Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

gündem burdan dönüyor diye buraya mı yazsam, yoksa beşiktaş başlığına mı yazsam bilemedim ama söyle bir durum var...

ülkede basın zaten leş, havuz medyası iğrenç bir ortam, üstüne buralarda çalışan fener-gs spor yazarları/muhabirleri çok pislik kusura bakmayın.

2 senedir Beşiktaş söz konusu olunca hakem hakem diye ağlayan, Şenol Güneş'e çakma filozof diyen, olay hocada takımda değil, federasyonda hakemde diyen, 2 senedir yapmadığı algı şebekliği kalmayan ne kadar gsli fbli muhabir/haberci/gazeteci (ne derseniz artık) varsa şimdi ağız birliği ile Şenol Hoca kutsal görevi kabul etmeli, milli takımın başına geçmeli diyor...

çok güzel oluyor, tükürdüklerini yalıyorlar, kendilerini rezil ediyorlar da insan biraz onur biraz şeref bekliyor da, havuz medyası mensubu olunca zor oluyor..

bugün fanatik RTE'nin Beşiktaş'a katkıları diye haber yapıyor FT istifası sonrası, en hafif tabiriyle söylesem ban yerim bu hareketin karşılığını...
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

TR'ye geliyor değil GS'ye geliyor demiştin yalnız.

(Edit: Yanlış hatırlamıyorsam GS veya BJK dedi ama BJK'da t.direktör değişikliği olmayacağına göre GS olacak demiştin galiba)

Yok onu zaten kısa diye yazdım da gs veya bjk demiştim. hatta buldum.

DarKRideR said:

şans eseri orada ukrayna'nın en sağlam menajerlerinden biriyle tanışmış. bayağı tecrübe paylaşımı, muhabbet vs. derken lucescu'nun yakın arkadaşlarından biriymiş de eleman ve bu sene ya bjk'de ya da gs'de göreve başlayacak demiş.

edit:

Aynen editteki gibi demiştim bir de, BJK'de olursa sportif direktör olur demiştik sonraki sayfalarda sanırım ki haberlerde medyada öyle çıktı 1 hafta kadar sonra zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

gündem burdan dönüyor diye buraya mı yazsam, yoksa beşiktaş başlığına mı yazsam bilemedim ama söyle bir durum var...

ülkede basın zaten leş, havuz medyası iğrenç bir ortam, üstüne buralarda çalışan fener-gs spor yazarları/muhabirleri çok pislik kusura bakmayın.

2 senedir Beşiktaş söz konusu olunca hakem hakem diye ağlayan, Şenol Güneş'e çakma filozof diyen, olay hocada takımda değil, federasyonda hakemde diyen, 2 senedir yapmadığı algı şebekliği kalmayan ne kadar gsli fbli muhabir/haberci/gazeteci (ne derseniz artık) varsa şimdi ağız birliği ile Şenol Hoca kutsal görevi kabul etmeli, milli takımın başına geçmeli diyor...

çok güzel oluyor, tükürdüklerini yalıyorlar, kendilerini rezil ediyorlar da insan biraz onur biraz şeref bekliyor da, havuz medyası mensubu olunca zor oluyor..

bugün fanatik RTE'nin Beşiktaş'a katkıları diye haber yapıyor FT istifası sonrası, en hafif tabiriyle söylesem ban yerim bu hareketin karşılığını...

Aysal dönemi GS'nin başarısından nasıl korkup Aysal'la Terim'in arasını açtılarsa ve Terim'i GS'den milli takıma yolladılarsa aynısını şimdi Beşiktaş'ın başarısından korkup Güneş'e farklı kalıpla yapıyorlar işte.
Sosyal ağlarda paylaş

cidden şuna inanıyorsun yani öyle mi ??

gs ile bjk kültürü bir değil, bizde lise gibi arkadan gölge kontrolü yapan bir organizasyon yok...

baya baya otorite savaşı yaşadı aysal ile terim..

hayır hoca-oyuncu, oyuncu-başkan, hoca-başkan arasında 1 senede 10 tane entrika döndü gsde, her dönem döndü.

arda zamanı oldu, albayrak zamanı oldu, terim zamanı oldu, aysal ile oldu, adnan polat ile oldu oldu da oldu..

