Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altın Elbiseli Adam...

Mino

Öne çıkan mesajlar

O video ya herkes makas videosu diyo da videoda makas yok. O videoda biraz daha yavaş gitse hiçbir sorun yok aslında ama, herkese küfür ettiği zannedilmiş ama adamın teki ile kapışıyor ve ona küfür ediyor, orası çirkin. Fazla hızlı gidiyor olması da yanlış tarafı. Ama şerit değiştirirken arkasındakini sıkıştırarak yapmıyor. Çok riskli sürdüğü zaten aşikar ama onu bile izlerken neyi riskli yaptığını anlayabilen çoğunluk yok malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

ben şimdi rahmetliye laf ediyorum gibi anlaşılmasın.
bizde trafik cezaları işe yaramıyor. yeteri kadar da özen gösterilmiyor onu anlatmaya çalıştım.

ortadoğu ülkesiyiz bu bile iyi.

ben gaziantepe gezmeye gittim bi kere. hayatımda bu kadar korkmadım trafikte. doğuya gittikçe şükrediyosunuz izmire istanbula.

yapacak bişey yok işte. ölmemeye çalışıcaz dikkatli olucaz. ölürsem de quotlarsınız bunu rahmetli çok dikkatliydi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Overall da istanbul soforleri ortalamanin baya yukarsinda

Ankara muthistir mesela, Eskişehir yolunda 150 ile aniden onune kirarlar, sinyal hakgetire zaten. O an tatli bir adrenalin patlamasi ile is yorgunlugu sizden alir kendinize getirirler.

Bir de yolu kontrol etme geregi gormeden yan yoldan firlama gelenekseldir
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

ben şimdi rahmetliye laf ediyorum gibi anlaşılmasın.
bizde trafik cezaları işe yaramıyor. yeteri kadar da özen gösterilmiyor onu anlatmaya çalıştım.

ortadoğu ülkesiyiz bu bile iyi.

ben gaziantepe gezmeye gittim bi kere. hayatımda bu kadar korkmadım trafikte. doğuya gittikçe şükrediyosunuz izmire istanbula.

yapacak bişey yok işte. ölmemeye çalışıcaz dikkatli olucaz. ölürsem de quotlarsınız bunu rahmetli çok dikkatliydi diye.

antepi bilmiyorum ama adanada arabalar kenarda yaya gördügü zaman gaza basiyorlar. Elin gavuru yola meyillendigin anda durur adanada tam tersi
Hadi istanbulu anliyorum cok trafik var.En düzgün adami bile cildirtir. Ama anadolu da trafikde yok. Yarim saatte gittigi mesafe maks 45dk olur. Neye bu kadar geriliyorlar anlamiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

keşke cezalarla fln hallolsa tabi bu işler. ama bu bok gibi ülkede bu tarz hareket yapanların çoğu zaten zengin olduğundan cezayı da benzin paralarının yanında bir gider olarak düşünüyorlar. hapse falan atmak gerekiyor bu lavukları tek çaresi bu.

Ceza 92 TL olursa öyle görebilir kimisi de, günaşırı 600 TL ceza yese ne kadar zengin olsa o kadar boşveremez emin ol. Beş ayrı şubenin sorumlu emniyet müdürüyle tanışırken sadece trafikçiden cep telefonunu isteyen çomar zenginler gördüm.

Hatırlarsınız bir ara 3-4 aylığına emniyet şeridi cezaları 8-10 katına çıkmıştı bir genelge ile, denetimler de sıklaşmıştı, o zamanlar epey toparlanmıştı. Şimdi FETÖ olaylarında o kadar polis atıldı ki emniyetten, emniyet şeridi nöbeti tutacak adam kalmadı. Öyle olunca da EDS'yi geçince şeride girip, sonraki kameraya 100 metre kala çıkıyor it köpek.

Hapse atmak ülkemizde gerçekçi değilse de yüksek bir para cezasıyla birlikte arabasını bağlasan yeter. Maserati'sini trafik çekicisi ile uğurlayıp TEM'in ortasında taksi ararsa çok daha fazla koyar öylelerine. Kazanmaya çalıştığı 5 dakika da 2 saatine mal olur mis gibi. Hele şirket arabasını bağlatan görgüsüz beyaz yaka falan tadından yenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Extreme sporlarda dahi ölüm oranı eminim trafik kazalarına nazaran düşüktür. Mevzu kişinin ölmesi degil suçu günahı olmayan başka insanların canını tehlikeye sokması ve kast etmesidir.

