Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

pattisliborek said:

Stringray said:

bjk istiyordu zaten ndiaye'yi, adam tüm yıl kartal pençesi yaptı gollerden sonra ama 2-3m felan veriyordu bizimkiler bonservise adama da 1,2m felan. bu maliyetlerde almanın bir anlamı yok zira ne altyapısı kusursuz, ne çok genç ne de geçmiş takımları iyi.

ndiaye bekleneni verir veremez o apayri bi olay ama eski takimlari kusursuz olayi cok sacma.

secde ettiginiz atiba'nin kariyerinin %90'i isvec ve danimarka'da gecmis. 28 yasinda adam psv'ye gecerek 'bilinir' bir kulupte oynamis.

ust duzey takimlardan gelen oyuncularin sayisinin haddi hesabi yok. patlayanlarinin da...

işte atiba'ya da o kadar para verilse yine kötü transferdi. ama atiba'nın kötü çıkmasına engel değil bu ndiaye'nin iyi çıkmasına engel olmadığı gibi. aldığın riske bakar, gs gözünü karartmış gidiyor.

bir de herkes atiba ile karşılaştırmış da bu adam 10'a daha yatkın 8 karışımı bir adam, oğuzhan'ın bir tık daha ofansifi iki tık daha az defansifi. atiba gibi pas arası, tackling, sakinlik vs beklemeyin yani. fernando yanında oynar.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

bir de herkes atiba ile karşılaştırmış da bu adam 10'a daha yatkın 8 karışımı bir adam, oğuzhan'ın bir tık daha ofansifi iki tık daha az defansifi. atiba gibi pas arası, tackling, sakinlik vs beklemeyin yani. fernando yanında oynar.

abi kusura bakma, bozmak istemezdim de ama hiç izlemediğin ya da geçen sene 2-3 maçta izlediğin belli n'diaye yi asdfdsasdaf

n'diaye'nin en temel özelliklerinden biri tackling bir kere, adam geçen sene ligin en iyileirndendi bi ara ilk üçteydi. osmanlı düşünce ve oynamayı bırakınca o da ilk 10 dışına çıkmıtşı.

kariyeri dmc olarak başlayıp orta sahaya kaymış ama defansif olarak oynamış bi adam sürekli. geçen sene musa çok iyi form yakalayınca ve ileride dağıtıcı bir adama ihtiyaç duyulunca Reşit hoca radikal kararla forvet arkası, hücumcu orta saha oynatmaya başladı ki tuttu.

Kariyerinde ilk defa hücum görevini geçen sene oynadı. Başarılı oldu.
Zaten hücumda olmadığı maçlarda da b2b orta saha olarak çift taraflı oynuyordu.

Sakin değil desen Villareal maçlarında, diğer AL maçlarında takımı sırtlayan adamlardan biriydi. Sahada ne yaptığını bilen ender adamlardandı vs...

Dribbling olayı mesela aşırı gelişmiş, orta sahada hem dikine hem paralel dribblingleir aşırı başarılı ki sakinliği olmayan adam bunu zaten başaramaz.

Yani yaptığın tanıma hiçbir şekilde uymuyor. Ya izlemedin ya da sağlıklı yorumlanmayacak kadar az izledin adamı büyük ihtimal.

O yüzden rakip aldı diye gereksiz boklamaya gerek yok. N'Diaye gayet iyi adam. Benim bu sene BJK'nin yapmadığı transferlerden takımda her şekilde görmeyi istediğim tek adamdı. Geçen sene başında bile daha AL performansları ortada yokken keşke alsa Beşiktaş diyordum. Kaçtı artık yapacak bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Burada eleştiri iyi bir altyapisi olmayıp tr'nin orta sira takimindan bu paraya geliyor olmasi.

Kaldi ki gsde ndiaye'nin potansiyelini değerlendirecek bir futbol akli oldugunu sanmıyorum.

Sactiklari paralardan yolladıkları adamlardan sadece popülist bir tavir icinde oldukları belli iste adamlar tudoru alip getirdi hoca yapti takima sfgsfs

Gs salca olmasa boyle yuksek bonservis yuksek maas da vermezdi başka takim eleştiri burada zaten.

2 noktaya katılmıyorum. Gerisi full haklısın.

