Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kira sözleşmesi cayma

Red

Öne çıkan mesajlar

ben pisliklere maruz kalıyorsam ve üstüne polis bile çağırmıyorsam zaten iyi niyetimi kanıtlamama gerek yok. bana yapılanların karşılığında da bir şeyler yapmam gerekiyor elbet.

neyse konu kitlenebilir madem. imza atınca otomatik olarak pislik ve haksız oluyoruz cevabı almış olduk. bi de şımarık oluyormuşuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

cicibeybe sana da cevap vereyim. ben ev sahibi ile oturup dediğin gibi onun mağdur olmayacağı bir anlaşmaya razıydım ve teklif ettim. buluşmadı.

2-3 ay ödeyeyim tutulana kadar gibisinden.

Abi zaten tutana kadar ode demiyorlar mi? Sabahtan beri oyle diyorsun, ilani da asmislar zaten. Aslinda ilani asmasi bile sacma sapan bir is olsa da iyi niyetli bir davranis, en kisa surede magduriyetin giderilecek iste. Kiraci aramayip ode pasa pasa da diyebilirdi yani, o zaman is artik camurda yuvarlanmaya donerdi.

Neyde anlasamiyorsunuz olm o zaman, ikinizinde talebi varacagi sonuc ayni iste. Hatta bak ilk mesajda demissin daha:

Red said:

eve yaptığım masrafı istemediğim halde ev sahibi kira feshne yanaşmıyor. depoziti geri vermediği gibi hatta ben depozit kalsın sizin olsun yeterki sözleşmeyi iptal edelim dediğim halde üstüne kira ve aidat ödememi istiyor. ev tutulana kadarmış.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Abi zaten tutana kadar ode demiyorlar mi? Sabahtan beri oyle diyorsun, ilani da asmislar zaten. Aslinda ilani asmasi bile sacma sapan bir is olsa da iyi niyetli bir davranis, en kisa surede magduriyetin giderilecek iste. Kiraci aramayip ode pasa pasa da diyebilirdi yani, o zaman is artik camurda yuvarlanmaya donerdi.

Neyde anlasamiyorsunuz olm o zaman, ikinizinde talebi varacagi sonuc ayni iste. Hatta bak ilk mesajda demissin daha:

Red said:

eve yaptığım masrafı istemediğim halde ev sahibi kira feshne yanaşmıyor. depoziti geri vermediği gibi hatta ben depozit kalsın sizin olsun yeterki sözleşmeyi iptal edelim dediğim halde üstüne kira ve aidat ödememi istiyor. ev tutulana kadarmış.

bundan sonra 2 ay daha ödemeyi kabul ettim. karşılıklı buluşup çözelim diye. kadın ucu açık kalsın istiyor. yani ben belki 8 ay kira ödeyecem. resmi olsun istedim bu yuzden 2 aylık kira işi. yanaşmadı. daha önce 5-6 ay boş kalmış ev çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

oturmayacam demişin. adamlar da zaten oturmuyo diye heralde öyle rasgele girip asmışlar. sen evde oturuyor olsan asmazlardı belki.

Ya adam sözleşme imzalıyor, arayıp "vazgeşdim ben yhee xD" diyor, adamlar da bir an önce geri list etmek için kilidini bile değiştirmediği ve vazgeçtim dediği ustalı mustalı eve girip ilan asıyor fesih işi hızlansın diye, bu sefer kıymete binip "sözleşmeli evime girdiler ühü" oluyor adı. Şımarık diyince de alınıyor sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

bundan sonra 2 ay daha ödemeyi kabul ettim. karşılıklı buluşup çözelim diye. kadın ucu açık kalsın istiyor. yani ben belki 8 ay kira ödeyecem. resmi olsun istedim bu yuzden 2 aylık kira işi. yanaşmadı. daha önce 5-6 ay boş kalmış ev çünkü.

Abi tam olarak bu yuzden o imzayi atmayacaktin diyoruz iste. Kadin neden yanassin ona. Yukari cik yukaridaki denklemi tekrar oku, kadinin beklentisi 5-6 ay.

5 * Kira < 3.700 TL (Senin belirttigin depozito arti masraf) + 2 aylik kira desen kadin gene rasyonel. Kadinin ve emlakcinin tek hatasi senle cok fazla ugrasmak istemediklerinden, YANLIS bir sekilde evine izinsiz girerek ilani asmak olmus ki o bile SENIN isine yarayan bir sey en nihayetinde su durumda. He sen buradan vurup ustlerine gidebilir misin, git abi kime ne yani. Ama hakli oldugunu iddia etmen bana giderek daha sacma gelmeye basladi.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ben pisliklere maruz kalıyorsam ve üstüne polis bile çağırmıyorsam zaten iyi niyetimi kanıtlamama gerek yok. bana yapılanların karşılığında da bir şeyler yapmam gerekiyor elbet.

neyse konu kitlenebilir madem. imza atınca otomatik olarak pislik ve haksız oluyoruz cevabı almış olduk. bi de şımarık oluyormuşuz.

iyi top olmadın ya topta olsaydın ?
Sosyal ağlarda paylaş

2 ay kira kabul etse aidatla beraber 6.800 para cebinde olacak. ben bu topici bu yüzden açtım zaten. karşı taraf hiçbir olumlu yaklaşım sergilemediği için ne yapabilirim diye.

ama hala yukarda imzalamış şımark falan yazıyor adam sdfs.

gerçi ne yapsak burda size karşı haklı olmanın imkanı yok. olay hep imzaya dönecek o yüzden tartşmanın anlamı yok. mahkeme sonucu görğcez artık yıllar sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

Esh said:

Tamam adam haksiz olsa da dava acmak istiyo, seni de tutacak parasiyla. Nasil kazanacagini sen dusun.

Abi sen çok karıştırmışsın. Hayat kadını yada it tutmuyorsun. Avukatla seni temsil etmesi için anlaşıyorsun. Huyunu suyunu beğenmediğim adamla iş yapmıyorum ben.

Red kötü niyetli bir adam. Bunu da açık açık söylüyor. Böyle kişilerin davasını almıyorum ben mesela, tercih mesrlesi bunlar. Üç kuruş için itibar zedelenmez.

hep amerikan filmleri yüzünden...
Sosyal ağlarda paylaş

Red paşa paşa ödeyeceksin o kirayı da aidatı da. Ödemezsen faizi ile icra takibi yapılacak. Bu kadar basit.

İçinde oturmayacağın evin kirasını ödeyeceğin duruma düştüğün için de topicde sana hak verenlerle birlikte yegane gerizekalı sensin. Minimum 7000 tl girmiş. O sözleşmede bir de cezai şart vardır sen bakmamışsındır, o da girer rahatlarsın güzelce. Bence senin gibi okumadan sözleşmeye imza atanlar için çok faydalı bir deneyim, o kasların alışması lazım yoksa kalınlaştıkça zorlaşır işin ;)
Sosyal ağlarda paylaş

kadın sana anlaşmayı sunmuş işte. senin anlaşmanı kabul etmek zorunda değil ki. tabikide işine geleni sunacak sana. nasıl ki sen kendi işine geleni sunuyorsan şu anda.

kadının sana göre avantajı sunduğu teklif imzaladığınız sözleşmeye uygun. kim kime bu devirde iyilik yapıyor yahu. ayrıca yapmak zorunda da değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...