Türkiye' de motoru araç olarak görmeyen hanzolar yüzünden yeri geliyor makas atıp kendini trafiksiz alana veya tehlikesiz alana atıyorsun. Sen adama dokunsan çizik, adam sana dokunsa pertsin.

Black-ice said:

temenni etmedim ya.

ölebilir dediğim; ölürse kendi bunu zaten göze almıştır zaten extreme sport gibi.

tek sevineceğim kısmı ölmeden suçsuz bir acemi şöforü de yanında götürmemiş olması ve de bundan sonra başkaları için bir tehlike teşkil etmeyeceğidir.

keşke cezalarla fln hallolsa tabi bu işler. ama bu bok gibi ülkede bu tarz hareket yapanların çoğu zaten zengin olduğundan cezayı da benzin paralarının yanında bir gider olarak düşünüyorlar. hapse falan atmak gerekiyor bu lavukları tek çaresi bu.

mesela rahmetli twittera makas videosu atmış ya. al o videoyu delil olarak bunu hapse at işte. bitti gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu motorcu arkadaşlarda en illet olduğum durum şeritini adam akıllı kullanmama olayı. Bu abimizde böyleydi biraz makastır, arabaların arasından geçmedir falan.Hem görüş mesafeni kısıtlıyorsun 2 tarafına araba alıp, hem araba sürücüsünü geriyorsun. İşin komik tarafı kör noktalara düşmüş oluyorsun şeridi tam ortalamadan kullandığında.

Görüyorum mesela bazı motorcuları, almış motorunu 70 e ayarlamış hızını ortalamış şeridi mis gibi, imrendiren onlar oluyor motora genelde beni. Adamın zerre zararı yok kral gibi motorunu sürüyor.Zor mu anlamıyorum o motorcular gibi kuralında sürmek şu aleti.

Honda şerit bilgilendirme

Ha ama arabalı barzoların arkadan selektör yapıp korna çalmasından mütevellit bir durumda var. Ama yinede canını riske atmaya değmeyecek bir durum.Varsın akşama kadar kudura kudura arkadan kornaya bassın.
Sosyal ağlarda paylaş

kornaya basmakla kalmıyor işte, hız kesmeyen adam var, şeritten çekilmesen durmayacak mesela. Ek olarak, çoook fazla geriliyorsun. Arabadaki insanın yanında motorcu olduğunda gerildiğinden çok fazla hemde.

Trafiği ve kendini riske atan motorcu tabiki var, ama sorunu değil arabacılar yaratıyorlar.
Neden? çünkü büyük araç.

Aynı şekilde, tırlar ve kamyonlarda arabacılar için öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Bununla ilgili gerek genel geçer, genel İstanbul'a özel bir sürü yorum yapıldı ve makaleler konuldu arka sayfalarda. Sadece bazı durumlarda geçerli olabilecek bir senaryo bu. Genelde ve özellikle şehir içi trafikte şerit ortalamak hiç tavsiye edilen bir durum değil. Videoyu koyan adam bile "uzun yolda bu tekniği kullanıyorum" demiş zaten.

"Yanyana giden iki arabanın ortasından şeridin üstüne basarak yüksek hızla geçilmelidir" de bunun antitezi değil, alakasız apaçi bir uygulama sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de önce şeritlerin otopark olarak kullanılmasının engellemesi lazım.

ülkenin her sokağının her caddesinin 1 şeridi otopark. 2. şeridi ise bekleme yeri. 3 şeritli yollar 1 şerit 2 şeritli yollar da 1 şerite düşüyor. bu yüzden zaten sağlıklı araba veya motor kullanmanın imkanı yok.

hasanpaşa'ya dönen ışıkları bilenler bilir mesela. orda viraja araç parkediyorlar. hop 1 şerit gitti zaten. trafik olmamasına rağmen o ışıklarda 20dk oyalanıyorsun. 100 metrelik mesafe dfs. sadece tek bir örnek bu.

sırf şu yola park mevzusuna 5bin lira ceza kesseler keşke ve arabaları çekseler. 6tl ispark'a vermemek veya 300m yürümemek için anasını ağlatıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Millet arabayi koycak yer bulamiyor ki
Bir sekilde yer gosterip sonra yasaklamak mantikli da, o altyapiyi saglamak lazim once

Red said:

türkiye'de önce şeritlerin otopark olarak kullanılmasının engellemesi lazım.

