Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altın Elbiseli Adam...

Mino

Öne çıkan mesajlar

senko said:

Ha birde motorcularin kaldirimdan gitme ve kirmizi isikta durmama haklarini görüyorlar kendilerinde

Ben de motosiklet sürüyorum aynı hakları kendimde görmüyorum. Genelleme yapmak çok büyük bir hatadır. Arada bazı hanzolar var ve bu ayılar araba da sürse, motor da sürse kendilerini ele veriyor ve bu hanzolar çok. GÖrünür olmak bahanesi ile akropoviç takıp mahalle arasında it gibi bağırtan akıl hastaları mevcut, allahın ayısı para verip motoru aldı diye ses çıkartıp artık neyin kafasını yaşıyorsa ergen veletler, neyin ezikliği, neyin tatminsizliği, al sür mal ama onu da beceremiyor. Motoru tasarlayan mühendis bu kadar coşmuyor. Aynı iti al arabaya koy aynı boku yapıyor.

Motorcu diye genelleme yapmayın. İnsan ve hayvan diye ayırın daha net ve az kafa karıştırıcı oluyor. Aynı hayvan motor sürünce motosiklet ile özleştirmeyin.

Örnek vereyim motosiklet süren bazı "hayvanlar" kaldirimdan gitme ve kirmizi isikta durmama haklarini görüyorlar kendilerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Motorcu lafı da ayrı bir balon, zamanında bu makinalar pahalıydı hakiaktten gönül veren adamlar alıp biniyordu. Piyasada az tabi kıymetli oluyor o zamanlar. Sayıları da az ister istemez bribirlerini tanıyorlar, bir camia kuruluyor kendi aralarında. Herhalde burdan bir özel isim gibi motorcu tabiri çıktı. Hani adamlar ikinci dünysa savaşı sonrası(bildiğiniz hikaye) amerikada ki gazilarin parasızlıktan ve birbirlerine destek olmak amacıyla savaş sırasında çok kullanılan harleyleri yine parasızlıktan ucuz diye alıp farkında olmadan harleyciler deyu bir camia kurması ve amerikada dolanmaları gibi bir motorcu camiası bizde hiç olmadı.

Sonra efendim motosiklet camiası farklıdır, şöyledir, böyledir gibi garip gurup, altındaki para ile satılan makinaya salt biniyor diye herkes kendini motorcu yaptı.

Yahu parası olan herkes bu zıkkımı alabilri ve sürebilir, alıp sürün bu kadar motorcu camaisı farklıdır, şöyledir böyledir diye beylik laflar ile çıkıp kendilerini paralamıyorlar mı komik oluyor. Adam benden daha çok kazanıyor ve bende öcne doğup motor sürebildiği için bununla şöyledir böyledir diye dravdan konuşuyor.

Ülke de herkes motor sürse camilarıda genel olacağı için herhalde başka birşeye saracaklar. Yani bizde motorcu diye bir camia yok. Motosiklet süren insanlar var, bu işten para kazanan insanalr var, ayn adamlar motordan inince yaya oluyor, sabah mayışlı işin gidince bordrolu oluyor vs.

Ama ortak nokta ne insan olmaları o halde insan gibi davran, akropoviçini makatına duhul ettiklerim.
Sosyal ağlarda paylaş

vaays bilmediğim bilgiler. harley'i amerikada fakirler mi alıyomuş sdf
bi ara bi motorcu tayfası silahlı kanlı bi olaya karışmıştı sanki 2-3 yıl önce bi de yurdum topraklarında.

ben çok özeniyorum ama madden aşırı yetersizim. belki de hayrıma bişey tabi fevri davranışlarım yok değil

fotoğrafçı bir arkadaş vardı cem ersavcı o da motorsiklet üstünde hayatını kaybetti 2-3 yıl kadar önce. çok acı erken ölüm gerçekten.

diğer tarafta da motorsikletin verdiği bir özgürlük, yolda olma havası falan. başlıktaki motor düşmanı konformist kafaya hani pek tahammül edemiyorum aslında. diğer taraftan da hani savunabileceğim bir "takım" yok aslında. dikkat edin abi ne diyim

son tahlilde, gayet olması gerkeken standart (ideal) vatandaş kafasını ülkeye başkan görmek isteyen bir durumdayız. çok şey anlatıyor bu maalesef
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

diğer tarafta da motorsikletin verdiği bir özgürlük, yolda olma havası falan.

Çok keyifli sürmesi, yani altınızda dorğu düzgün bir motosiklet varsa tabi. Yolda olma havası da güzel ama özgürlük hissi göreceli. Neden derseniz adam gibi bir motor için 20 k üzerine çıkmanız lazım ki benim için minumumum 30k dan başılıyor dorğdu düzgün bir motor.

30k da az para değil, çalış, kısmen kölelik yap sonra o para ile adlığın motor ile özgürlük kısmı az buçuk abes oluyor :). Bizde motosiklet lüks malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

yani 20-30k'sını bilemicem daha var oralara gencizm ama 3-4 yıl önce ybr125'e yetecek bi param vardı 2 yıldır elimi sürmediğim fotoğraf makinesine verdim onu sonra da para etcek bi hayat seçemedim kendime kaldı öyle sdf

bakalım ilerde inş.

zaten saçı beyazlamadan kendi kazandığıyla kim biniyor harley'lere marleylere allaşkına. aile fazla aklı başında (!) olduğundan öyle anca özendiğimle kalmak durumundayım. mecbur uzun yaşıcaz(facepalm)
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

bombilo said:

konunun özeti; apaçi videolari var ama sayilmaz, siz cahilsiniz/çomarsınız.