şu durum ile beşiktaş'ı aynı kefeye koymak saçmalık...

gsden korktular terim-aysal arasını açtılar = almanlar uzay gemisi yapmamızı engellediler..

sen aysal-terim olayında 1 tane beşiktaşlı gördün mü terim milli takıma diyen ?? gir bak twitterda fenerli ve gslilerin yazdıklarına
Sosyal ağlarda paylaş

Adam kanıt olarak twitterdaki ergenlerin mesajlarını sundu :D Medya gayet büyüttü olayı, Terim Aysal arası ipler kopana kadar da bırakmadı. Zaten etkili olan da o. Beşiktaş da öyle farklı falan değil, her kulüp hemen hemen aynı. Kulüple alakası yok, kişilerle ilgili bu. Bugün Gsli Terim yapar, yarın bjklı Ahmet yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

twitterdan hoca seçen takım taraftarı için çok cesurca bir hareket twitter mesajlarını dikkate almamak :D :D

gazetecilerden bahsediyorum. ya da muhabir neyse artık. twitterda aç bak fbli muhabirlere daha dün çakma filozof diyorlardı, kjaer pozisyonu üstünden demediğini bırakmayan adamlar şimdi şenol hoca övgüsü yapıyor.

twitterda terim milli takıma TT oldu mu ?

Şenol güneş milli takıma TT oldu ama ?

en baba gsliler bile lise etkisini kabul ediyor, nasıl bjk-gs-fb bir olabilir ki, baya baya lisecilik gs'nin önündeki en büyük engel yani.

gs'de aysal-terim birbirine düştü, olay böyle bir kopmaya gitti.
bjk'de ise fenerli-gsli basın lobisi şenol hocanın üstüne geliyor, ikisi baaayaaaaaa bayaaaa ayrı olaylar ya. uzaktan yakından alakası yok.

ilki ego savaşı
ikincisi leşlik,utanmazlık, çekememezlik.
Sosyal ağlarda paylaş

keşke tff teklif götürse ya şenol'a. 2+1 den 2,5m euro galiba şenol'un yeni kontratı. 7,5m verip alsınlar. fiko hayatta karsılıklı fesih isine girmez zaten kafam rahat :D. onu da verip alsalar gündemi düsünemiyorum ya demirören besiktasa finansal olarak yardım ediyor-sampiyon belli vsvsvs
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Terim dönrminde de oldu benzer geyikler. Başlangıcın farklı olduğunu yazdım zaten ama gelişim aynı. Fırsat gördüler geçiriyorlar. Yoksa medya büyümese ve egoları kaşımasa iki güne kapanacak işti Aysal Terim.

zaten medya barça'nın büyümesini istemediği için de arda-terim olayını didikledi...

şu ülkedeki en büyük 3 egodan birisi FT, ona eleman falan diyen başkanla çalışır mı ya, adamın hayali gs'ye başkan olmak.

şuan gs-fb taraftarı heyecanla bekliyor acaba gider mi şenol hoca milli takıma bir umut bunu istiyorlar.

1 tane Beşiktaşlı varmıydı FT milli takıma gitsin diyen, hem gs hem milli takımı çalıştırcak diyince milli takımı izlemeyi bırakan tonla insan vardı.

cidden terim olayı ile şenol hocaya yapılan elma ile armut.
Sosyal ağlarda paylaş

Olay zaten bir hocanin hem milli takimi hem klup takimini calistirmasi olayi degil mi? Aynisi FT icin de gundemde olmustu zaten. Herkes olmaz filan demisti. Haliyle olmadi milli takima gitti.

Tabii SG daha neutral bir adam, kimsenin sesini cikarmadigi biri. Onun etkisi olmustur da olmaz o durum olsa bile Besiktas ne etkilenecek. Galaktik komploya gerek yok milli takim dedigin sene de 2-3 mac yapiyor zaten.

