (troll ünküne yakın bir meret)
Ward of the Loa (düz resist herhalde)
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

altlar iyi para basıyor gerçekten ya. resource bitti mi main karakterden yolluyorum blood of sargerasla satın alıp, oooh.

bi de alt karakterlere gelen reputation tokenları da biriktirip main karakterime yolluyorum ekstra reputation için. dün highmountain elderhorn düştü mesela sonunda ^^

Aynen . ben işte orderhall yaparak ve minumum meslek ile BFA yı beleşe getirdim. expansion başı mesleklere abanıcan. fiyatlar expansion ortalarında iyice düştüğü zaman order hall kurtarıcı oluyor.

Bu arada :D

Dark iron warrior + paladin de fena oynatır.
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

Saeros said:

altlar iyi para basıyor gerçekten ya. resource bitti mi main karakterden yolluyorum blood of sargerasla satın alıp, oooh.

bi de alt karakterlere gelen reputation tokenları da biriktirip main karakterime yolluyorum ekstra reputation için. dün highmountain elderhorn düştü mesela sonunda ^^

Aynen . ben işte orderhall yaparak ve minumum meslek ile BFA yı beleşe getirdim. expansion başı mesleklere abanıcan. fiyatlar expansion ortalarında iyice düştüğü zaman order hall kurtarıcı oluyor.

Bu arada :D

Dark iron warrior + paladin de fena oynatır.

bu nasıl oluyor ya, şu oyunda para kasmayı bi türlü adam gib ibeceremiyorum.

günde maks 1 saat oynuyorum gerçi de ordel hall, full meslek vs. abandığım halde ortalama 10k günde ancak yapıyorum ki arada oynayamadığı mgünler olunca zaten denge şaşıyor.

2 farklı sw'de 2 karakter kasıyorum sadece gerçi, şimdi eskilerden bi mage'im vadı onu mu arada levellasam diyorum da o da çok sıkıcı be ya :D monk'umu levellayayım ya da draenor'dan sonra bıraktığım ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Abi exp başında, ortasında ve sonunda gold kasma içeriği çok değişiyor. Şimdi mesela alchemy mesleği exp başında ve raid eklentilerinde çok işe yarıyor, ama şu ara flask kimse almıyor, mythic+ ta 20 22 deneyecek adamlar hariç.

Serverın kitlesi önemli. Çok kalabalıktır ama raider yoktur sıkıntı, az insan vardır full raider vardır o da sıkıntı. Ortalama (medium) aralıkta bir serverı loglardan kontrol edip oralarda karakter açmak lazım.

AOE'si iyi bir karakter önemli, hızlı kesip farmlamak için. Meslekler çok iyi kazandırıyor yerine göre. Tailoring'de mesela çanta yapmak her daim kazandıran meslek, server kitlesine göre, 30luk çanta Legion'da da 30'luk olarak kaldığı için her yeni karakter kafadan 4 çanta demek, 2k civarıydı legion başı şu ara 2.5klarda.

BS,LW, Tailor gibi meslekler legendary ürettiği için yine iyiydi legion için.

Gathering durumları da iyi aslında ama son dönemde exp başlarında kuş olmadığı için farm zamanını kısıtlıyor. Eski exp bölgelerindeki eski materyaller hala belli şeyler için kullanıldığından onları farmlamak da kar bırakıyor. Misal living steel.

JC ve Enchant en çok para getiren meslekler bence. JC'de hem üretmek hem de sadece ore kırıp çıkanları koymak bile para ediyor. Enchant yine JC gibi her raid yapanın ihtiyacı içerikler, altlarına da yaptıklarından AH iyi takip edilirse exp başı ve ortası milyorder olur insan.

Sonraları altların order halları devreye giriyor vs. RP serverlarda Transmog iyi gidiyor. Çok bilinen itemlar var Glorious seti gibi AH20'den falan düşen, onların yanı sıra low lvl dungeonları kasmak bu tür Transmog için önemli.

Bir de spesifik farmlar var. Mesela atıyorum crusader enchanti öğreten kağıtlar 10 15k, Rogue için özel pickpocketla çıkan 2 tane zar var, genel serverlarda 15 20kdan gidiyor, Monk ortaya koyduğu statue ile aoe daha hızlı kestiğinden belli bölgelerde konup spawn yerleri farmlanabilir (wetlands mesela, whelpling kasıyorlar böyle) petler para kapısı, 25lvl yapmak 10k falan farkettiriyor mavi petlerde ücreti. Wetlands'te oozling kasılabilir, Thunder Isle'da yine bir başka pet var adı aklımda değil. Dinazor kemikleri ile mount alındığı için bunun da farmı yapılıyor.

Vs vs. Ben işim olmadığında geceleri 2 saat ayırabiliyorum ama iş yoğunsa haftada 1 2 gece anca oluyor. Hafta sonu 3 4 saat olabiliyor geç yattığım için. LFR giriyorum, bazen mythic+ kovalıyorum ama golda mutlaka zaman ayırıyorum. Bir de tabi AH saatleri var, akşam üstü 4 7 arası raide hazırlık, 11 - 1 arası raidden çıkanlara materyaller gibi bir içerik. Salı günleri ve Çarşamba günleri daha aktif bir AH, hafta sonu yine Cumartesi ve Pazar daha aktif satış günleri oluyor. Pazartes, Perşembe, Cuma genelen benim az kazandığım zamanlar oldu.