Sayılmaz degil, senin muhtemelen adamdan hiç haberin yokken o videoları eleştiriyoduk zaten. (ha onları da "way amk ne biçim gidiyo" sıglıgında degil, trafigin duruma ve yarattıgı risklere göre izliyoduk) Ama kazanın nasıl doldugunu bilmiyoruz. Elimizdeki veriler adamın kaza sırasında kullandıgı motorun yasa dışı hızlara zaten çıkamadıgı + otoyolda yayanın varlıgı. Bu iki veriden "bari yayayı öldürmeseymiş" yorumu yapan cahildir.

yoo ben kendim motor kullanmıyor olsam da, gayet keyifle motorcuların vloglari filan izliyordum ara ara. cikarim yapman sacma yani.

hani bi tane gostersenize adami elestirdiginiz bi yer.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Abi sen nasıl yaptığını anlatmışsın ama bu çok büyük bi sorun ya.

Abi taksiciler, minibsüler, hafriyat kamyonları, beyaz şirket fluence'ları ne kadar sorunsa bunlar da o kadar sorun tabi. Ama bütün motor sürenleri böylevarsayıp, kazada ölen adama, üzülmedim iyi olmuş deme sığlığına karşı çıkıyoruz.

bombilo said:

Daha bu topikte bile dedim son zamanlarını begenmiyordum diye. Konu bu degil. Konu otobanda çıkan yaya dışında fazla bilgimiz olmayan bi kazada adamı suçlu yapmanız. Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

Buyur:

aktiftablet said:

Son zamanlardaki hallerini çok sevmezdim ama üzüldüm çok.

Baggio said:

Yetenek, bu işi meslek olarak yapmak, robocop gibi giyinmek vb. kazalara bağışıklık anlamına gelmiyor. İlla ki dikkat etmek ve defansif kullanmak lazım. Barkın bunu çok unutan biriydi. "Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma kanka" diyip geçerdi kendi apaçiliğine, kötü tercihlerle kullanırdı motoru.

Masticore said:

Daha önce de kaza(lar) yapmıştı. En son ciddi kazasının üstünden 1 sene geçmemiş.

Resmen Güncel'den şöyle bir bakıp, nereye dangıl dungul post atarak prim yaparım diye gelip, son sayfayı belki okuyor belki okumuyor ve balkabağı bir yorum yazıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Sırf 3. Köprüye araç yönlendirmek için yaptıkları garip yol çalışması olmasa belki de farklı şeyler konusuyoduk şu an, bi de bu yönü var işin.

Yapılan yol çalışması ile konunun pek alakasını anlamadım. Kadının gerizekalı olup kocasının arabadan imnesine müsaade etmesi bence daha önemli bir konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Çalışma nedeniyle (gerek eksilen şeritler, gerek polislerin dikkatinin dağılması, gerek yoğun trafik) köprüde duraklamak daha olağan, yürüyerek karşıya geçmek daha kolay.

Mallık yapacak olan her türlü yapar ama, engelleyemezsin. Birkaç saniyede olacak bir iş arabayı kenara çekip kapıyı açıp inmek, ne yapsın ki kadın?
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Çalışma nedeniyle (gerek eksilen şeritler, gerek polislerin dikkatinin dağılması, gerek yoğun trafik) köprüde duraklamak daha olağan, yürüyerek karşıya geçmek daha kolay.

Mallık yapacak olan her türlü yapar ama, engelleyemezsin. Birkaç saniyede olacak bir iş arabayı kenara çekip kapıyı açıp inmek, ne yapsın ki kadın?

Gece 2'sin de polisin yayayı zaten görme şansı oldugunu düşünmüyorum heleki koyu kıyafet giydiyse. Insanlarımız eğitimsiz, bilinçsiz zaten e-5 te karşıdan karşıya geçmeye çalışmak bence intihara teşebbüs. Video su çıkarsa en azından olayın aydınlanmasını temenni ederim, yoruma inanılmaz açık bir konu şuanda.

.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

ister araba ister motor ister skutır kullansın.

şehir içi trafikte hız yapma, makas atma gibi hobisi olan herkes ölebilir.

Birinin ölmesini temenni etmektense!! Bunun yerine gerekli cezalar uygulanmasını istemek daha iyi olmaz mı? Ağır bir şekilde sürücü cezaladırılsa zaten kimsenin bir tarafı yemez o hareketleri yapmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

temenni etmedim ya.

ölebilir dediğim; ölürse kendi bunu zaten göze almıştır zaten extreme sport gibi.

tek sevineceğim kısmı ölmeden suçsuz bir acemi şöforü de yanında götürmemiş olması ve de bundan sonra başkaları için bir tehlike teşkil etmeyeceğidir.

keşke cezalarla fln hallolsa tabi bu işler. ama bu bok gibi ülkede bu tarz hareket yapanların çoğu zaten zengin olduğundan cezayı da benzin paralarının yanında bir gider olarak düşünüyorlar. hapse falan atmak gerekiyor bu lavukları tek çaresi bu.

mesela rahmetli twittera makas videosu atmış ya. al o videoyu delil olarak bunu hapse at işte. bitti gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...