Bence en basarili klup hocasinin milli takim hocasi olmasi baya baya mantikli birsey zaten. Mesela Ispanya kupalari aldi da, hocasi Guardiola olsa daha bile supururdu belki. Bilmiyorum ben mi fazla basit goruyorum milli takim hocaligini da bakinca cok bir is de yokmus gibi geliyor. Gidip Almanya'da filan bos bos mac izliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Rewendor said:

Terim dönrminde de oldu benzer geyikler. Başlangıcın farklı olduğunu yazdım zaten ama gelişim aynı. Fırsat gördüler geçiriyorlar. Yoksa medya büyümese ve egoları kaşımasa iki güne kapanacak işti Aysal Terim.

zaten medya barça'nın büyümesini istemediği için de arda-terim olayını didikledi...

şu ülkedeki en büyük 3 egodan birisi FT, ona eleman falan diyen başkanla çalışır mı ya, adamın hayali gs'ye başkan olmak.

şuan gs-fb taraftarı heyecanla bekliyor acaba gider mi şenol hoca milli takıma bir umut bunu istiyorlar.

1 tane Beşiktaşlı varmıydı FT milli takıma gitsin diyen, hem gs hem milli takımı çalıştırcak diyince milli takımı izlemeyi bırakan tonla insan vardı.

Şenol güneşi malın gibi sahiplenmen çok hoş lan. Ha umarım milli takıma giderde adam gibi takım kurar.
Sosyal ağlarda paylaş

demirkol da öneriyor onu, kulağa çok mantıksız gelmiyor ama ben onun da bir ton polemik yaratacağını düşünüyorum.

belki gelişmiş ülkelerde sorun olmaz ama bizim gibi cahil toplumda her hareket olay olur.

x takımdan oyuncu çağırsa, 2 hafta sonra x takımla maçı var oyuncuyu yormak için cağırdı diyecekler, çağırmasa moralini bozmak için yaptı, hak ediyordu diyecekler.

kendi oyuncusu çağırsa bir dert çağırmasa bir dert falan filan.

bizde tutmaz o sistem sotto :D
Sosyal ağlarda paylaş

milli takım vasat haldeyken terim ölü toprağı atsın diye getirildi. medya da gayet goygoyunu yaptı 2 takımı birden çalıştırabilir ne var ki yani diye. tek gs karşı çıkıyordu işte. ego çatışması, mesajlar falan 2.aşama benim hatırladığım. rewendor'un dediği doğru yani, federasyon direk çelmeyi taktı. zaten play-off zırvası, yabancı sınırın indirilmesi daha bi sürü şey var. olcan hıyarına, tarık jokerine muhtaç kaldığımız zamanlar. yağlı sözleşmeyi alınca FT pek sallamadı bizi, tazminat bile istememişti. twitter'dan goygoy yapılsın ne fark eder ki, tff aklını çeldikten sonra hocanın.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

applev0dka said:

Rewendor said:

Şenol güneşi malın gibi sahiplenmen çok hoş lan. Ha umarım milli takıma giderde adam gibi takım kurar.

şenol hocayı sahiplenmekten ziyade, medya mensuplarının iki yüzlü yaklaşımı rahatsız ediyor, baya baya hem de..

ben şenol hocadan çok şikayet de ediyorum, o giderse Beşiktaş çöker de demiyorum, belki daha iyi olur bilemeyiz ama olay başka

dün saydırıp, sövdüğün adama bugün sana ihtiyacımız var hocam yaparsan gülerler adama :D

olaya yaklaşanların amacı belli çok net ya.

terim-aysal olayında yeter artık git milli takıma diyen gsli var mıydı ?

şuan şenol hoca gitsin diyen beşiktaşlı var mı ?

sorularım bu kadar hakim bey
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

milli takım vasat haldeyken terim ölü toprağı atsın diye getirildi. medya da gayet goygoyunu yaptı 2 takımı birden çalıştırabilir ne var ki yani diye. tek gs karşı çıkıyordu işte. ego çatışması, mesajlar falan 2.aşama benim hatırladığım. rewendor'un dediği doğru yani, federasyon direk çelmeyi taktı. zaten play-off zırvası, yabancı sınırın indirilmesi daha bi sürü şey var. olcan hıyarına, tarık jokerine muhtaç kaldığımız zamanlar. yağlı sözleşmeyi alınca FT pek sallamadı bizi, tazminat bile istememişti. twitter'dan goygoy yapılsın ne fark eder ki, tff aklını çeldikten sonra hocanın.