Teşekkürler sevgiler :D
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

bu nasıl oluyor ya, şu oyunda para kasmayı bi türlü adam gib ibeceremiyorum.

günde maks 1 saat oynuyorum gerçi de ordel hall, full meslek vs. abandığım halde ortalama 10k günde ancak yapıyorum ki arada oynayamadığı mgünler olunca zaten denge şaşıyor.

2 farklı sw'de 2 karakter kasıyorum sadece gerçi, şimdi eskilerden bi mage'im vadı onu mu arada levellasam diyorum da o da çok sıkıcı be ya :D monk'umu levellayayım ya da draenor'dan sonra bıraktığım ahaha

Şimdi şöyle zaten günde 1 saat ile token parasını çıkarman oldukça zor. ki dediğin gibi bunun oyuna girmediğin günlerin falan olacak.

Meslek olayını expansion ortasından itibaren geç zaten. şu an casual oyuncu için en mantıklısı 4-5-6 karakter ile order hall abanmak. meslekler için yan tarafnda kalıyor. ha bence meslekte abanılabilir ama işte order hall varken bana meslek ile para kazanmak mantıksız geliyor. günde 10k kasabiliyorsan ve dengeyi de oturtursan zaten her ay token parası çıkmış oluyor.

mesela benimde 2 farklı server da 8 tane 110 var. hepsinin order hall ü fulledim. Alliance tan gelen para ile piyasasına göre battle pet alıp twisting nether da bazen daha pahalı fiyata satıyorum :D sonra horde tan gelen para ile birleşince samanlık seyran oluyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

evet pet battle haftası çok çılgın. bugün darkmoon faire'deki 2 pet battle ile bi petimi level 1'den level 25 yaptım.

https://www.wow-petguide.com/?m=Home şöyle bi site var pet battle için guide olarak, hangi dövüşte hangi peti seçip hangi ability'yi ne zaman kullanıcağınıza kadar her şeyi yazmışlar
Sosyal ağlarda paylaş

onu bi okuyayım. bu arada siz diyince eski karakterlere bakayım dedim de cata'da bıraktığım 85 lvl mage'e girdim. eski itemlere bakarken pattern buldum bi tane green winter clothes diye. baktım 5K'dan satılıyormuş tanesi. gerçi defias brotherhood horde ah'de sadece 4 tane vardı, alınmıyor galiba ama olsun sadfasd

birkaç tane üretip satayım. bu mage'deki tailor'ı silmeyi planlıyordum eğer bu kadar değerliyse ve satılırsa bunu tutayım bari ahaha

edit: yanlış alarm, bi vendorda satılıyormuş zaten :(
Sosyal ağlarda paylaş

bir de benim şuan aktif para kasma yöntemim alchemy ile flask basmak.

öncelikle karakter ile bütün order resource ve bos görevlerini yapıyorum. bu süreçte bos boon'undan 2-3 tane quarry'de düşüyor. resource'lar ile hall vendor'dan bos alıyorum yine.

2 günde 60-70 civarı en az bos düşüyor, onlarla yine dalaran'daki vendor'dan starlight rose çakıyorum. bazen zamanım varsa, canımda istiyorsa birkaç tur atıp suramar'dan farmladığım da oluyor. arada bonuslarla, yine boslarla falan 100-120 topluyorum.

hepsi ile flask değerliyken basıp, onları satıyorum. her satıştan 22-23K falan para kalıyor.

başka yöntemim yok. diğer acc'de ench ile kasıyorum ama yavaş oluyor. binding of strength falan güzel gidiyor gerisi yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla o işi alchemy procları bozuyor, adam flask yaparken x15 proc alınca fiyatı daha ucuza koyabiliyor. Hatta zamanında zararına koyanlarda vardı sırf bir şeyler gelsinde craftkamaya devam edip skill alabileyim diye.

Bana 3. yıldız skiller uzun süredir çıkmadı ama expansion ilk çıktığında agi ve int flask recipleri çok çabuk düşürmüştüm. Sonra nerflediler mi nedir bir daha doğru düzgün bir şey çıkmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

ben 2 gündür proclamayı deniyorum zaten, 100-150k yatırım yapıp 120-130 flask basıp işte ah'ye döşüyorum.

son denememde mesela, dün akşam yaptım; 20k'lık daha satış olursa parası çıkıyor, elimde halen 90 civarı flask olacak. ortalama 370'den gidiyor benim sw'de flasklar 30-35k civarı kar olacak.

ama işte pazar çok değişken, maks yarım saat kalıyor flasklar orada. gece yarısı güzel oluyor birileri koysa da az koyulduğundan onlar bitince yine sana geliyor sıra, sabah kalkıyorum 30-40 mail gelmiş ama gündüzleri takip etmek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...