İyi altyapı almaması tabii büyük handikap ve özellikle büyük kulüpler bi adama hayvan gibi oynamasına rağmen girmiyorsa bu yüzden; ama işte altyapıyı iyi almaması oyuncuyu değerlendiremeyeceğin anlamına gelmez.

Atiba işte. Kanada'da aldı altyapıyı. Kanada milli takımda serbest vuruşları Atiba kullanıyor. Bu kadar kötü bir futbol ülkesi, oradan çıkıp geldi ve şuan ki hali ortada.

N'diaye de tabii kaliteli bir futbol altyapısı yok ama önemli değil. Değersiz olduğunu göstermez.

Ayrıca evet bonserviste maaşta pahalı. hadi bonservisi verdin, maaşın yarısını versen n'diaye yine gelip imza atardı.

orada birileri beslendi %90, oyuncunun vermezseniz gelmem dediğini sanmıyorum.

bonserviste de keza osmanlı'ya aktarıldı para. yoksa söylentilere göre 5 milyondan daha fazla teklif gelmemiş Osmanlı'ya badou için. maks teklif 5'ken 7.5 vermek ne bileyim. dursun gerçi yapar da maaş cidden saçma.

bonservise olmaz demek istemiyorum aslında. olabilir. geçen sene al maçlarında harbi harbi çok iyiydi çünkü. büyük vitrin yaptı da direkt 7.5 işte saçma.

ben ama 2 hafta önce de diyordum 4-5 ederi her şekilde var diye. o yine hakkaniyetli olurdu.

--

popülistlik evet. taraftara transfer atıp susturuyorlar şuan. 2 hafta önce takıma söven bi tanıdık var şimdi diyor feda olsun bu paralar başarı gelecekse yeter ki şampiyon olalım diyor.

2-3 sene sonra tekrar sövmeye başlarlar satacak toprakta kalmayınca sdafsda
Sosyal ağlarda paylaş

her osmanlı maçını açıp izlemedim tabi ki ama yeteri kadar izledim. ben zaten hiçbir yerde kötü futbolcu da demedim, hatta keşke gelse dedim BJK başlığında oğuzhan'a güzel bir alternatifti.

her zamanki gibi abartı övüyorsun takımdan bağımsız tüm oyuncuları, ne o kadar iyi bir tackling'i var ne de defansı (6 pozisyonuna göre konuşuyorum). tolgay'a da geçmişinde defansif oynadı iyi oynuyor orada diyorsun mesela o beni ilgilendirmiyor onun da bünün da defansif özellikleri gayet sınırlı. üst düzey maçlarda ikisi de patlar o pozisyonda elek gibi geçerler.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

tolgay'a da geçmişinde defansif oynadı iyi oynuyor orada diyorsun mesela o beni ilgilendirmiyor onun da bünün da defansif özellikleri gayet sınırlı. üst düzey maçlarda ikisi de patlar o pozisyonda elek gibi geçerler.

tolgay almanya da dmc olarak yetiştirilip oynamış adam, burada b2b oldu lig kalitesizliğinden de normalde iyiydi ilk geldiğinde. hücuma dönük, oyun kuran bi yapısı vardı hamburg da. sakatlık sonrası düşmüştü.

bilic mesela onu ön libero olarak kullanırdı. defansif yönü gelişmiş, daha doğrusu mental olarak defans yapmayı bilen bi adam. oynamaya oynamaya ve kendisi de biraz mental düştüğünden şuan oynar mı bende de soru işareti. savunma yönü geldğine göre geride bence şuan.

tolgay ve n'diaye temelde zaten birbirine çok benziyor ama n'diaye fizik gücü daha baskın bi adam. tolgay'ın oyun görüşü ve passing'i n'diaye de yok mesela ki tolgay'ı ayıran olay o zaten.

yani tolgay gibiler şl-al de aslında nasıl patlamaz, yanındaki adamları ona göre dizersen patlamaz.

milan geçen seneki çıkışı yaparken mesela orta sahada Sosa dmc oynuyordu. sorsak tr'de 100 kişiye 95'i o ne lan ahahaha der ama bu adamlar juventus maçında falan gayet iyiydi.

olay neydi. sosa'yı kucka-bertolacci-pasalic gibi mobilize, sürekli pres yapan ve yorulmayan adamlarla desteklediler. pirlo'nun dmc'ye evrimi gibi bir şey oldu.

sosa mesela tr'ye gelip şuan dmc gayet rahat oynar lig standartlarında eğer yanına n'diaye - tolgay tarzı bi adamı sabit koyarsan. oğuzhan'ın hayalet presleri bile katkı sağlar takım savunmasına.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

applev0dka said:

Burada eleştiri iyi bir altyapisi olmayıp tr'nin orta sira takimindan bu paraya geliyor olmasi.