federasyon zaten "gs 10 puan fark açar, playoff getirelim" dedi...,

söyle saçma şeyler yazınca yazının tamamına çöp gözüyle bakıyorum.

o sezonu gs değil X takımı 10 puan önde bitirse o ağlayacaktı bizi şampiyon yapmamak için playoff getirdiler diye, bize çelme takmak istiyorlar diye.

halbuki sezon başında playoff açıklandı, bu sırada herkes sıfır (0) puandaydı..

your argument is invalid

next
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi konuyu oraya cekmeyelim bunu konusmustuk. Playoff'un butun olayi FB-BJK olasi ceza alirsa yaristan kopmasin diyeydi.

Ve evet burada GS aleyhine oluyor durum her turlu, ceza alip almamalarindan bagimsiz.

Cunku daha once denenmemis bir sistemi - sirf 2 rakibin olasi ceza alirsa o kadar kotu durumda olmasin diye getiriyorsan geride kalan takimin bunu herkes icin esit sartlar diye gormesi sacma, ex ante. Sonunda GS'nin veya baskasinin sampiyon olmasi durumu degistirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Simdi konuyu oraya cekmeyelim bunu konusmustuk. Playoff'un butun olayi FB-BJK olasi ceza alirsa yaristan kopmasin diyeydi.

Ve evet burada GS aleyhine oluyor durum her turlu, ceza alip almamalarindan bagimsiz.

Cunku daha once denenmemis bir sistemi - sirf 2 rakibin olasi ceza alirsa o kadar kotu durumda olmasin diye getiriyorsan geride kalan takimin bunu herkes icin esit sartlar diye gormesi sacma, ex ante. Sonunda GS'nin veya baskasinin sampiyon olmasi durumu degistirmiyor.

2 rakibi ceza almadıysa, playoff nasıl gs aleyhine oluyor bana açıklar mısın ?
Sosyal ağlarda paylaş

apple olaya is olduktan sonra bakiyorsun. Sezon oncesi ceza alinip alinmayacagi belli degil. Sistemin tek bir konma nedeni var o da olasi bir cezada farki acmamak.

Bu durumda GS olarak sezonun birinci gunu dezavantajli olmuyor musun? Sonucta ceza alip almamasi degil olay, before the event diyoruz, bilmiyorsun.

Sonucta ceza almadilar. Bunu kesin olarak bilseydin zaten playoff u koymazdin. Butun olay o.
Sosyal ağlarda paylaş

karar sezon başı mı verildi ? evet
karar verildiğinde puan durumu;
gs =0 fb=0 bjk=0 mı ? evet

ceza geldi mi ? hayır

nasıl gs buradan dezavantajlı çıkıyor.

sezon

fb 80 gs 70 bjk 60 şeklinde bitse ne olacaktı ???

herkes eşit şartlarda yarışa başlıyor, eşit şartlarda bitiriyor(ceza yok)

burada gsnin kaybettiği avantaj ne ???

playoff geliş sebebini konuşmuyoruz, o rezilliği bilmeyen yok zaten,
Sosyal ağlarda paylaş

Soyledigim sey cok basit:

Kurali getirme nedenin ne?
Olasi bir ceza durumu. Tekrarliyorum, bu olasilik olmasa zaten bu kurali getirmeyeceksin.

Olasi bir ceza durumunda kim dezavantajli oluyor?
FB ve BJK.

Playoff olasi bir ceza durumunda kimin dezavantajini hafifletiyor?
FB vs BJK.

GS olarak sezon baslamadan bunu ben niye kabul edeyim? Tek sunun cevabini istiyorum.

Playoff olmasa ki her zaman olan durum, zaten en cok puan toplayan sampiyon olacak. Ben GS olarak buna itiraz etmem ki, zaten normal durum bu.

Ben GS'li olarak ceza gelmese bile niye onde goturdugum ligi kaybetmeyi kabul edeyim? Bilmiyorum tabii ki onde olup olmayacagimi, ama bunu bastan kabul etmem icin bir sebep soyler misin?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...