Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bi oyun olsa

calimero

Öne çıkan mesajlar

Ya birton oyun çıkıyor son zamanlarda da, hani alıp kenara koyuyoruz oynamıyoruz.

bu tarz oyun çok nadir gördüm ya da çok basit özellikler olarak koyuldu oyunlarda, varsa öneri alabilirim.

mesela oyunlarda bazen random eventler çıkar. civilization'da vardı (beyond the sword'da ya da rise of mankind'daydı), crusader kings 2 de çıkıyodu ve genel paradox'un eu3 gibi bu tarz oyunlarında çıkıyodu sanırım. hani ben bunlardan da fazla randomness istiyorum. yani tamam ben mesela odun kesiyorum ama meşe odunu bu kestikleri efendim, o yüzden şu üretim arttı denilsin. ya da işte bi tane boatmaker çıksın, manyak gemiler yapsın. bi tane savaşçı çıksın manyak yenilmez bi eleman olsun falan. karşı tarafta da olsa olur. ula hannibal alpleri aşmış ordusuyla tarih hep böyle ilginçliklerle, tesadüflerle şekillenmiş, ben de oyunlarda böyle random alakasız eventler istiyorum.

Bir de seçimlerimin oyunun gidişatını etkileyeceği oyunlar çok hoşuma gidiyo. king arthur'u sırf o yüzden oynuyordum, seçimler bir nebze de olsa etkiliyo çünkü oyunun sonunu. oyunun çoğunluğu seçimler bile olabilir bizim sadece seçip kalanı AI'ya bıraktığımız. ama işte x'e bas geç tarzı telltale oyunları gibi değil.

bir de oyunlarda biz hep the chosen one falan oluyoruz. vay anam en güçlü, her gittiğimiz yerde saygı duyulan, ya da ona dönüşüyoruz falan. lan biraz da ortalama adam olalım, çabamızla gerekirse büyük saygı duyulan birine falan dönüşelim, burası da aslında yine choices matter'a geliyo yine.

ucundan bucağından belki denediğiniz ama çok bilinmeyen oyunlar vardır böyle. paylaşırsanız sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

yani rastgele birşeyler olan oyunlardan spesifik birşey istemişsin, mount&blade'in bazı modları belki vanilla hali uymuyorsa, brytenwalda gibi. onda daha da küçük ve daha etkisiz bir elemansın.

chosen one olmadan, küçük adam olarak başlayıp büyümek çok rpg'de var zaten ama özellikle canlı, yaşayan dünya olan çok oyun yok.

http://gameselectors.com/best-games/random-events/

şöyle bir link buldum, battle brothers sanırım aradığına benzer bir diğer oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

mount and blade mod'larını deneyemedim henüz. red dead de oynayamadım, pc'ye gelince oynarım diyorum sanki çünkü o controller'la oynayamıyorum ben, ps de yok zaten. space rangers 2'yi aldım, beceremedim sdf. biraz daha üzerine eğilmem gerekecek, yorum yapamıyorum. heroes 3 severim ama istediğim o değil ya. ay yarım doğdu 3 tane adam geldi değil bahsettiğim :)

thea the awakening the aldım, hani oynadım biraz ama şimdilik saramadı. ama şans veririm sanırım daha.

Sam'in verdiği linkteki oyunlardan da ilgimi çekenler oldu, onlara da bakacağım. Ama battle brothers kötü abi ya, son update sonrası oynamadım ama developer'ların tavrı da çok kötü. neymiş bu oyunla oyun yapmayı öğrenmişler de artık üzerinde durmayacaklarmış. lan oyun daha beta stage resmen sdf. adamlar vurdu gitti, yeni gelen update'e bakayım baya bi oyun sürem olmasına rağmen refund çekeceğim developer'ların yazdığından ötürü, verirlerse verirler.
Sosyal ağlarda paylaş

rimworld e bakabilirsin (akla zarar modlar var orijinalinden baydığında).

battle brothers'ın temelinde büyük sorunlar var. özellikle oyunun başındaki ramp up çok saçma ve oynaması eğlenceli değil.

>grind yap
>iyi adam bul
>gear topla
>instant yesin

repeat or save jerk.

ftl baya iyi.

darkest dungeon da çok iyi. (rng faktörü saç baş yolduruyor ama recoverysi battle brothers gibi değil)

enter the gungeon'a bakabilirsin.

xcom seviyorsan güzel modlar var oyunun temel dinamiklerini değiştiren.

yeni bir 3d space shooter çıktı, ftl gibi random generated zonelara girip ilerliyorsun. spece bir şeydi ama adını hatırlayamadım şimdi. ben 5-6 saat oynadım - eğlendirdi. (everspace'miş)

http://store.steampowered.com/app/396750/EVERSPACE/
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

rimworld e bakabilirsin (akla zarar modlar var orijinalinden baydığında).

battle brothers'ın temelinde büyük sorunlar var. özellikle oyunun başındaki ramp up çok saçma ve oynaması eğlenceli değil.

>grind yap
>iyi adam bul
>gear topla
>instant yesin

repeat or save jerk.

ftl baya iyi.

darkest dungeon da çok iyi. (rng faktörü saç baş yolduruyor ama recoverysi battle brothers gibi değil)

enter the gungeon'a bakabilirsin.

xcom seviyorsan güzel modlar var oyunun temel dinamiklerini değiştiren.

yeni bir 3d space shooter çıktı, ftl gibi random generated zonelara girip ilerliyorsun. spece bir şeydi ama adını hatırlayamadım şimdi. ben 5-6 saat oynadım - eğlendirdi. (everspace'miş)

http://store.steampowered.com/app/396750/EVERSPACE/

rimworld baya micromanagement geldi bana da oynamasam da, korkuyorum ya ben öyle oyunları görünce, videolarını izleyince lan bunları nasıl idare ederim diye, ama diğer oyun önerileri sevdiğim oyunlar dolayısıyla denerim bir.

battle brothers noktasına katılıyorum

ftl baya severim, baya bi game time'ım var.

Hmm enter gungeon değişikmiş, IVAN'ın ciuv ciuv'lusu :p

XCOM'u da baya seviyorum zaten bakıcam onun modlarına falan da. long war falan oynamadım mesela, kesin indirip bakıcam ona.

everspace'i de alırım kesin ftl gibiyse (tu)

bi de @GERGE

ya bu IVAN tarzı roguelike var mı başka bildiğin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...