Kaldi ki gsde ndiaye'nin potansiyelini değerlendirecek bir futbol akli oldugunu sanmıyorum.

Sactiklari paralardan yolladıkları adamlardan sadece popülist bir tavir icinde oldukları belli iste adamlar tudoru alip getirdi hoca yapti takima sfgsfs

Gs salca olmasa boyle yuksek bonservis yuksek maas da vermezdi başka takim eleştiri burada zaten.

2 noktaya katılmıyorum. Gerisi full haklısın.

İyi altyapı almaması tabii büyük handikap ve özellikle büyük kulüpler bi adama hayvan gibi oynamasına rağmen girmiyorsa bu yüzden; ama işte altyapıyı iyi almaması oyuncuyu değerlendiremeyeceğin anlamına gelmez.

Atiba işte. Kanada'da aldı altyapıyı. Kanada milli takımda serbest vuruşları Atiba kullanıyor. Bu kadar kötü bir futbol ülkesi, oradan çıkıp geldi ve şuan ki hali ortada.

N'diaye de tabii kaliteli bir futbol altyapısı yok ama önemli değil. Değersiz olduğunu göstermez.

Ayrıca evet bonserviste maaşta pahalı. hadi bonservisi verdin, maaşın yarısını versen n'diaye yine gelip imza atardı.

orada birileri beslendi %90, oyuncunun vermezseniz gelmem dediğini sanmıyorum.

bonserviste de keza osmanlı'ya aktarıldı para. yoksa söylentilere göre 5 milyondan daha fazla teklif gelmemiş Osmanlı'ya badou için. maks teklif 5'ken 7.5 vermek ne bileyim. dursun gerçi yapar da maaş cidden saçma.

bonservise olmaz demek istemiyorum aslında. olabilir. geçen sene al maçlarında harbi harbi çok iyiydi çünkü. büyük vitrin yaptı da direkt 7.5 işte saçma.

ben ama 2 hafta önce de diyordum 4-5 ederi her şekilde var diye. o yine hakkaniyetli olurdu.

--

popülistlik evet. taraftara transfer atıp susturuyorlar şuan. 2 hafta önce takıma söven bi tanıdık var şimdi diyor feda olsun bu paralar başarı gelecekse yeter ki şampiyon olalım diyor.

2-3 sene sonra tekrar sövmeye başlarlar satacak toprakta kalmayınca sdafsda

Ben zaten altyapısı kötü o yüzden asla iyi oyuncu olamayacak demiyorum.

Bu kadar para veriyorsan ya cok saglam altyapisi olacak oraya güvenceksin, ki bu yok

Ya da cok saglam potansiyeli olacak ona para basacaksin, e özbek brothers bunu değerlendirecek kalibrede degil..

Sonuc olarak sacma para. Tek veriliş sebebi ayni ligden taraftarın bildigi kalbur üstü performans vermiş bir oyuncu olmasi.

Tudor ile ayni durum iste
Sosyal ağlarda paylaş

Paraya takılanlar olmuş.

Şu an feci enflasyonist bir pazar oldu.

Ya bonservisi olmayan topçuya imza zart zurt derken yıllık 5m€ veriyorsun ya da biraz potansiyel gösteren topçunun bonservisine kapı 5-6 dan açılıyor. Zaten ben maliyetten bağımsız konuşuyorum.

Bedava gelen Atibayı yedeklesek deseniz alacağınız oyuncuya kapı kaçtan açılacak mesela, işin o yönüne bakın.
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse iste sezona 1 hafta kala tudoru kovalar ya da sezonun 6. haftasında kovarlar. Takımın kotulugunu tarif edecek kelime yok ya. Sozde savunmada guclu olacak takım her mac gol yiyor. Sozde kosacak takım kimsenin hareket edecek hali yok gibi. Topa sahip olamıyoruz. Hucum edemiyoruz. Savunma yapamıyoruz. Kosamıyoruz. E bu takım napar? Tudor son 7 aydır burda. Ne yaptı bu herif de hala burda?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...