ülkenin her sokağının her caddesinin 1 şeridi otopark. 2. şeridi ise bekleme yeri. 3 şeritli yollar 1 şerit 2 şeritli yollar da 1 şerite düşüyor. bu yüzden zaten sağlıklı araba veya motor kullanmanın imkanı yok.

hasanpaşa'ya dönen ışıkları bilenler bilir mesela. orda viraja araç parkediyorlar. hop 1 şerit gitti zaten. trafik olmamasına rağmen o ışıklarda 20dk oyalanıyorsun. 100 metrelik mesafe dfs. sadece tek bir örnek bu.

sırf şu yola park mevzusuna 5bin lira ceza kesseler keşke ve arabaları çekseler. 6tl ispark'a vermemek veya 300m yürümemek için anasını ağlatıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yok ya bizim memlekette cidden yerleşmiş o kültür. 50m ilerde mesela uygun bir yer var trafiği kapatmayacak, onun yerine 2. şeritte 4'leri yakıp bekliyorlar mesela. ulan az ileri al işte sanki orda beklemek zorundasın.

haftaiçleri mesela isparklar boş oluyor yine insanlar ana caddeye park ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Işte her zaman kornaya basmakla yetinmiyor barzo bazen vurup kaçıyor veya önüne kırıyor kıllığına.

sinera said:

Şu motorcu arkadaşlarda en illet olduğum durum şeritini adam akıllı kullanmama olayı. Bu abimizde böyleydi biraz makastır, arabaların arasından geçmedir falan.Hem görüş mesafeni kısıtlıyorsun 2 tarafına araba alıp, hem araba sürücüsünü geriyorsun. İşin komik tarafı kör noktalara düşmüş oluyorsun şeridi tam ortalamadan kullandığında.

Görüyorum mesela bazı motorcuları, almış motorunu 70 e ayarlamış hızını ortalamış şeridi mis gibi, imrendiren onlar oluyor motora genelde beni. Adamın zerre zararı yok kral gibi motorunu sürüyor.Zor mu anlamıyorum o motorcular gibi kuralında sürmek şu aleti.

Honda şerit bilgilendirme

Ha ama arabalı barzoların arkadan selektör yapıp korna çalmasından mütevellit bir durumda var. Ama yinede canını riske atmaya değmeyecek bir durum.Varsın akşama kadar kudura kudura arkadan kornaya bassın.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

su ulkeye 125 seritli yol yapsan 25 seridine gecekondu diker 80 seridini kapali otoparka cevirir 19 seridinde bekleme duraklama yaparlar..o kalan 1 seritte yine ne olacaksa olur..

İstanbulun handikapı köprüler, 125 şerit de koysan bütün boğazı beton ile kaplamadıktan sonra birşey ifade etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Dün gece leventten 4 levente geçiş köprüsünün üstüne metal bariyer koymuşlar, bu sabah yolda deli gibi trafik oldu bu salakça uygulama yüzünden.Normal bariyer olsa gene bir nebze olurdu ama bu koydukları aşırı geniş, araçlar 10 la geçiyorlar altı sürtmesin diye.

Bariyer dediğin kasis sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Barkın'ın ailesi ve yakınları kortejle ilgili üç temel istekte bulunmuş:

1- Korna çalınmasın.
2- Aragaz verilmesin, egzoz gürültüsü yapılmasın.
3- Bir aynaya siyah bir kurdele bağlansın.

Kurdele neyse bulursun bulamazsın da, kortejde aragaz veren de, korna çalan da, kaskını bile takmayan da gırla. Genel bir cenaze görgüsünü/saygısını geçtim, ailenin özel ricasına rağmen bu hareketleri yapıp, Barkın gibi ağzından korumayı düşürmeyen adamın cenaze kortejine kaskını bile takmadan katılıyorsun, sonra da gelin almaya gider gibi hareketler yapıyorsun, etrafı rahatsız ediyorsun. Yazık. İlk günden kemikleri sızlamıştır.

İmamın cenazesini kiliseden kaldırıp gömerken rakı içmek gibi bir şey yani bu. Sonra arabalının çomarı da motorcunun bu çomarını alıp genelleyip sürer tabii önümüze.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

miyaw33 said:

Dün gece leventten 4 levente geçiş köprüsünün üstüne metal bariyer koymuşlar, bu sabah yolda deli gibi trafik oldu bu salakça uygulama yüzünden.Normal bariyer olsa gene bir nebze olurdu ama bu koydukları aşırı geniş, araçlar 10 la geçiyorlar altı sürtmesin diye.

Bariyer dediğin kasis sanırım.

evet kasis yanlis kullanmisim,gercekten cok buyuk kasis sayilmaz aslinda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...