Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaani - Türkiye'nin Arama Motoru

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

Yahu ben mi yeterince halka inemiyorum. Kendimi ifade edemedim mi bilemiyorum; ama tekrar yazayım: Turkcell'in yaptığı ucube ile 5 sene önce yapılmış bir lisans projesini karşılaştırıyorum.

Bunu karşılaştırmayı yaparken ikisinin ortak noktasının search APIlerini kullanıyor olmaları diyorum. Onun da üstüne biz en azından kendi geliştirdiğimiz clustering algoritması ile yaptığımız projenin farklılaşmasını sağladık diyorum. Biz 1 senelik çalışmamızla, bedavaya bunu yapabilmişken; Turkcell'in maaşlı elemanlarına css/dizayn çaldırıp, üstüne search API'dan gelen sonuçları sunması ARGE falan değildir diyorum.

Ha halla benim yapılan her işe bok atıp, hiç bir şey yapmayan biri olduğumu düşünüyorsanız, özelden size makale/patent(takip numarası var, inceleme aşamasında)/proje bilgilerimi gönderirim. Sequo gibi paramla dövemem belki ama bilgimle döverim kendi alanımda (sonuçta bilgi dediğimiz şey penis büyütücüler kadar para kazandırmıyor =().
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Laurelin said:

bingle dalga gecmeyin, eski bir patiye gore bingin gugili 3 sene once gommesi lazimdi :p hepimiz bing kullaniyoruz misal cunki windows 10

Hatırlıyorum bende sonra Hulu'ya geçti şimdi dünyayı dolanıyor :D

Bu arada Turkcell bazı projelerini outsource olarak yürütüyor. Detayları tam bilmeden yorum yapmak zor. Bence Turkcell'in asıl amacı yerelleşme stratejisi ile öne çıkarak diğer ürün ve servislerine entegre geniş bir ekosistem oluşturmak. Google, Amazon ve Microsoft gibi devler mesela şu sıralar akıllı asistanları ile yarışıyor. Türkiye'de Arçelik ve Vestel'den gelebilecek benzeri ürünlerle yer alabilirler. Başka şirketlerle işbirliğine açığız demişler muhtemelen başka pek çok farklı projeleriyle bağlantılı bir süreç olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

bende ırgat bir turkcell çalışanı olarak orca katılıyorum, turkcell şuan iletişim alanında her ürünün çok detaya girmeden kendine has versiyonlarını piyasaya sürüyor, işte turkcell tv lifebox bip yaani ve daha nicesi, fizyi aldılar vs derken, sanırım önce böyle bir networkü oturtup sonrasında bunu geliştirip üzerine netflixtir vsdir kampanyalar derken falan öyle gider umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

türkselin agresif bir şekilde tüm ürünlere alternatif geliştirmesi tamamen veri madenciliğini türk makamların eline vermek istemesinden. yeterince yayılırsa ileride google falan kapatırsın, kuzey kore gibi zorla türsel bip falan kullandırırsın anti-akp mesaj atar almaz alırsın ensesinden bebeyi.

şimdi tüm datayı gavur siteler taşıyor, haliyle madenciliği onlar yapıyor cia de bize fötöcüleri vermiyor:( diye bir QQ var.

ama yılların cehaleti ve biat kültürüyle iş yapan yöneticilerle olmaz bu işler. anca zor kullanarak olur yoksa bu projelerin hiçbiri karlı değil gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

2005 yılında "ilk yerli arama motoru" diye hakia tanıtıldı, google'a rakip olacaktı, şimdi kapalı.
2010 yılında "ilk yerli arama motoru" diye geliyoo tanıtıldı, bu yılın başında tekrar tanıtıldı, hala test aşamasında.

şimdi de Turkcell "ilk yerli arama motoru"nu yapıyor.
arabirim görüntüsü ntent'in kullandığı tema,
içerik Yandex, Google, Bing.

ne gadar da yerli bir o kadar milli
peh peh peh peh peh peh peeeh
arayamayabilirsen üzülme sen
hayatın olmuş işler güçler
hayatın olmuş işler güçler

şu işin üniversite öğrencisinin yaptığı dönem ödevinden daha iyi ve daha güzel olduğunu iddia etmeye utanırdım ben.

hayır onu da bırak, günümüzde çoğu internet kullanıcısı güvenlik endişesi yaşarken, "tüm bilgilerinizi toplayıp inceleyeceğiz" şeklinde bir söylemle pazara girmesi tam bir komedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...