Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

gs'nin transfer listesi bayağı iyi ya, yarısını alabilseler düzgün maliyetle fırtına gibi girerler sezona. tete falan çok iyi hedef, zor gerçi ama bir şekilde alınırsa cidden fark yaratır.

riva, florya sportif olarak çok fark yaratmaz. borçların 1/4'ü bile ancak kapanıyor ilk etapta bütçe yönetimini düzgün yapıp 2-3 sene daha minimum düzgün idare şart.

sonrası için ama büyük nimet.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

gs'nin transfer listesi bayağı iyi ya, yarısını alabilseler düzgün maliyetle fırtına gibi girerler sezona. tete falan çok iyi hedef, zor gerçi ama bir şekilde alınırsa cidden fark yaratır.

riva, florya sportif olarak çok fark yaratmaz. borçların 1/4'ü bile ancak kapanıyor ilk etapta bütçe yönetimini düzgün yapıp 2-3 sene daha minimum düzgün idare şart.

sonrası için ama büyük nimet.

Ben farklı görüşte olduğumdan şaşırdım yoruma Dark. En çok ismi geçen adamlar gözden ırak Belhanda ve kalp sorunlu denilen Gomis. Bu adamlar için de iyi mi diyorsun, fikrin nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

belhanda 8 milyon saçmalık bence de demiştim önceden, ama genel olarak liste iyi. yani maliyetler tartışılır tabii ki.

gomis bence overpay olur ama tr'de o kalıp hep başarılı oldu ya. gomis'te çok başarılı olur bence. hani verilen para tartışılır ama aranan tip doğru bir tip.

belhanda keza aslında o da uygun tip ama maliyetlerden ve istikrarsızlığından eleştirilir. ben hayatta girmezdim.

asıl bahsettiğim aslında tete, juanfran, cueva, maicon(sao paolo'da), acerbi falan görüşülen isimlerdenmiş.

bu isimlerden üç tanesini uygun maliyete alsan gomis'e büyük gömsen de bir şey değişmez atıyorum çünkü potansiyeli öyle ya da böyle iyi olan ve bazıları geleceğe dönük başarıya taşıyabilecek isimler seni.

özellikle acerbi ve cueva iyi, gs'nin ihtiyacını direkt karşılayan profiller.

profil seçimini çok iyi yapmış diyelim listede gs aslında daha iyi olur. yoksa maliyet açısından tabii tartışılır dediğim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Iıh.

Bak şimdi şöyle bir şey yapalım. Takımdan bu saatten sonra hiç kimsenin gitmediğini, Tudor efendinin 3-4-3 ve varyasonlarını oynayacağını ve takımdaki herkesin sadece 1 yedeğinin olacağını varsayıyorum.

Semih, Ahmet, Serdar, Balta, Koray. (Defans hattına 1 transfer)
Carole, Linnes (4lünün kanatlarına 2 transfer)
Tolga, Selçuk, De Jong (Göbeğe 1 transfer)
Yasin, Garry, Sinan (ileri 3'lünün kanatlarına 1 transfer)
Eren (Forvete 1 transfer)

Bak oyuncu kalitesinden bağımsız olarak Galatasaray'ın yapması gereken 6 transfer var. Sadece ve sadece gerekli sayıyı kurtarmak için yapılması gereken 6 transfer.... İşin içine oyuncu kalitesi de girerse sayı daha da artabilir. Eğer bir sezonda 6 ya da daha fazla transfer yapılıyorsa köklü bir yenilenme içindesiniz demektir ve bu yenilenmeyi 32 yaşındaki adamlara (Gomis, Şino, Selçuk) bağımlı olarak yapmak istemezsin.

Gomis gibi yaşlı, sağlık karnesinde pek çok soru işareti olan, kafam kadar maaş vereceğin, 3 sene kontrat gömeceğin, yetmezmiş gibi bonservis ücreti olan bir oyuncunun alınması, listedeki diğer oyunculara para ayrılamamasına neden olacak. Sallıyorum. Velev ki defansa düzgün bir adam alınamadı ve seneye Muslera'ya rağmen yine 516761 tane kafa golü yedik. Bunun suçlusu Muslera olmaz. Semih vitaminsizi de olmaz. Semih vitaminsizini göre göre müdahale yapmayan yönetim olur. (Bu arada bilmeyenler için not. 2016-2017 sezonunda en çok kurtarış yapan 2. kaleci Muslera.)

Bundan 2 ay sonra Galatasaray Gomis'i almış olsa, ismi geçen hiç bir defansı alamamış olsa, gerekçe olarak da "Takımlarının yüksek bonservis beklentisi" olarak açıklansa, sezona Semih-Serdar-Ahmet 3lüsüyle başlamak zorunda kalsak. Şaşırır mısın :D Beşiktaşlı olduğun için canına minnet tabi.

Galatasaray transfer listesi çok da umrumda değil açıkçası. Eğer Belhanda ve Gomis'e kol gibi para gömülerek transfer yapılacaksa yapılmasın. En fazla şampiyon olamayız.

(Şino'yu yukarıya kasıtlı olarak yazmadım. Malum nedenlerden ötürü)
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce de yazmıştım.

"Adamın kalbi delik. (Kalbi delik değil aslında, tansiyon problemi var ama daha kolay kalbi delik demesi. Bayılıyo mayılıyo sonuçta)

32 yaşında.

3 yıllık oldukça dolgun sözleşme istiyor.

Bonservis ücreti var.

Şu 4 maddenin 2li kombinasyonlarının tamamı Galatasaray'ın transferden vazgeçmesi için yeterli."
Sosyal ağlarda paylaş

zaten ismi geçen 50 oyuncunun max 4'ü alınacağı için aslında tartışmaya bile değmez herhangi bir ismi :D

gomis'in problemi de ciddi bişi değil diye biliyorum. yani aslında tansiyon problemi de değil, hani tansiyon ilacı kullanmalık falan bişi değil bildiğim kadarıyla. he ama bayıldığı maçı tamamlaması baya zor o ayrı.

ama 32 yaşında olması meh yani biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Vale bak böyle yazıyon ya. Sezon berbat bi şekilde gittiği zaman lütfen "Bunlar aslında hep tiyatro" deme ama. Göz var izan var. Transfer politikamız 2'dir berbat. 3.ye girdik ve kendi adıma olumlu olduğunu düşündüğüm hiç bir şey yok.

Yine hocamız (haklı ya da haksız olmasından bağımsız) üzerinde soru işaretleri olan, kimsenin üzerinde uzlaşamadığı bir adam. Sallıyorum ilk 2 hafta berabere kalsak 3. hafta tribünler isyan edecek. Bok vardı Riekerink'e sezonu bitirtmediler. Tudor kredisini geçen sezon kullandı ve ilk tökezlemede direk suçlu gösterilecek.

2 haftaya sezonu açmamız gerekiyor ve şu anda geçen seneye göre -5 oyuncudayız. Alacağımız forvet temmuz sıcağında maça çıkarsa bayılabiliecek bir adam.

Transfer konusunda 3 büyükler arasında net en kötü olan takımın başkanı olan Aziz bile bu sefer işi sıkı tutmaya çalışıyor. Gelgelelim bizim futbol şubesinin başında hala tek vasfı başkanın kardeşi olmak olan bir adam var.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...