Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iOS 11

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Apple yine garip şeyler yapıyor. iOS 11 32 bit desteğini kaldırıyor. Geri uyumluluk gidiyor yani. Applarınızın çalışıp çalışmadığını Settings > General > About sayfasında Applications bölümü var. Oraya girebiliyorsanız orada gördüğünüz her app 32 bit, iOS 11 ile çalışmayacak.

İşin kötüsü macOS'da bu 32 bit desteğini çekecekmiş 2-3 seneye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yapma abi, iPad 2 6 sene guncellendi, hic bir tablet bu kadar destek almadi. iPad 4 hala guncelleniyor. iPad 3 5 sene guncellendi sanirim. Ipad 1 sadece 2 senede oldu.

Apple en iyi destek veren firmalardan. Ayrica App Store guncellenmesi biten cihazlara eski surum applari vermeye devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
iOS 11 ile sundukları yenilikler çok hoşuma gitti. Android'in son versiyonları çok kısır kalıyor yanında.

baktığımda şöyle bir tablo gördüm,

en iyi kamera: iPhone 7 Plus ve Galaxy S8+
OnePlus 5'in kamerası kötü
en iyi pil ömrü: Galaxy S8+ ve OnePlus 5
iPhone 7 Plus'ın pil ömrü kötü
en iyi performans: iPhone 7 Plus ve OnePlus 5
Galaxy S8+'in performansı kötü

şu an piyasanın en iyi telefonları bunlar, ama hepsinin bir konuda büyük zaafı var.

eğer iPhone 8 çıkarttıklarında (ya da 7s, artık ne çıkacaksa) kamera ve performansı bozmadan pil ömrünü S7 Edge gibi yapabilirlerse, gözümü kırpmadan yeni iPhone'u almayı düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

telefonu gunde 3 kere sarj ettikten sonra o kamerayi ne yapayim ben?

masabasinda butun gun kabloya bagli yasayan insanlar icin en iyi secim iphone 7, arabayla eve gidene kadar sarji bitmezse disarida bile eglendirir

zaten 2-3 tane de replacement program cikar, apple store'a is saatinde geziler duzenleyerek hayatiniza renk katabilirsiniz, randevu almak da besiktas kombinesi alma tadi veriyor
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

zaten 2-3 tane de replacement program cikar, apple store'a is saatinde geziler duzenleyerek hayatiniza renk katabilirsiniz, randevu almak da besiktas kombinesi alma tadi veriyor

bu herifler oradan para kazanıyor zaten
iPhone 6s için pil değişimi çıktı, telefonun tamamını değiştirdik. hiç aklımda yokken 400 lira masraf ettim.
gitmişken şarj aleti ıvır zıvır da aldım.
macbook'un pili değişti, gittim drone aldım. ne bokuma lazımsa.
girmek istemiyorum şu storea
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Ipad vardi bende, cop olcak demek.
Apple urunu alana mstehak gerci.
Cop olunca tamamen androidli tablete geceriz.

Üzerinden 5+ sene geçmiş gadgetler çöp olsun zaten. Donanım olarak zaten çöp olmuş, her şeyi muadillerinin 10 katı sürede açacak tablete son OS kursan ne, kurmasan ne. Android'in de 3-4 senelik cihazların desteğini kestiği oldu bu arada gayet, troll değilsen ezberden konuşmuşsun.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Sadece 1 kere şarj ediyorum telefonu gün ortasında. Bazen o bile gerekmiyor.

Ben de iPhone 7 kullanıyorum da, şunu dezavantaj yerine marifet gibi pazarlıyor olman bile tüketim algımızın ne kadar başarılı bir şekilde yanlış yönlendirildiğini gösteriyor. Jet Black de kol gibi çiziliyor ayrıca, harita gibi oldu bile. Her yerine koruma alacaksam da neden güzelinden alıyorum ki telefonu?

Para verdiniz diye savunmak zorunda hissetmeyin kendinizi, kötüsüne kötü diyebilin. Bilinçli olun.
Sosyal ağlarda paylaş

bu her versiyonda fontları kalınlaştırma, kafam kadar başlıklar atma sevdasını kim sokuyor bunların akıllarına.

ayrıca apple a bok atmaya meyiliydim, camı kırdım, beş para almadan yaptılar, 2 kere daha kırabilirsiniz dediler, o yüzden aramız iyi. apple care bile olsa 29,00 € almaları gerekiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Eski iPhone modellerine göre 7'nin pil ömrü çok çok iyi. Artık pil sorunu yok yani. 5s olsa, 6 olsa günde 2-3 kere şarj edersin. iPhone 7 ile bluetooth ile saat ve AirPods bağlı ve yoğun kullanmama rağmen sadece 1 kere şarj ediyorum.

Saat olmasa şarj etmiyorum bile. Bunun "para verdim savunayım"lık bir yanı yok. Gerçekleri konuşuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...